Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Judy Tadeusza

DZIEŃ PIERWSZY

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

   

Wasze komentarze:
 Bernadeta: 31.10.2020, 21:02
 ŚW. JUDO TADEUSZU PROSZĘ CIĘ ODOBRE ROZWIĄZANIE SYTUACJI RODZINNEJ MOJEJ CÓRKI AGATY, PANIE BĄDŹ WOLA TWOJA. AMEN
 Jolanta: 31.10.2020, 20:48
 Święty Tadeuszu,proszę o wielkie wsparcie i modlitwę dla mojego syn narkomana.Bartosz pogubił się całkiem,cierpi i on i cała rodzina.Będę się modlić razem z Tobą.Pomóż bo brakuje mi sił.Bóg zapłać.
 Ania : 31.10.2020, 20:20
 Św Judo Tadeuszu proszę o zdrowie dla Kubusia i jego rodziny,dla całej rodziny i moje,Jadzi i koleżanek,sąsiadów.Wspieraj mnie i moich najbliższych.Ufam Tobie
 Basia: 31.10.2020, 17:49
 Św Judo POMÓŻ aby moje pragnienie stało się użeczywistnieniem.Nasze pragnienie
 Basia: 31.10.2020, 17:47
 Św.Judo pomuż nam w sprawach które nas trapią i sprawiają,że idziemy na dno,dłużej nie da się tak żyć,pomóż w przeprowadzce albo spraw aby koło nas zamieszkała rodzina,którą będę kochać z całego serca i którzy będą kochać mnie i moich bliskich
 Dominika Frost: 31.10.2020, 10:44
 Blagam o wysluchanie modlitw i spelnienie tego o co prosze , i przyjecie moich podziekowan - Dziekuje Bozemu Milosierdziu , Matce Bozej , sw. Judzie Tadeuszowi
 gosia: 31.10.2020, 01:39
 Proszę Cie mój kochany Orędowniku, który potrafisz czynić cuda by on kochał mnie nad życie
 Krystyna: 30.10.2020, 19:29
 Św. Judo Tadeuszu wyproś nam łaskę głębokiej wiary i nadziei, chroń mnie i moich bliskich przed ciężkimi chorobami, bądź z nami w trudnych chwilach. Dziękuję za wsparcie, gdyż jestem w trudnym momencie
 Piotr: 30.10.2020, 07:42
  Św. Judo Tadeuszu dziękuję za pomoc i łaskie jakie doznałem od Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej , proszę wypraszaj dalsze łaski u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej o które modlę się codziennie i spraw aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam Tobie

 Ania : 30.10.2020, 04:41
 Św Judo Tadeuszu błagam dopomóż nam.
 Ania : 29.10.2020, 19:37
 Św Judo Tadeuszu modlę się o zdrowie Kubusia i jego rodziny,mojej całej rodziny,Jadzi,kolezanek,Tomusia i sąsiadów moich L.wspieraj nas każdego dnia.Ufam Tobie
 Kazimierz: 29.10.2020, 18:42
 Święty Judo Tadeuszu dziękujemy za pomoc i opiekę.Prosimy o wiarę i zdrowie w rodzinie,o pracę dla syna, o dar potomstwa dla Martyny i Krzysztofa. Prosimy o pomoc. Jezu Ufam Tobie.
 Piotr: 29.10.2020, 07:48
  Św. Judo Tadeuszu dziękuję za pomoc i łaskie jakie doznałem od Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej , proszę wypraszaj dalsze łaski u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej o które modlę się codziennie i spraw aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam Tobie
 Małgorzatą S.: 29.10.2020, 06:35
 Sw.Judo Tadeuszu prosze spraw zebysmy się spotkali żeby M.I E.spotkali się wybaczyli sobie i byli znowu kochajaca sie Rodzina.blagam pomoz mi byc znowu z E.
 Małgorzatą S.: 29.10.2020, 06:29
 Sw.Judo Tadeuszu prosze spraw zebysmy się spotkali żeby M.I E.spotkali się wybaczyli sobie i byli znowu kochajaca sie Rodzina.blagam pomoz mi byc znowu z E.😊
 Małgorzatą S.: 29.10.2020, 06:28
 Sw.Judo Tadeuszu prosze spraw zebysmy się spotkali żeby M.I E.spotkali się wybaczyli sobie i byli znowu kochajaca sie Rodzina.blagam pomoz mi byc znowu z E.
 Jozefa: 29.10.2020, 00:59
 Sw. Judo Tadeuszu dziękuję Ci za wszystkie łaski, które otrzymałam od Ciebie w moim życiu. Zwracam się dzisiaj ponownie do Ciebie w Twoje święto, żebys mógł wstawić się za mną do Trójcy Przenajświętszej oraz Matki Najświętszej w bardzo trudnej obecnej mojej sytuacji życiowej i błagam Cię również o zdrowie i przywrócenie mi sił. Proszę Cię objaw mi Wolę Bożą, co mam robić dalej bo mam zupełna ciemność przed oczami. Proszę wypros mi świętość mojego życia i mojej duszy. Wdzięczna za wszystko Twoja Czcicielka.
 gosia: 29.10.2020, 00:48
 Proszę Cie mój kochany Orędowniku o pomoc w trudnej sytuacji finansowej
 Malgonia.: 28.10.2020, 19:11
 Sw.Judo Tadeuszu błagam Cię spraw zeby Edi i Gosia się spotkali ,żeby wybaczyli sobie i byli znowu Razem rodzina.blagam nie zostawiaj mnie samej.
 Ludwika : 28.10.2020, 18:09
 ŚW Tadeuszu Judo błagam oddał od mojej córki tą straszną chorobę Uzdrów ja z tych dolegliwosci. Wierna czcicielka
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] (34) [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej