Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Judy Tadeusza

DZIEŃ PIERWSZY

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

Wasze komentarze:
 Lm: 16.08.2022, 03:25
 Święty Judo Tadeuszu błagam Cię wstaw się za moimi prośbami do Boga, i uzdrowienie syna, który cierpi na wiele dolegliwości, znalezienie lekarza i dobranie odpowiedniego leczenia o rozwiązanie szczęśliwe problemów finansowych , proszę o zdrowie dla nas w rodzinie i oddal wrogów widzianych i niewidzialnych od nas i moich dzieci. Ufam Tobie Jezu 🙏
 Barbara B. S.: 15.08.2022, 22:48
 Św. Tadeuszu Judo, który pomagasz w sytuacjach trudnych i bez wyjścia, dopomóż, żeby moja Mama Janina odzyskała zdrowie i mogła chodzić bez bólu - błagam, uproś siły fizyczne i psychiczne.
 Lm: 15.08.2022, 22:20
 Święty Judo Tadeuszu błagam Cię wstaw się za moimi prośbami do Boga, i uzdrowienie syna, który cierpi na wiele dolegliwości, znalezienie lekarza i dobranie odpowiedniego leczenia o rozwiązanie szczęśliwe problemów finansowych , proszę o zdrowie dla nas w rodzinie i oddal wrogów widzianych i niewidzialnych od nas i moich dzieci
 Maggie: 15.08.2022, 20:14
 Swiety Tadeuszu Judo! Prosze Cie o uproszenie laski zdrowia i pozytywnych zmian w pracy. Jezu ufam Tobie!
 Beata: 14.08.2022, 22:29
 Błagam ratuj❤️❤️❤️
 Beata: 12.08.2022, 22:24
 BŁAGAM CIEBIE ŚWIĘTY JUDO TADEUSZU BLISKI NASZEGO PANA JEZUSA I MARYI O CUD. BŁAGAM WESPRZYJ. BĄDŹ CZUWAJ.❤️❤️❤️🌹🌹🌹
 Ja: 12.08.2022, 13:50
 Święty Judo zbawicielu pomozmi błagam w moim trudnym zyciu żeby była praca i lepsze stosunki z córka błagam
 Ave Maria: 11.08.2022, 22:10
 Św Judo odetnij mnie od tych chorób mnie i mój ród. Proszę modlę się i uproś mi łaskę u Boga czystości tej sirawy..
 Piotrek: 11.08.2022, 07:23
 Św. Judo Tadeuszu dziękuję za pomoc i łaski jakie doznałem od Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej , proszę wypraszaj dalsze łaski u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej o które modlę się codziennie i spraw aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam Tobie.

 Małgonis: 10.08.2022, 21:48
 ŚWIĘTY JUDO TADEUSZU DZIĘKUJĘ ZA TWOJE WSAWIENNICTWO I POMOC. PROSZĘ W SPRAWIE KTÓRĄ NOSZĘ W SERCU, WYPROŚ U MIŁOSIERNEGO JEZUSA POTRZEBNE ŁASKI. 🙏🙏🙏
 Ewa: 10.08.2022, 16:34
 Święty Judo Tadeuszu błagam o uproszenie mi laski u Boga naszego, aby wyzdrowialy moje wlosy. Jezu ufam Tobie.
 K: 10.08.2022, 07:34
 Święty Judo dziekuje za pomoc wczoraj wiem ze mi pomożesz i wyciągniesz z tych problemow Kochany Święty Judo uwolnij mnie od tych złych myśli daj mi nadzieje w pracy ze będzie i ze nie zostanę pod mostem błagam ❤
 Bezsilna: 09.08.2022, 22:20
 Św. Judo pomóż mi pozbierać to moje życie i cierpliwie znosić trudne dni bo sił już mi brakuje. Pomóż mi odnaleźć ścieżki Pana, żeby poprowadzić nimi całą moja rodzinę. Pomóż mi rozpoznać jaką drogą iść, bo nie potrafię już pozbierać myśli i nie wiem co robić. Mam wrażenie, że z każdym dniem ja i moja rodzina błądzimy, a ze zdezorientowania i bezsilności, ze nie potrafię dotrzeć do mojego męża coraz częściej milczę i zamykam się w sobie i na cały świat. A on nie potrafi rozmawiać i to mnie wykańcza, nie potrafię przebić tego muru... Otwórz nam oczy, pomóż odnaleźć siłę i wzajemne zrozumienie. Poprowadź zgodnie z Wolą Bożą bo ja mimo, że codziennie się modlę i rozmyślam nad tym co robię, żeby postąpić dobrze to nie daję rady sobie z tym wszystkim, nie potrafię też już cierpliwie znosić wszelkich złośliwości, pretensji i ciągłej krytyki. Jak żyć z kimś, kto nie daje mi odczuć, że mnie akceptuje, kto mnie ignoruje jak coś mówię, kto nic mi nie mówi a potem ma pretensje, że go rozumiem... Ale za to wymaga, żeby spełniać jego oczekiwania. Serce mi pęka z żalu, że chce dla wszystkich dobrze a wszystko coraz bardziej się komplikuje. Już się gubię co jest dobre a co złe... Coraz bardziej się boje, że może naprawdę to wszystko ja robię źle, że ja robię coś nie tak, nawet jeśli przyjaciele mnie wspierają mówiąc, że nie zrobiłam nic złego. Panie Boże błagam otwórz nam wszystkim oczy i poprowadź właściwą drogą nasze zabłąkane dusze. Ratunku!
 Ja: 09.08.2022, 12:07
 Święty Judo zlituj się pomóż mi żebym wyszła z tego problemu żebym mogła spac spokojnie błagam
 Tata: 09.08.2022, 07:25
  Święty Judo Tadeuszu proszę odmień psychikę mojego syna Sebastiana. Spraw, żeby uwierzył w siebie i zaczął myśleć i działać w kierunku swojej przyszłości . Dziękuję za wszystkie łaski jakie do tej pory otrzymała moja rodzina.
 Piotrek: 08.08.2022, 07:29
  Św. Judo Tadeuszu dziękuję za pomoc i łaski jakie doznałem od Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej , proszę wypraszaj dalsze łaski u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej o które modlę się codziennie i spraw aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam Tobie.
 Bezsilna: 07.08.2022, 23:35
 Św. Judo pomóż mi pozbierać to moje życie i cierpliwie znosić trudne dni bo sił już mi brakuje. Pomóż mi odnaleźć ścieżki Pana, żeby poprowadzić nimi całą moja rodzinę. Pomóż mi rozpoznać jaką drogą iść, bo nie potrafię już pozbierać myśli i nie wiem co robić. Mam wrażenie, że z każdym dniem ja i moja rodzina błądzimy, a ze zdezorientowania i bezsilności, ze nie potrafię dotrzeć do mojego męża coraz częściej milczę i zamykam się w sobie i na cały świat. A on nie potrafi rozmawiać i to mnie wykańcza, nie potrafię przebić tego muru... Otwórz nam oczy, pomóż odnaleźć siłę i wzajemne zrozumienie. Poprowadź zgodnie z Wolą Bożą bo ja mimo, że codziennie się modlę i rozmyślam nad tym co robię, żeby postąpić dobrze to nie daję rady sobie z tym wszystkim, nie potrafię też już cierpliwie znosić wszelkich złośliwości, pretensji i ciągłej krytyki. Jak żyć z kimś, kto nie daje mi odczuć, że mnie akceptuje, kto mnie ignoruje jak coś mówię, kto nic mi nie mówi a potem ma pretensje, że go rozumiem... Ale za to wymaga, żeby spełniać jego oczekiwania. Serce mi pęka z żalu, że chce dla wszystkich dobrze a wszystko coraz bardziej się komplikuje. Już się gubię co jest dobre a co złe... Coraz bardziej się boje, że może naprawdę to wszystko ja robię źle, że ja robię coś nie tak, nawet jeśli przyjaciele mnie wspierają mówiąc, że nie zrobiłam nic złego. Panie Boże błagam otwórz nam wszystkim oczy i poprowadź właściwą drogą nasze zabłąkane dusze. Ratunku!
 Em: 07.08.2022, 22:36
 ŚWIĘTY JUDO TADEUSZU BLAGAM WSTAW SIE ZA MNĄ BLAGAM O SZCZESLIWY ZABIEG BEZ KOMPLIKACJI, BLAGAM ABY TORBIEL KTORA JEST NIE BYL GROZNY , BLAGAM , BLAGAM O ZDROWIE. AMEN
 Beata: 05.08.2022, 22:30
 ŚWIĘTY JUDO TADEUSZU BŁAGAM WSPIERAJ MAJĄ RODZINĘ. BLAGAM O UZDROWIENIE DUSZ I CIAŁ. NIECH ZAPANUJE ZGODA MIŁOŚĆ I SZACUNEK. BLAGAM O CUD UZDROWIENIA. UWOLNIJ NAS OD NIENAWIŚCI ZLYCH LUDZI. BĄDŹ ZAWSZE Z NAMI
 Piotrek: 04.08.2022, 07:19
  Św. Judo Tadeuszu dziękuję za pomoc i łaski jakie doznałem od Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej , proszę wypraszaj dalsze łaski u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej o które modlę się codziennie i spraw aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam Tobie.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] (34) [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej