Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Judy Tadeusza

DZIEŃ PIERWSZY

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

Wasze komentarze:
 mama: 28.10.2021, 14:26
 Za wstawiennictwem Św. Judy Tadeusza proszę o dobrego męża dla córki.
 Teresa: 28.10.2021, 13:41
 Sw.Judo Tadeuszu prosze Cie o powrot do zdrowia dla Marcina oraz jego brata. W intencji otrzymania dla nich i dla mnie w claosci dobr ziemskich i duchowych.Uchron nas prosze pokornie od nieszczesc i koronawirusa,strat,szkod i zla od nieprzyjaciol. Bog zaplac za modlitwe.
 Jadwiga: 27.10.2021, 23:59
 Św.Judo Tadeuszu otocz mnie ,moją rodzinę i przyjaciół swą cudowną opieką.Bądź naszą mocą w trudnościach i osłoną w niebezpieczeństwach.O Nasz Orędowniku proś Jezusa o łaskę zdrowia duszy i ciała,prowadź nas w wierze i miłości.
 Matka: 27.10.2021, 22:51
 Judo Tadeuszu wspomóż Jacka w trudnej sytuacji , wzmocnij wewnętrznie zgodnie z wolą Boga i pomóż w rozwiązaniu problemu. Matka
 Jadzia: 27.10.2021, 08:22
 Św Judo Tadeuszu dziękuje za otrzymane wielkie łaski i proszę teraz o dalsze wstawiennictwo u Boga Ojca w pewnych intencjach, o których wiesz. Ufam, ze i tym razem wymodlisz, wraz ze mna, dobre rozwiązania dla mnie. Jezu ufam Tobie.
 Małgonia. : 27.10.2021, 07:55
 Św. Judo Tadeuszu proszę spraw odnowę w naszej relacji, pomóż nam być znowu razem Rodzina, pomóż nam cieszyć się znowu sobą i być szczęśliwa Żona Edka 🙏🙏św. Judo Tadeuszu wierze ze Ty pomożesz, że Ty spraw ten Wielki cud powrotu i G. i E będą znowu razem Rodzina. 🙏🙏🙏
 Piotrek: 27.10.2021, 07:48
 Św. Judo Tadeuszu dziękuję za pomoc i łaski jakie doznałem od Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej , proszę wypraszaj dalsze łaski u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej o które modlę się codziennie i spraw aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam Tobie
 Radek: 26.10.2021, 18:52
 Wspomóż mnie, Święty Judo!
 Małgonia. : 26.10.2021, 07:44
 Św. Judo Tadeuszu proszę wysłuchaj mojej prośby i spraw ten wielki cud powrotu do bycia Żona Edka. Św. Judo Tadeuszu tak bardzo wierze ze mnie nie zostawisz samej bez swojej pomocy 🙏🙏Pomożesz nam wrócić do siebie.

 Małgonia. : 26.10.2021, 07:44
 Św. Judo Tadeuszu proszę wysłuchaj mojej prośby i spraw ten wielki cud powrotu do bycia Żona Edka. Św. Judo Tadeuszu tak bardzo wierze ze mnie nie zostawisz samej bez swojej pomocy 🙏🙏Pomożesz nam wrócić do siebie. 🙏🙏
 m.: 25.10.2021, 22:50
 Święty Judo Tadeuszu błagam pomoz mi jutro w pracy abym miał spokój na dyżurze zebym mogła wrócić do dzieci . Proszę spraw cud aby ta praca nie była dla mnie aż tak ciezka . Błagam bo jestem strzepkiem nerwow . Uchroń mnie jutro od kolejnego przogromnego stresu .
 Małgonia. : 25.10.2021, 11:34
 Św. Judo Tadeuszu proszę pomóż mi być żona E.
 Małgonia. : 25.10.2021, 07:49
 Św. Judo Tadeuszu proszę pomóż nam być razem Rodzina. Spraw cud powrotu i bym była Żona E.
 Piotrek: 25.10.2021, 07:28
 Św. Judo Tadeuszu dziękuję za pomoc i łaski jakie doznałem od Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej , proszę wypraszaj dalsze łaski u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej o które modlę się codziennie i spraw aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam Tobie
 Małgonia. : 24.10.2021, 21:00
 Św. Judo Tadeuszu proszę pomóż nam wrócić do siebie i być znowu Razem, św. Judo pomóż mi być Żona Edka. 🙏🙏
 Matka: 24.10.2021, 15:58
 Św. Tadeuszu, proszę Cię o pomoc i wstawiennictwo u Jezusa i Maryi w sprawie mojego młodszego syna., poprawię jego relacji z żoną, daj mu życiową roztropność, zadowolenie z pracy i pomóż w realizacji życiowych planów. Błagam Cię o pomoc i dziękuję za obecność w życiu naszej rodziny.
 Małgonia. : 23.10.2021, 07:56
 Św. Judo Tadeuszu proszę pomóż nam być znowu razem z E. Proszę pomóż nam być mężem i żona. 🙏🙏
 Piotrek: 22.10.2021, 07:28
 Św. Judo Tadeuszu dziękuję za pomoc i łaski jakie doznałem od Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej , proszę wypraszaj dalsze łaski u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej o które modlę się codziennie i spraw aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam Tobie
 Małgonia. : 22.10.2021, 07:09
 Św. Judo proszę spraw cud w naszej relacji, pomóż nam być znowu razem Rodzina z E. Św. Judo spraw żebym była zona Edka. 🙏🙏tak bardzo wierze ze nam pomożesz wrócić do siebie i być Razem kochająca się Rodzina. 🙏🙏
 Ciocia. : 22.10.2021, 07:06
 Św. Judo Tadeuszu proszę opiekuj się Kacprem, strzeż Go przed złem, daj jasny umysł w szkole. Św. Judo proszę spraw żeby Mama Go nie traktowała inaczej niż Jego brata, żeby nie był poniżany. 🙏🙏
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] (26) [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej