Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Judy Tadeusza

DZIEŃ PIERWSZY

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

   

Wasze komentarze:
 matka: 30.12.2020, 13:07
 Św Judo Tadeuszu proszę opiekuj się Klaudią podczas porodu aby szybko i bez bóli urodziła zdrowe dziecko i była dobrą matką.
 Jopi: 30.12.2020, 08:48
 Św Judo proszę o pomoc wstaw się za nami do Pana Boga z prośbą o pracę dla męża. Dziękuję za opiekę i okazane łaski. Ufam tobie i wierzę że nam pomożesz
 Mama: 29.12.2020, 20:14
 Św. Judo Tadeuszu uwolnij moją córkę od zniewolenia uproś Boże Miłosierdzie o potrzebne łaski dla niej i rodziny
 Ania : 29.12.2020, 18:25
 Św Judo Tadeuszu błagam Cię o pomoc,wiesz w jakiej intencji codziennie się modlę.Dopomóż mi brak mi sił.Proszę o zdrowie dla mojej całej rodziny,Jadzi i moje.Modlę się za duszę mojego brata,Andżeliki i Piotra.Wspieraj nas każdego dnia.
 Ja: 29.12.2020, 08:40
 Św. Judo Tadeuszu proszę Cię o wstawiennictwo w intencji potomstwa dla mojej siostry.
 Jopi: 29.12.2020, 08:13
 Św Judo proszę o pomoc wstaw się za nami do Pana Boga z prośbą o pracę dla męża. Dziękuję za opiekę i okazane łaski. Ufam tobie i wierzę że nam pomożesz
 Krystyna: 29.12.2020, 00:17
 Św. Judo Tadeuszu, kolejny raz błagam Cię o wstawiennictwo u Miłosiernego Pana o zdrowie mojego brata. Błagam pomóżcie Mu, wyrwijcie z tej okrutnej. Horoby. Błagam, z całego serca błagam.
 Ania : 28.12.2020, 18:50
 Św Judo Tadeuszu błagam dopomóż mi w intencji o którą się modlę codziennie.proszę o zdrowie dla mojej całej rodziny i Jadzi,moje.Modlę się za duszę mojego brata,Andżelikę,Piotra.Uproś dla nas laski u Najświętszej Panienki,Pana Boga i Jezusa Chrystusa.ufam Tobie
 Bożenna : 28.12.2020, 14:48
 Św Tadeusz Judo bardzo proszę żeby moja córka i zięć nie odwrócili się od Boga żeby szli drogą ukochanej Matki Marii i jej syna Jezusa. Proszę o zdrowie dla całej rodziny i pomoc w nauce moimi wmuczkom Martynce i Wikuni.

 ja: 28.12.2020, 10:30
 O Boże błogosławieństwo i obfitość łask dla Tereski!
 Małgorzata: 28.12.2020, 09:55
 Św. Judu Tadeuszu, proszę o wstawiennictwo do Pana Boga w intencji uzdrowienia mnie z cierpień ciała oraz o uzdrowienie mnie z lęków. Ufam Tobie.
 Jopi: 28.12.2020, 07:12
 Św Judo proszę o pomoc wstaw się za nami do Pana Boga z prośbą o pracę dla męża. Dziękuję za opiekę i okazane łaski. Ufam tobie i wierzę że nam pomożesz.
 Ania: 27.12.2020, 19:00
 Św Judo Tadeuszu błagam o pomoc,w intencji o którą się modlę codziennie.Proszę o zdrowie dla mojej całej rodziny,Jadzi i moje.Modlę się za duszę mojego brata,Andżelikę i Piotra.Uproś dla nas laski u Matki Nieustającej Pomocy,Pans Boga i Jezusa Chrystusa.Ufam Tobie
 Jopi: 27.12.2020, 08:08
 Św Judo proszę o pracę dla męża i zdrowie dla nas i naszych dzieci oraz wnuczki. Św Judo pomóż naszym dzieciom w pozytywnym załatwieniu sprawy. Wstaw się za nimi do Pana Boga i Matki Boskiej. Ufam tobie.
 Mama: 27.12.2020, 07:42
 Św Patronie od spraw trudnych zwracam sie z prośbą do Ciebie o wstawiennictwo do Pana Naszego i Najświętszej Panienki o pomoc w uwolnieni córki i jej synka od byłego partnera który nie daje nam spokoju i niszczy jej i nam zdrowie. Proszę uwolnij nas od niego. Bóg zaplac św Judo Tadeuszu
 Krystyna: 26.12.2020, 21:09
 Św. Judo Tadeuszu błagam o zdrowie mojego brata. Uwolnij Go od okrutnego covid-19. Pokornie proszę proś w moim imieniu Pana Jezusa, On wysłucha swojego przyjaciela.
 Krystyna: 26.12.2020, 18:44
 Błagam Cię św. Judo Tadeuszu o wsawiennictwo u Pana Jezusa . Proszę o zdrowie dla mojego brata Stanisława. Wyrwijcie Go z okropnej choroby covid. Błagam, błagam z całego serca.
 Jopi: 26.12.2020, 08:07
 Św Judo proszę o pracę dla męża i zdrowie dla nas i naszych dzieci oraz wnuczki. Św Judo pomóż naszym dzieciom w pozytywnym załatwieniu sprawy. Wstaw się za nimi do Pana Boga i Matki Boskiej. Ufam tobie.
 A : 25.12.2020, 19:04
 Swiety Judo Tadeuszu!chron nas przed grypa i covid,zeby to nie okazalo sie niczym powaznym,o zdrowie S,E,J,kochamy Cie!
 Jopi: 24.12.2020, 07:18
 Św Judo proszę o pracę dla męża i zdrowie dla nas i naszych dzieci oraz wnuczki. Św Judo pomóż naszym dzieciom w pozytywnym załatwieniu sprawy. Wstaw się za nimi do Pana Boga i Matki Boskiej. Ufam tobie.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] (23) [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej