Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Judy Tadeusza

DZIEŃ PIERWSZY

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

Wasze komentarze:
 J.K: 19.01.2024, 07:26
 Sw.Judo Tadeuszu proszę o wstawiennictwo u Pana wszechmogącego o cud uzdrowienia mojego syna i córki oraz o zdrowie dla całej rodziny. Dziękuje za otrzymane łaski .
 Janina: 18.01.2024, 07:35
 Sw. Judo Tadeuszu proszę o ouzdrowienie mojego jedynego wnuczka i dobrą wiadomość od cőrki. Jezu ufam Tobie Ty się Tym zajmnij.
 J.K: 16.01.2024, 08:02
 Sw.Judo.Tadeuszu proszę o spelłienie moje prośby o zdroeiw dla mnie i moich dzieci i opatrzność boską nad moją rodziną. JEZU UFAM TOBIE TY SIĘ TYM ZAJMNIJ.
 Mama: 16.01.2024, 05:02
 Błagam o zdrowie w rodzinie
 Iza : 15.01.2024, 23:56
 Św Judo Tadeuszu proszę o pomoc w rozwiązaniu trudnej sprawy finansowej i zawodowej. Amen.
 J.K: 15.01.2024, 08:19
 Sw. Judo Tadeuszu proszę o zgodę ,zrozumienie i mìłość w rodznie. Uszczęśliwienia dotychczasowego życia moich chorych dzieci. Błagam o cud uzdrowienia. Jezu ufam Tobie Ty się Tym zajmnij.
 Mama: 14.01.2024, 08:00
 Sw.Judo Tadeuszu proszę o uzdrowienie mojej córki i syna i przemianę ich dotychczasowego życia. Proszę rownież o uwolnienie Dominika z jego nołogu .
 Krzysztof: 13.01.2024, 15:07
 Święty Judo Tadeuszu proszę o zdrowie
 J.K: 13.01.2024, 08:04
 Sw Judo Tadeuszu proszę o wysłuchanie moich prośby w codziennej modlitwie i łaskę Pana wszechmogącego żeby moje błagania się spełniły. Jezu ufam Tobie Ty się Tym zajmnij.

 Janina: 12.01.2024, 07:58
 Sw. Judo Tadeuszu proszę o wstawiennictwo u Pana wszechmogącego o cud uzdrowienia mnie i moich dzieci z chorób chronicznych oraz opatrzność boską nad moją rodziną.
 AMELIA: 07.01.2024, 21:02
 Św. Judo Tadeuszu proszę, aby mój mąż wrócił do mnie i żebyśmy dalej byli małżeństwem. Proszę aby skruszało mu serce i posrawił krok do przodu, wybaczył i nie bał się zawalczyć bo warto. Gdzieś razem się pogubiliśmy coś pękło i zostałam sama.. W oczekiwaniu na cud. Dziękuję modlę się każdego dnia.
 Krzysztof : 07.01.2024, 12:40
 Święty Judo Tadeuszu proszę o zdrowie dla mnie i mojej rodziny
 m.: 03.01.2024, 23:07
 Święty Judo ubłagaj u Boga zdrowie dla mojego synka proszę aby terapia przyniosła efekt aby już tak się nie męczył . Proszę o to aby zaczął dział antybiotyki i lek podany.
 Małgonia: 27.12.2023, 06:07
 Święty Judo Tadeuszu proszę, błagam o wstawiennictwo w sprawie którą w moim sercu przynoszę i Twojej oddaję❤️🙏🙏🙏❤️
 Paulina : 26.12.2023, 20:47
 Święty Judo Tadeuszu proszę o zdrowie dla mnie i całejmojej Rodziny i oczywiście Rodziców! Jezu ufam Tobie ❤️
 Dawid : 24.12.2023, 02:31
 Święty Judo Tadeuszu Błagam, wyproś dla mnie łaskę zdrowia u Pana Naszego Jezusa Chrystusa, Jezu ufam Tobie
 E.M.: 18.12.2023, 14:19
 Sw.Judo Tadeuszu proszę o spełnienie mojej prośby.Jestem już bez silna.
 Anna : 18.12.2023, 11:05
 SW. Judo Tadeuszu proszę o cud zdrowia dla dzieciątka mojej córki Kamili, które nosi pod sercem. Dziękuję za Twoją opiekę. Amen
 m. : 12.12.2023, 23:15
 Święty Judo Tadeuszu błagam o pomoc . Jestem bez sił . Pomoz mi pomoz mojej siostrze
 Andrzej : 10.12.2023, 06:24
 Św Judo Tadeuszu módl się za.nami którzy się do ciebie uciekamy .Zaco już teraz dziękuję i pokornie proszę.Amen.
[1] [2] [3] (4) [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej