Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Judy Tadeusza


DZIEŃ PIERWSZY

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...   

Wasze komentarze:
 Regina: 28.12.2019, 15:10
 Błagam żeby Bogdan wyzdrowiał.
 Mama: 28.12.2019, 14:22
 Dziękuję za łaskę siły wałki o mojego syna i o to, że mam siłę znosić jego okropbe zachowanie wobec mnie i męża. Dzięki modlitwie tylko to chyba znoszę. Teraz jest lepiej. Oby Dobry Bóg pozwolił mojemu dziecku zwalczyć to, co powoduje jego złe zachowanie. Św Judo módl się za nami.
 Danuta: 28.12.2019, 06:45
 ŚWIĘTY JUDO TADEUSZU proszę cię miej mnie w swojej opiece i moją rodzinę
 gosia: 27.12.2019, 22:29
 bądż przy mnie proszę nie opuszczaj mnie
 Basia: 27.12.2019, 16:01
 Święty Judo proszę pomóż mojej córce i zieciiwi aby zawalczyli i swoje małżeństwo Bóg zapłać
 antos: 27.12.2019, 14:45
 Święty Judo Tadeuszu najpierw wiadomość o chorej córci, kiedy byłam w ciąży i zmagania po porodzie, później śmierć ojca, następnie śmierć mamy po ciężkiej chorobie. Cały czas prosiłam Cię z całego serca o wsparcie.... a teraz mąż fiksuje i domaga się majątku.... szkoda gadać. Boże zajmij się tym, bo ja już nie daje rady i muszę skończyć ze sobą i osierocić moje kochane dzieci......
 Regina: 27.12.2019, 07:25
 Błagam o zdrowie dla męża.
 Danuta: 27.12.2019, 04:36
 Święty JUDO TADEUSZU proszę cię wstaw się za mną u JEZUSA iczuwaj nadal na demna i moją rodziną
 Jadwiga: 26.12.2019, 21:43
 Św.Judo Tadeuszu przyjdź nam z pomocą w wyjściu z licznych chorób,wyprowadź syna z trudności finansowych.Bądź z nami ,czuwaj i chroń od złego.Św.Judo Nasz Orędowniku módl sie za nami.
 Danuta: 26.12.2019, 16:41
 ŚWIĘTY JUDO TADEUSZU proszę cię pomóż mi w tych trudnych sprawach dziękuję
 Gosia i Łukasz: 26.12.2019, 12:47
 Św. Judo Tadeuszu prosimy Cię o wstawiennictwo za moim mężem i Tatą o zdrowie. Prosimy Cię aby wyzdrowiał i mógł dalej z nami cieszyć się życiem.
 Ola: 26.12.2019, 08:46
 Św.Judo Tadeuszu dopomóż mojej trudnej sprawie.Tylko w Tobie nadzieja moja.
 Maria: 26.12.2019, 01:05
 Swety Judo Tadeuszu.prosze o pomoc w powrocie do rownowagi psychicznej wnuczki Martynki
 x : 25.12.2019, 01:41
 sw judo pomoz bladzacym opetanym chorym psych ..prosimy
 x : 24.12.2019, 05:16
 sw judo pomoz zagubionym prosimy ,,,
 Dorota: 24.12.2019, 00:27
 Święty Judo Tadeuszu proszę o powrót do zdrowia mojego brata Jurka❤
 gosia: 23.12.2019, 23:16
 proszę cię o cud
 Regina: 23.12.2019, 20:22
 Św.Judo pomóż Bogusiowi. Błagam.
 Regina: 23.12.2019, 14:55
 Błagam żeby ten zabieg się udał. Żeby Bogus był zdrowy.
 WIERNA : 23.12.2019, 11:24
 Święty Judo znasz moje troski Orędowniku Boski uproś łaski o które proszę o błagam u Boga.Pomóż nam w trudnych sytuacjach wyjść na prostą.Prosi Twoja Czcicielka.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] (16) [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej