Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Judy Tadeusza

DZIEŃ PIERWSZY

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

   

Wasze komentarze:
 Malgorzata Teresa: 28.10.2020, 07:36
 Sw.Judo Tadeuszu prosze pomoz Mi być szczęśliwa z mężczyzna ktorego Kocham..Sw.Judo Tadeuszu nie zostawiaj mnie samej bez pomocy.
 Malgorzata Teresa: 28.10.2020, 07:33
 Sw.Judo Tadeuszu prosze wypros łaskę spotkania oraz powrotu Edwarda i Gosi do siebie ,Sw.Tadeuszu prosze pomoz im wrócić do siebie i byc znowu kochajaca sie Rodzina.
 Piotr: 28.10.2020, 07:29
  Św. Judo Tadeuszu dziękuję za pomoc i łaskie jakie doznałem od Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej , proszę wypraszaj dalsze łaski u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej o które modlę się codziennie i spraw aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam Tobie
 Anna: 28.10.2020, 05:56
 O szczególną łaskę zdrowia dla taty Stanisława
 Elzbieta: 28.10.2020, 04:26
 Swiety JudoTadeuszu, dziekuje za laski wyproszone za Twoja przyczyna I prosze o Twoje wstawiennictwo i pomoc w rozwiazaniu problemow w mojej pracy.
 Jadwiga: 27.10.2020, 23:22
 Św.Judo Tadeuszu potężny Obrońco i Opiekunie bądź naszą mocą w trudnościach i osłoną w niebezpieczeństwach .Prowadź nas każdego dnia,czuwaj,chroń od złego.Przyjdź nam z pomocą w uzdrowieniu z licznych chorób,umocnij w wierze i uproś światu uwolnienie z koronawirusa. Jezu Ty sie Tym zajmij.
 Wiola: 27.10.2020, 23:03
 Święty Juda Tadeuszu proszę o opiekę nad Anną w dniu operacji i wszelkie błogosławieństwa oraz zdrowie dla całej Rodziny
 Ania : 27.10.2020, 18:10
 Św Judo Tadeuszu wspieraj nas każdego dnia.Proszę o zdrowie dla Kubusia i jego rodziny ,dla mojej całej rodziny,moje,koleżanki Jadzi,moich sąsiadów,koleżanek.Ufam Tobie
 Piotr: 27.10.2020, 07:34
  Św. Judo Tadeuszu dziękuję za pomoc i łaskie jakie doznałem od Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej , proszę wypraszaj dalsze łaski u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej o które modlę się codziennie i spraw aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam Tobie


 Zmęczona, stroskana, sfrustrowana i bezradna: 26.10.2020, 23:42
 Św. Judo ratuj moją rodzinę. Brak już mi cierpliwości i słów do wypowiedzenia. Nie potrafię ogarnąć sytuacji tak,aby wszyscy których kocham byli zadowoleni. Chcę dobrze,ale wszystko co zrobię wychodzi nie tak albo jest odbierane zupełnie inaczej niż moje intencje. Gromadzi się we mnie ból i co gorsze z tego bólu oraz bezsilności wyłaniają się też żal, a czasem nawet złość. Spadam w przepaść i nie wiem czego się złapać... Nie radzę sobie całkowicie i nie wiem jak trafić do mojego męża, żeby jego serce się otworzyło. Wiem, że nie zasługuję, ale potrzebuję cudu żebyśmy wszyscy byli lepsi i się od siebie nie oddalili na zawsze. Matko Przenajświętsza módl się za nami. Jezu ufam Tobie, Ty się tym zajmij, balagam pomóż nam!
 Ania: 26.10.2020, 18:05
 Św Judo Tadeuszu błagam o pomoc,brakuje mi już sił.Ufam Tobie
 Barbara: 26.10.2020, 08:46
 ŚW.Judo Kocham Cię,proszę uproś mi łaskę ponownego macierzyństwa.Mój przypadek jest tak bardzo trudny ,wyjątkowy i beznadziejny ,że proszę Cię o wstawiennictwo u Jezusa i Naszej Mateczki Maryji.Jeśli ktoś to czyta proszę jedno Zdrowas Maryjo w mojej intencji,Niech was Bóg Błogosławi na zawsze.Bóg zapłać
 Barbara: 26.10.2020, 08:39
 ŚW JUDO spòjrz na mnie męczę się już prawie dekadę z pełnełną wrogośćią moich sąsiadów,uwolnij mnie od nich,popatrz jak cierpią na tym moje dzieci.Pomóż Błagam,gdzie mam iść,rozwiąż ten ogromny ciężar.Amen
 Piotr: 26.10.2020, 07:32
  Św. Judo Tadeuszu dziękuję za pomoc i łaskie jakie doznałem od Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej , proszę wypraszaj dalsze łaski u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej o które modlę się codziennie i spraw aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam Tobie
 Krystyna: 25.10.2020, 08:34
 Święty Judo Tadeuszu błagam wypraszaj łaski u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej w intencji łaski uzdrowienia Hubercika. Wspieraj nas w codziennych modlitwach
 Ania : 25.10.2020, 07:44
 Św Judo Tadeuszu błagam o zdrowie dla Kubusia i całej rodziny.
 Jopi: 25.10.2020, 07:00
 Św. Judo dziękuję za opiekę nad moją rodziną. Proszę o dalszą opiekę i błogosławieństwo. Ufam tobie i wierzę że nam pomożesz. Proszę o pracę i wsparcie dla mojego męża , synów i synowych. Błogosław nam wszystkim. Wstaw się za nami do Boga.
 Ania : 24.10.2020, 20:04
 Św Judo Tadeuszu błagam o zdrowie dla Kubusia i jego rodziny,Tomka i całej mojej rodziny.Modlę się też o zdrowie Jadzi i koleżanek.Wspieraj nas proszę.Ufam Tobie.
 Ania : 23.10.2020, 19:34
 Św Judo Tadeuszu proszę Cię o zdrowie dla mojej całej rodziny i koleżanek Jadzi.Wspieraj nas w tych ciężkich chwilach.Chroń nas od wirusa,dopomóż lekarzom i personelu medycznego,niech opatrzność Boza nad nimi czuwa.Ufam Tobie
 Piotr: 23.10.2020, 07:24
 Św. Judo Tadeuszu dziękuję za pomoc i łaskie jakie doznałem od Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej , proszę wypraszaj dalsze łaski u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej o które modlę się codziennie i spraw aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam Tobie
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej