Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Judy Tadeusza


DZIEŃ PIERWSZY

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...   

Wasze komentarze:
 Asia: 27.12.2018, 21:14
 Sw Judo Tadeuszu dziękuję za otrzymane łaski prosze o dalszą opiekę nad nami Jezu ufam tobie 🌹
 Krystyna : 27.12.2018, 19:45
 Sw Jude Tadeusz, thank you for my grandson to come home and please help my son to find very good job soonest possible. Amen
 Marysia : 27.12.2018, 15:59
 ŚW.Judo Tadeuszu pokornie proszę wstawiaj się do Pana najlepszego i Matki Niepokalanej o uleczenie z choroby nowotworowej mojej córki Agnieszki.
 Dorota: 27.12.2018, 06:28
 Święty Judo Tadeuszu wstaw się do Jezusa Chrystusa i Matki najświętszej aby wysłuchali mych próśb . Proszę spraw abym mogła znałeś sobie bratnia dusze.
 Asia : 26.12.2018, 20:47
 Św Judo Tadeuszu proszę o zdrowie dla moich dzieci oraz o uzdrowienie z depresji Jezu ufam tobie 🌹
 Tereza: 26.12.2018, 20:29
 Św Tadeuszu pomóż mi nauczyć się dobrze jeździć proszę mój przyjacielu
 Mama: 26.12.2018, 11:24
 Święty Judo wstaw się do Pana o łaskę zdrowia dla mojego syna Kamila , który jest bardzo chory pomóż mu błagam Cię
 BEATA : 26.12.2018, 10:57
 Święty Judo proszę wysłuchaj mojej prośby i zabierz alkohol z mojego życia daj mi pogodę ducha amen
 BEATA : 26.12.2018, 10:54
 Święty Judo proszę wysłuchaj mojej prośby i zabierz alkohol z mojego życia daj mi pogodę ducha amen
 Basia: 26.12.2018, 09:14
 Dziękuję Ci Święty Judo za wszystko proszę o o opiekę Dziękuje Boże za szczęśliwą udaną operacje Gabrysi Chwała Panu
 Krzysztof : 25.12.2018, 16:56
 Św.Judo Tadeuszu!!! Pełen wiary i nadziei na lepszą przyszłość pokornie Cię proszę o pomoc w wyjściu z długów.Zbłądziłem i robię wszystko żeby ocalić rodzinę przed utratą tego co mamy ale wiem że moje starania bez Twego wsparcia nic nie pomogą.Proszę Cię o Św.Judo daj mi siłę w tych staraniach i żebym nie zwątpił.Otocz opieką moich bliskich żonę ,córki żeby przeze mnie nie doznały żadnych przykrości.Wierzę że mnie wysłuchasz.Proszę dopomóż.
 Brat: 24.12.2018, 23:11
 Święty Judo dzis w ten cudowny dzień Wigilijny w którym wszystkie cuda się zdarzają proszę Cię o uzdrowienie mojego brata Kamila.
 Krzysztof: 23.12.2018, 20:49
 Św Judo Tadeuszu proszę wstaw się do Pana Jezusa i Matki Bożej o zdrowe oczy dla Andrzeja
 matka: 23.12.2018, 14:09
 Święty Judo Tadeuszu proszę opiekuj się moją rodziną a w szczególności proszę o zdrowie dla Agnieszki.
 D: 22.12.2018, 22:51
 Św Judo Tadeuszu spraw aby moje marzenia spełniły się a modlitwy zostały spełnione Amrn
 Krzysztof: 22.12.2018, 19:52
 Św Judo Tadeuszu dziękuję za udany zabieg u Andrzeja.
 Asia : 21.12.2018, 20:57
 Kochany Judo Tadeuszu dziękuję za szczęśliwy powrót do domu proszę o zdrowie dla moich dzieci oraz o uzdrowienie z depresji Jezu ufam tobie 🌹
 Jędrzej: 21.12.2018, 00:40
 Wstaw sie za mną wiesz w jakich sprawach.
 Asia : 20.12.2018, 20:29
 Kochany Judo Tadeuszu dziękuję za szczęśliwy powrót do domu proszę o uzdrowienie z depresji Jezu ufam tobie 🌹
 Mariusz: 20.12.2018, 20:23
 Święty Judo proszę o zdrowie dla moich dzieci
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] (30) [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej