Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Judy Tadeusza

DZIEŃ PIERWSZY

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

Wasze komentarze:
 Gosia: 24.10.2022, 09:44
 Św Judo Tadeuszu proszę o dobry wynik biopsji obym nie miała raka proszę. Wstaw się za mną do naszego Taty w Niebie
 Piotrek: 24.10.2022, 07:49
  Św. Judo Tadeuszu dziękuję za pomoc i łaski jakie doznałem od Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej , proszę wypraszaj dalsze łaski u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej o które modlę się codziennie i spraw aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam Tobie.
 Lidle: 23.10.2022, 20:45
 Święty Judo Tadeuszu patronie spraw beznadziejnych, proszę Cię o wstawiennictwo u Boga o ratunek dla mojego małżeństwa, o opamiętanie dla mojego męża o powrót do domu , o pokój i miłość między nami.
 Elżbieta : 23.10.2022, 18:06
 D,iękuję za rodzinę mojej córki Izabeli i jej męża Michała wyproś IM łaskę kolejnego dziecka pomagaj w wychowaniu Klary i Mikołaja
 Ela: 23.10.2022, 17:47
 Św.Judo Tadeuszu proszę o pomoc dla mojej córki i jej rodziny,by wreszcie znalezli srodki na kupno mieszkania oraz proszę o pomoc dla wnuka,by mial otwarty umysl na naukę.Jezu,ufam Tobie
 CZCICIELKA: 23.10.2022, 15:48
 ŚWIĘTY JUDO TADEUSZU DZIĘKUJĘ ZA OTRZYMANE ŁASKI A PROSZĘ WYPRASZAJ U BOGA ŁASKI O KTÓRE MODLĘ SIĘ CODZIENNIE SPRAW ABY SZCZĘŚLIWIE ZAKOŃCZYŁO SIĘ LECZENIE ZĘBÓW I NIE BYŁ POTRZEBNY ZABIEG NA ZĘBIE U MOJEJ CÓRKI MIEJ JĄ W SWEJ OPIECE ŚWIĘTY JUDO TADEUSZU BŁAGAM DOPOMÓŻ
 Agnieszka : 23.10.2022, 09:42
 Sw.Judo Tadeuszu , proszę Cię za Twoim wstawiennictwem pomóż nam wyjść z tej beznadziejnej sytuacji finansowej którą obecnie mamy, pomóż nam z domem, byśmy w końcu mieli swoje miejsce, poczucie bezpieczeństwa dla naszej rodziny, proszę pomóż nam z naszą córeczka by została uzdrowiona z autyzmu, zaczęła mówić i odzyskała pełna świadomość, pomóż nam znaleźć jej najlepsza szkołę, by nikt jej nie skrzywdził, proszę Cię pomóż nam🙏🙏🙏🙏
 Babcia: 23.10.2022, 07:34
 Św. Judo Tadeuszu prosze o opiekę nad moimi wnuczetami.. Szczegolnie wspieraj małego Antosia w trudnej niezrozumiałej dla Niego sytuacji rodzinnej. . Dziękuję za dotychczasowa opiekę nad nimi.
 ewelina: 22.10.2022, 12:07
 Św. Judo Tadeuszu dopomóż mi w spłaceniu długów oraz w kupnie mieszkania, aby pomóc rodzicom.

 Tata: 22.10.2022, 10:34
  Święty Judo Tadeuszu proszę odmień psychikę mojego syna Sebastiana. Spraw, żeby uwierzył w siebie i zaczął myśleć i działać w kierunku swojej przyszłości . Dziękuję za wszystkie łaski jakie do tej pory otrzymała moja rodzina.
 Lidle: 21.10.2022, 23:39
 Święty Judo Tadeuszu patronie spraw beznadziejnych, proszę Cię o wstawiennictwo u Boga o ratunek dla mojego małżeństwa, o opamiętanie dla mojego męża o powrót do domu , o pokój i miłość między nami.
 Mama K: 21.10.2022, 23:04
 Swięty JUdo TADEUSZ proszę o łaski potrzebne mojemu synowi i opiekę Bożą oraz aby nie został sam aby dzieci nie pozostawiły go samego, dziekuje za otrzymane łaski ,Jezu ufam Tobie
 Elzbieta: 21.10.2022, 22:47
 Sw Judo Tadeuszu proszę Cię wstaw się za moimi prośbami Panu Bogu wiadomymi. Sw Judo Tadeuszu módl się za nami!
 Ewa: 21.10.2022, 16:35
 Święty Tadeuszu Juda,dziękuję Tobie z całego mojego serca za wstawiennictwo do Jezusa Chrystusa Miłosiernego. Panie Jezu Ufam Tobie
 Piotrek: 21.10.2022, 13:08
  Św. Judo Tadeuszu dziękuję za pomoc i łaski jakie doznałem od Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej , proszę wypraszaj dalsze łaski u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej o które modlę się codziennie i spraw aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam Tobie.
 Anna: 20.10.2022, 05:37
 Święty Judo Tadeuszu proszę Cię o uproszenie łaski zdrowia i zgody w naszej rodzinie proszę również o pozytywne jak najszybciej sprawy dziękuję Ci gorąco za wszystko co otrzymałam zaTwoim wstawiennictwem Jezu ufam Tobie
 Kinga: 19.10.2022, 23:31
 Proszę Cię o pomoc w mojej intencji. Jezu Ufam Tobie
 Kinga: 19.10.2022, 23:29
 Proszę Święty Judo Tadeuszu o pomoc naszej rodzinie. Aby partner i ojciec naszego dziecka miał siłę i chęci w walce o nasz związek. Kocham Go bardzo i Syna. Jezu zajmij się tym ❤
 Kasia: 19.10.2022, 17:07
 Święty Judo! Proszę o łaskę uzdrowienia mojego małżeństwa i życie w przyjaźni z mężem. Jezu, Ty się tym zajmij!
 Piotrek: 19.10.2022, 07:22
  Św. Judo Tadeuszu dziękuję za pomoc i łaski jakie doznałem od Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej , proszę wypraszaj dalsze łaski u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej o które modlę się codziennie i spraw aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam Tobie.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] (30) [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej