Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Judy Tadeusza


DZIEŃ PIERWSZY

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...
   

Przewodnik modlitwy Przewodnik modlitwy
Ks. James Socias, ks. Jan O`Dogherty (oprac.)
Praktyczny i bardzo obszerny modlitewnik. Zawiera mszalik łacińsko-polski oraz liczne modlitwy w języku łacińskim i polskim (zestawione równolegle obok siebie, co ułatwia rozumienie tekstu łacińskiego!)... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Marcin: 14.02.2019, 01:20
 Prosze Cię sw Tadeusz u o laske uzdrowienia
 Marcin: 14.02.2019, 01:20
 Prosze Cię sw Tadeusz u o laske uzdrowienia
 SŁAWEK - PROSZE POMÓŻCIE MI: 14.02.2019, 01:07
 Panie Jezu Synu Ojca Niebieskiego udziel mi swej łaski proszę,spraw aby ludzie wiary i dobrej woli pomogli mi proszę podaje konto 23 1020 3668 0000 5202 0121 1473 SŁAWEK ja nie chce bogactwa lecz pomocy. poniżam się i upokarzam podając tutaj swój nr konta, ale nie wiem co mam dalej ze sobą począć bo mam tak poważny problem a nie mam już do kogo pójść. Nawet nie potrafię tego wytłumaczyć. Modlę sie do Sw Rity, Sw Judy Sw Józefa. Wołam i błagam o pomoc. dzisiaj mi jedna osoba napisała ze bez nazwiska nie da się dokonać wpłaty, ale da się zrealizować bo jedna wpłata jest od Urszuli za co Bogu i jej dziękuje w tytule "chleb i modlitwa". Panie Jezu tak bardzo proszę o łaskę i pomoc.
 kinga: 13.02.2019, 22:13
 Święty Judo Tadeuszu proszę wypros dla mnie zdrowie
 Ula: 13.02.2019, 20:20
 Swiety Judo juz raz uprosilam łaski dla siebie. Teraz proszę Cię o sprawiedliwość dla mojego synka Michala i jego ojca Grzegorza.
 Asia: 13.02.2019, 19:08
 Św Judo Tadeuszu wstaw się do Pana Boga za moim wnuczkiem Antosiem aby przeszły mu kolki on był spokojniejszy i daj mojej synowej sił i wytrwałości w wychowywanu dzeci
 Asia: 13.02.2019, 18:56
 Kochany Judo Tadeuszu proszę o zdrowie dla moich dzieci oraz o potrzebne zdrowie dla Zoi Jezu ufam tobie
 Asia : 13.02.2019, 17:01
 Kochany Judo Tadeuszu dopomóż Sławkowi Jezu ufam tobie
 SŁAWEK POMOZCIE MI: 13.02.2019, 10:05
 Panie Jezu. Św Rito Św Judo spraw aby mi ludzie pomogli prosze. Tak bardzo prosze podaje konto 23 1020 3668 0000 5202 0121 1473 SŁAWEK,. Kocham Cię Jezu
 SŁAWEK - PROSZE POMÓŻCIE MI: 13.02.2019, 08:09
  Moi kochani. Ja już o tym pisałem. Jest tylko jedna osoba w Polsce i chyba w Europie której to ludzie pomagają bez jej wołania o pomoc bez wołania i prośbę o litość. Tej osobie wpłacając emerytury renty wysyłają złoto srebro przypisują majątki i ta osoba nigdy jeszcze się o to wszystko nie modliła. Tak to wyglada. Ja nie chce tego wszystkiego co ma ta osoba. Ja nie zazdroszcze. Ja prosze tylko i błagam z lubością o pomoc Sw Maryję i Św Rite. Św Rite o wstawiennictwo w moich problemach finansowych spraw aby mi ludzie pomogli tak bardzo proszę..pomóżcie mi proszę podaje konto 23 1020 3668 0000 5202 0121 1473 SŁAWEK, modlitwa da mi siłę i wiarę umocni duchowo. Nie mam nikogo aby prosić o pomoc. Św Rito modlacy się tutaj mają największą siłę. Znajomych. Przyjaciol. Porozmawiaj z nimi Św Rito pprosze. Panie Jezu udziel mi swej lask
 SŁAWEK - PROSZE POMÓŻCIE MI: 13.02.2019, 07:58
  Sw Maryjo modl sie za mnie prosze do syna swojego z prośbą aby ktoś mi pomógł. Tak bardzo proszę. Św Judo i Św Rito prosze o wstawiennictwo w moich problemach finansowych spraw aby mi ludzie pomogli tak bardzo proszę..pomóżcie mi proszę podaje konto 23 1020 3668 0000 5202 0121 1473 SŁAWEK, modlitwa da mi siłę i wiarę umocni duchowo. Nie mam nikogo aby prosić o pomoc. Św Rito modlacy się tutaj mają największą siłę. Znajomych. Przyjaciol. Porozmawiaj z nimi Św Rito pprosze. Panie Jezu udziel mi swej laski
 Jola: 13.02.2019, 06:48
 Św.Judo błagam wstaw się za mną żeby mnie było stać na zapłacenie mieszkania i żebyśmy za chwilę z córką nie zostały bezdomne . Jola
 Piotrek: 13.02.2019, 06:34
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobi
 Leszek: 12.02.2019, 23:38
 Święty Judo Tadeuszu, Ty znasz nasze troski i na początku nowego dnia, bardzo Cię proszę o łaski tak potrzebne mojej rodzinie. Jezu ufam Tobie i Jezu Ty się tym zajmij.
 Asia: 12.02.2019, 20:38
 Św Judo Tadeuszu proszę o zdrowie dla moich dzieci ulecz z depresji Jezu ufam tobie ⚘
 Magda: 12.02.2019, 18:43
 Swiety Judo Tadeuszu, ublagaj u Sw. Maryi Matki Jezusa laske w wiadomej Ci intencji.
 Piotrek: 12.02.2019, 15:25
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobi
 SŁAWEK - PROSZE POMÓŻCIE MI: 12.02.2019, 08:08
 Sw Judo i Sw Rito tylu osobom juz tutaj pomogłaś , taka była wola Pana po twoim wstawiennictwie. Mi pomogła tylko jedna osoba, Bóg zapłać URSZULO, nie zapomnę ci tego do końca swoich dni.Sw Judo i Sw Rito wstaw się z prośba do Pana aby inni go wysłuchali, ja już nie mam nikogo, znajomych przyjaciół nie mam do kogo pojsć. pomóżcie mi prosze podaje tutaj nr konta swojego 23 1020 3668 0000 5202 0121 1473 SŁAWEK
 SŁAWEK prosze o pomoc: 11.02.2019, 22:29
 Św Judo prosze i błagam Cię abyś wstawił się do Pana Naszego Jezusa Chrystusa z prośbą aby ktoś mi pomógł aby pomogli mi inni podaje tutaj nr konta swojego 23 1020 3668 0000 5202 0121 1473 SŁAWEK,. Prosze Panie pomóż mi . Jezu ufam tobie
 SŁAWEK LITOSCI PANIE: 11.02.2019, 21:35
 Św Judo tak bardzo Cię proszę wstaw się Pana Naszego z prośbą o pomoc finansową dla mnie aby wolą Pana była aby mi udzielono pomocy tak bardzo prosze podaje tutaj nr konta swojego 23 1020 3668 0000 5202 0121 1473 SŁAWEK,. Tylko jedna osoba mi pomogła. BEATKO DROGA ja bez woli Pana i pomocy ludzkiej nie dam rady i nie wiem jak to bedzie. Panie mój zrób wszystko aby mi ktoś pomógł. Jezu prosze zlituj się.
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej