Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Judy Tadeusza


DZIEŃ PIERWSZY

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...   

Wasze komentarze:
 Leszek: 03.03.2019, 11:39
 Święty Judo Tadeuszu, bardzo Cię proszę o wstawiennictwo u Pana Boga w intencji, które Ty znasz, a ja już nie mam sił i nie wiem co ma zrobić. Jezu ufam Tobie i Jezu Ty się tym zajmij.
 Asia: 03.03.2019, 07:52
 Kochany Judo Tadeuszu dziękuję za otrzymane łaski prosze o dalszą opiekę nad nami proszę uproś łaskę zdrowia dla córki Zoji Jezu ufam tobie ❤
 Piotrek: 03.03.2019, 06:55
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tob
 Krzysztof: 03.03.2019, 06:54
 Św Judo Tadeuszu proszę o zdrowe oczy dla Andrzejka.
 gosia: 02.03.2019, 20:30
 Proszę Cię wysłuchaj mnie , nie zostawiaj , nie opuszczaj , potrzebuję Cię mój Orędowniku
 matka: 02.03.2019, 09:40
 Święty Judo Tadeuszu proszę o zdrowie dla mojej kochanej córki,opiekuj się nią podczas zabiegu.
 Asia: 01.03.2019, 07:55
 Kochany Judo Tadeuszu dziękuję za otrzymane łaski prosze o dalszą opiekę nad nami Jezu ufam tobie
 Piotrek: 01.03.2019, 07:09
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tob
 Asia : 28.02.2019, 12:15
 Kochany Judo Tadeuszu dziękuję za otrzymane łaski prosze o dalszą opiekę nad nami Jezu ufam tobie
 CELINA : 28.02.2019, 06:58
 SW.JUDO .DZIEKUJE ZA SPRZEDAZ MIESZKANIA .PROSZE O PRACE. DLA RAFALA I MICHALA
 Piotrek: 28.02.2019, 06:42
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tob
 Lena: 27.02.2019, 21:56
 Ja również pragnę podzielić się świadectwem. Modlę się obecnie w intencji córki, nowenną do św.Judy, ponieważ myślę, że nowenny mają wielką moc . Miałam raka skóry na twarzy/ nos/ i zrobiła mi się też czarna, duża narośl nad brwią oka.Leczyłam się u dr. dermatologa. Lekarstwo nie pomogło, więc dostałam skierowanie na zabieg i miałam wyznaczony termin. Byłam przerażona, bo przecież to twarz. Postanowiłam zwrócić się o pomoc do Matki Bożej .W domu miałam wodę z Lourdes , więc napiłam się jej i odmówiłam nowennę do Matki Bożej. Gdy zgłosiłam się na zabieg, doktor zbadała i stwierdziła, że wszystko jest w porządku , nie potrzeba nic wycinać . Odpadło mi również to czarne znamię , które miałam nad brwią jeszcze przed zabiegiem i nie mam po nim śladu. Zastanawiam się , czy mam prawo myśleć , że zostałam uzdrowiona, ale jak to inaczej wytłumaczyć? Od tej pory wierzę, że modlitwa bardzo pomaga i często w potrzebach zwracam się do Pana Boga.
 Krzysztof: 27.02.2019, 20:00
 Św Judo Tadeuszu proszę o zdrowie dla Andrzeja i opiekę nad naszą rodziną oraz o pomoc w trudnej sprawie
 Asia: 27.02.2019, 19:06
 Kochany Judo Tadeuszu dziękuję za otrzymane łaski prosze o dalszą opiekę nad nami Jezu ufam tobie ⚘
 matka: 27.02.2019, 15:03
 Kochany Judo Tadeuszu dziękuję za wszystkie łaski jakimi mnie obdarowałeś i proszę o dobrą pracę dla mojej córki,błagam pomóż jej bo nie ma własnych pieniędzy na utrzymanie oraz ma depresję.
 Piotrek: 27.02.2019, 06:51
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobi
 Ja: 27.02.2019, 01:17
 Witajcie chce się podzielić moim świadectwem. Otóż przez 4 MC po operacji kręgosłupa cierpiałam na silne bóle. Byłam już u kresu sił a lekarze i rehabilitanci nie umieli mi pomóc chociaż odwiedziłam wielu w ciągu tych 4 MC. Po 4 mc znalazłam tę modlitwę. W trakcie nowenny do świętego Judy Tadeusza mimo totalnego załamania poszłam do kolejnego rehabilitanta i tym razem zaproponował mi zupełnie inne podejście do mojego problemu. Rozpoczęłam zupełnie nowe ćwiczenia a po zakończeniu nowenny, po kilku dniach mój stan zaczął bardzo wyraźnie się poprawiać. Po tygodniu ćwiczeń ból staje się coraz mniejszy! A ja pierwszy raz od 4 mc czuje poprawę i to bardzo dużą. Rehabilitant mówi że niezwykle szybko zareagowałam na te ćwiczenia. A ja wiem że to pomoc Judy Tadeusza więc chciałam się tym podzielić aby dać świadectwo jak wielką moc ma ta modlitwa! Byłam naprawdę w beznadziejnej sytuacji a w trakcie nowenny trafiłam nagle na człowieka który mi niespodziewanie pomógł. W dodatku to jest już drugi raz bo 12 lat temu modląc się w zupełnie innej sprawie również doświadczyłam ogromnej pomocy i zmiany sytuacji o 180 stopni z całkowicie beznadziejnej w naprawdę wspaniałą. Dlatego chociaż często brakuje mi wiary i wiem że nie zasługuje na wiele staram się wierzyć bo wiem że Bóg nas nigdy samych nie zostawia.
 mama: 26.02.2019, 14:41
 Sws. Judo Prosze spraw zeby moja corka spotkala zyczliwych ludzi w pracy ,mniej ja w swojej opiece.
 Krzysztof: 26.02.2019, 12:23
 Św Judo Tadeuszu proszę Cię o zdrowie i opiekę nad naszą rodziną.
 Asia: 26.02.2019, 11:55
 Kochany Judo Tadeuszu dziękuję za otrzymane łaski prosze o dalszą opiekę nad nami Jezu ufam tobie ⚘
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] (22) [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej