Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Judy Tadeusza

DZIEŃ PIERWSZY

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

Wasze komentarze:
 Asia: 05.09.2023, 13:46
 Święty Judo wstaw się do Pana Jezusa za moim synem Kamilem pomóż mu
 Halina: 04.09.2023, 08:24
 Sw. Judo Tadeuszu, błagam Cię o wyproszenie u Pana Boga Wszechmogącego łaski narodzin zdrowego dziecka Piotra i Elizy.
 Paulina : 03.09.2023, 19:54
 Święty Judo Tadeuszu proszę o wstawiennictwo i pomoc! Obdarz nas spokojem i potrzebnymi łaskami! Jezu ufam Tobie ❤️🙏
 Mama: 03.09.2023, 06:18
 Święty Tadeuszu błagam o laski dla mojej rodziny
 Małgonia: 02.09.2023, 07:44
 Przynoszę w moim sercu sprawę i Tobie święty Judo Tadeuszu powierzam, proszę przedstaw ją MIŁOSIERNEMU JEZUSOWI I bądź orędownikiem mojej priśby🙏📿🙏🌹
 Mama: 30.08.2023, 21:39
 Święty Judo Tadeuszu dziękuję. Niech będzie uwielbiony Jezus.
 Joanna: 28.08.2023, 22:50
 Św. Judo Tadeuszu proszę o ratunek dla mojego małżeństwa i dla córki
 ojciec i wujek dzieci rodziny: 28.08.2023, 20:44
 SW. Tadeuszu Ty WIESZ NAJLEPJEJ jak trudne sa czasy dla naszych dzieci , jak inteligentne zlo zawlaszcza mysli i dzialania naszych podopiecznych a z tym zwjazane choroby na tle psychycznym , blagam pros naszego PANA JEZUSA oby je uzdrowil na ciele i duchu o co prosze we wszystkich modlitwach. Blagam o cud...
 Małgonis: 25.08.2023, 07:22
 Święty Judo Tadeuszu Tobie oddaję sprawę mojego serca, proszę wstaw się za mną u MIŁOSIERNEGO JEZUSA ❤️🙏❤️

 Marta: 24.08.2023, 20:11
 Św.Tadeuszu wspomóż mnie w pokonaniu moich trudności, które teraz przede mną stają
 Cierpiący : 24.08.2023, 00:01
 Boże przez wstawiennictwo św.Judy Tadeusza ,proszę o wyjście z długów,o dobrą pracę dla mojej żony A oraz trzech synów: M,K,P, oraz podwyżkę dla mnie, której nie dostałem od wielu lat. Panie tonę, ratuj mnie i moją rodzinę! Zmiłuj się nad nami!
 Izabela: 23.08.2023, 15:20
 Św. Judo dziękuję za wstawiennictwo i dobre wynik męża Bogdana
 Paulina: 21.08.2023, 15:50
 Święty Judo spraw, aby moja mama mogła żyć w normalnym domu. Pomóż wyjść z nałogu mojemu ojcu i bratu! Jezu ufam Tobie! 🙏
 Matka: 19.08.2023, 17:13
 Święty Judo Tadeuszu bardzo Cię proszę pomóż mojemu synowi ułożyć szczęśliwe życie, rozwiąż jego problemy. Amen
 Izabela: 16.08.2023, 11:53
 św. Judo proszę o dobre wyniki dla mojego męża Bogdana
 Małgonia : 16.08.2023, 01:48
 Święty Judo Tadeuszu pomóż w sprawie którą w sercu przynoszę i Tobie oddaję.
 Jolanta: 15.08.2023, 22:13
 Św. Judo Tadeuszu dopomoż mi. Błagam.
 Ula: 15.08.2023, 06:10
 Sw Judo Tadeuszu módl się za nami Miej całą rodzinę w opiece.Amen
 Jola: 12.08.2023, 21:29
 O św. Judo dopomoż mi. Błacgam.
 Natalia: 11.08.2023, 10:01
 Święty Tadeuszu Judo, błagam Cię o dobre wyniki mojego badania, aby moja droga leczenia przebiegła jak najmniej inwazyjnie, tak abym mogła zajmować się normalnie synem.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] (11) [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej