Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Judy Tadeusza


DZIEŃ PIERWSZY

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...
   

Modlitwy do Ducha Świętego Modlitwy do Ducha Świętego
Praca zbiorowa
Potrzebujemy Ducha Świętego. On nas odnawia i prowadzi do świętości, ale przede wszystkim pokazuje nam, Kim jest Jezus. Wzywanie Go i codzienne poddawanie się Jego prowadzeniu to najlepsza metoda na udane, sensowne życie...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Asia : 26.12.2018, 20:47
 Św Judo Tadeuszu proszę o zdrowie dla moich dzieci oraz o uzdrowienie z depresji Jezu ufam tobie 🌹
 Tereza: 26.12.2018, 20:29
 Św Tadeuszu pomóż mi nauczyć się dobrze jeździć proszę mój przyjacielu
 Mama: 26.12.2018, 11:24
 Święty Judo wstaw się do Pana o łaskę zdrowia dla mojego syna Kamila , który jest bardzo chory pomóż mu błagam Cię
 BEATA : 26.12.2018, 10:57
 Święty Judo proszę wysłuchaj mojej prośby i zabierz alkohol z mojego życia daj mi pogodę ducha amen
 BEATA : 26.12.2018, 10:54
 Święty Judo proszę wysłuchaj mojej prośby i zabierz alkohol z mojego życia daj mi pogodę ducha amen
 Basia: 26.12.2018, 09:14
 Dziękuję Ci Święty Judo za wszystko proszę o o opiekę Dziękuje Boże za szczęśliwą udaną operacje Gabrysi Chwała Panu
 Krzysztof : 25.12.2018, 16:56
 Św.Judo Tadeuszu!!! Pełen wiary i nadziei na lepszą przyszłość pokornie Cię proszę o pomoc w wyjściu z długów.Zbłądziłem i robię wszystko żeby ocalić rodzinę przed utratą tego co mamy ale wiem że moje starania bez Twego wsparcia nic nie pomogą.Proszę Cię o Św.Judo daj mi siłę w tych staraniach i żebym nie zwątpił.Otocz opieką moich bliskich żonę ,córki żeby przeze mnie nie doznały żadnych przykrości.Wierzę że mnie wysłuchasz.Proszę dopomóż.
 Brat: 24.12.2018, 23:11
 Święty Judo dzis w ten cudowny dzień Wigilijny w którym wszystkie cuda się zdarzają proszę Cię o uzdrowienie mojego brata Kamila.
 Krzysztof: 23.12.2018, 20:49
 Św Judo Tadeuszu proszę wstaw się do Pana Jezusa i Matki Bożej o zdrowe oczy dla Andrzeja
 matka: 23.12.2018, 14:09
 Święty Judo Tadeuszu proszę opiekuj się moją rodziną a w szczególności proszę o zdrowie dla Agnieszki.
 D: 22.12.2018, 22:51
 Św Judo Tadeuszu spraw aby moje marzenia spełniły się a modlitwy zostały spełnione Amrn
 Krzysztof: 22.12.2018, 19:52
 Św Judo Tadeuszu dziękuję za udany zabieg u Andrzeja.
 Asia : 21.12.2018, 20:57
 Kochany Judo Tadeuszu dziękuję za szczęśliwy powrót do domu proszę o zdrowie dla moich dzieci oraz o uzdrowienie z depresji Jezu ufam tobie 🌹
 Jędrzej: 21.12.2018, 00:40
 Wstaw sie za mną wiesz w jakich sprawach.
 Asia : 20.12.2018, 20:29
 Kochany Judo Tadeuszu dziękuję za szczęśliwy powrót do domu proszę o uzdrowienie z depresji Jezu ufam tobie 🌹
 Mariusz: 20.12.2018, 20:23
 Święty Judo proszę o zdrowie dla moich dzieci
 Lila: 20.12.2018, 13:17
 Św Tadeuszu Judo błagam o pomoc dla mojej mamy o jej uzdrowienie , żeby opuściły ja przygnębienie i,choroba śmiertelna i depresja . Błagam o wstawiennictwo do naszego Pana i Najświętszej Matki . Proszę wysłuchajcie ..
 Anonimowo: 20.12.2018, 11:28
 Pokornie proszę o modlitwę, żeby dobry Jezus chciał wysłuchać mojej prośby, Jezu ufam tobie
 Krzysztof: 20.12.2018, 08:14
 Św Judo Tadeuszu proszę Cię wstaw się do Pana Jezusa i Matki Bożej o zdrowe oczy dla Andrzeja.
 Piotrek: 20.12.2018, 07:27
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] (17) [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej