Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Judy Tadeusza


DZIEŃ PIERWSZY

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...
   


Przewodnik modlitwy Przewodnik modlitwy
Ks. James Socias, ks. Jan O`Dogherty (oprac.)
Praktyczny i bardzo obszerny modlitewnik. Zawiera mszalik łacińsko-polski oraz liczne modlitwy w języku łacińskim i polskim (zestawione równolegle obok siebie, co ułatwia rozumienie tekstu łacińskiego!)... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 maria: 13.06.2017, 14:35
 Św Judo Tadeuszu prosimy Cie pomóż nam znaleźć odpowiednie warunki mieszkalne dla nas i naszego dziecka
 ELZBIETA: 12.06.2017, 23:42
 ŚWIĘTY JUDO TADEUSZU PROSZĘ CIĘ I BŁAGAM ABYŚ MI POMÓGŁ ODSUNĄĆ OD SYNA TĘ ZŁĄ KOBIETĘ KTÓRA MA ZŁY WPŁYW NA NIEGO.
 W.A: 12.06.2017, 20:18
 Św. Tadeuszu Judo bardzo proszę Cię o opiekę nad moją córką synem mężem oraz moim wyzdrwieniem żeby szczęście powróciło znów do mojej rodziny
 M: 12.06.2017, 19:05
 Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa o szybką diagnozę i powrót do zdrowia Piotra
 Beata: 12.06.2017, 14:58
 Sw. Judo Tadeuszu przez Twoje wstawiennictwo proszę Pana Jezusa o pracę dla męża.
 hubert: 12.06.2017, 12:35
 Św. Judo Tadeuszu wstaw się za mną grzesznym człowiekiem,do Jezusa Chrystusa aby rozwiązał moje zniewolenia które są barierą ,która dzieli mnie od Pana naszego Boga Wszechmogącego.
 Piotrek: 12.06.2017, 07:55
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie !
 Magda: 11.06.2017, 22:23
 Św judo tadeuszu proszę pokornie wypros mi łaskę której tak bardzo potrzebuje błagam Cie sw patronie spraw beznadziejnych
 Ola: 11.06.2017, 09:03
 Św.Judo Tadeuszu pomóż mi znaleźć lepszą pracę i dopomóż w moich problemach.
 Dorota: 10.06.2017, 16:12
 Święty Tadeuszu z Judy uproś dla mojego syna Macieja łaskę zdrowia siły i zdania matury z matematyki.
 Piotrek: 10.06.2017, 10:20
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie !
 Matka : 09.06.2017, 23:16
 Św Judo Tadeuszu z całego serca dziękuje za otrzymana pomoc i bardzo proszę o dalsza opiekę nad moimi dziećmi o zdrowie dla moich rodziców i synów.
 Matka : 09.06.2017, 23:16
 Św Judo Tadeuszu z całego serca dziękuje za otrzymana pomoc i bardzo proszę o dalsza opiekę nad moimi dziećmi o zdrowie dla moich rodziców i synów.
 W.A: 09.06.2017, 13:39
 Święty Tadeuszu Judo proszę bardzo wstaw się za moim wyzdrowieniem żeby modlitwy moje zostały wysłuchane
 matka: 09.06.2017, 10:23
 Święty Judo Tadeuszu proszę Cię o łaskę macierzyństwa dla mojej kochanej córki.
 Joanna: 09.06.2017, 09:30
 Sw, Judo Tadeuszu proszę o uratowanie mojego Małżenstwa. Mój mąż Krzysztof zakochał się w innej kobiecie. Nie chce naprawiać naszego małżeństwa. Błagam Cię orędowniku mój wyproś nam u Boga Wszechmogącego łaskę aby zerwał to uczucie do innej kobiety i wrócił do naszej rodziany. Aby ta kobieta zerwała z nim i zostawiła go w spokoju. Tylko BOg może nam pomóc i twoje wstawiennictwo.
 Piotrek: 09.06.2017, 07:41
 Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie !
 matka: 08.06.2017, 22:00
 Święty Judo Tadeuszu, proszę Cię o łaskę dla mojego syna,aby dostał wymarzoną pracę,zmienił otoczenie,co wpłynie na Jego zdrowie i stan emocjonalny, żeby mógł się spełniać zawodowo i godnie zarabiać. Jezu ufam Tobie.
 ELZBIETA: 08.06.2017, 21:58
 ŚWIĘTY JUDO TADEUSZU PROSZĘ CIE POMÓŻ MI W SPRAWIE SYNA ODIZOLOWAĆ TĘ ZŁĄ KOBIETĘ.PROSZĘ CIĘ O WSPARCIE I DZIĘKUJĄC CI MODLITWĄ.
 W.A: 08.06.2017, 06:02
 Św.JUDO BARZO CIĘ PROSZĘ WSAW SIĘ O MOJE WYZDROWIENIE ŻEBYM NIE MIAŁA KŁOPOTÓW Z ZATOKAMI Z BAKTERIĄ W NOSIE Z OCZAMI I KRĘGOSŁUPEM A TAKŻE ŻEBY CÓRKA SYN BYLI ZDROWI MIELI PRACĘ I UŁOŻYLI SOBIE ŻYCIE A TAKŻE ŻEBY MĄŻ BYŁ ZDROWY BO TAK BARDZO JEST MI POTRZEBNY BO WE DWOJE SIĘ WSPIERAMY W TRUDNYCH CHWILACH JEZU UFAM TOBIE OCZEKUJĘ NA POMOC
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej