Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa grzesznika

"Panie Boże, wiem, że moje grzechy są wielkie. Może większe, niż zdaję sobie z tego sprawę.

Ale przecież Ty widzisz, że - jestem nie tylko grzesnikiem, że sporo jest we mnie dobrego.

Wiem, moja dobro jest Twoim darem, ale jest ono zarazem świadectwem, że nie jestem tobie tak zupełnie niewierny. Zapewne czynione przeze mnie dobro jest skalone grzechem, ale jednak trochę tego dobra we mnie jest Pomóż mi wyrwać się z moich grzechów, a zarazem dziękuję Ci za to wszystko dobro, które już teraz czynię!"

* * *

Ojcze najlepszy, sprawiedliwy i miłosierny Boże! Zgrzeszyłem przeciw Tobie i niebu, podobnie jak syn marnotrawny. Okazałem się niewdzięczny wobec Ciebie, który umiłowałeś mnie, zanim się narodziłem, i miłujesz mnie, choć tak bardzo zgrzeszyłem. Przez Chrzest święty stałem się dzieckiem Bożym i wyrzekam się złego ducha i wszystkich spraw jego. Tymczasem znowu zgrzeszyłem i zasłużyłem na karę, za obrażenie Twej miłości i moją niewierność. Żałuję szczerze i serdecznie za wszystkie moje przewinienia, za popełnione grzechy i zaniedbania dobrego. Pragnę odtąd coraz pilniej czuwać nad sobą, unikać okazji do złego oraz więcej nie grzeszyć. Dopomóż mi swoją łaską w zachowaniu tego postanowienia!

Panie Jezu Chryste, najdroższy Zbawicielu ludzi i świata! Przez swoją mękę i śmierć na krzyżu odkupiłeś nas od grzechów i przywróciłeś nam łaskę dziecięctwa Bożego. Przebacz mi moje grzechy i przewinienia. Przywróć mi dar Twojej miłości, bym kochał Cię coraz więcej i szedł przez dalsze życie Twoimi śladami, które prowadzą do Królestwa Twojego i naszego Ojca w niebie.

Duchu Święty, który uświęcasz serca ludzkie i umacniasz je Bożą mocą! Ty jednoczysz nas ochrzczonych w Kościele świętym. Nie dopuść nigdy, bym przez nowe grzechy miał utracić Twoją świętość i odłączyć się od Bożej rodziny na ziemi, w której otrzymuję światło prawdy Bożej i uświęcenie duszy. Pragnę wiernie z innymi budować Kościół Boży na ziemi i w sercach ludzkich. Nie pozwól mi nigdy odłączyć się od miłości Chrystusowej.

Boże w Trójcy Świętej Jedyny, bądź miłościw mnie grzesznemu!

* * *

Boże mój, żałuje, żem Ciebie, dobroci nieskończona obraził. Postanawiam już więcej tego nie czynić.

Wasze komentarze:
 J G: 02.03.2020, 14:36
  Wszechmogący Boże prosimy Cię o błogosławieństwo na dalsze dni naszego życia. Pomóż nam w naszym życiu codziennie wybierać dobro, iść drogą prawdy, drogą wiary. Wspieraj nas mocą Swoją, abyśmy mieli siłę do pokonywania pokus prowadzących do grzechu. Daj nam Ojcze siłę trwać w wierze przy Tobie, przestrzegać przykazań Twoich. Ojcze Niebieski, Ty kochasz ludzi kochasz każdego z nas, zlituj się w miłosierdziu Swoim i daruj nam grzechy nasze, za które serdecznie żałujemy. Miej w opiece naród Polski i oddal od nas wszelkie choroby i broń przed zarazą koronowirusa który zagraża światu. Ojcze Miłosierny nie zapominaj o tych którzy zagubili się w życiu i odeszli od Ciebie spraw aby jak najszybciej powrócili na drogę wiary. Ty wszystko możesz dla Ciebie nie ma nic niemożliwego. Całą nadzieję pokładamy w Tobie i ufamy że w chwili śmierci, nie odwrócisz się od nas, tylko przygarniesz nas i zabierzesz do niebiańskiej ojczyzny. Amen.
 J G: 01.03.2020, 09:53
  Kochana Matko nasza i naszego pana i Boga Jezusa Chrystusa, zwracam się do Ciebie w tej krótkiej modlitwie, o opiekę nad nami. Pomóż nam i wybłagaj syna Twojego, o dary łask Ducha Świętego, abyśmy mieli siłę i odwagę do przeciwstawienia się pokusom szatana, które na nas zsyła. Niech moc łask Ducha Świętego umocni nas, niech wzmocni naszą wiarę, nadzieję i miłość. Ty Matko nasza nie opuściłaś syna Swojego, kiedy za nasze grzechy był sądzony, kiedy cierpiał okrutne męki. Nie opuszczaj nas, bądź przy nas, tak jak byłaś przy synu swoim. Bądź przy nas w chwilach smutku, w chwilach zwątpienia, bo Twojej obecności potrzebujemy. Potrzebujemy Twojego wstawiennictwa za nami do syna Twojego Jezusa Chrystusa. Wspomagaj nas w chwilach niebezpieczeństw, wspomagaj w czasie choroby, w chwilach cierpienia. Wspomagaj nas przy końcu życia naszego i spraw abyśmy modlitwą, pokutą i swoimi uczynkami nie cierpieli mąk czyśćcowych i zasłużyli na chwałę nieba. Aby Twój syn umiłowany, Jezus Chrystus wprowadził nas do niebiańskiej ojczyzny. Amen.
 J G: 29.02.2020, 19:15
  Boże Ojcze Wszechmogący w dzisiejszej modlitwie pragnę Cię błagać o uwolnienie zmarłych dusz z mąk czyśćcowych. Błagam Cię, przez Najdroższą Krew Twojego Syna Pana Jezusa, którą przelał za nas w Ogrójcu, podczas biczowania, cierniem koronowania, w czasie drogi krzyżowej i na krzyżu. Niech przelana Krew Pana Jezusa oczyści ich z wszelkich win grzechowych. Oni pragną Ojcze Niebieski, jak najszybciej wejść do nieba, aby Cię oglądać, błogosławić Ci i wielbić Twój Boski Majestat. Proszę Cię szczególnie za duszami moich rodziców, moich teściów i wszystkich tych znałem. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
 J G: 28.02.2020, 21:18
  Panie Jezu Chryste w okresie Wielkiego Postu pomóż mi w właściwy sposób przeżyć ten okres. Pomóż mi i przemień mnie mocą Twojej łaski, abym kroczył za Tobą, abym ze zrozumieniem szedł w ślad za Tobą, przeżyć mękę Drogi Krzyżowej. Kochający Odkupicielu Ty za mnie oddałeś życie, Ty cierpiałeś okrutne męki, umocnij mnie i uczyń mnie gotowym do naśladowania Ciebie. Ty nie tylko darowałeś winy swoim oprawcom, ale się za nich modliłeś do Ojca Niebieskiego. Dopomóż mi abym był w stanie podobnie uczynić, wobec tych którzy mnie zranią. Panie Jezu ześlij na mnie z rany Twego Serca, dar Ducha który mnie wzmocni, który mnie przemieni, abym już nigdy więcej nie zadawał Ci bólu i nie krzyżował Cię moimi grzechami. Kochany Jezu wspieraj mnie, abym idąc za Tobą za Twoim przykładem powiększał swoją wiarę, nadzieję i miłość. Abym życiem ziemskim zasłużył na niebo. Amen.
 Lili: 28.02.2020, 00:44
 Panie Boże pomóż mi naprawić moje błędy "JEZU UFAM TOBIE" Ty się Tym Zajmij ❤️❤️❤️
 J G: 27.02.2020, 21:11
  Panie Jezu Chryste dziękuję Ci za wszystko co dla mnie grzesznika zrobiłeś. Dziękuję za to, że przyszedłeś na świat, że wskazałeś nam kierunek drogi, która prowadzi do nieba. Dziękuję za wszystkie Twoje nauki, za to że kochasz mnie pomimo tego, że ciąży na mnie tak wiele grzechów. Dziękuję za to, że za moje grzechy dobrowolnie poszedłeś na śmierć, za to, że cierpiałeś okropne męki, że byłeś biczowany, cierniem ukoronowany. Dziękuję za każdą kroplę krwi które wypłynęły z ran po biczowaniu, spod cierniowej korony, z ran na rękach, nogach i boku. Dziękuję za każdą kroplę krwi i wody, które wypłynęły z przebitego włócznią Serca Przenajświętszego. Panie Jezu proszę, dodaj mi sił abym był chociaż trochę podobny do Ciebie. Wspieraj mnie łaskami abym potrafił odróżnić zło od dobra. Abym wybierał zawsze drogę wiodącą do Ciebie. Abym miał siłę za zło odpłacić dobrem, a tym którzy wyrządzili mi krzywdy darować im winy. Kochany mój panie Jezu, który już tak wiele dla mnie zrobiłeś, pragnę Cię jeszcze prosić o darowanie mi moich grzechów, o darowanie mi moich win które mam na sumieniu, abym po śmierci mógł przebywać jak najbliżej Ciebie. Amen.
 Basia : 23.02.2020, 12:46
 Panie Jezu wybacz mi i pomóż mi abym nie grzeszyła i była z Tobą
 jola: 22.02.2020, 20:09
 Jezu pomoz uwonic mi sie od moich grzechow ktore zadreczaja moja dusze wybacz mi grzechy moje okaz mi swoje miloierdzie odpusc mi Amen
 Joanna: 20.02.2020, 08:40
 Panie,blagam wysluchaj mnie i daj mi byc dobrym czlowiekiem i juz nigdy nie popelnic tego bledu.Dziekuje.

 Joanna: 20.02.2020, 08:39
 Panie,blagam wysluchaj mnie i daj mi byc dobrym czlowiekiem i juz nigdy nie popelnic tego bledu.Dziekuje.
 Joanna: 19.02.2020, 10:01
 Panie,blagam z calego serca wysluchaj mnie raz jeszcze i pomoz prosze zyc wedle Twoich przykazan,nie grzeszyc juz i byc dobrym czlowiekiem.Przepraszam za wszystko i blagam Cie o pomoc.Dziekuje.
 Sylwia: 17.02.2020, 22:32
 Panie mój chcę Ci podziękować ze zawsze jesteś przy mnie spraw bym wrociła do Ciebie całą sobą bym nie zapominała o Tobie pomoż mi być zawsze przy Tobie tylko o to mogę Cię prosić bo wiem ze jesteś dobry dla mnie a ja zawsze gdzieś uciekne od Ciebie pomoż mi trwać z Tobą,przy Tobie.Dziękuje
 Sylwia: 17.02.2020, 22:31
 Panie mój chcę Ci podziękować ze zawsze jesteś przy mnie spraw bym wrociła do Ciebie całą sobą bym nie zapominała o Tobie pomoż mi być zawsze przy Tobie tylko o to mogę Cię prosić bo wiem ze jesteś dobry dla mnie a ja zawsze gdzieś uciekne od Ciebie pomoż mi trwać z Tobą,przy Tobie.Dziękuje
 Joanna: 12.02.2020, 12:41
 Panie,prosze wybacz mi. Blogoslaw calej tej sytuacji i tym wszystkim Ludziom I prosze daj mi sile,abym juz wiecej tego nie zrobila. Dziekuje.
 jola: 12.02.2020, 11:49
 Jezu moj wybacz mi grzechy moje ja wiem ze cie obrazilam skrzywdzila najblizszych pogubilam sie w moim zyciu nie daje sobje rady ale blagam odpuscmi i okaz milosierdzie Amen
 Joanna: 11.02.2020, 12:36
 Panie,dziekujd Ci za wszystko, Dziekuje,zes mnie wysluchal.Ty mnie zawsze wysluchujesz. Prosze spraw,abym zyla dobrym zyciem,nie krzywdzac nikogo i bedac zWsze Ci wierna.Dziekuje.
 Elżbieta: 11.02.2020, 08:46
 Trójco Przenajświętsza, Święta Maryjo, Święty Józefie i wszyscy święci i błogosławieni pokornie przepraszam za wszystkie zło, którego się dopuściłam. Błagam przebaczcie mi i dajcie mi ostatnią szansę
 Joanna: 10.02.2020, 09:28
 Panie,blagam wybacz mi i prosze pozwol mi byc dobrym czlowiekiem i juz wiecej nie bladzic.Bardxo potrzebuje Twojej pomocy,bo jestem za slaba. Dziekuje.
 Joanna: 10.02.2020, 09:13
 Panie,blagam wybacz mi co zrobilam. Blagam wybacz. Ja naprawde pragne byc dobrym czlowiekiemi czynic dobro,jednak jestem za slaba i potrzebuje Twojej pomocy o Panie.Dziekuje.
 Joanna: 10.02.2020, 09:13
 Panie,blagam wybacz mi co zrobilam. Blagam wybacz. Ja naprawde pragne byc dobrym czlowiekiemi czynic dobro,jednak jestem za slaba i potrzebuje Twojej pomocy o Panie.Dziekuje.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] (22) [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej