Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Jak kochać i być kochanym Jak kochać i być kochanym
John Powell
Autor, amerykański jezuita, rozmawia z czytelnikami o sprawach intymnych w sposób prosty i przystępny, by razem z nimi podjąć próbę rozwiązania tajemnic miłości... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 ania: 08.12.2015, 11:04
 Proszę Cię Matko, spraw aby moje małżeństwo przeszło gruntowną przemianę, żeby mój mąż który w tym dniu ma urodziny wyzwolił się z alkoholizmu, a dzieci były zdrowe i szczęśliwe. Błagam o zdrowie dla mojej mamy Marii i taty Józefa. Pod Twoją obronę uciekamy się święta rodzicielko
 Anna: 08.12.2015, 11:04
 Matoko Najsswiętsza, proszę o zdrowie i wiarę w siebie dla moich siostrzennic, aby otzrymaly dar dobrego zdrowia jak fizycznego tak i psychicznego, a takže aby odnalazly swoją drogę w zyciu, zalozyly rodziny i byly dobrymi chrzescijankami.
 Z-WA: 08.12.2015, 11:03
  Kochana Matko Maryjo miej w opiece mnie i moja córke i naszych bliskich ,daj córce stałą prace,spokojny i bezpieczny dom i jazde autem abysmy zyli w zdrowiu,miłosci Ulecz nałogi i agresje V..błagam o łaske uzdroweinia mnie z moich chorob i nerwicy,O nawrócenie J...Okryj nas swoim płaszczem opieki..Badz z nami w kazdej chwili, chron od złego i prowadz .Proszę o błogoslawieństwo dla nas i naszych bliskich... O radość wieczna i Boże Miłosierdzie dla zmarłych rodzicow Anna i Jozef i zmarłych z ich rodzin i dusz w czyśćcu cierpiących
 Wanda: 08.12.2015, 11:01
  Ciebie Maryjo w te godzinę łaski proszę o zdrowie dla całej rodziny o pomyślą zdanie matury dla Joanny i Aleksandry. O miłość i szacunek do bliźnich. O pokój na świecie. Abyś dla zagubionych byłaś światełkiem nadziej.
 Julita: 08.12.2015, 10:58
 Matko Błagam o dobrego męża , dobra pracę
 m: 08.12.2015, 10:57
 Maryjo Mamo nasza proszę w tej godzinie o nawrócenie mojego syna.Amen
 wioleta.08.12.2015: 08.12.2015, 10:54
 MARYJO NAJUKOCHANSZA bardzo cie prosze o zdrowie dla naszej rodziny o lepszy byt dla dzieci o dobro laski dla nich poprawe naszej sytuacji domowej orao dobre wyniki nauki dla moich dzieci a takrze wzajemnej milosci i szacunku
 JOLANTA: 08.12.2015, 10:50
 MATKO NAJŚWIĘTSZA PROSZĘ CIĘ O ŁASKI I ZDROWIE DLA MOJEJ RODZINY O ICH NAWRÓCENIE SIĘ ,O WYBACZENIE ZA POPEŁNIONE WINY .O ZDROWIE DLA MNIE IWYTRWAŁOŚĆ ,CIERPLIWOŚĆ ,MĄDROŚĆ W PRACY . O MIŁOŚĆ W RODZINIE .DZIĘKUJĘ
 Iwona: 08.12.2015, 10:48
 W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego - proszę Cię Maryjo o nawrócenie wszystkich którzy grzeszą i zdrowie dla mojej rodziny oraz szczęśliwe rozwiązanie dla Arlety która jest ciąży. Dziękuję z całego serca.
 zofia: 08.12.2015, 10:47
 Maryjo Matko nasza w tej godzinie proszę o wiarę,nadzieję i miłość w mojej rodzinie a dla mojego męża śp.Piotra Pawła i zmarłych z rodziny i dusz w czyśćcu cierpiących o Boże Miłosierdzie .
 Agnieszka Urszula: 08.12.2015, 10:47
 Matko Boża,proszę Cię w godzinie Łaski o nawrócenie Męża,spokoju i miłości w naszej rodzinie.Niech Twój Syn,a nasz Pan Jezus Chrystus,ześle na nas Swoje błogosławieństwo.Uzdrowi mojego synka i córkę.Proszę Cię Mateńko wstaw się za nami i za wszystkimi opuszczonymi, cierpiącymi,błądzącymi by odnaleźli drogę do Pana Boga.
 Basia: 08.12.2015, 10:45
 Najświętsza Pani, Wybrana Matko Boga i nasza! Chwalę Boga, że dał światu CIEBIE! Przez Twoje wstawiennictwo oddaję wszystko Panu! Dziękuję za cudowne małżeństwo i rodzicielstwo! Proszę o łaskę wiary i miłości dla nas i naszych dzieci; o odwagę życia z Chrystusem. Proszę o dobrą pracę dla męża, o pokój i radość dla niego. Proszę, byśmy nie zamykali się na dar życia! Oddaję rodziców i rodzeństwo, tych, co się zagubili i proszę o łaskę nawrócenia dla nich, o łaskę poznania Boga!!! Proszę o wyzwolenie z nałogu dla Darka, o uzdrowienie dla Joanny. Oddaję znajomych. Oddaję dzieci poczęte! Oddaję wszystko, co noszę w sercu!
 Bożena: 08.12.2015, 10:45
 Przenajświętsza Matko proszę o łaskę nawrócenia mojego syna Waldka. Otocz Swą opieką naszą Ojczyznę, Pana Prezydenta, Rząd. Oręduj za nimi u Boga Ojca, o siłę, mądrość i nieugiętość. Obudż w nas Polakach dumę z naszej wiary, Polski i miłości do Ojczyzny.
 MATKA: 08.12.2015, 10:45
 MOJA CUDOWNA KROLOWO,MATKO NAJUKOCHANSZA OBDARZ SWOJA LASKA MOJE DZIECI,WNUKI,MOJA MAME I MNIE.POZWOL NAM ZATRZYMAC DO KONCA PELNA SWIADOMOSC SWOICH CZYNOW,WZMOCNIJ NASZ ZAL ZA GRZECHY,BADZ BLISKO NAS,KIEDY ZACZNIEMY BLADZIC W SWOIM ZYCIU,POKAZUJ NAM WLASCIWA DROGE I DOBRE WYBORY,NIE POZ WOL NAM ZWATPIC I UMACNIAJ W WIERZE,DAJ NAM SILE I ZDROWIE A TYM,KTORZY MAJA WACHANIA POMOZ JE WYPROSTOWAC,WIELE OD CIEBIE MATENKO PRAGNE I BEDE SZCZESLIWA JAK CHOCIAZ W MALEJ CZESCI PROSBY MOJE SPELNISZ,KOCHAM CIE I WIEM,ZE JESTES BLISKO !!!!!!!
 MATKA: 08.12.2015, 10:44
 MOJA CUDOWNA KROLOWO,MATKO NAJUKOCHANSZA OBDARZ SWOJA LASKA MOJE DZIECI,WNUKI,MOJA MAME I MNIE.POZWOL NAM ZATRZYMAC DO KONCA PELNA SWIADOMOSC SWOICH CZYNOW,WZMOCNIJ NASZ ZAL ZA GRZECHY,BADZ BLISKO NAS,KIEDY ZACZNIEMY BLADZIC W SWOIM ZYCIU,POKAZUJ NAM WLASCIWA DROGE I DOBRE WYBORY,NIE POZ WOL NAM ZWATPIC I UMACNIAJ W WIERZE,DAJ NAM SILE I ZDROWIE A TYM,KTORZY MAJA WACHANIA POMOZ JE WYPROSTOWAC,WIELE OD CIEBIE MATENKO PRAGNE I BEDE SZCZESLIWA JAK CHOCIAZ W MALEJ CZESCI PROSBY MOJE SPELNISZ,KOCHAM CIE I WIEM,ZE JESTES BLISKO !!!!!!!
 Krystyna: 08.12.2015, 10:44
 Matko Niepokalanie Poczęta ratuj moją rodzinę Ty znasz mój ból,Tobie się zawierzamy,zniszcz szatana ,który wtargnął do naszej rodziny, uwolnij mego męża od grzechu cudzołóstwa.
 matka: 08.12.2015, 10:43
 Matko Przenajświętsza proszę Cię o łaskę uzdrowienia dla moich dzieci, o zdrowie duchowe i fizyczne dla całej mojej rodziny męża, moich rodziców, rodzeństwo i ich rodziny. Proszę o dar gorliwej modlitwy dla mojego syna i męża, uproś Mateńko łaskę życia wiecznego dla moich bliskich zmarłych. Miej w opiece mojego syna podczas przygotowania do matury i podczas egzaminów.
 MATKA: 08.12.2015, 10:43
 MOJA CUDOWNA KROLOWO,MATKO NAJUKOCHANSZA OBDARZ SWOJA LASKA MOJE DZIECI,WNUKI,MOJA MAME I MNIE.POZWOL NAM ZATRZYMAC DO KONCA PELNA SWIADOMOSC SWOICH CZYNOW,WZMOCNIJ NASZ ZAL ZA GRZECHY,BADZ BLISKO NAS,KIEDY ZACZNIEMY BLADZIC W SWOIM ZYCIU,POKAZUJ NAM WLASCIWA DROGE I DOBRE WYBORY,NIE POZ WOL NAM ZWATPIC I UMACNIAJ W WIERZE,DAJ NAM SILE I ZDROWIE A TYM,KTORZY MAJA WACHANIA POMOZ JE WYPROSTOWAC,WIELE OD CIEBIE MATENKO PRAGNE I BEDE SZCZESLIWA JAK CHOCIAZ W MALEJ CZESCI PROSBY MOJE SPELNISZ,KOCHAM CIE I WIEM,ZE JESTES BLISKO !!!!!!!
 MATKA: 08.12.2015, 10:43
 MOJA CUDOWNA KROLOWO,MATKO NAJUKOCHANSZA OBDARZ SWOJA LASKA MOJE DZIECI,WNUKI,MOJA MAME I MNIE.POZWOL NAM ZATRZYMAC DO KONCA PELNA SWIADOMOSC SWOICH CZYNOW,WZMOCNIJ NASZ ZAL ZA GRZECHY,BADZ BLISKO NAS,KIEDY ZACZNIEMY BLADZIC W SWOIM ZYCIU,POKAZUJ NAM WLASCIWA DROGE I DOBRE WYBORY,NIE POZ WOL NAM ZWATPIC I UMACNIAJ W WIERZE,DAJ NAM SILE I ZDROWIE A TYM,KTORZY MAJA WACHANIA POMOZ JE WYPROSTOWAC,WIELE OD CIEBIE MATENKO PRAGNE I BEDE SZCZESLIWA JAK CHOCIAZ W MALEJ CZESCI PROSBY MOJE SPELNISZ,KOCHAM CIE I WIEM,ZE JESTES BLISKO !!!!!!!
 Anna: 08.12.2015, 10:42
 Proszę Cię Najukochańsza Matuchno o opiękę nad moją rodziną, ukochaną Mamą i moimi dziećmi. Proszę zwróć nam męża by się nawrócił pod każdym względem i syna by udało mu się wejść dumnie w dorosłe życie, by przestał błądzić. Kocham Cię matuchno i proszę o łaski i zdrowie dla mojej rodziny.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej