Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2020 r. od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina laski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007


   

Wasze komentarze:
 Hanna : 08.12.2019, 12:27
 Kochana Niepokalana Maryjo! Proszę Cię o zdrowie dlacalej rodziny a w szczególności powierzam Ci moje dzieci. Maje i Marcela! Obdarz nas pokojem i miłością!
 W: 08.12.2019, 12:26
 Prosze o zdrowie dla mojego męża, o to by lekarze wiedzieli jak mu pomóc. Matuchno prosze także o zdrowie dla siebie bym umiala poradzić sobie w trudnych chwilach
 jadwiga: 08.12.2019, 12:25
 Maryjo TYwiesz
 Maria: 08.12.2019, 12:25
 Maryjo Matko Najświętsza błagam Cię na kolanach daj zdrowie mnie, mojemu mężowi,synowi,wnukowi, synowej. Gorąco Cię błagam nawróć mojego syna, żeby wyszedł z nałogu alkoholowego. Ukochana Matko błogosław nas wszystkich, chroń przed chorobami i otaczaj opieką.
 Ewa: 08.12.2019, 12:25
 Matko Niepokalana w tej godzinie laski proszę Cię o dar macierzyństwa, o zdrowie dla męża i całej mojej rodziny a także o pokój w rodzinie.
 Ewa: 08.12.2019, 12:24
 Matko Niepokalana w tej godzinie laski proszę Cię o dar macierzyństwa, o zdrowie dla męża i całej mojej rodziny a także o pokój w rodzinie.
 Milcia: 08.12.2019, 12:24
 Proszę o zdrowie dla mojej rodziny pomyślne rozwiązanie dla mnie oraz o łaski mądrości w prowadzeniu działalności przez mojego męża o Maryjo Tobie się zawierzam i ufam o wstawiennictwo u Pana Boga proszę Amen
 Justyna : 08.12.2019, 12:24
 Matko proszr o zdrowie dla mojej rodziny i dla wszystkich potrzebujących ❤❤❤
 Joanna: 08.12.2019, 12:24
 Dziękuję za otrzymane łaski ,proszę o zdrowie dla całej rodziny


 Bogdan: 08.12.2019, 12:22
 Matko Boża, Matko Nasza. Proszę Cię o nawrócenie dla mojej żony, żeby zobaczyła największą wartość w swojej najbliższej rodzinie, żeby rodziców kochała, ale umiała ich oddalić od siebie. Żeby widziała swój dom tam gdzie ma męża, gdzie mieszka... Proszę o jej cierpliwość, dobro, miłość. Proszę bym umiał dawać jej swoją miłość, miłość Twoja i Syna Twojego Jezusa. Proszę by była także dla mnie oparciem. Byśmy wzajemnie dla siebie byli ukojeniem nerwowej codzienności, podpora i pocieszeniem. Proszę za swoje dzieci, żeby wróciły do Kościoła, proszę o niewierzącego zięcia by także on znalazł oparcie w Bogu i Robię, matko Nasza. Proszę Cię Matko za naszych rodziców, rodzeństwo, naszych bliskich. Pozwól im wierzyć, umieć się modlić i pozwól im czuć Twoja i Boża pomóc i opiekę. Proszę za Tych, których stawiasz na mojej drodze, byśmy umieli dobrze że sobą żyć, współpracować i być dla siebie Twoimi braćmi. Daj także mnie Matko łaskę pokory, przebaczenie za grzechy i rozsądek na przyszłość. Proszę o radość, dobroć, mądrość i uczciwość. Pozwól mi swoim życiem dawać ludziom Twoja i Boża miłość Bądź mam Matko obroną i Drogowskazem na przyszłość.
 Krzysztof: 08.12.2019, 12:22
 W godzinę laski proszę Cię Matko Boska o to byś zaopiekowała się wszystkimi zmarłymi o to żeby na świecie był pokój żeby ludzie nie byli wrogo nastawieni do innych o to żeby nie cierpiały zwierzęta . O zdrowie dla moich rodziców i teściów i żeby mogli jeszcze doczekać i patrzeć jak dorastają ich wnuki . O to żeby mój szwagier odnalazł na swojej drodze drugą połówkę i był szczęśliwy i wyszedł w końcu z domu . Proszę Cię o zdrowie dla mojej bratowej która choruje na bokerioze i ma problemu z kręgosłupem o to by jej dzieci i mąż byli zdrowi i wiedli normalne życie . Proszę Cię w końcu o to żeby nasze starania z żoną o potomstwo zostały zrealizowane i żebyśmy doczekali się małego biegającego szkraba między nogami , o to zebym miał wystarczająco dużo siły aby utrzymać pracę i pozwolić żyć mojej rodzinie na poziomie oraz o to zebym odnalazł też siły na pomoc innym w ich trudnych chwilach . O To Cię Matko Boska proszę
 Maria: 08.12.2019, 12:21
 Matko Niepokalanie Poczęta dziękuję za dotychczasowe życie i proszę o dalsze w zdrowiu i wzajemnej miłości Matko Boża proszę o wierę dla Nadera, by Twoja miłość rozpaliła jego serce i nie był zatwardziałym w swej wierze, aby znów chodził do Kościoła.
 Ela: 08.12.2019, 12:20
 Maryjo,Matko nasza bądż naszą ukochaną mamusią i Królową.Prowadź nas do Twojego Syna.KochamyCiebie i przepraszamy za wszystko co jest złe w naszym życiu.🌷💗🌷
 Krystyna: 08.12.2019, 12:20
 Matko Boża brak mi słów Ty najlepiej wiesz co dla mnie i mojej rodziny ważne
 Ela: 08.12.2019, 12:20
 Niepokalana Maryjo,dziękuję Ci za wszystkie łaski i proszę o opiekę dla mnie,córki, męża i całej mojej rodziny.Czuwaj proszę nad nami.
 Zossik: 08.12.2019, 12:19
 Proszę o zdrowie wszystkich w rodzinie.żeby kolana mi nie dokuczaly zeby dzieciątko w łonie synowej dobrze sie rozwijało.o zdrowie szczególnie dla wnucząt Zuzi i Miłosza proszę.o wiarę i uczestnictwo w kościele dzieci i ich rodzin.o jak najlepsza kondycję dla 95 letniej mamy. O szczęśliwe załatwianie spraw związanych ze ślubem córki.o dobrze spędzone święta w rodzinie .
 Iwona: 08.12.2019, 12:19
 Błagam o zdrowie dla mojej mamy tak ciężko chorej.Maryjo czuwaj nad nami
 Asia: 08.12.2019, 12:19
 O uzdrowienie syna O sile
 Iza: 08.12.2019, 12:18
 Matko Niepokalana proszę o zdrowie dla całej rodziny. Proszę Cię aby mój mąż wyzbył się wszelkich nałogów. Dziękuję za dar macierzyństwa i proszę o siły aby być dobrą matką. Rozwiąż wszystkie nasze problemy. Proszę o nawrócenie mojego syna. Miej w opiece moją rodzinę, rodziców i rodzeństwo. Ty jesteś najlepszą Matką. Całe życie jesteś przy mnie.
 Iwona Maria: 08.12.2019, 12:17
 Ukochana Matko, bardzo proszę o nawrócenie się i pełną wiarę mojej córki Kasi, o umocnienie wiary córki Ireny,o zdrowie dla mojej rodziny, mój bezpieczny powrót, o wyjście z czyścca i bycie z Panem Bogiem mojej Rodziny i zgodę w narodzie polskim. Matko, bardzo proszę o nawrócenie się grzesznych ludzi w Polsce i na świecie i pokój wśród ludzi. Bardzo dziękuje Matko Boska za wszystkie łaski Twoje.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] (9) [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej