Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Sztuka uwodzenia własnej żony Sztuka uwodzenia własnej żony
Margaret Hardisty
„Sztuka uwodzenia własnej żony” to książka dla mężów, choć i kobiety przeczytają ją z wielkim zainteresowaniem.

Autorka pisze o tym, czego pragną kobiety i potrafi jasno ukazać, czego tak naprawdę żony oczekują od mężów. Kto jest bowiem bardziej kompetentny, by powiedzieć mężczyznom, co myślą i czują kobiety, niż właśnie jedna z nich?... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Danuta: 08.12.2017, 12:08
 Matko Najświętsza proszę Cie o zdrowie dla mojej rodziny i o lepsza sytuację materialna
 Krzysztof: 08.12.2017, 12:08
 Najświętsza Pani proszę Cię o łaskę nawrocenia dla mojego Ukochanego TATY !
 Sylwia: 08.12.2017, 12:08
 Proszę Maryjo o obdarowanie mnie dzieckiem, wyproś u Pana tą łaskę . Kocham cię Maryjo.
 Tomasz: 08.12.2017, 12:06
 Maryjo proszę Ciebie ukryj w Swoim Niepokalanym Sercu Tomasza i Stanisława, uczyń Maryjo Tomasza i Stanisława niewidzialnymi dla wszelkiego rodzaju zła. Proszę Cię Maryjo Piękna i Niepokalana wyproś u Boga by Bóg przedłużył ziemskie życie Stanisława i obdarzył go mocnym zdrowiem. Amen.
 Daga: 08.12.2017, 12:05
 Mateńko Przenajświętsza proszę Cię o nawrócenie dla całej mojej rodziny , o ślub kościelny wszystkich moich synów . Proszę , byś sprawiła , by każdy z moich bliskich poczuł to co ja po mojej ostatniej spowiedzi i szedł przez życie prowadzony przez Ciebie . Proszę o łaskę nawrócenia dla męża i moich dzieci . Proszę byś mnie nie opuszczała jak zbłądzę . Wyproś u Pana zdrowie dla moich pacjentów , za których będę się modlić . O wyzdrowienie mojej chorej na raka pani Basi .Proszę byś w pracy dała mi czas na godzinną modlitwę . O resztę poproszę w mojej modlitwie w pracy .
 B.Sz.: 08.12.2017, 12:05
 Maryjo ! proszę Cię o dalsze zdrowie dla mnie i całej mojej rodziny, o zrozumienie i miej nas w opiece .
 Mariola: 08.12.2017, 12:04
 Matko proszę o zdrowie w naszej rodzinie,o wiarę i zgodę.O dobre wychowanie synów.O radość życia.Ty Mateńko wiesz czego najbardziej nam potrzeba.Oddaję sìe Tobie i całą moją Rodzinę.
 Matka: 08.12.2017, 12:02
 Maryjo, moja Najlepsza Matko dziękuję Ci za nieustanną opiekę, proszę Cie w intencji mojego męża o znalezienie dobrej pracy, gdy zjedzie do Polski, o zdrowie potrzebne łaski, o zdobycie dobrej pracy dla mojej córki, o dobrego męża dla niej, o otwarcie się jej, ponieważ widzę,że ma jakąś blokadę, proszę w intencji mojego syna, o dobrą żonę dla niego,o światłość Ducha Świętego i właściwy wybór dogi życiowej dla mojej najmłodszej córki. Polecam Tobie moją całą rodzinę, proszę o opiekę i błogosławieństwo.
 Justyna: 08.12.2017, 12:02
 Kochana Mateńko Dziękuję Ci za to wszystko co mam ,bardzo dziękuję za Kochanego Męża . Proszę Cię Matusiu o Pokój na Świecie ,nawrócenie gszesznikow o szacunek i milosc do drugiego człowieka . Proszę o pogłębianie wiary o miłość zdrowie i Błogosławieństwo Boże Dla mojej Rodziny . Proszę o dar macierzyństwa . Mateczko proszę o pomoc w rowiazaniu trudnych Spraw związanych z działką z budową z pracą i jej warunkami . Proszę o lepsze kontakty z rodzicami o to by dali Nam żyć Własnym życiem i nie gniewali ,obrażali się Proszę o uzdrowienie ciała i duszy dla rodziców, dziadków, brata O wskazanie drogi życiowej dla Brata i dobre relacje z nim i rodzicami Miej nas w opiece Mateczko Kochana .Kocham Cię !!!
 maria: 08.12.2017, 12:02
 Matuchno Najdrozsza poblogoslaw na cały nadchodzacy rok 2018 miej nas w swojej opiece bądz z nami zawsze
 AJCILA: 08.12.2017, 12:01
 Mateńko kochana w godzinę łaski proszę Cię o łaskę nawrócenia dla mojego męża i synów. o uwolnienie ze zniewoleń i uzależnień. Proszę Cię o wiarę, nadzieję i miłość w mojej rodzinie i rodzinach moich synów. Proszę Cię o dar macierzyństwa dla Aleksandry. Maryjo ufam Tobie.
 Anna: 08.12.2017, 12:00
 Pod Twoja obrone uciekam sie Matko! W godzinie łaski prosze Cie o zdrowie dla mojej mamy i o uwolnienie ja z uciążliwego bólu. Prosze Cie takze o zdrowie dla calej mojej rodziny. Matko Ty jestes ze mna w kazdy czas prosze nie opuszczaj mnie nigdy i nie pozwol mi wydostac sie z Twoich ramion. Ty swoim płaszczem otulasz mnie jak mala dziewczynke i w Tobie moja sila i pocieszenie. Ty wiesz ile cierpien przezylam w ostatnim krótkim czasie. Prosze pomoz mnie i mezowi odnaleźć sile po stracie Taty i Mamy abysmy umieli otoczyc opieka swoje malutkie dzieci i niczego nie zaniedbali ani nie przeoczyli. Prosze rozkrusz serca zatwardziale aby uwierzyli w prawdziwa Milosc ktora nigdy nie zawiedzie, aby dostapili tej radosci z wiary. O Matko Niepokalanie Poczeta wdzięczna za dar rodzicielstwa obiecuje starac sie o dzieci i wychowac je w takiej wierze jakiej nauczyli mnie moi Rodzice za ktorych bardzo dziekuje.. Powierzam Ci o Matko wszystkie moje problemy i zmartwienia a za wspanialego meza,cudowne dzieci, za kazde radosci male i duze dziekuje Ci z calego serca ktore oddaje cale Tobie i Twej Matczynej milosci. O Maryjo Niepokalanie Poczeta modl sie za nami ktorzy sie do Ciebie uciekamy.. Amen
 Monika: 08.12.2017, 12:00
 Maryjo, proszę Cię za grzeszników, za osoby które nie znają Boga, o światło dla nich i właściwych ludzi na ich drogach, o nawrócenie,o świetych kapłanów. Proszę w intencjach serc rodziny, przyjaciół, znajomych, o potrzebne siły i łaski dla nich, dla mnie, o łaskę spowiedzi generalnej dla Magdy. Dziękuję za każdą łaskę, za Twoją obecność w moim życiu, za moja łaskę nawrócenia i przepraszam, że tak często zapominam o Tobie.
 Aldona: 08.12.2017, 12:00
 Matko Przenajświetsza proszę o Twoją opiekę i łaskę zdrowia dla mnie, mojego synka, naszego pieska oraz całej mojej rodziny i bliskich przyjaciół. Proszę w ich imieniu o Twoją pieczę i nawrócenie się grzeszników. Proszę spraw , by na świecie nie było tyle zła, nienmawiści, cierpienia, glodu, wojen, chorób. Niech Twój przenajświetszy Syn Boży otoczy świat swoją milością i sprawi, że wszedzie panoszące sie zło zostanie przezwyciężone. Bóg zapłać.
 Anna: 08.12.2017, 11:59
 Pod Twoja obrone uciekam sie Matko! W godzinie łaski prosze Cie o zdrowie dla mojej mamy i o uwolnienie ja z uciążliwego bólu. Prosze Cie takze o zdrowie dla calej mojej rodziny. Matko Ty jestes ze mna w kazdy czas prosze nie opuszczaj mnie nigdy i nie pozwol mi wydostac sie z Twoich ramion. Ty swoim płaszczem otulasz mnie jak mala dziewczynke i w Tobie moja sila i pocieszenie. Ty wiesz ile cierpien przezylam w ostatnim krótkim czasie. Prosze pomoz mnie i mezowi odnaleźć sile po stracie Taty i Mamy abysmy umieli otoczyc opieka swoje malutkie dzieci i niczego nie zaniedbali ani nie przeoczyli. Prosze rozkrusz serca zatwardziale aby uwierzyli w prawdziwa Milosc ktora nigdy nie zawiedzie, aby dostapili tej radosci z wiary. O Matko Niepokalanie Poczeta wdzięczna za dar rodzicielstwa obiecuje starac sie o dzieci i wychowac je w takiej wierze jakiej nauczyli mnie moi Rodzice za ktorych bardzo dziekuje.. Powierzam Ci o Matko wszystkie moje problemy i zmartwienia a za wspanialego meza,cudowne dzieci, za kazde radosci male i duze dziekuje Ci z calego serca ktore oddaje cale Tobie i Twej Matczynej milosci. O Maryjo Niepokalanie Poczeta modl sie za nami ktorzy sie do Ciebie uciekamy.. Amen
 Basia : 08.12.2017, 11:59
 Matko Przenajświętsza proszę Cię o uzdrowienie mojego małżeństwa o zdrowie dla mojego syna i całej rodziny,o umocnienie wiary.Maryjo ufam Tobie
 Lucyna: 08.12.2017, 11:59
 Matko Najświętsza ratuj naszą rodzinę,małżeństwo. Proszę o więcej miłości,czułe serca dla moich dzieci, uwolnienie z nałogów i zgubnych zainteresowań. Proszę o lepsze zdrowie dla mnie abym mogła służyć innym, wytrwałość w cierpieniach dla mojej mamy. Proszę o łaskę Nieba dla mojego taty w piątą rocznicę śmierci.Dziękuję Kochana Mateńko za Twoją opiekę nade mną przez całe moje życie
 Lucyna: 08.12.2017, 11:58
 Matko Najświętsza ratuj naszą rodzinę,małżeństwo. Proszę o więcej miłości,czułe serca dla moich dzieci, uwolnienie z nałogów i zgubnych zainteresowań. Proszę o lepsze zdrowie dla mnie abym mogła służyć innym, wytrwałość w cierpieniach dla mojej mamy. Proszę o łaskę Nieba dla mojego taty w piątą rocznicę śmierci.Dziękuję Kochana Mateńko za Twoją opiekę nade mną przez całe moje życie
 Aga: 08.12.2017, 11:57
 Święta Maryjo, proszę o zdrowie dla moich najbliższych, dla mojego dziecka i męża i dla mnie. Czuwaj nad nami i otocz opieką. Amen
 ona: 08.12.2017, 11:57
 Mateńko proszę Cie o pokój i zdrowie dla mojej rodziny.Polecam Ci Matko wiadomą Tobie sprawę.Cała jestem Twoja Maryjo
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] (9) [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej