Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2023 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2023Wasze komentarze:
 Dorot: 08.12.2020, 20:08
 Maryjo Proszę o dar pojednania i przebaczenia dla Lucyny i Krzysztofa o łaskę nawrócenia dla ich synów,uzdrowienie relacji w ich rodzinach.Blagam Cię Matuchno za wszystkie małżeństwa Izy,Eli,Kasi,Moniki,O cud przemiany serc.Matko Nieustającej Pomocy módl się za nami.
 Anna: 08.12.2020, 19:47
 Matko Najświętsza, proszę o łaskę nawrócenia dla moich dzieci i wszystkich tych, którzy jej najbardziej potrzebują.
 Bozena.: 08.12.2020, 19:39
 Matko Boza prosze o wyproszenie lask dla mnie I mojej rodziny I tych ktorzy sa mi bliscy .
 Alicja: 08.12.2020, 19:17
 Blagam. Cie Maryjo uzdrow moją córkę
 Maya: 08.12.2020, 19:09
 Matko Boza prosze o wiare dla moich dzieci 🙏🏼🙏🏼🙏🏼
 Bozena: 08.12.2020, 18:59
 Maryjo Matko Najswietsza prosze o laske uzdrowienia dla mnie i o Dary Ducha Swietego dla mojego syna, zeby w nowym roku 2021 poznal dobra dziewczyne. By założyli zdrową, kochająca się szczęśliwa i spełnioną rodzinę. By żyło im się dostatnio i w zgodzie ze sobą i światem I z Panem Bogiem w sercu. Dziekuje za wszystkie Laski jakie ja i moja rodzina otrzymujemy co dnia.
 Tadeusz: 08.12.2020, 18:57
  Najswiedsza Pani, prosze Cie w tym swietym dniu o laske nawrocenia dla wdzystkich watpiacych w mojej rodzinie. Prosze Cie towniez o laske milosierdzia Twojego syna a Pana naszego, dla wszystkich zmarlych, ktorych nosze w mojej pamieci.
 Kasia: 08.12.2020, 18:52
 Matko kochana błagam Cię aby te dzieciątko które nosze pod sercem mogłam donosić do końca terminu , błagam Cię o zdrowie dla niego a także o szczęśliwie rozwiązanie. Bog zapłać za opiekę i wysłuchane modlitwy! Amen!!
 Anna: 08.12.2020, 18:36
 Ukochana Matenko prosze o te laki o ktore modle sie codziennie dla mego syna i mojej rodziny i dla mnie. Twoje wola Panie, Jezu ufam Tobie.


 Aniela: 08.12.2020, 18:35
 Mario blagam cie o uwolnienie brata z nalogu alkohol. Prosze o laske I zrdowie, wiare dla Calej mojej rodziny. Za cierpiacych, zmarlych. Mario matko Boga wypros mi laske uzdrowienia moich plecow. Blagam blogoslaw moje nices and nephews. Prosze pomoz mi uratowac Mamy dom. Matko Boga upros mojej Mamie i Tacie laski w niebie. Mario brakuje mi mojej Mamy, please opiekej sie mana. Dziekuje Ci za wszystko bez Ciebie i syna twego moja zycie jest niczym. Kocham cie, prosze szepnij mojej Mamie jak bardzo mi jej brakuje i jak mocno January kocham.
 Aga: 08.12.2020, 18:14
 Swieta Maryjo , miej nasw swojej opiece . Czywaj nad nami wszystkimi, a mojemu synowi daj wiare ,sile i wytrwalosc abt sie przeciwstawial slabosciom
 bozena: 08.12.2020, 18:11
 MOJA KROLOWO-NAJUKOCHANSZA MATO -DZIEKUJE ZA WSZELKIE OTRZYMANE LASKI BLOGOSL PROSZE CIE O NOWE I DALSZA OPIEKE NADE MNA MOIMI NAJBLIZSZYMI- I O LASKE NAWROCENIA DLA JACKA -O ZDROWIE -O USTAPIENIE PANDEMII COVID19-WIERZE UFAM TOBIE I PROSZE O WSZYSTKO TO CO TWOJ SYN PRZYGOTOWAL DLA MNIE - B S-Z
 Dana: 08.12.2020, 17:26
 Matko Łaskawa proszę cię o zdrowie dla córki, mamy, i dla mnie o opiekę nad mężem. Niech dobrzy lekarze staną na naszej drodze i nam pomogą. O nawrocenie mojej rodziny i moje wyjscie z letargu. Daj nam siłę
 Asia: 08.12.2020, 17:17
 Kochana Maryjo Matko Najświętsza dziekuje Ci za dary łaski, siły i wytrwałości w tym trudnym roku 2020. Dziękuje Ci, że na poczatku tego roku spotkałam wspaniałego człowieka Artura. Dopomoż aby Joanna i Artur w Nowym Roku 2021 dzięki Twemu orędownictwu się na nowo odnaleźli w tym świecie i obdarz ich darem miłości i potomstwa. Błogosław tej miłości. Tobie zawierzam tę Wielka prośbę. Wierzę, ufam i się do Ciebie modlę.
 Aga: 08.12.2020, 17:17
 Najukochańsza Matko, Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam całą moja rodzinę oraz wszystkich za których się modlę.
 Ola: 08.12.2020, 16:34
 Najświętsza Maryjo zwracam się do Ciebie z prośbą aby udało mi się podnieść po poronieniu i aby udało mi się zajść w ciążę mimo Endometrioze. Proszę dodaj mi wiary na lepsze jutro
 Urszula: 08.12.2020, 15:53
 Matko Najświeższa proszę cię za moje dzieci Karolinę i Julię. Odpuść im grzechy krnąbrności i niewiedzy. Spraw aby moja starsza córka Karolina nawrócił się i odnalazła w sobie Boga. Spraw aby ojciec spojrzał i n mnie łaskawym wzrokiem i wybaczył mi całe zło które uczyniłam . Miej w opiece mojego męża, obraz go zdrowiem i dodaj sił do codziennego Życia. Uwolnij go od nałogu palenia papierosów. My wszyscy chcemy żeby to zostawił ale on nie chce. Opiekuj sie moja rodzina . Z głębi serca ofiaruje ci ja
 Jadwiga : 08.12.2020, 15:07
 Kochana Matuchno w ten szczegolnym dniu laski dziekuje Ci za wszelkie laski dla mnie i mojej rodziny a szczegolnie polecam Ci moja corke daj jej sile w to co robi ,zeby byla blisko Ciebie chron.ja od zlego daj jej poznac blizej Twojego Syna.Ty Matuchno wiesz jak postepuje dzieci i ile trzeba im poswiecic.Prosze Cie Matko wlej w nia swoje laski w specjalna godzine.Prosi matka.
 Bożena Urszula: 08.12.2020, 15:00
 Święta Maryjo, tyś łask wszelkich pełna, ześlij nam Wszystkim pokój, daj zdrowie i obdarz nas wiarą, nadzieją na lepsze i miłością . Daj światu opamiętanie, nawrócenie i przywróć wiarę w najważniejsze wartości.O to gorąco Cię proszę
 Jadwiga: 08.12.2020, 14:25
 BOZE W TROJCY JEDYNY I MATKO BOZA Z SERCEM NI zebyEPOKALYM prosze za cala moja rodzine o nawrocenie zeby sie nie dali zaszczepic ,bowiem jestesmy w13 rozdiale apokalipsy wg SW. JANA
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] (16) [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego - dzień 9Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego - dzień 9

św. Stanisław Papczyńskiśw. Stanisław Papczyński

Modlitwa do św. Stanisława PapczyńskiegoModlitwa do św. Stanisława Papczyńskiego

Litania do św. Stanisława PapczyńskiegoLitania do św. Stanisława Papczyńskiego

Stanisław Papczyński - wizja czyśćcaStanisław Papczyński - wizja czyśćca

Katedra w ReimsKatedra w Reims

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej