Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Kilka myśli o Matce Bożej Kilka myśli o Matce Bożej
ks. Jan Twardowski
Tomik wspaniałych, pełnych kapłańskiej mądrości refleksji o modlitwie. "Modlić się - to pozwolić kochać się Bogu"... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Jadwiga : 07.12.2017, 19:33
 O Matuchno Ukochana dziękuję za Twoją dobroć,za wszystkie łaski nam i innym wyświadczone.Proszę w godzinie łaski za uzdrowienie mnie z licznych chorób,o zdrowie dla chorych w rodzinie i przyjaciół.Otocz nas płaszczem swej opieki,uproś pracę najbliższym,wyproś dla synowej przybliżenie do Boga ,wyprostuj ścieżki życiowe synów,spraw,aby w naszym domu i rodzinie zapanowała zgoda i miłość.Matko Niepokalana wyproś zmarłym śp rodzicom i krewnym łaskę nieba.Opiekunko rodzin ,uzdrowienie chorych módl się za nami.
 wiesia 07.12.2017: 07.12.2017, 18:53
 Mateńko Kochana,proszę cię szczególnie o moją rodzinę,żeby w końcu zapanował spokój,miłość,radość,wzajemne zrozumienie,o pracę dla syna i dobrą dziewczynę,żeby nie wpadł w złe towarzystwo.O nawrócenie brata z nałogu,,dziękuję za wszystkie prośby spełnione.Ty wiesz przez co przechodzimy proszę ratuj moją rodzinę Maryjo Kochana .
 Z-WA: 07.12.2017, 18:10
 W tej Godzinie Łaski polecam siebie i córkę i naszych bliskich Twojej opiece Mateńko, proszę Cię o opiekę i zdrowie dla nas.Ty wiesz Matko czego potrzeba każdemu z nas,błagam wysłuchaj moich modlitw i próśb złożonych u Twoich Świętych Stóp w Godzinie Łaski. Bądź z nami i nigdy nas nie opuszczaj.
 Justyna: 07.12.2017, 17:20
 MATKO NIEPOKALANA,W GODZINIE LASKI,PROSZE CIĘ O ZDROWIE DLA CAŁEJ MOJEJ RODZINY,ORAZ O DOBRE WYNIKI BADAN,O SZCZESLIWE ROZWIĄZANIE..Dziekuje za dotychczasowa opieke..AMEN
 Edyta: 07.12.2017, 16:58
 Prosze Cie Matko o pokoj na swiecie, o milosc, nawrocenie wszystkich ludzi, miej w opiece wszystkie dzieci i daj laske mojej rodzinie, zeby byla zdrowa. Blagam Cie o cud potomstwa. Dziekuje za wszelkie laski.
 Alicja: 07.12.2017, 16:49
 Maryjo Matko Nasza uproś u swojego syna Jezusa Chrystusa potrzebne łaski dla moich synow Marcina i Sebastiana
 Grażyna : 07.12.2017, 16:42
 Proszę o umocnienie w wierze mnie i moich bliskich i znajomych. Proszę o zgodę w rodzinie, w pracy. O zdrowie duszy i ciała dla mamy mnie i wszystkich którzy prosili mnie o modlitwę i którym obiecałam modlitwę. Za nasz kraj o pokój w nim i obfitość a także i przede wszystkim o nawrócenie wszystkich ludzi.
 Marta: 07.12.2017, 16:07
 Matko Przenajświętsza!Dziękuję za łaski przelane .Dopomóż mi w tak trudnym momencie życia..Proszę Cie aby wszystko się pozytywnie rozwiązało i abyśmy z mężem doczekali upragnionego, zdrowego potomstwa. O Najdroższa Matko! Miej w opiece moją rodzinę i bliskich oraz tych którzy tu zwracają się ze swoimi prośbami.
 Anna: 07.12.2017, 16:00
 Kochana Matko Boża z serca proszę o modlitwę w intencjach Panu Bogu wiadomych w trudnej sytuacji życiowej oraz wyjednanie łaski pomyślnego załatwienia sprawy w dni 11 grudnia br. jeśli jest to zgodne z Najświętszą Wolą Bożą "
 Marta: 07.12.2017, 15:12
 Matko Przenajświętsza!Dziękuję za łaski przelane .Dopomóż mi w tak trudnym momencie życia..Proszę Cie aby wszystko się pozytywnie rozwiązało i abyśmy z mężem doczekali upragnionego, zdrowego potomstwa. O Najdroższa Matko! Miej w opiece moją rodzinę i bliskich oraz tych którzy tu zwracają się ze swoimi prośbami.
 Mama: 07.12.2017, 15:09
 Proszę cię Matko daj trwałe uzdrowienie Paulinie proszę też o zdrowie dla mnie i mojej mamy oraz całej rodziny .wypros przebaczenie dla wszystkich grzeszników .daj zgodę miłość i pokój w mojej rodzinie i na całym świecie .wypraszają łaski potrzebne nam u Boga .
 aneta: 07.12.2017, 14:59
 Mateńko proszę abyśmy godnie przezyli święta BOZEGO Narodzenia w naszej szkole SOSWnr 3 proszę o nasze całkowite nawrócenie wszystkich kolezanek i kolegów z pracy rodzin prosze o łaski dla naszych dzieci ze szkoły o ich uzdrowienie prosze o nawrócenie dla naszych gosci którzy bedą na uroczystosciach prosze o łaski dla Pani premier o łaski dla rządu i narodu POLSKIEGO I MOJĄ RODZINKE DZIEKUJE MATEŃKO
 piotr: 07.12.2017, 12:27
 MATKO MOJA I KROLOWO SWIATA , GRZESZE , WYBACZ MI MATKO , UPROS MI PRZEBACZENIE U SYNA TWEGO . ZALUJE ALE BRAK MI ODWAGI NA ZMIANE DLATEGO OBRAZAM SWYM POSTEPOWANIEM BOGA , WYBACZ MI PANI UPROS MI U BOGA PRZEBACZENIE . JESTEM GRZESZNIKIEM - pszepraszam
 Maria: 07.12.2017, 12:13
 Maryjo, Różo Duchowna, Matko Nieustającej Pomocy, proszę uproś u swego Syna Jezusa Chrystusa przebłaganie za nasze grzechy. Dziękuję za wszelkie łaski otrzymane od początku naszego (rodziny) istnienia.Proszę o dar żywej wiary dla mnie, męża, dzieci i naszych bliskich. Proszę Cię o łaskę pracy dla mnie i uzdolnienie mnie do niej, o zdrowe oczy, czysty jasny umysł , dobrą pamięć, o uzdrowienie naszej sytuacji finansowej, o zdrowie dla męża (tarczyca, kręgosłup, tłuszczaki, ostrogi,biodra, nogi) i siłę do pracy, o dobre wybory w życiu Mateusza, Esterki, Dominiki, zdrowie dla Esterki, Dominiki, o wypełnianie się Woli Bożej w życiu mamusi i Tomka, i moich najbliższych, proszę o siłę i moc do tego aby moja rodzina mogła wieść życie szlachetne i wierne, abym umiała kochać swoje rodzeństwo a w szczególności siostrę Zosię. Maryjo wstawiaj się za nami, otaczaj nas Płaszczem Swej Opieki. Maryjo niech Twój Syn będzie uwielbiony, Maryjo bądź uwielbiona. Dziękuję Mamusiu
 Eugeniusz: 07.12.2017, 10:31
 Proszę Cię Najświętsza Pani wybłagaj u Syna swojego Jezusa Chrystusa o Dary Ducha św. dla Konrada, o prowadzenie przez Ducha świętego, daj mu siłę i Moc do nauki i pracy, miłość do siebie i ludzi, o powrót jego i jego matki do kościoła, o dar pracy dla mnie, o znaczną poprawę materialną, ulecz mnie z biedy, z moich problemów finansowych i niemocy, i aby w sercach moich wrogów Bóg zamieszkał, aby nasza rodzina się pogodziła, Matko proszę również o zdjęcie i, o uzdrowienie między pokoleniowe, uwolnienie mnie z grzechów poprzednich pokoleń, ze strony matki i ze strony ojca, jak również uwolnienie od wszelkich przekleństw zło życzeń, matki i ojca, a dobry Bóg wybaczył im podłości i uwolnił ich od męki Czyśćcowej, ochraniaj mnie i syna mojego od wszelkiego zła, Mateńko ulecz moje poranione serce z cierpienia, daj mi nowe lepsze życie, abym odrodził się na nowo uwolnij nas, od wrogów widzialnych i niewidzialnych Proszę Cię, o wskazanie właściwej drogi życiowej i daj siłę do jej wykonania, opiekę na każdy dzień. Dziękuje. Amen
 Zofia: 07.12.2017, 10:22
 AVE MARYJA!!! Kocham Cię Mateńko Przenajświętsza całym sercem i proszę Cię uproś nam u Twojego Syna właściwe relacje w mojej rodzinie z naszymi dziećmi, rodzeństwem i w małżeństwach według woli Bożej. Proszę Cię również o nawrócenia w rodzinie a szczególnie naszego wnuka Maksymiliana i wszystkie łaski potrzebne nam do zbawienia. Zawierzam siebie mojego męża i całą moją rodzinę Twojemu Niepokalanemu Sercu Ukochana Mateńko.
 Paweł: 07.12.2017, 10:16
 Matko moja dziękuję Ci za uproszone łaski w tym tak wielką jak posiadanie potomstwa. Córeczka Karolinka ma już 7 lat a syn Patryk 4 latka. A ja wciąż muszę błagać Cię o pomoc. Moja Matko proszę Cię o uwolnienie i uzdrowienie z nałogów i chorób z tym związanych. Otrzymałem od Ciebie tak wiele i nie chciałbym nadużywać Twojej Matczynej miłości i dobroci. Wiem jednak ze bez Ciebie moje życie to tylko nędza i grzech. Mamo Nasza Niebieska proszę pomóż. Kocham Cię Paweł
 Ewa : 07.12.2017, 09:01
 Maryjo, Matko moja bardzo dziękuję Ci za wszystkie łaski. Błagam o potrzebne łaski dla moich kochanych dzieci Madzi i Matusia. Proszę o uzdrowienie córki z choroby nerek o uzdrowienie Jej serca,duszy i umysłu aby mocno stanęła na nogach, aby na Jej drodze stanął dobry chłopak kochający i dobry. Proszę aby syn zaczął się uczyć do matury. Proszę opiekuj się całą moją rodziną. Twoja czcicielka
 alicja: 07.12.2017, 07:55
  Upraszam Matko Boga , Matko Moja ,łaski Ducha Swiętego dla dzieci i wnuków.
  kinga: 07.12.2017, 05:33
 Proszę Cię Matko Boga ona wróżenie grzeszników. PROSZĘ O ZDROWIE DLA SIOSTRY .OBLOGOSLAWIENSTWO DLA LEKARZY ISLUZB MEDYCZNYCH I SZCZĘŚLIWA TERAPIĘ DLASIOSTRY
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] (16) [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej