Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2023 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2023Wasze komentarze:
 Agata: 07.12.2020, 21:47
 Maryjo Niepokalana proszę o opiekę nad rodziną o wszelkie potrzebne łaski do życia w zgodzie z Ewangelią. Zwłaszcza dla brata PROSZĘ miej go w opiece. Proszę również o Twoje wsparcie dla kapłanów.
 Klaudia: 07.12.2020, 21:44
 Matko Przenajswietsza, proszę Cię bardzo o łaskę zdania egzaminu na prawo jazdy 14 grudnia, bądź wtedy przy mnie🙏🙏
 Anna: 07.12.2020, 21:24
 Maryjo dziękuję za dotychczasową opiekę i wstawiennictwo za nami u Twego Syna Jezusa Chrystusa i proszę o potrzebne łaski dla Wszystkich ludzi: łaskę nawrócenia, wiary, nadziei, miłości, ustania pandemii koronawirusa, pokój Boży w sercu każdego czlowieka.
 Celina: 07.12.2020, 21:22
 Matko najukochańsza błagam zanieś do stóp Twojego syna błaganie o łaskę uzdrowienia dla syna Tomasza, męża Andrzeja oraz o łaskę zdrowia dla Ritki, Edytki i Agnieszki. W tej godzinie łaski wybłagaj mi tę łaskę .
 Grazyna: 07.12.2020, 20:49
 Matko Boża proszę o łaskę zdrowia duszy i ciała dla mojego męża mamusi Bartka Marty Przemka Lili Poli Malwiny rodzinie Stasia Bogusia iHeli pomóż nam
 Ryszard: 07.12.2020, 20:40
 Najświętsza Panno Maryjo proszę o nawrócenie moich szwagrów Jana i Marka. Wybłagaj dla nich miłosierdzie u Swojego Syna Pana Naszego Jezusa Chrystusa
 Edi: 07.12.2020, 20:38
 Kochana Mamo, proszę o miłosierdzie i przebaczenie moich win, które popełniłam w swoim życiu. Proszę dla mnie o miłość bliską do ludzi i do Boga w Trójcy Jedynego Prawdziwego oraz łaskę dobrego i spokojnego serca. Proszę o łagodność i zdrowie dla mnie i dla mojej rodziny. Błagam o nawrócenie i życie miłe Bogu: moich rodziców, siostry, a także bliskich sercu znajomych. Proszę o nawrócenie byłego partnera i przebaczenie. Proszę o wynagrodzenie tym, którzy się za mnie kiedykolwiek modlili.
 Ryszard: 07.12.2020, 20:38
 Najświętsza Panno Maryjo proszę o nawrócenie moich szwagrów Jana i Marka. Wybłagaj dla nich miłosierdzie u Swojego Syna Pana Naszego Jezusa Chrystusa
 Teresa: 07.12.2020, 20:19
 Matko Najświętszą, proszę wypraszaj łaskę wiary dla moich dzieci, wnuka i chrzesniakow, mniej ich w codziennej opiece, chroń od wszystkich niebezpieczeństw


 Agnieszka: 07.12.2020, 20:15
 Maryjo Niepokalana błagam uproś u Jezusa łaskę nawrócenia dla Tomka i Macieja . Mario okryj ich płaszczem swojej opieki i wyrwij z nałogu driftingu. Wyproś łaskę wiary nadziei i miłości i pokój serca
 HENRYKA: 07.12.2020, 20:10
 MATENKO NAJUKOCHANSZA !,prosze o laski wyrwania z nalogu alkoholu Sylwi, o pworot do kosciola katolickiego i pelne nawrocenie Pauliny i Jej meza,o laske odnalezienie wlasciwej drogi do Boga dla Weroniki i pelne nawrocenie meza,prosze Mryjo o laski nawrocenia grzeszniko w mojej rodzinie.Dziekuje Matuchno najslodsza za wszystkie laski juz wyproszone oraz dalsza Twoja opieke nad nami,ochraniaj nas plaszczem ochronnym przed wszelkim zlem wrogami i demonami.
 Dorota: 07.12.2020, 20:09
 Matko Niepokalana odnów w nas prawdziwą wiarę. Oddaję w Twoją opiekę moją rodzinę.
 Ania O: 07.12.2020, 20:02
 Matko Boska oddaje Ci cale moje zycie prosze wstaw sie u Pana Jezusa iwypros laske zdrowia ciala duszy serca dla mnie i calej mojej rodziny oraz wiare nadzieje i milosc
 Anna maria: 07.12.2020, 19:52
 Maryjo jesteś moja nadzieja na nawrocenie mojego meza na Boga aby wrocila mu wiara i byl mezem kochajacym Boga mnie i ludzi
 Maria: 07.12.2020, 19:43
 Matko Najświętsza proszę o powrót mojej rodziny na drogę kościoła, mojej córki, syna i wnuka i żięcia, w tobie pokładam nadzieje, pomóż.
 Ufająca: 07.12.2020, 19:25
 Matko Najświętsza, Mamusiu Najlepsza, przyjmij prośbę i wysłuchaj modlitwy o nawrócenie mojej rodziny - męża, dzieci oraz mnie samej. Ty wiesz, na czym polega nasz ból, Ty umiesz poprowadzić nas do Twojego Syna. Błagam, otocz nas swoją miłością i wyproś tę wielką łaskę - jeśli taka jest wola Boża. Ucieczko grzesznych módl się za nami!
 Anna: 07.12.2020, 18:55
 Matko Najswietsza blagam o wyjscie z alkoholizmu cork L Kasi I zdrowie dla calej rodziny
 Jurek: 07.12.2020, 18:07
 Matko, pomoz mojemu synowi Michalowi aby szczesliwie przeszedl pandemie, ktora teraz panuje na swiecie.
 Małgorzata: 07.12.2020, 17:46
 Proszę o cud dla moich dzieci. Matko Niepokalana zlituj się nad nami.
 Ewa: 07.12.2020, 16:57
 Mateńko Niepokalana, Ty wiesz o mnie wszystko. Wiesz o moich wzlotach i upadkach. Znasz moje krwawiące serce z różnych powodów. Ulecz mnie z lęków, niepewności, ulecz z braku mojej pamięci. Nawróć mojego męża do Boga i Kościoła. A jeśli to jest Wolą Boga to proś o powrót i miłość do mnie. Otwórz mu oczy na to co czyni bliźnim i mnie. Pokieruj kroki mojego syna ku wierzącej, uczciwej kobiecie. Obdarz mnie i moją rodzinę zdrowiem. Wyrwij mojego brata z nałogu alkoholowego. Miej w opiece moją mamę. Mateńko spraw, abym w następnym roku miała pracę, wg.Twojej Woli. Wypraszaj mi i moim najbliższym potrzebne łaski. Cała jestem Twoja Maryjo, prowadź mnie za rękę. Amen.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] (31) [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 4Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 4

św. Maria Magdalenaśw. Maria Magdalena

Modlitwa do św. Marii MagdalenyModlitwa do św. Marii Magdaleny

Litania do św. Marii MagdalenyLitania do św. Marii Magdaleny

Koronka do św. Marii MagdalenyKoronka do św. Marii Magdaleny

br. Mieczysław Mystkowskibr. Mieczysław Mystkowski

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej