Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Sztuka uwodzenia własnej żony Sztuka uwodzenia własnej żony
Margaret Hardisty
„Sztuka uwodzenia własnej żony” to książka dla mężów, choć i kobiety przeczytają ją z wielkim zainteresowaniem.

Autorka pisze o tym, czego pragną kobiety i potrafi jasno ukazać, czego tak naprawdę żony oczekują od mężów. Kto jest bowiem bardziej kompetentny, by powiedzieć mężczyznom, co myślą i czują kobiety, niż właśnie jedna z nich?... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 ania: 06.12.2016, 11:00
 prosze cie ajukochansza MARYJO O WYJSCIE Z TRUDNEJ SYTUACJI FINANSOWEJ DOPOMOZ NAM W ZBUDOWANIU DOMU PROSZE I DZIEKUJE
 ela: 06.12.2016, 05:47
 Mateńko Boża proszę o nawrócenie się córki,Mateńko prowadz ją ,chroń naszą rodzinę od złego.miej nas w swoiej opiece-pokornie proszę.
 Beata: 06.12.2016, 00:08
 Najdroższa Mamo proszę Cię o uzdrowienie mojego małżeństwa, o przemianę serca Mariusza, by otworzył się na miłość którą ślubowaliśmy sobie przed Bogiem. Bądź nasza Mamo przy nas nieustannie. Dziękuję za wszelkie Łaski
 Mslgorzata: 05.12.2016, 20:27
 Matko Najswietrza,Krolowo Swiata Wysluchaj wolania mojego . Wstawiaj sie w swej cudownej prosbie o laske zycia wiecznego DLA mojego taty Mariana I DLA wszystkich dusz w czyscu cierpiacych. Dzieki Ci Codowna Pani za wszystkie Laski I Blogos. Czuwaj na demna I NAD moja mama I siostrom Chronic nas przed szatanem grzechami swiata I naszymi nieprzyjacolmi. Padam przed toba wpokorze I oddaniu Malgorzata
 Maria: 05.12.2016, 19:49
 o Maryjo proszę Cie o łaskę uzdrowienia dla Krystiana
 M: 05.12.2016, 19:44
 Maryjo przez Twoje Niepokalane serce uproś proszę wszelkie dobro i łaski. Niech Duch Sw działa w naszej rodzinie. Proszę o nawrócenie męża, teścia i brata. Uwolnienie naszej rodziny od zła i skutków grzechów międzypokoleniowych, braku miłości i braku przebaczenia. Proszę o uzdrowienie z nerwic w mojej rodzinie. Maryjo proszę o przemianę naszego życia by Bóg był na pierwszym miejscu. Dziękuję i wychowałam i uwielbiam Boga. Moje cierpienia ofiaruje za naszą rodzinę i uwierzę, że Twoje Niepokalane Poczęcie zwycięży.
 AM: 05.12.2016, 18:01
 Droga Maryjo, prosze o zdrowie dla moich synow i laski dla calej rodziny.
 Danuta: 05.12.2016, 16:47
 Mario,Matko Boza, ty ktora zawsze masz mnie w swojej opiece, pomoz prosze Cie mojemu bratu przetrwac ten trudny okres ,zwatpienia w dobro czlowieka, w jego wiernosc i milosc. Dodaj mu sily i otuchy, pozwol mu uwierzyc w bezinteresowna milosc. Niech nie czuje sie osamotniony.
 Krystyna z Łodzi: 05.12.2016, 15:19
 Proszę Cię Matko Przenajświętsza o powrót moich dzieci do Boga.Daj im łaskę wiary.
 Viola z dziecmi: 05.12.2016, 11:37
 Mateńko z całego serca proszę nawróć męża Marka do Boga, uwolnij go z nałogu alkoholowego i od kolegów i koleżanek którzy sprowadzają go na złą drogę, skrusz jego zatwardziałe serce, spraw żeby przestał mi ubliżać , dokuczać i bić. Proszę o spokój w małżeństwie, proszę chroń od złego moje dzieci: Sylwię, Klaudię i Bartoszka, błogosław im na każdy dzień żeby nie zbłądziły. pamiętaj o teściu i teściowej obdarz ich zdrowiem a dla teścia proszę o cud uzdrowienia z nowotworu. Dziękuję za wszystko i proszę o zdrowie dla mnie i wytrwanie tych trudnych chwil. Bądż ze mną Maryjo! Dziękuję
 matka: 05.12.2016, 11:33
 Anię powierzam Tobie Maryjo! Uproś łaskę sakramentu małzenstwa dla niej i córeczkę Filomenę, jeśli jest to zgodne z WOLĄ BOŻĄ. Poddaję się całkowicie Twojemu Synowi.
 Monika: 05.12.2016, 11:07
 Proszę Cie Maryjo o cud wyzdrowienia...
 Barbara: 05.12.2016, 10:48
 Maryjo ,prowadż mnie przez życie za rękę , sama nie potrafię iść , obdarz zdrowiem całą rodzinę , wyproś łaskę przemiany na lepsze dla męża , a na mojej drodze postaw życzliwych ludzi i dopomóż abym we wszystkim była cierpliwa i pokorna.
 Małgorzata: 05.12.2016, 10:21
 Matko moja, matko nasza, Ty wiesz jakie są troski mojego serca. Nie wiem czy proszę o dużo czy o niewiele. Proszę Matko o nawrócenie moich dzieci, które błądzą. Ty, o Matko nasza wiesz jaki to cierń w moim sercu. Proszę uchroń dzieci moje, dzieci Twoje od zatracenia.
 Agnieszka : 05.12.2016, 00:28
 Maryjo błagam Cie o opiekę nad moją rodziną. O łaskę zgody. O zdrowie dla najbliższych szczególnie dla córki. Miej ja w swojej opiece. Proszę o łaskę nawrócenia. Lepszą pracę dla mnie. Dziękuję za dotychczasowe łaski.
 ewelina: 05.12.2016, 00:22
 Maryjo moja kochana matką prosze o nawrócenie się mojego brata który niedługo zostanie ojcem, aby kochał i szanował swoją rodzinę . O miłość w rodzinie.
 Ewa : 04.12.2016, 19:06
 Maryjo dziękuję Ci za moją rodzinę a szczególnie za mojego syna. Proszę Cię najgorecej wstaw się jeszcze raz u Syna Twego za mną iwypros jeszcze jedno dziecko dla nas. Dziękuję Ci za wszystko i przepraszam.
 katarzyna: 04.12.2016, 15:09
 Panie Jezu daj, żeby Piotr w godzinie łaski trwał przy Tobie i Twojej Matce
 katarzyna: 04.12.2016, 15:08
 Panie Jezu daj, żeby Piotr w godzinie łaski trwał przy Tobie i Twojej Matce
 Pokoi : 04.12.2016, 11:53
 O łaskę świętości dla kapłanów i osób konsekrowanych o łaskę wytrwania w powołaniu .
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej