Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Sztuka uwodzenia własnej żony Sztuka uwodzenia własnej żony
Margaret Hardisty
„Sztuka uwodzenia własnej żony” to książka dla mężów, choć i kobiety przeczytają ją z wielkim zainteresowaniem.

Autorka pisze o tym, czego pragną kobiety i potrafi jasno ukazać, czego tak naprawdę żony oczekują od mężów. Kto jest bowiem bardziej kompetentny, by powiedzieć mężczyznom, co myślą i czują kobiety, niż właśnie jedna z nich?... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Ela: 08.12.2014, 13:31
 Maryjo najlepsza Niebieska Mateńko, w godzinie łaski prosze o wiarę dla mojego syna o błogosławieństwo dla niego i o pracę. Proszę o łaskę nawrócenia dla mojego dziecka Ciebie Niepokalanie Poczęta Różo Duchowna i Najlepszą z Matek. Znasz moje bolączki Maryjo proszę pomóż mi. Amen
 ANDRZEJ z Bezledy: 08.12.2014, 13:26
 Matuchno Kochana Proszę ołaski dla Mojej całej rodziny Mateczko Kochana pomuż Mi bym dostał RENTE jutro jade do Białegostoku do Sądu ,śąfdzę się z ZUSEM by dali mi Rentę mam 36 lat PRACY 53 lata a sądzę się z ZUSEM od 1999 roku
 jolka: 08.12.2014, 13:26
 Mateńko najdroższa wysłuchaj moich dzisiejszych modlitw odmawianych w godzinę łaski i okaż miłosierdie. Spraw abyśmy byli zdrowi i szczęśliwi. Amen
 Jola: 08.12.2014, 13:22
 Najukochańsza Matko, Maryjo proszę dopomóż mi w odnalezieniu miłości. Bądź ze mną w każdej chwili, żebym nie czuła się samotnie. Oddaję Ci swoje serce.
 AdamJ: 08.12.2014, 13:19
 Królowo Nieba i Ziemi, dziękuje że jesteś Królową Pokoju, tak bardzo potrzebuje go nasze serce, proszę Cię o tą łaskę pokoju, cichości i pokory Serca, abym mógł być dobrym człowiekiem jak i dla siebie i innych. Tak abym został dobrym ojcem i był pociechą w rodzinie. Amen
 Stasia: 08.12.2014, 13:11
 Matko Najświętsza dziękuje Ci za łaski otrzymane do tej pory. Proszę Cię o zgodę w rodzinie i zdrowie.
 Szymon: 08.12.2014, 13:09
 Kochana Matko Maryjo dziękuję, że zawsze jesteś przy mnie, proszę o opieke nad moimi bliskimi oraz o nawrócenie ich na droge wskazaną przez Ciebie. Kocham Cię Mamo..
 Szymon: 08.12.2014, 13:09
 Kochana Matko Maryjo dziękuję, że zawsze jesteś przy mnie, proszę o opieke nad moimi bliskimi oraz o nawrócenie ich na droge wskazaną przez Ciebie. Kocham Cię Mamo..
 Szymon: 08.12.2014, 13:09
 Kochana Matko Maryjo dziękuję, że zawsze jesteś przy mnie, proszę o opieke nad moimi bliskimi oraz o nawrócenie ich na droge wskazaną przez Ciebie. Kocham Cię Mamo..
 piotr: 08.12.2014, 13:07
 prosimy o Łaskę Pokoju
 piotr: 08.12.2014, 13:06
 prosimy o Łaskę Pokoju
 A: 08.12.2014, 13:06
 Matko Najświętsza proszę Cie o zdrowie dla moich najbliższych,o rozwiązanie moich problemów małżeńskich. O TWOJĄ OPIEKĘ Matuchno kochana bo strasznie potrzebuje Twoich łask.
 Micha: 08.12.2014, 13:05
 Matko kochana proszę Cie o łaski dla mojego brata,zeby wyszedł z nałogu i miał zgodną rodzinę.Dopomóz mu w życiu codziennym,daj siłę i zdrowie.
 Agnieszka: 08.12.2014, 13:04
 Maryjo, Przychodzę dzisiaj do Ciebie, jak do bliskiej Przyjaciółki, Siostry, Matki, która zna wszystkie rozterki mojej duszy i wie, jakie są jej największe pragnienia. Proszę, bądź przy mnie teraz i wspomóż proces mojego powrotu do zdrowia i odzyskiwania życiowej witalności. Proszę Cię też, abyś napełniła swoją miłością moją relację z Moniką i sprawiła, żebyśmy już zawsze i na każdym kroku były dla siebie przeogromnym wsparciem i cieszyły się z faktu, że jesteśmy nie tylko rodzonymi siostrami, ale i również prawdziwymi przyjaciółkami. Ponieważ mówi się, że w tej szczególnej Godzinie możemy poprosić o Łaski, które wydają nam się największe, ja gorąco prosze o powrót Giuseppe do mojego życia. Proszę o jego powrót, ponieważ jest on człowiekiem, którego obecność pozwala mi wzrastać i kochać każdy przejaw życia, otwierając mnie na jego cuda i... nieustanny zapach róż dookoła mnie. I mimo, że na ten moment ta prośba wydaje się być niemalże niemożliwa do spełnienia, to gorąco wierzę, że wypowiedziana z głebi serca w Godzinie Łaski, zamanifestuje się w najwłaściwszym momencie. Maryjo, z całego serca gorąco Cię proszę o powrót Giuseppe do mojego życia. Tak bardzo Cię proszę o tę piękną miłość!
 aWanda: 08.12.2014, 13:02
 Królowo swiata,przyjdz z pomocą wszystkim ,których noszę w sercu.Słodka Pani weż nas w swoją opiekę.Przez Twoje Niepokalane Serce niech się dokona przemiana naszych serc i ciał w czyste ,zdrowe,odnowione Bożą miłością,na chwałę BożaAmen
 babcia: 08.12.2014, 13:02
 Kochana Matko proszę Cię uwolnij Łukasza od tików nerwowych.Proszę o zdrowie dla całej mojej rodziny.Błogosław nam mateczko.
 Eadle: 08.12.2014, 13:01
 proszę o łaskę uglądu
 Grażyna: 08.12.2014, 13:01
 Błagam Cię Maryjo za chorą Ewą. Daj jej łaskę uzdrowienia. Wierzę, że Twoje matczyne serce nie opuści jej w potrzebie. Kocham całą sobą na wieki.
 Sylwia: 08.12.2014, 12:59
 Matko Boża prosze otwórz serce mojego męza na moją miłość, wyrwij go proszę ze szponów szatana. Zwóć mi prosze kochającego i oddanego męża. AMEN
 Danka: 08.12.2014, 12:59
 Matko Niepokalana uzdrów moja rodzine ulecz zatwardziałych grzeszników ulecz alkoholików,daj pokój serca we wszystkich nadzieje i miłośc głęboką wiarę potomstwo dla Pawła i Pauliny zdanie wszystkich egzaminów dla Emilii
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej