Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 

Godzina Łaski

8 grudnia 2019 r. od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski


     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007


   

Wasze komentarze:
 Irena: 08.12.2019, 12:42
 Matuchno moja kochana proszę Cię o nawroc3nie mojego syna i jego rodziny mojego męża mojego wnuka Pascal a proszę Cię o zdrowie po operacjach przebytych moje synowej proszę Cię o zdrowie dla mnie i mojej córki i syna i męża mniej nas w swojej opiece i nie opuszczaj nas proszę też Cię i zgodę między moimi dziećmi i siostrami i moja przyjaciółka o inne lepsze miejsce zamieszkania i dobrego wierzącego człowieka dla mojej córki daj nam radość błogosławieństw swoje sprawy abyśmy żyli w blogoslawienstwie i miłość proszę z całego serca i dziękuję za wszystkie laski otrzymane od coebie
 Bozena: 08.12.2019, 12:42
 Matko Boza prosze o opieke i laski dla mojej rodziny, zebysmy tworzyli dobra ,zgodna , katolicka rodzine
 Katarzyna : 08.12.2019, 12:42
 Maryjo błagam o dary Ducha Św dla moich dzieci i łaskę pracy.
 wanda: 08.12.2019, 12:41
 Najdroższa memu sercu Maryjo Matko dziękuję Ci za wszystkie łaski jakimi mnie obdarowałaś i proszę ukochana Matko o łaskę nawrócenia dla moich synów z rodzinami proszę także obdaruj moją rodzinę zdrowiem, miłością, pojednaniem,mądrością i miej nas zawsze ukochana Maryjo pod swoją opieką
 Magda: 08.12.2019, 12:41
 Prosze o cud uzdrowienie mnie duchowego i cielesnego.Prosze o to.uzdrowienie dla wszystkich mych krewnych i znajomych, którzy odeszli z Kościoła.Aby mogła swoim życiem i postawa wspomagać ich w łasce nawrócenia natychmiastowego.
 Marysia: 08.12.2019, 12:40
 Mamusiu Proszę Cię o dojście do zdrowia mojego syna Mateusza. Dziękuję Ci za opiekę nad nim do tej pory, i proszę o dalszą opiekę. Proszę o nawrócenie członków mojej rodziny. Szczególnie proszę o wstawiennictwo za brata aby wyszedł z nałogu alkoholowego .
 Agnieszka : 08.12.2019, 12:40
 Matko Niepokalana proszę Cię o potrzebne łaski dla mojego męża
 Monika: 08.12.2019, 12:40
 Maryjo proszę Cię o łaskę zdrowia i szczęścia dla najbliższych mi osób o uśmiech i radość życia, trwaj przy nas obdarz nas swoimi łaskami Ty wiesz, przytul ich tam do swego serca.
 Anonim: 08.12.2019, 12:40
 O Ukochana Mateczko Ty wiesz co gnębi moje serce proszę Cię o nawrócenie osób które są w moim sercu. Wyjednaj mi łaski o które tak bardzo proszę, miej mnie w opiece i moich najbliższych. Maryjo Tobie zawierzam me życie
 Grzegorz : 08.12.2019, 12:39
 Proszę Cię Matko Przenajswietsza i wsparcie u swojego syna i pana naszego w sprawie moich chorych rodziców jak i naszej możliwości ich odwiedzenia i pomocy dla nich i mimo wszystko dla nas samych teraz i na przyszłość nasza.
 Ewa: 08.12.2019, 12:39
 Matko , weź w opiekę moje dziecko. Proszę wysprostuj jej ścieżki. Pozo.podekmowac właściwe decyzje, które poprowadzą ka mi szczęśliwości. Opoekik się nią.
 Grażyna: 08.12.2019, 12:39
 Matko Naświętsza dziękuję za dotychczasowe łaski i błagam o uzdrowianie mojej córki i uwolnienie jej od nałogu Proszę z caółego serca
 Jerzy i Bożena: 08.12.2019, 12:39
 Prosimy o błogosławieństwo dla naszej całej rodziny i wysłuchanie wszystkich próśb zamieszczonych przez innych w komentarzach.
 Anonim: 08.12.2019, 12:39
 O Ukochana Mateczko Ty wiesz co gnębi moje serce proszę Cię o nawrócenie osób które są w moim sercu. Wyjednaj mi łaski o które tak bardzo proszę, miej mnie w opiece i moich najbliższych. Maryjo Tobie zawierzam me życie
 Ewa: 08.12.2019, 12:39
 Kochana Matko proszę Cię o zdrowie dla całej rodziny, o to żeby mojej siostrze ułożyło się w Ameryce, o znalezienie dobrej pracy i o to żeby w mojej rodzinie panowała miłość i zgoda.
 Jerzy i Bożena: 08.12.2019, 12:39
 Prosimy o błogosławieństwo dla naszej całej rodziny i wysłuchanie wszystkich próśb zamieszczonych przez innych w komentarzach.
 Asia z: 08.12.2019, 12:38
 Matko ukochana przed tron Syna Twego zanieś prośbę o nawrócenie Arka, Wiktorii, teściów, rodziców, braci i całej rodziny. Miej miłosierdzie dla mnie, uproś nawrócenie. Zmarłych z rodziny wprowadź do nieba. Daj pokój w rodzinie i zgodę, pojednanie i przebaczenie. Oddaje pod Twa opiekę moje dzieci i małżeństwo. Dziękuje za łaski otrzymane. Pragnę ofiarować każdy uczynek dla większej chwały Pana Jezusa i jako zadośćuczynienie za moje grzechy.
 Wiesława: 08.12.2019, 12:38
 Maryjo dziękuję za to wszystko co mam ,a prosze o dobry wybor drogi życiowej dla syna Bartłomieja i zdrowie dla calej rodziny .
 Wiesława: 08.12.2019, 12:37
 Maryjo dziękuję za to wszystko co mam ,a prosze o dobry wybor drogi życiowej dla syna Bartłomieja i zdrowie dla calej rodziny .
 Eliza: 08.12.2019, 12:37
 O Najukochansza, Najświętsza Matko błagam Cię z głębi serca o łaskę wiary dla całej rodziny, ześlij proszę bezgraniczną miłość do Jezusa Chrystusa a szczególnie dla szwagra, siostrzenca i jego żony. Ciebie błagam bym sama nigdy nie straciła wiary, bym moje dzieci wychowała w Bogu. Tobie się zawierzam i całą moją rodzinę. Proszę tez w tej godzinie łaski o zdrowie dla mojej siostry. Matko Najświętsza za wszystko Ci dziękuję, miej nas w swojej opiece.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] (7) [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TresćPoprzednia[ Powrót ]Następna
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej