Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Targ zamknięty. Droga do zbawienia - lekcje Hioba Targ zamknięty. Droga do zbawienia - lekcje Hioba
o. Adam Szustak OP
To konferencja, która całkowicie odrzuca w kąt starotestamentalną zasadę handlowania z Panem Bogiem. O. Adam Szustak na pierwszy plan wysuwa tutaj to, co mamy najcenniejsze, czyli... naszą relację z Bogiem, opartą na wolności. Żeby Ci to pokazać, o. Adam Szustak sięga po historię Hioba i... niemal odwraca ją do góry nogami, ukazując nieznane dotąd spojrzenie. ... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Anna: 07.12.2014, 21:03
 Maryjo, w Godzinę Łaski proszę o uzdrowienie mojego męża z nałogów i jego nawrócenie, moje uzdrowienie z choroby piersi i aorty oraz braku głębokiej wiary i mądrości oraz odwagi w podejmowaniu decyzji.
 Małgorzata: 07.12.2014, 21:01
 Mateńko Najkochańsza proszę o łaskę nawrócenia dla grzeszników, a w szczególności proszę o uzdrowienie duchowe i fizyczne moich synów, całej rodziny i nas samych. Kocham Cię i proszę o nieustanną opiekę.
 sylwia: 07.12.2014, 20:50
 Mateńko proszę Cię o dar wiary i nawrócenia mojego męża , o szczęście dla córki .Mateńko proszę Cię daj zdrowie i miłość mojej rodzinie. Otocz moją rodzinę Twoim płaszczem .Powierzam Ci wszystkich moich bliskich .Dziękuję za dotychczasowe łaski i proszę o dalszą Twą pomoc.
 sylwia: 07.12.2014, 20:49
 Mateńko proszę Cię o dar wiary i nawrócenia mojego męża , o szczęście dla córki .Mateńko proszę Cię daj zdrowie i miłość mojej rodzinie. Otocz moją rodzinę Twoim płaszczem .Powierzam Ci wszystkich moich bliskich .Dziękuję za dotychczasowe łaski i proszę o dalszą Twą pomoc.
 mała: 07.12.2014, 20:48
 o zdrowie dla babci która ma jutro operacje za łukasza za mame i babcie Oli
 mała: 07.12.2014, 20:42
 o zdrowie dla babci która ma jutro operacje za łukasza za mame i babcie Oli
 Danuta: 07.12.2014, 20:06
 Matk o najmilsz ipiekna miłością prosze o łaskę zdrowia dla mojej mamy Mari ,dziekuję za opiekę w czasie i po operacji i proszę pomóż jej dojśc do zdrowia i cieszyć się twoją chwałą.
 marek 7 12 2014: 07.12.2014, 20:03
 maryjo prosimy cię o cud uzdrowienia z białaczki ostrej dla wojtka lekarza weterynarji obdarz go łaskami matuchno
 mare: 07.12.2014, 20:00
 maryjo prosimy cię o cud uzdrowienia z białaczki ostrej dla wojtka lekarza weterynarji obdarz go łaskami matuchno
 monika: 07.12.2014, 19:58
 Proszę Cię Matko Kochana o zdrowie dla mojej całej rodziny, aby moje dzieci były zawsze zdrowe, daj mi siłe do walki z chorobą abym ja pokonała i mogła cieszyć się życiem z moją rodziną. Dziękuje Ci
 Grzegorz: 07.12.2014, 19:44
 Maryjo, najlepsza Matko dziękuję za wszystkie łaski jakie dotąd od Ciebie uzyskałem. Proszę Cię o dalszą opiekę nade mną, moją rodziną i przyjaciółmi. Pomóż nam otworzyć się na Twoje dary. Pomóż mi uwolnić się od masturbacji. Proszę Cię także o odzyskanie dobrego naturalnego wzroku i poprawę sytuacji materialnej mojej rodziny. Maryjo cały jestem Twój i chcę do Ciebie należeć. Wesprzyj mnie swoją łaską i wstaw się za mną u Boga. Kocham Cię Maryjo.
 Krzyś.l: 07.12.2014, 19:39
 Maryjo ty wiesz co noszę w sercu i czego potrzebuje przez Pana naszego Jezusa chrystusa który dał ci wiele łask Ty Maryjo pomusz mi boś mi matką w ktòrej pokładm całą ufność. Zdrowaś maryjo łaskiś pełna pan z tobą....
 Krzyś.l: 07.12.2014, 19:37
 Maryjo ty wiesz co noszę w sercu i czego potrzebuje przez Pana naszego Jezusa chrystusa który dał ci wiele łask Ty Maryjo pomusz mi boś mi matką w ktòrej pokładm całą ufność. Zdrowaś maryjo łaskiś pełna pan z tobą....
 Joanna: 07.12.2014, 19:31
 Maryjo dziękuję za ślicznego synka, proszę Cię o pracę dla mnie i dla mojej koleżanki, o zgodę w rodzinie
 Małgorzata: 07.12.2014, 19:25
 Maryjo, Najukochańsza Matko wszystkich ludzi- udziel mi łaski zdrowia ispokoju serca, przebacz wszystkie moje nieprawości, pozwól na nowo cieszyć się Twoją miłością, a rodzinę i najbliższych racz obdarzyć zdrowiem i błogosławieństwem w domu jak i w pracy, której moja siostra tak potrzebuje.... Jestem Twoja o Matko-pomóż mi PROSZĘ.....
 gracjana: 07.12.2014, 19:06
 Maryjo ukochana dziękuję za wszystkie łaskii które otrzymuję każdego dnia.Proszę opiekuj sie moja rodzina.
 barbara: 07.12.2014, 19:03
 Proszę o brak nawrotu choroby mamy- rak piersi by Tomasz w końcu wyszedł z problemów finansowych
 Maria: 07.12.2014, 18:44
 Matko Ukochana, proszę o łaskę macierzyństwa. Pomóż mi wybłagać ją u Boga...
 jadwiga: 07.12.2014, 18:38
 matenko najukochansza prosze o dar wiary dla moich corek i ziecia, o zdrowie dla nas wszystkich i blogoslawienstwo na kazdy dzien zycia, jestem cala twoja
 ulacia: 07.12.2014, 18:28
 Najukochańsza Mateńko dziękuję Ci za powrót do zdrowia moich synów, za wzrost wiary mojego męża.Proszę o całkowite narócenie moich synów ich żywą wiarę, o pracę dla nich i żony zgodne z wolą Bożą.Amen
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej