Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


O Mszy Świętej najprościej [mały format] O Mszy Świętej najprościej [mały format]
Ks. Jerzy Stefański
Człowiek, który w pełni uczestniczy we Mszy Świętej, jest największym bogaczem świata. Zostaje bowiem obdarowany samym Bogiem, Jezusem Chrystusem. Z miłości do nas stał się On człowiekiem, a potem, by być jeszcze bliżej, stał się dla nas pokarmem i każdego z nas pragnie karmić Sobą... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Ryba: 01.12.2014, 22:52
 Maryjo, Matko nasza, prosze Cie o platna prace dla syna, adekwatnie do jego zdolnosci i mozliwosci. Prosze o nawrocenie dla corki. Prosze o zdrowie, opieke i wsparcie dla mojej samotnej mamy. Dla siebie prosze o laske glebszej wiary oraz szczesliwego zwiazku z mezczyzna, ktorego kocham.
 magdalena: 01.12.2014, 14:11
 Maryjo, Matko Miłosierdzia proszę aby Tomek którego kocham zrozumiał i był ze mną.
 magdalena: 01.12.2014, 14:11
 Maryjo, Matko Miłosierdzia proszę aby Tomek którego kocham zrozumiał i był ze mną.
 Irena: 01.12.2014, 10:43
 Matko Najukochańsza dziękuję Ci za wszystkie łaski jakie od Ciebie otrzymuję i proszę o zdrowie ciała i duszy dla mnie i moich bliskich oraz o światło i dary Ducha św. zwłaszcza dla syna, którego czeka matura i wybór studiów. Niech Bóg nas prowadzi i nam błogosławi.
 Wiesia: 01.12.2014, 01:57
 Maryjo Mamusiu moja proszę o uzdrowienie moich dzieci i o otwarcie serca Doroty a także w intencji którą w sercu noszę.
 S.: 30.11.2014, 21:13
 Matko Boga, Najukochańsza Matko. Proszę o dar macierzyństwa o cud poczęcia. Tak bardzo błagam, abyśmy mogli się cieszyć rodzicielstwem. Córka
 Teresa: 30.11.2014, 19:56
 Matuchno Najświętsza pokornie proszę o Łaskę uzdrowienia Karolinki z jej chorób iza naszymi dziećmi imężem
 mama: 29.11.2014, 15:10
 Matuchno najukochańsza proszę Cię o łaskę zdrowia dla Piotra.Ulecz go z przykrej dla niego dolegliwości,którą Ty Matko znasz i Ty możesz tylko to zmienić jeśli to jest zgodne z Wolą Bożą.Ulituj się
 Matka: 28.11.2014, 20:41
 Matko Najświętsza bardzo Cię proszę abyś uprosiła u Twojego syna a Pana naszego Jezusa Chrystusa łaskę wyzwolenia z nałogów dla moich synów, pomoc w znalezieniu pracy i opiekę nad całą moją rodziną.
 krzysztof: 28.11.2014, 15:51
 Matko Najswietsza prosze Cie o silna wiare dla mnie i o powrot naszej corki do kosciola.
 Kasia : 26.11.2014, 22:21
 Matko Najswiętsza proszę o szczęśliwe rozwiązanie 8 grudnia, aby mój synek urodził się zdrowy.
 K: 25.11.2014, 20:13
 Maryjo Najukochańsza, proszę Cię o łaskę szczęśliwego związku z mężczyzną, którego kocham i doprowadzenie nas do sakramentu małżeństwa.
 wojtan: 24.11.2014, 22:28
 Matka Najświętsza proszę Cię o miłosierdzie dla nas i naszych rodzin. Ześlij łaskę nawrócenia dla naszych Rodaków w Polsce i na całym świecie. Spraw, abyśmy w jak najwiekszej ilośc podjeli krucjatę różańcową za nasze narody i nasze ojczyzny. By Pan Jezus był intronizowany w Polsce.
 Alicja: 24.11.2014, 19:34
 Matko Łaskami Słynąca uproś błogosławieństwo i miłosierdzie u Twojego Syna Jezusa Chrystusa dla moich synów Sebastiana i Marcina
 Urszula: 20.11.2014, 13:15
 Matko, proszę o dar nawrócenia i miłości dla mnie i moich synów, szczególnie Michała. Matko, niech spłynie na nas łaska wiary i dobrobytu . Proszę o pokój dla świata, niech dobro i miłość zwycięża. Dziękuję.
 Agata: 18.11.2014, 19:36
 Maryjo dopomuz mi w tej trudnej sprawie.daj zdrowie moim kochanym dzieciom.
 agata: 12.11.2014, 19:40
 Mateczo proszę za moich rodziców uwolnij ich od zaiałania złego ducha, obdarz ich pokojem i zgoda spraw aby nie nie byli przeciwni małżeństwu brata zeby nikt i nic nie przeszkodzil w zawarcu przez niego slubu
 Ania K.: 16.10.2014, 21:41
 Maryjo Najkochansza Krolowo blagam Cie o laske malozenstwa pomoz mi. I wszelkie laski dla majej kochanej rodziny Bog Zaplac
 ania: 27.09.2014, 20:33
 Matko zwracam się do Ciebie przed 8 grudnia o łaskę macierzyństwa. Mimo, że mało doskonała jestem i całe okoliczności to proszę Ciebie o Błogosławieństwo dla Nas od października na cały następny czas ! Dziękuję za wszystko co mam/ Przepraszam za to co nie dobre / Ufam w Twoją obecność ...
 Salcia: 10.07.2014, 18:07
 Dziękuję.............. jestes kochana, jedyna, najpiękniejsza, cudowana... dokonałaś cudu spraw aby trwał i abyśmy z Pawłem umieli w nim wytrwac... błagamy Cie o poczęcie dziecka... daj nam zdrowie i siły abysmy mogli zostac dobrymi rodzicami... daj zdrowie i siły naszym rodzinom... pomóz w sprawch materialnych i zawodowych... CALI JESTESMY TWOI I UFAMY TOBIE!!!!!!!!!!!!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej