Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Kilka myśli o Matce Bożej Kilka myśli o Matce Bożej
ks. Jan Twardowski
Tomik wspaniałych, pełnych kapłańskiej mądrości refleksji o modlitwie. "Modlić się - to pozwolić kochać się Bogu"... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Krysia: 08.12.2014, 10:35
 Mateńko Najświętsza dziękuję z całego serca za całą moją rodzinę, za mojego męża, za cudowne dzieci i wnuki, za braci oraz za moją Mamą. Polecam Ci dzisiaj ze szczególną gorliwością, miej ich wszystkich w swojej opiece. Dzisiaj szczególnie proszę o moją synową Alicję, abyś pomogła Jej w szczęśliwym rozwiązaniu w najbliższym czasie przed świętami Bożego Narodzenia.
 Krystyna: 08.12.2014, 10:31
 Mario Matko Nasza- pragnę podziękować za wielki dar wspaniałej Rodziny, o co zawsze prosiłam i uprosiłam BÓG ZAPŁAĆ.Nadal proszę o zdrowie i błogosławieństwo, a szczególnie o potomstwo dla mojej córki. Nie opuszczaj nas!!
 Magdalena: 08.12.2014, 10:26
 Matko Kochana proszę Cię o zdrowie dla mojej mamy i taty, aby wszystkie zabiegi medyczne się udały i aby oboje pokonali swoje choroby. Proszę Cię również o zdrowie dla mnie, mojego brata i jego rodziny. Pomóż mi również w spełnieniu moich pragnień. Dziękuje ci za dotychczasowe życie i proszę o Twą łaskę.
 ADA: 08.12.2014, 10:24
 Mateńko dziękuje cie za wszystkie dobrodziejstwa i laski. Przepraszam za wszytko co moglo Cie skrzywdzić. Jestem mamą 5 aniołków- proszę Cie o dar potomstwa, laskę macierzyństwa oraz o zgodę, miłosć w rodzinie
 Marzena : 08.12.2014, 10:22
 Najświętsza Maryjo,Matko Boga proszę Cię o łaskę wiary dla mnie,męża i dzieci-Kubusia i Nikolki.A szczególnie błagam o zdrowie dla malutkiej naszej córuni Nikolki,która przebywa w szpitalu.
 Marzena : 08.12.2014, 10:22
 Najświętsza Maryjo,Matko Boga proszę Cię o łaskę wiary dla mnie,męża i dzieci-Kubusia i Nikolki.A szczególnie błagam o zdrowie dla malutkiej naszej córuni Nikolki,która przebywa w szpitalu.
 agata: 08.12.2014, 10:20
 Maryjo nzawruc grzeszników z mojej rodzinyjest ich wiele.dopomuz mi
 emil: 08.12.2014, 10:20
 Matko Kochana proszę Cię o laskę czystości, uwolnienie mego serca od skłonności.nerwicy, egoizmu, żalu do bliźnich, może braku wybaczenia. Proszę o nawrócenie mego serca i potrzebne łaski dla moich rodziców, brata mariusza i jego rodziny oraz brata sylwka. Polecam ci moją rodzinę bliższa dalszą przyjaciół osoby którym obiecałem modlitwę i którzy mnie o nią prosili i potrzebuja, przyjaciół, kolegów koleżanki, za tych którzy mnie w życiu skrzywdzili i krzywdzą prosz o askę opamiętania i nawrócenia dla Nich. zawierzam i maryjo całe moje życie, wszystko co mam i czym jestem. Moje zycie i powołanie. Totus Tuus Maria.
 Ania: 08.12.2014, 10:19
 Matko Kochana błagam o rodzeństwo dla naszego syna Maksia.Dziękuje Matulo Kochana.
 Ania: 08.12.2014, 10:19
 Matko Kochana błagam o rodzeństwo dla naszego syna Maksia.Dziękuje Matulo Kochana.
 Bogumił:: 08.12.2014, 10:17
 Maryjo!Matko naszego Pana,ucz nas radosnego uwielbiania Boga za dar zbawienia.
 Krystyna : 08.12.2014, 10:16
 Matuchno Najdroższa w tym dniu o Mateńko proszę gorąco o nawrócenie drogich mi osób, zerwanie z nałogiem, miłość mojego męża, opiekę nad synem i synową ,o zdrowie i pracę dla nich. Niepokalanie Poczęta Módl się za nami.
 Bogumił:: 08.12.2014, 10:14
 Maryjo!Matko naszego Pana,ucz nas radosnego uwielbiania Boga za dar zbawienia.
 Elżbieta : 08.12.2014, 10:13
 Maryjo Matko Kochana Proszę Cię o uwolnienie mojego męża z nałogu alkoholowego . Matko kochana wołam o pomoc
 JADWIGA: 08.12.2014, 10:09
 MATKO NAJUKOCHAŃSZA,PROSZĘ O ŁASKĘ WIARY,NADZIEI I MIŁOŚCI W MOJEJ RODZINIE,NAWRÓCENIE CÓRKI EMILKI JEJ MĘŻA ORAZ JEGO RODZICÓW,SIOSTRY BASI,O UWOLNIENIE OD ZŁEGO EMILKI I JEJ RODZINY,UWOLNIENIE OD GIER KOMPUTEROWYCH MOICH WNUKÓW,ŁASKĘ WYTRWANIA W TRUDNYCH CHWILACH CAŁEJ MOJEJ RODZINY,NAWRÓCENIE WSZYSTKICH GRZESZNIKÓW A SZCZEGÓLNIE W MOJEJ PRACY,O ŁASKĘ BYCIA RODZICAMI DLA KAMILI I KRZYSIA,O ZNALEZIENIE DOBREJ PRACY DLA MAĆKA,ZDROWIE DLA MOJEJ RODZINY A SZCZEGÓLNIE DLA ZOSI,KAMILKA,WNUKÓW,MĘŻA,O POJEDNANIE I ZGODĘ W MOJEJ RODZINIE.DZIĘKUJĘ CI NAJMILSZA PANNO ŚWIĘTA ZA WSZYSTKIE ŁĄSKI JAKIE OTRZYMAŁAM,ZA ŻYCIE ZA RODZINĘ ZA ZDROWIE ZA WIARĘ
 Mola: 08.12.2014, 10:02
 Proszę Cię Maryjo kochana o zdrówko dla chorego tatusia, żeby odzyskał siły i pogodę ducha. Modlę się również o dobrą pracę i wspaniałego męża. Spraw żeby życie ułożyło nam się na nowo, a w domu znów zagościło szczęście i pomyślność. Oddal troski i zmartwienia. Amen
 magda: 08.12.2014, 10:02
 Maryjo.Najswietsza Panno.Prosze cie o zdrowie dla calej mojej rodziny w szczegolnosci dla dzieci mojej siostry,ktore ciagle choruja.Prosze o sile dla mojego taty,ktory ciezko pracuje za granica abysmy my tutaj mialy co jesc.Prosze cie o laske przebaczenia dla mnie I Dar sakramentu spowiedzi do ktorego bardzo pragne szczerze przystapic.Prosze cie Najswietsza Panienko o to abym zdala testy na prawojazdy ktore mam we srode.O wewnetrzny spokoj . Prosze tez o zdrowie dla mojego chlopaka I wszystkich chorych.W godzinie laski bede w domu blagac I prosic o proszone dla mnie laski.Najswietsza Maryjo Prosze Cie.
 Beata: 08.12.2014, 10:00
 Maryjo,Ty powiedzialas do mnie:"bedziesz uzdrawiac Miloscia", a ja nie mam sily,brakuje mi wytrwalosci.Tak bardzo chce pomoc mojemu synowi w wyjsciu z alkoholizmu,w utrzymaniu trzezwosci i odnalezieniu drogi do normalnego zycia.Prosze Cie Matko o opieke dla niego,obtul go swoim plaszczem Milosci i daj mu sile,aby podjal terapie i byl trzezwy.Kocham Cie Maryjo
 Marek: 08.12.2014, 09:59
 Moja Matko Niebieska polecam Ci w tym szczególnym dniu serca i dusze moich dzieci. Jeśli możesz to spraw by spadł z nich lód zatwardziałości i oziębłości. Polecam Ci całą naszą rodzinę, naszych rodziców oraz mnie i moją żonę. Daj nam siłę i wytrwałość w walce z naszymi słabościami. Spraw również by z naszej miejscowości zostały wyeliminowane miejsca zgorszenia dla dzieci i młodzieży poprzez rozpijanie nieletnich, a tym którzy popadli już w nałogi daj siłę do zmiany swojego życia. Wspieraj nas i broń nas od złego.
 Janina: 08.12.2014, 09:56
 Ukochana Maryjo, proszę w godzinie łaski o zdrowie i błogosławieństwo dla mojej rodziny.Proszę o nawrócenie mojego męża,uzdrawiaj nasze małżeństwo,uzdrawiaj relacje w rodzinie mojej,żebyśmy mogli patrzeć na siebie Twoimi oczami Maryjo. Maryjo cała jestem Twoja i to co moje wszystko należy do Ciebie.Powierzam Ci całą moją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość i dziękuję za wszystko i nie opuszczaj nas nigdy.Bądż z nami. Nawracaj mojego męża Matuchno.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] (83) [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej