Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

O Mszy Świętej najprościej [mały format] O Mszy Świętej najprościej [mały format]
Ks. Jerzy Stefański
Człowiek, który w pełni uczestniczy we Mszy Świętej, jest największym bogaczem świata. Zostaje bowiem obdarowany samym Bogiem, Jezusem Chrystusem. Z miłości do nas stał się On człowiekiem, a potem, by być jeszcze bliżej, stał się dla nas pokarmem i każdego z nas pragnie karmić Sobą... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Łukasz: 08.12.2014, 10:55
 Mamusiu Niebieska. Ty wiesz czego pragnę i czego mi i innym tak naprawdę potrzeba. dodaj mi wiary i ufności ale takze abym prosił dla siebie i innych o to co mi prawdziwie potrzebne. Amen.
 robert: 08.12.2014, 10:53
 Proszę o wzrost Wiary,Nadzieji i Miłości w mojej rodzinie,aby wszystko co trudne dla nas stalo się proste i przyjemne.Kochamy Cię Maryjo
 Jadwiga: 08.12.2014, 10:53
 Dziękuję Ci Matko Boża za wszystkie łaski które otrzymałam, dziękuję za wnuczki, dzieci, synową, zięciów,za pracę córki,syna ,zięciów i moją.Proszę Cię o opiekę ,zdrowie dla całej rodziny,obdarz darami Ducha Św. wnuczków pomóż w nauce w zdrowiu, ulecz oczka dwóch wnuczek.Strzeż od nieszczęść od wypadków kierowców i błogosław im w pracy. Kieruj , prowadż rządż moją całą rodziną teraz i w przyszłości. Dziękuję za wszystko.
 Helenka: 08.12.2014, 10:51
 Matuchno Kochana proszę Cię o zdrowie dla całej mojej rodziny, o umocnienie w wierze, o prace dla córki i zięcia oraz o pomyślne rozwiązanie mojej sprawy
 Anna: 08.12.2014, 10:48
 Proszę Cię Maryjo o ratunek dla Gosi W. Zosi, Renaty, Małgosi.B i o szczęśliwą godzinę śmierci dla Teresy
 Marta: 08.12.2014, 10:45
 Kochana Matko zwracam się do Ciebie w tym szczególnym dniu z błaganiem o cud zdrowia dla mojej mamy. Błagam Cię spraw aby wyniki badań były dobre i nowotwór się zatrzymał. W Tobie cała moja nadzieja. Nie wiem co robić i jak mogłabym jej pomóc. Spraw proszę żeby choroba nie rozwijała się dalej i żeby mama była z nami jeszcze długo. Błagam nie zabieraj jej do siebie, bo jest nam tu potrzebna. Twoja czcicielka.
 Anna: 08.12.2014, 10:40
 Matko najukochańsza ! -Ty znasz moje pragnienia ,wiesz czego potrzebuję,aby ukoić moje serce.Wystarczy,że spojrzysz na mnie,a wszystko się spełni to co miłe Bogu-ja, z Twoją pomocą ,chcę wypełnić przyrzeczenie jaki Ci złożyłam.>JEZU UFAM TOBIE,SERCE MIŁOSIERNE ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI,NIEPOKALANE SERCE MARYI MÓDL SIĘ ZA NAMI<
 Ola: 08.12.2014, 10:36
 Ukochana Matko proszę Cię o dar rodzicielstwa dla mnie i mojego męża, abyśmy potrafili wychować nasze dzieci zgodnie z Bożym planem. Amen
 Janina: 08.12.2014, 10:36
 Maryjo, proszę Cię o pomyślność dla moich najbliższych, których kocham nad życie. Niech ich łzy zamienią się w radość i odzyskają to co stracili. Modlę się codziennie o sprawiedliwość, aby szybko nadeszła. Amen
 Krysia: 08.12.2014, 10:35
 Mateńko Najświętsza dziękuję z całego serca za całą moją rodzinę, za mojego męża, za cudowne dzieci i wnuki, za braci oraz za moją Mamą. Polecam Ci dzisiaj ze szczególną gorliwością, miej ich wszystkich w swojej opiece. Dzisiaj szczególnie proszę o moją synową Alicję, abyś pomogła Jej w szczęśliwym rozwiązaniu w najbliższym czasie przed świętami Bożego Narodzenia.
 Krystyna: 08.12.2014, 10:31
 Mario Matko Nasza- pragnę podziękować za wielki dar wspaniałej Rodziny, o co zawsze prosiłam i uprosiłam BÓG ZAPŁAĆ.Nadal proszę o zdrowie i błogosławieństwo, a szczególnie o potomstwo dla mojej córki. Nie opuszczaj nas!!
 Magdalena: 08.12.2014, 10:26
 Matko Kochana proszę Cię o zdrowie dla mojej mamy i taty, aby wszystkie zabiegi medyczne się udały i aby oboje pokonali swoje choroby. Proszę Cię również o zdrowie dla mnie, mojego brata i jego rodziny. Pomóż mi również w spełnieniu moich pragnień. Dziękuje ci za dotychczasowe życie i proszę o Twą łaskę.
 ADA: 08.12.2014, 10:24
 Mateńko dziękuje cie za wszystkie dobrodziejstwa i laski. Przepraszam za wszytko co moglo Cie skrzywdzić. Jestem mamą 5 aniołków- proszę Cie o dar potomstwa, laskę macierzyństwa oraz o zgodę, miłosć w rodzinie
 Marzena : 08.12.2014, 10:22
 Najświętsza Maryjo,Matko Boga proszę Cię o łaskę wiary dla mnie,męża i dzieci-Kubusia i Nikolki.A szczególnie błagam o zdrowie dla malutkiej naszej córuni Nikolki,która przebywa w szpitalu.
 Marzena : 08.12.2014, 10:22
 Najświętsza Maryjo,Matko Boga proszę Cię o łaskę wiary dla mnie,męża i dzieci-Kubusia i Nikolki.A szczególnie błagam o zdrowie dla malutkiej naszej córuni Nikolki,która przebywa w szpitalu.
 agata: 08.12.2014, 10:20
 Maryjo nzawruc grzeszników z mojej rodzinyjest ich wiele.dopomuz mi
 emil: 08.12.2014, 10:20
 Matko Kochana proszę Cię o laskę czystości, uwolnienie mego serca od skłonności.nerwicy, egoizmu, żalu do bliźnich, może braku wybaczenia. Proszę o nawrócenie mego serca i potrzebne łaski dla moich rodziców, brata mariusza i jego rodziny oraz brata sylwka. Polecam ci moją rodzinę bliższa dalszą przyjaciół osoby którym obiecałem modlitwę i którzy mnie o nią prosili i potrzebuja, przyjaciół, kolegów koleżanki, za tych którzy mnie w życiu skrzywdzili i krzywdzą prosz o askę opamiętania i nawrócenia dla Nich. zawierzam i maryjo całe moje życie, wszystko co mam i czym jestem. Moje zycie i powołanie. Totus Tuus Maria.
 Ania: 08.12.2014, 10:19
 Matko Kochana błagam o rodzeństwo dla naszego syna Maksia.Dziękuje Matulo Kochana.
 Ania: 08.12.2014, 10:19
 Matko Kochana błagam o rodzeństwo dla naszego syna Maksia.Dziękuje Matulo Kochana.
 Bogumił:: 08.12.2014, 10:17
 Maryjo!Matko naszego Pana,ucz nas radosnego uwielbiania Boga za dar zbawienia.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej