Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka? Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka?
Anna Jedna
Niniejsza książka to pomoc dla tych, którzy chcą zachować wierność małżeńską, niezależnie od okoliczności i ludzkiej słabości. To także znakomity podręcznik Bożej mądrości i Bożej miłości dla tych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Teresa: 08.12.2014, 12:40
 Mateńko Niepokalana, błagam cię o łaskę przebaczenia dla mojego męża, odwrócenie się od zła i pokój ducha dla niego, oraz o miłość i zgodę w rodzinie córki, o dar macierzyństwa dla niej, oraz o powrót do Chrystusa i kościoła mojej drugiej córki i syna. Oby syn powrócił do swojej rodziny, oraz o siłę i zdrowie dla taty. Pomóż nam Mateńko na nowo stać się kochającą rodziną i mieć siłę do walki ze złem.
 Jola: 08.12.2014, 12:40
 Matko Najświętsza, jedyna, niepokalana dziękuję Ci za wszystko co w moim życiu otrzymałam, za moją rodzinę, za moje decyzje, za moich przyjaciół i nieprzyjaciół. Pomóż mi Mateńko podejmować decyzje dobre dla mnie i moich najbliższych. Proszę abyś wyprosiła u Swojego Syna wiele łask dla mnie i moich najbliższych. Błogosław nam i prowadź.
 żona: 08.12.2014, 12:40
 Matko Najświętsza błagam Cię o uwolnienie się od pochwicy. Zdrowie dla synka, męża i dla mnie oraz całej naszej rodziny. Błagam o nawrócenie brata i ojca oraz uwolnienie go od nałogu pijaństwa. Błagam o to żeby nikomu z członków rodziny niczego nie brakowało, o dobra pracę. Cała jestem Twoja
 Ewa: 08.12.2014, 12:40
 Bardzo proszę o uzdrowienie mojego syna Marcina i o błogosławieństwo dla całej rodziny.
 Córka: 08.12.2014, 12:40
 Matko Boża Dziękuję za Twoją Obecność w trakcie mojego dotychczasowego życia. Proszę Cię o dalsze wsparcie i inspirację na każdy dzień oraz łaskę uzdrowienia fizycznego i duchowego dla mojego Taty. Dziękuję
 Marzena: 08.12.2014, 12:39
 Proszę Cię o dobrą pracę i godną, zdrowie, łaski Boże dla mnie i dla córki.
 Jola: 08.12.2014, 12:39
 Matko Nasza proszę Cię o zdrowie dla mojej rodziny.Miej nas w Swojej opiece.Proszę też o rodzeństwo dla mojej córki.
 irena: 08.12.2014, 12:38
 Proszę Cię Maryjo o zdrowie duszy i ciała dla Stanisława
 Aga: 08.12.2014, 12:38
 Maryjo, najlepsza matko proszę Cię o łaskę zdrowia dla mamy, taty, mojej siostry i dla mnie. Proszę o te łaski, o które dzis w godzinie Twojej łaski modliłam się do Ciebie. Kocham Cię, cała jestem Twoja!
 Małgorzata: 08.12.2014, 12:38
 Matko najświętsza proszę Cię o łaskę pojednania dla mojej rodziny, o błogosławieństwo Boże dla moich dzieci
 kazimiera 08.12.2014: 08.12.2014, 12:37
 Mateczko moja Najdrozsza -dziekuje z calego serca za tak wiele lask jakie od Ciebie otrzymuje prosze pomoz mi zatrzymac pogarszanie sie widzenia spraw aby leczenie jakiemu sie poddaje przynioslo choc niewielka poprawe spraw prosze zebym do konca moich dni mogla byc samodzielna i abym choc troche widziala.Kocham Cie Mateczko moja najlepsza.
 julia: 08.12.2014, 12:36
 Proszę Cię Maryjo o nawrócenie dla najbliższych szczególnie dla Justyny,aby przestała miec natwardziałe serce,zmieniła swoje postepowanie, o nawrócenie dla Mateusza aby powrócił do wiary , o łaske w sprawach sercowych i nawrócenie dla Rafała, wzajemne zrozumienie i przebaczenie ,wyjadnaj zgode i miłość dla nas , oraz zdrowie dla mamy
 jolanta: 08.12.2014, 12:36
 Maryjo proszę o dar łaski niewątpiącej wiary w Boga
 P.: 08.12.2014, 12:36
 Mateńko Najukochańsza! Dziękuję Ci za Twe łaski i opiekę na moją Rodziną i mną- małym, nędznym człowieczkiem. Proszę prowadź nas dalej przez to ziemskie życie i sprawiaj byśmy byli dla siebie i innych lepsi. Proszę Cie Mateńko Najukochańsza o dar macierzyństwa, o spokojne i szczęśliwe życie, o dobrych ludzi wokół mojej Rodziny. Proszę Cie o pokój i jednośc w Rodzinie i na świecie. Proszę Cię, żeby nam nigdy nie brakło dachu nad głową i chleba powszedniego. Prowadź nas Maryjo! Otulaj nas swoim czarnym płaszczem!
 A: 08.12.2014, 12:35
 Zdrowaś Maryjo.... proszę o uzdrowienie mojego męża, proszę o mądrość dla moich dzieci, proszę o wiarę dla mnie i mojej rodziny. Tylko życie u Boku Twego Syna ma sens, Boży sens. Dziękuję za wszystkie dotychczasowe łaski. Również te trudne. Powierzam Maryjo wszystkich moich bliskich ich trudne sprawy, kłopoty. Ty już wiesz wszystko Maryjo. Proszę o życie wieczne dla wszystkich moich bliskich zmarłych. Do zobaczenia :)
 Dora. : 08.12.2014, 12:35
 Proszę Cie Matko Boża o zdrowie dla dziecka, i mojej rodziny, o nawrócenie Tomka, Przemka I mężą.
 Danusia: 08.12.2014, 12:35
 Maryjo, Matko Najświętsza przez Twoje Niepokalane Serce, w godzinie łaski proszę by Miłość odmieniła świat, w intencji nawrócenia grzeszników, za dusze w czyścu cierpiące, o dar głębokiej wiary , miłość i zrozumienie w rodzinie. Maryjo, Matko nasza, proszę o świętość w kapłaństwie mojego syna Bartosza, o miłość w małżeństwie mojego syna Szymona i Agnieszki, o mądrego i pobożnego męża dla mojej córki Ewy. Maryjo - cała jestem Twoja. Dziękuję za Twoją miłość, opiekę i wstawiennictwo. Wiem, że dzięki Bożej dobroci i Tobie Maryjo ta Godzina Łaski. Kocham Cię...
 A: 08.12.2014, 12:34
 Ludzie, po co Wy piszecie tu swoje prośby... ? co to jest Kościół...? Przecież NMP nie siedzi w internecie i tego nie czyta, tylko słyszy Wasze modlitwy które Jej zanosicie... Słyszy Wasze modlitwy które wypowiadacie w myślach.. po co to pisać na forum... ???
 Danusia: 08.12.2014, 12:34
 Maryjo, Matko Najświętsza przez Twoje Niepokalane Serce, w godzinie łaski proszę by Miłość odmieniła świat, w intencji nawrócenia grzeszników, za dusze w czyścu cierpiące, o dar głębokiej wiary , miłość i zrozumienie w rodzinie. Maryjo, Matko nasza, proszę o świętość w kapłaństwie mojego syna Bartosza, o miłość w małżeństwie mojego syna Szymona i Agnieszki, o mądrego i pobożnego męża dla mojej córki Ewy. Maryjo - cała jestem Twoja. Dziękuję za Twoją miłość, opiekę i wstawiennictwo. Wiem, że dzięki Bożej dobroci i Tobie Maryjo ta Godzina Łaski. Kocham Cię...
 Obi: 08.12.2014, 12:33
 Matko pomóż !
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej