Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2023 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2023Wasze komentarze:
 Arek: 27.11.2020, 21:31
 Matko Najświętsza weź po swój płaszcz moją bratową i wylecz ją z choroby alkoholowej daj jej dużo siły w walce z nią dziś poszła do ośrodka a sama chciała różaniec Proszę o modlitwę
 Helena: 25.11.2020, 22:57
 Matko Najświętsza błagam Cię o nawrócenie moich dzieci M i J. Błagam o ich powrót i o to, żebyśmy ponownie tworzyli rodzinę. Przytul nas do swego serca Maryjo. My potrzebujemy tego. Potrzebujemy Ciebie. Pamiętaj o nas Matko nasza.
 Mama: 29.08.2020, 15:31
 Matko Boska najukochańsza dziekuje sercem calym za dar macierzyństwa oraz za wsparcie mnie w najcięższych chwilach. Calym sercem oddaje się Tobie.
 Iwona: 14.05.2020, 11:52
 Matko Przenajswietsza, prosze Cie z calego serca o dar macierzynstwa.
 Klara: 30.01.2020, 22:32
 Matko, dziękuję z to wszystko co mam Przepraszam,że tak rzadko przychodzę do Ciebie Proszę,o poprawę zdrowia męża i taty Miej nas w swojej opiece
 Maria: 13.01.2020, 21:20
 Maryjo najukochansza,dziękuję Ci za wszystkie laski ,jakie otrzymala od Ciebie moja rodzina,wiem,że Ty możesz wszystko,dziekuje,dalej pod Twoją opiekę oddaję mojego męża,Tpbie chcę zaufać do końca.
 Iwo: 26.12.2019, 20:38
 Bóg zapłać za modlitwę która zaowocowała pomocą synowi w nałogu którym są narkotyki.Wiem że przez gorącą modlitwę Maryja Matka wyprosiła łaski dla niego u Boga.Teraz modlę się żeby nigdy więcej do tego nałogu nie wrócił.Módlmy się bo Bóg to nasza nadzieja.Jezu ufam tobie.
 Anton: 11.12.2019, 12:40
 Umilowana Matko Boza! Ochron nas przed schatanem. Daj mi sile, byc lepszym mezem, ojcem i czlowiekiem. Daj znak mojej kochanej zonie i synowi, zeby sie do Ciebie nawrucili. Bog zwami moi kochani!
 Izabella: 11.12.2019, 03:01
 Matke Boza, ja chce po dziekowac Tobie za wszystko co uprosilas dla mnie I mojego meza u syna Twego Jezusa Chrystusa. Za Twoim przemozna ma wstawiennictwem I prosba I zanoszonymi do Ciebie, dzisiaj pogodzeni ukuleles my bylismy w kosciele na Roratach. Matki Boza upraszaj zdrowie psychiczne dla meza, a dla mnie cierpliwosc, lagodnosc I pokoj serca, tak abym mogla przyjac z pokora wszystko co Bog dla mnie przygotowal. Maryji Matko Milosierdzia modl sie za nami, otaczam opieka I umocnij w wierze.


 teresa: 10.12.2019, 15:43
 Matko Boza dziekuje za twe laski
 Mama: 10.12.2019, 08:33
 Niepokalana Matko Nieustajacej Pomocy prosze wstaw sie za mojego syna do Swojego Syna Jezusa Chrystusa o Blogoslawienstwo Boze Potrzebne Laski Laske Nawrocenia Dary Ducha Sw a szczegolnie koncentracje w nauce .Swiatlo Duch sw Maryjo Zawierzam Ci Mojego Syna Prowadz Kieruj Nawracaj .Prosze DZIEKUJE
 jg: 09.12.2019, 19:05
 Kochana Matko proszę Ciebie o łaskę dla naszej, rozpadającej się rodziny . Dla Boga i Twojego Syna Jezusa Chrystusa nie ma rzeczy nie możliwych .Proszę Ciebie otocz opieką i okryj Twoim płaszczem nasze dzieci Niech zawsze będą miały w Tobie Maryjo wsparcie i niech zawsze się do ciebie uciekają i powierzają sprawy z którymi sobie nie radzą . Pod Twoją Obronę niech zawsze się uciekają.
 Izabella: 09.12.2019, 16:40
 Matke Boza, ja chce po dziekowac Tobie za wszystko co uprosilas dla mnie I mojego meza u syna Twego Jezusa Chrystusa. Za Twoim przemozna ma wstawiennictwem I prosba I zanoszonymi do Ciebie, dzisiaj pogodzeni ukuleles my bylismy w kosciele na Roratach. Matki Boza upraszaj zdrowie psychiczne dla meza, a dla mnie cierpliwosc, lagodnosc I pokoj serca, tak abym mogla przyjac z pokora wszystko co Bog dla mnie przygotowal. Maryji Matko Milosierdzia modl sie za nami, otaczam opieka I umocnij w wierze.
 Agnieszka : 09.12.2019, 11:13
 Maryjo, blagam Cie z calego serca: przywroc nam nadzieje. Prosze, czuwaj nad moim zwiazkiem z Anthonym i spraw, zeby nasza Milosc rozkwitla na nowo.
 Agnieszka : 09.12.2019, 11:03
 Maryjo, blagam Cie z calego serca: przywroc nam nadzieje. Prosze, czuwaj nad moim zwiazkiem z Anthonym i spraw, zeby nasza Milosc rozkwitla na nowo.
 Krzysztof : 09.12.2019, 06:25
 Kochana Matko Boza, prosze cie z calego serca o wyleczenie serca mojej zony za zlo ktore jej wyrzadzilem przez lata, spraw a zeby jej serce ponownie moglo mnie pokochac.
 Joasia: 09.12.2019, 00:10
 Kochana moja Mateńko...uciekam się dziś do Ciebie w dniu tak uroczystym prosząc Cię o potrzebne łaski dla naszej rodziny. Miejj nas w opiece. Dziekuję Ci za wszystkie łaski , jakie otrzymałam. Uwielbiam Mateńko przyjeżdżać do Ciebie na nabożeństwa fatimskie i te spotkamia z Tobą w czasie pierwszych sobót. Jesteś cudowną mamą. Kocham Cię bardzo💗. Twoja czcicielka
 Iza: 08.12.2019, 23:38
 Maryjo Totus Tuus w imieniu całej mojej rodziny, Proszę aby Twój Syn zajął się wszystkimi sprawami w mojej rodzinie szczególnie tymi bardzo trudnymi (niemożliwymi do wykonania dla nas) Jezu troszcz się TY. Proszę o Pełnię łask Twoich dla narodu Polskiego i o zmiłowanie dla wszystkich grzeszników Ave Maryja.
 Agnieszka : 08.12.2019, 22:47
 Matenko Najcudowniejsza uzdrow mnie z mojej nerwowosci. Kochamy Cię Matko. Uzdrow mojego męża z braku snu a Synka ze wszystkich lęków i tikow oraz dolegliwości fizycznych. Proszę o łaskę pokory. Czuwaj nad naszymi rodzicami. Dziękuję za łaski jakich doznajemy.
 Adriana: 08.12.2019, 22:14
 Matko Przenajswietsza dziękuje ci za moich wspaniałych chłopców. Czuwaj zawsze nad nimi. Dopomóż mi z znalezieniu nowej pracy i czuwaj zawsze nad moja rodzina.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] (33) [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 4Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 4

św. Maria Magdalenaśw. Maria Magdalena

Modlitwa do św. Marii MagdalenyModlitwa do św. Marii Magdaleny

Litania do św. Marii MagdalenyLitania do św. Marii Magdaleny

Koronka do św. Marii MagdalenyKoronka do św. Marii Magdaleny

br. Mieczysław Mystkowskibr. Mieczysław Mystkowski

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej