Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2021 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treśći

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021


   

Wasze komentarze:
 Beata : 08.12.2019, 12:46
 Matko Niepokalana Maryjo dziękuję ci za otrzymane łaski i pragnę cię prosić o chęci do nauki mojej córki Klaudii oraz zdania egzaminów zawodowych i matury . Proszę cię również o potrzebne łaski dla mojej córki Oli i mojego męża Grzegorza który czeka na poważną operację kręgosłupaDopomoz abyśmy dali finansowo to sprostać i mieli dobra pracę . . Proszę cię również o dobrych mężów dla moich córek aby wytrwały w czystości i żyły według przykazań Bożych .Miej nas w swojej opiece .
 Magda: 08.12.2019, 12:46
 O Najukochańsza Mateczko, proszę Cię o potrzebne łaski dla mnie i mojej rodziny. Błagam Cię o nawrócenie osób które są w moim sercu. Proszę Cię o łaskę zdrowia, mocnej wiary i miłości. Maryjo Tobie zawierzam me życie. Pomóż w rozwiązaniu wszystkich spraw i trosk które dręczą moje serce. Amen
 Renata Anna: 08.12.2019, 12:46
 Maryjo Niepokalana , w godzinie.łaski proszę Cię o nawrócenie moich dzieci, Kamili i jej rodziny, o zgodę w rodzinie, o zdrowie dzieciom, zerwanie z nalogami. Proszę Cię Matko Przenajswietsza o opiekę i czuwanie nade mną i.moimi bliskimi. Dziękuję za dotychczasowe łaski.
 Maciej: 08.12.2019, 12:46
 Maryjo przepraszam za wszystko , dziękuje za wszystko kocham cię MAMUSIU
 Halina: 08.12.2019, 12:45
 Maryjo Niepokalanie poczęta dziękuję Ci za wszystkie łaski i opieke nad naszą rodziną,błogosław i wspieraj ,proszę z całego serca o zdrowie dla całej rodziny..
 Wioletta: 08.12.2019, 12:44
 Ukochana Matenko prosze o uzdrowienie mojej rodziny ipragne Ci podziekowac za wszystko co otrzymalam
 Halina: 08.12.2019, 12:43
 Maryjo Niepokalanie poczęta dziękuję Ci za wszystkie łaski i opieke nad naszą rodziną,błogosław i wspieraj ,proszę z całego serca o zdrowie dla całej rodziny..
 Irena: 08.12.2019, 12:42
 Matuchno moja kochana proszę Cię o nawroc3nie mojego syna i jego rodziny mojego męża mojego wnuka Pascal a proszę Cię o zdrowie po operacjach przebytych moje synowej proszę Cię o zdrowie dla mnie i mojej córki i syna i męża mniej nas w swojej opiece i nie opuszczaj nas proszę też Cię i zgodę między moimi dziećmi i siostrami i moja przyjaciółka o inne lepsze miejsce zamieszkania i dobrego wierzącego człowieka dla mojej córki daj nam radość błogosławieństw swoje sprawy abyśmy żyli w blogoslawienstwie i miłość proszę z całego serca i dziękuję za wszystkie laski otrzymane od coebie
 Bozena: 08.12.2019, 12:42
 Matko Boza prosze o opieke i laski dla mojej rodziny, zebysmy tworzyli dobra ,zgodna , katolicka rodzine


 Katarzyna : 08.12.2019, 12:42
 Maryjo błagam o dary Ducha Św dla moich dzieci i łaskę pracy.
 wanda: 08.12.2019, 12:41
 Najdroższa memu sercu Maryjo Matko dziękuję Ci za wszystkie łaski jakimi mnie obdarowałaś i proszę ukochana Matko o łaskę nawrócenia dla moich synów z rodzinami proszę także obdaruj moją rodzinę zdrowiem, miłością, pojednaniem,mądrością i miej nas zawsze ukochana Maryjo pod swoją opieką
 Magda: 08.12.2019, 12:41
 Prosze o cud uzdrowienie mnie duchowego i cielesnego.Prosze o to.uzdrowienie dla wszystkich mych krewnych i znajomych, którzy odeszli z Kościoła.Aby mogła swoim życiem i postawa wspomagać ich w łasce nawrócenia natychmiastowego.
 Marysia: 08.12.2019, 12:40
 Mamusiu Proszę Cię o dojście do zdrowia mojego syna Mateusza. Dziękuję Ci za opiekę nad nim do tej pory, i proszę o dalszą opiekę. Proszę o nawrócenie członków mojej rodziny. Szczególnie proszę o wstawiennictwo za brata aby wyszedł z nałogu alkoholowego .
 Agnieszka : 08.12.2019, 12:40
 Matko Niepokalana proszę Cię o potrzebne łaski dla mojego męża
 Monika: 08.12.2019, 12:40
 Maryjo proszę Cię o łaskę zdrowia i szczęścia dla najbliższych mi osób o uśmiech i radość życia, trwaj przy nas obdarz nas swoimi łaskami Ty wiesz, przytul ich tam do swego serca.
 Anonim: 08.12.2019, 12:40
 O Ukochana Mateczko Ty wiesz co gnębi moje serce proszę Cię o nawrócenie osób które są w moim sercu. Wyjednaj mi łaski o które tak bardzo proszę, miej mnie w opiece i moich najbliższych. Maryjo Tobie zawierzam me życie
 Grzegorz : 08.12.2019, 12:39
 Proszę Cię Matko Przenajswietsza i wsparcie u swojego syna i pana naszego w sprawie moich chorych rodziców jak i naszej możliwości ich odwiedzenia i pomocy dla nich i mimo wszystko dla nas samych teraz i na przyszłość nasza.
 Ewa: 08.12.2019, 12:39
 Matko , weź w opiekę moje dziecko. Proszę wysprostuj jej ścieżki. Pozo.podekmowac właściwe decyzje, które poprowadzą ka mi szczęśliwości. Opoekik się nią.
 Grażyna: 08.12.2019, 12:39
 Matko Naświętsza dziękuję za dotychczasowe łaski i błagam o uzdrowianie mojej córki i uwolnienie jej od nałogu Proszę z caółego serca
 Jerzy i Bożena: 08.12.2019, 12:39
 Prosimy o błogosławieństwo dla naszej całej rodziny i wysłuchanie wszystkich próśb zamieszczonych przez innych w komentarzach.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] (33) [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Michała ArchaniołaModlitwa do św. Michała Archanioła

Litania do św. Michała ArchaniołaLitania do św. Michała Archanioła

św. Michał Archaniołśw. Michał Archanioł

Oczy chemikaOczy chemika

Jak mamy prowadzić nasze dzieci do Boga?Jak mamy prowadzić nasze dzieci do Boga?

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej