Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


O Mszy Świętej najprościej [mały format] O Mszy Świętej najprościej [mały format]
Ks. Jerzy Stefański
Człowiek, który w pełni uczestniczy we Mszy Świętej, jest największym bogaczem świata. Zostaje bowiem obdarowany samym Bogiem, Jezusem Chrystusem. Z miłości do nas stał się On człowiekiem, a potem, by być jeszcze bliżej, stał się dla nas pokarmem i każdego z nas pragnie karmić Sobą... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Grażyna: 08.12.2017, 13:02
 Matusiu błogosławie Cię w każdej minucie naszego życia za wszystko co nas dotyka i proszę polecam moje dzieci Mariusza i Dawida by odnalezli właściwą drogę proszę o łaskę uzdrowienia ,wiary i modlitwy ,proszę o pomoc dla wszystkich mi drogich osób których dotyka ból niewiary .KOCHAM CIĘ MARYJO I UFAM TOBIE.
 magda: 08.12.2017, 13:01
 Proszę Cię Matko o uzdrowienie mojego syna z nadpobudliwości napraw jego relacje z rowieśnikami i nauczycielami dopomóż mu dorastać w miłości i spokoju kocham Cię Matko i dziękuje za wysłuchanie mnie.Amen
 magda: 08.12.2017, 13:01
 Proszę Cię Matko o uzdrowienie mojego syna z nadpobudliwości napraw jego relacje z rowieśnikami i nauczycielami dopomóż mu dorastać w miłości i spokoju kocham Cię Matko i dziękuje za wysłuchanie mnie.Amen
 Magda: 08.12.2017, 13:01
 Maryjo Matko najukochańsza prosze Ci o łaske zdrowia dla mojej rodziny ,rodzicow oraz dla chorego brata. Prosze o nawrocenie sie moich bliskich. Prosze o szczesliwa prace mojego taty zeby zawsze wracal z niej caly i zdrowy. Maryjo ufam Tobie i wierze,ze nam pomozesz w rozwiazywaniu naszych problemow ktore ciagna sie już od roku. Maryjo obdarz nas laska i blogoslawienstwem.
 Anna: 08.12.2017, 13:00
  Maryjo Najsłodsza proszę cię o zdrowie dla mojej rodziny , dla moich dzieci , miej moje dzieci w swojej opiece prowadź je dobrą drogą żeby nie błądziły pozakładali rodziny byli szczęśliwi .
 Ela: 08.12.2017, 13:00
 Maryjo,dziękuję Ci z całego serca za wszystkie łaski i proszę o dalszą pomoc w mojej trudnej sytuacji mieszkaniowej
 Wenia: 08.12.2017, 13:00
 Mateńko,proszę zdrowie dla całej rodziny,o nawrócenie syna o miłość,wiarę pojednanie o zgodę o dobrych gości.o błogosławieństwo Boże. Kocham Ciebie Matko.
 Magda: 08.12.2017, 12:59
 Maryjo Matko najukochańsza prosze Ci o łaske zdrowia dla mojej rodziny ,rodzicow oraz dla chorego brata. Prosze o nawrocenie sie moich bliskich. Prosze o szczesliwa prace mojego taty zeby zawsze wracal z niej caly i zdrowy. Maryjo ufam Tobie i wierze,ze nam pomozesz w rozwiazywaniu naszych problemow ktore ciagna sie już od roku. Maryjo obdarz nas laska i blogoslawienstwem.
 Z-WA: 08.12.2017, 12:59
  Dla mnie i córki i naszych bliskich o zdrowie, o wiarę o stałe kontrakty i pokój w naszych rodzinach i za naszych zmarłych Matko Najdroższa w Tobie ciała nasza Nadzieja Błogosław nam miej nas w swej opiece
 Robert: 08.12.2017, 12:58
 Matko Boża, proszę o uwolnienie ze złych myśli, o cierpliwość, przemianę moją i najbliższych, miłość i szczęście w rodzinie oraz pokój na świecie.
 Ryszard: 08.12.2017, 12:58
 Matko proze cie o nawrócenie grzesnikow i laskie nieba dla dusz w czysciu
 Aldona: 08.12.2017, 12:57
 MATUCHNO modl sie i RATUJ, ABY MONISIA BYŁA W CIAZY I O ZDROWIE DLA NIEJ ,O DOBRA ZONE DLA ŁUKASZA O ZDROWIE DLA aldony i jana
 Krzysztof: 08.12.2017, 12:57
 Matko boża, proszę Cie o uzdrowienie mnie, Karolka oraz zdrowie dla mamy, żony, córki, synów z rodzinami, brata z rodziną, chłopaka o którego zdrowie modlę się całe życie, a także o ułożenie sobie życia przez córkę. Proszę Cie także o błogosławieństwo dla naszych braci mniejszych.
 AAurelia: 08.12.2017, 12:56
 Kochana Mateczko dziękuję, że Jesteś z nami. Proszę Cię Maryjo błogosław mojej rodzinie, wspieraj nas i błogosław nam. Proszę o łaskę zdrowia oraz o szacunek i miłość w rodzinie. Miej nas w opiece szczególnie moje dzieci. Strzeż nas Mateczko od złego i błogosław nam każdego dnia. Proszę o nawrócenie dla wszystkich grzeszników. Kocham Cię Mateczko i bardzo Ci dziękuję za wszystko.
 Tomek Kujawa: 08.12.2017, 12:56
 Matko Tobie w opieke oddaje cala moja rodzine samego siebie i wszystkich ludzi na swiecie! W Tobie moja nadzieja i droga ku Chrystusowi ku Bogu w Trojcy Jedynemu !! Tak sie ciesze ze zawsze masz dla mnie czas i tak nas wszystkich tulisz do siebie !!! Dziekuje!!!
 Jadwiga: 08.12.2017, 12:56
 Maryjo, proszę Cię o łaskę wiary dla mych najbliższych.Obdarz Maryjo me dzieci Kasię i Przemka potomstwem.Proszę Cię Maryjo o szczęśliwe rozwiązanie problemów zdrowotnych mego syna i męża oraz poprawę naszych warunków finansowych. Pod Twoją opiekę uciekamy się ŚWięta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać. Panno chwalebna i błogosławiona,o Pani nasza, orędowniczko nasza, pocieszycielko nasza z Synem Swoim nas pojednaj, Synowi Swojemu nas polecaj, Swojemu Synowi nas oddawaj. Kocham Cię Mateńko
 Monika: 08.12.2017, 12:55
 Proszę Cię Maryjo o łaskę wiary i zdrowia dla moich bliskich
 Maria : 08.12.2017, 12:55
 Mateńko proszę o łaskę wiary i nawrócenia dla mojej rodziny.O zgodę, pokój, wiarę i miłość do Boga i bliźniego w mojej rodzinie i Ojczyźnie. O chrześcijańską Europę.
 Mateusz: 08.12.2017, 12:55
 Matko proszę o zdrowie dla mnie i całej mojej rodziny o nawrócenie dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują.
 Ewa: 08.12.2017, 12:54
 Maryjo,proszę Cię o łaskę wyzdrowienia z choroby nowotworoej, dla mnie i mojego taty
[1] [2] [3] (4) [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej