Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2022 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2022Wasze komentarze:
 Paulina : 08.12.2021, 04:17
 Mamo, pomóż Weronice. Otul Ją swoją miłością. Proszę o uzdrowienie Jej z wszystkich chorób i nawrócenie w Imię Jezusa Chrystusa Pana Naszego Amen
 Barbara: 08.12.2021, 03:11
 Maryjo, Matko nasza, pokornie skladam me prosby u stop Twoich. Prosze nawroc wszystkich ludzi, ktorzy najbardziej obrazaja Imie Twojego Syna i Twoje Imie swoimi grzechami.Tych, ktorzy chca zniszczyc Kosciol Swiety i czynic zlo ludzkosci. Nawroc Maryjo Niepokalanie Poczeta, wszystkich moznych tego swiata, aby szanowali zycie i dzialali dla dobra calej ludzkosci. Prosze uchron nas przed wojna, chorobami, wszelkim zlem. Maryjo uchron nas przez obowiazkowymi szczepionkami, wszelka trucizna, ktora szkodzi naszemu zyciu i zdrowiu. Uchron nas przed tymi, ktorzy chca zniewolic nas technologia, odebrac nam wolnosc swobodnego poruszania sie, przed tymi, ktorzy chca monitorowac nasze zycie certyfikatami kowidowymi, przed tymi, ktorzy zamykaja koscioly i nie pozwalaja odprawiac mszy swietych. Maryjo upros nam silna wiare i odwage, abysmy zawsze chodzili drogami, ktore prowadza do Jezusa.
 Elżbieta : 07.12.2021, 23:58
 Matko Boża błagam cię o uzdrowienie z ciężkiej choroby mojego syna, o jego wytrwanie w trzeźwości, o przywrócenie wiary w Boga, o pracę dla niego, proszę cię również o opiekę Bożą i zdrowie dla córki, zięcia i moich wnuków
 Matka: 07.12.2021, 23:39
 Matuchno Kochana błagam wstaw się u Swojego Syna za moim Synem, który potrzebuje . Ulecz Go z nałogu by mógł nadal pracowac dla ludzi i wśród ludzi, gdzie został posłany. Dziekuje za mojego Brata któremu pomglas.
 Zina: 07.12.2021, 22:49
 Mateczko kochana proszę o łaskę uzdrowienia dla mnie z polipa na woreczku żółciowym, depresję i rozwiązanie .ugodowe w sprawach rodzinnych oraz zgodę w rodzinie .Błagam proszę o opiekę nade mną .Dziękuje Ci za wszystko.
 Anna: 07.12.2021, 22:43
 Mateńko kochana bardzo Ci dziękuję za opiekę nad moją rodziną. Błagam Cię Mateńko Przenajświętsza o powrót do zdrowia z tej strasznej choroby mojego męża. Proszę o nawrócenie mojej córki Magdaleny i o zdrowie dla niej i mojej wnuczki. Mniej też w swojej opiece moją mamę. I prosze daj mi siłę żebym mogła służyć swojej rodzinie jak najdłużej
 Zina: 07.12.2021, 22:39
 Mateczko kochana proszę o łaskę uzdrowienia dla mnie z polipa na woreczku żółciowym, depresję i rozwiązanie .ugodowe w sprawach rodzinnych oraz zgodę w rodzinie .Błagam proszę o opiekę nade mną .Dziękuje Ci za wszystko.
 czcicielka wierna : 07.12.2021, 22:36
 matko uwolnij wojtka od dlugow dopomoz mu ulozyc zycie na mocnych fundamentachzeby juz nigdy nie zeszedl na zla droge matko czuwaj nad nim prosze o religijnego dobrego meza dla corki o opieke nad rodzina 2 syna a nam rodzicom dopomoz madrze i rozsadnie podejmowac wszelkie decyzje matko czuwaj nad nasza rodzina tylko modlitwa rozancowa daje nam sile na kazdy dzien ktora z mezem codzinnie odmawiamy matko wstawiaj sie za nami u twojego syna
 Czesław: 07.12.2021, 21:17
 Matko Najświętsza, proszę o łaskę przywrócenia wiary i zdrowie w mojej rodzinie i pomoc w załatwieniu wszystkich spraw które potrzebują Twojej pomocy i Twojego syna


 Aniela : 07.12.2021, 20:39
 Matko Boża daj zdrowie dla moich bliskich otocz opieką wnuków.,daj zgodę w rodzinie.Dopomóż mi w moich planach .Przymnóż nam wiary ulituj się nad grzesznikami.Matko kochana proszę o łaskę wiary mojej córce,synowi i wnuków.
 Grażyna: 07.12.2021, 20:13
 Matko, Królowo Różanca Świętego dziękuję Ci za otrzymane łaski, za dar zdrowia mojego syna Konrada. W godzinę Łaski błagać Cię będę o wiarę dla moich dzieci, nawrócenie i wzajemną miłość. Ufam Ci Matuchno Nieustającej Pomocy z Wadowickiej Bazyliki. Niegodna czcicielka
 jadwiga: 07.12.2021, 20:05
 Błagam Cię Mateczko Najdroższa o ratunek dla rodzin mojego syna i córki. Uratuj ich rodziny, oświeć moje wnuki i nie pozwól im zejść na złą drogę.
 Halina: 07.12.2021, 19:26
 Matko Boża tak bardzo cię proszę i błagam o uzdrowienie mojej mamy, żeby wyzdrowiała i cieszyła się długim życiem, a my nią, że z nami jest. Proszę o potrzebne laski dla całej mojej rodziny i błogosławieństwo Boże. Schowaj nas pod swój płaszcz bezpiecznie i chroń nas od wszelkiego zła.
 Beata: 07.12.2021, 19:15
 Matko Najświętsza proszę o uzdrowienie z mojej choroby. wierzę i ufam Tobie.
 Beata: 07.12.2021, 19:12
 Mateńko kochana dziękuję za łaski otrzymane i opiekę. Proszę o zdrowie dla mojej rodziny , dzieci, męża, ojca i dla mnie. Szczególnie proszę o pomoc w kłopotach wnuczki i o pracę dla córki. Mateńko uproś u swojego Syna łaskę opieki nad nami.
 JUSTYNA: 07.12.2021, 17:11
 Mateczko Przenajswietsza, opiekunka nasza racz wyjednac u Twojego syna laske macierzynstwa dla mojej corki. Otocz ja plaszem matczynej opieki i wraz z Duchem Swietym pomoz jej powrocic do aktywnego praktykowania naszej wiary. Prowadz ja przez zycie malzenskie zgodnie z wola Boga, a chron przed nieczystymi silami.
 Anna: 07.12.2021, 17:02
 Święta Maryjo Niepokalanie Poczęta za Twoim wstawiennictwem gorąco proszę o szczęśliwą operację i powrót do zdrowia mojej córki . Daj jej siłę fizyczną i psychiczną Maryjo ufam w Twoje miłosierdzie.
 Kaja : 07.12.2021, 16:52
 Matko Przenajświętsza bądź zawsze przy nas. Pomóż nam pokonać zło i niepowodzenia które nas prześladują. Proszę Cię o zdrowie dla mnie i moich najbliższych. Ochroń nas Matko proszę.
 Gosia: 07.12.2021, 16:25
 Matko Boża proszę wyzwól mojego syna Daniela z nałogu narkomanii i żeby się nawrócił na właściwą drogę.Prosze opiekuj się moją rodziną i obdarz nas swoją miłością i opieką . Proszę Cię Matuchno Kochana abyś zdjęła z nas ciężar długów.Amen
 matka: 07.12.2021, 10:43
 Najświętsza Matko Maryjo Niepokalanie Poczęta , pokornie proszę o łaski dla mojej rodziny o nawrócenie i uzdrowienie naszych dusz i ciał , o łaski potrzebne dla zbawienia naszych dusz. szczególnie proszę o łaskę nawrócenia i uzdrowienia dla mojego syna Jerzego i córki Karoliny , o wszelkie potrzebne łaski dla mojej synowej , narzeczonego córki , o łaskę nawrócenia dla mojej siostry i wszelkie potrzebne łaski dla mojej Mamusi . Mateńko Najświętsza proszę bądź na zawsze Patronką mojej rodziny . Amen
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] (11) [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

św. Karol Lwangaśw. Karol Lwanga

św. Klotyldaśw. Klotylda

Nabożeństwo Pierwszych Sobót MiesiącaNabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca

Zaakceptować leczenieZaakceptować leczenie

Wypocząć w PieninachWypocząć w Pieninach

Zostawił ślady swoich stópZostawił ślady swoich stóp

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej