Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Granice w relacjach małżeńskich Granice w relacjach małżeńskich
Henry Cloud, John Townsend
W takim stopniu, w jakim czujesz się wolny, by odmówić czegoś małżonkowi, możesz również zgodzić się na to, czego pragnie. Dlatego dla dobra małżeństwa czasami warto powiedzieć: „Nie mogę wyrazić na to szczerej zgody, dlatego tym razem muszę ci odmówić”... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Wiera : 09.12.2013, 21:48
 Maryjo ,Najukochańsza z Matek ...dziękuję za wszystko ,dziękuję za zdrowie ,męża ,dzieci ,wnuki ,za godzinę łaski jaką nam dałaś ...bądz z nami w każdy czas !!!! Kocham Cię Mateńko .
 DOROTA: 09.12.2013, 20:59
 Maryjo, bądż pozdrowiona, łaskiś pełna,proszę Matko o wyjednanie nawrócenia dla mnie i moich bliskich, abym z czystym sercem mogła przyjąć Komunię Świętą>>.
 Lilka: 09.12.2013, 17:08
 Proszę o łaskę dla Syna...Ocal Go, pomóż Mu.
 matka96: 09.12.2013, 14:48
 Proszę o spokój serca ,zdrowie i wiele łask dla córki i całej naszej rodziny,dziękuję za wszystko co było mi dane od Boga.
 matka96: 09.12.2013, 14:46
 Proszę o spokój serca ,zdrowie i wiele łask dla córki i całej naszej rodziny,dziękuję za wszystko co było mi dane od Boga.
 Salcia: 09.12.2013, 11:38
 Witaj Mateczko. Znów przychodzę do ciebie w pokorze serca prosząc o dar cierpliwości i wytrwałości dla mnie i mojego męża. O dar uczciwej pracy dla niego oraz odsunięcie pokus i nieuczciwych ludzi... Cali jesteśmy Twoi Dziękujemy za wszystko
 zosia: 09.12.2013, 05:37
 prosze o dar laski milosci ,dalszy rozwoj duchowy I finansowy dla syna ,zdrowia dla mojego meza. o dar zdrowia dla urszuli dar pracy dla Mariusza , blogoslaw mojej rodzinie. Magdi I Marcina dar malozenstwa I potomstwa. dar nawrocenia sie narodu zydowskiego za dusze w czysccu cierpiace dziekuje za wszystko
 Salcia: 08.12.2013, 23:30
 Kochana Mateczko! Dziś dokonałaś cudu... Ty wiesz jakiego... DZIĘKUJĘ!!!!!!!!! proszę pobłogosław naszemu związkowi, daj nam siły i wzajemne zaufanie...Maryjo oddal od nas złe myśli, pokusy... czuwaj nad Pawłem który jest tak daleko od domu... Cali jesteśmy Twoi...
 Iwona: 08.12.2013, 23:11
 Najukochańsza Mateńko,całym sercem dziękuje Tobie za otrzymane łaski,wiem,że każdego dnia jesteś przy mnie i mnie wspierasz.Nie ma nic piekniejszego niż Twoja miłość i opieka.Dzięki Tobie i Twojemu ukochanemu synowi wierzę...wierzę w każdy dzień,w ludzi,w świat...dzięki modlitwie żyje.Proszę Cię Mateńko o dalszą opiekę i wsparcie.Całe moje życie powierzam Twojej opiece i Panu Bogu.
 Janina: 08.12.2013, 23:09
 Naukochansza Maryjko nasza mateczko dziękuje ze jesteś ze mogę tobą rozmawiać powiedzieć wszystko co mnie boli w moim życiu a ty cierpliwie słuchasz i czuje twoja pomoc oraz ukojenie mojej duszy bóg zapłać chwała w tobie amen.
 Agata: 08.12.2013, 23:09
 Maryjo proszę o pełnienie woli Bożej dla mnie, o dobre decyzje i łaski potrzebne naszemu małżeństwu, o nawrócenie i zerwanie diabelskich relacji dla mojego męża. O siły i pokój serca dla mnie. O życie w prawdzie i nawrócenie dla Agaty.
 Janina: 08.12.2013, 23:07
 Naukochansza Maryjko nasza mateczko dziękuje ze jesteś ze mogę tobą rozmawiać powiedzieć wszystko co mnie boli w moim życiu a ty cierpliwie słuchasz i czuje twoja pomoc oraz ukojenie mojej duszy bóg zapłać chwała w tobie amen.
 Dorota: 08.12.2013, 22:56
 Matko prosze cie o pogodzenie sie naszych rodzin ja wierze ze ty mnie wysluchasz Amen
 RM: 08.12.2013, 22:29
 MAryjo. Matko NAsza. Proszę o łąskę wiary mocnej i żywej, o szczęśliwe poczęcie, zdrowie dla bliskich. Bądź mi w godzinie śmierci światłem w ciemności.
 Basia: 08.12.2013, 22:20
 Najświętsza Maryjo Panno polecam Twojemu wstawiennictwu dzisiaj zmarłego nagle kuzyna Władka. Pamiętając jego dobre serce uproś mu u Syna Twego życie wieczne.
 Basia: 08.12.2013, 22:19
 Najświętsza Maryjo Panno polecam Twojemu wstawiennictwu dzisiaj zmarłego nagle kuzyna Władka. Pamiętając jego dobre serce uproś mu u Syna Twego życie wieczne.
 Grażyna: 08.12.2013, 21:08
 Mamusiu najdroższa dziękuje za wszystkie doznane łaski, Kocham Cię i proszę o dalszą opiekę nade mną , moim mężem i całą moją rodziną. Proszę Cię Matko moja o zdrowie dla nas. Tobie zawierzam wszystkie nasze dni.
 Grażyna: 08.12.2013, 21:05
 Mamusiu najdroższa dziękuje za wszystkie doznane łaski, Kocham Cię i proszę o dalszą opiekę nade mną , moim mężem i całą moją rodziną. Proszę Cię Matko moja o zdrowie dla nas. Tobie zawierzam wszystkie nasze dni.
 Zosia : 08.12.2013, 20:53
 Matko Boża proszę Ciebie o zdrowie i błogosławieństwo dla mnie oraz szczęśliwe rozwiązanie dla mojej córki. Miej ją szczególnie w opiece gdy nadejdzie czas rozwiązania.Wierzę , że nas nie opuścisz i wstawisz sie z nami u Swojego Syna. Twoja Czcicielka
 Dorota: 08.12.2013, 20:51
 Matko proszę o zdrowie, dobrego męża i zdrowe dzieci. Dziękuję za dotychczasową opiekę.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej