Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2023 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2023Wasze komentarze:
 Tomasz: 08.12.2021, 12:00
 Proszę o zbawienie duszy mojej Mamy Zofii i abym ja mógł się z Nią już po mojej śmierci spotkać.
 Iwona: 08.12.2021, 11:58
 Ukochana Matko nasza, błagam Cię o poprawę zdrowia dla mnie i moich dzieci. A także o dar nawrócenia dla Kasi.
 Agata: 08.12.2021, 11:56
 Maryjo proszę o nawrócenie mojego męża, żeby uwolnił się od nałogu alkoholowego, żeby nie złościł się z byle powodu, żeby jego serce stało się wrażliwe na innych ludzi, żeby umiał dostrzec w innych ludziach dobro. Proszę Cię, żeby mój mąż umiał zaakceptować moją pracę i wspierał mnie w niej. Żeby nasza rodzina nie doznawała kłótni z jego strony. Daj mi Najmilsza Matko siłę, wiarę, nadzieję, że wszystko się ułoży.
 Ola: 08.12.2021, 11:56
 Maryjo w godzinie Miłosierdzia polecam moją rodzinę i siebie o przemianę serc naszych.
 Robert: 08.12.2021, 11:53
 Matko, proszę o pomoc w zdaniu egzaminu licencjackiego przez Pawła i Michała, także o dobre prowadzenie dla nich.
 Ewa: 08.12.2021, 11:47
 Mateńko dziękuję ci za wszystko, to co mam tylko dzięki Tobie , przepraszam za moje grzechy. Proszę cię o zdrowie i dalszą opiekę dla mnie i dla mojej rodziny , proszę weź w opiekę moje dzieci ,otul ich swoim płaszczem, prowadź ich zawsze właściwą drogą, pomóż im we właściwych wyborach, Mateńko uchroń nas przed złem tego świata i tych którzy nieświadomie w to brną, rozjaśnij umysły tych którzy nie widzą tego zła, Proszę o opiekę dla całego narodu, chroń nas przed złem. Ofiaruję ci w tę godzinę łaski moją pracę którą będę wykonywać w tym czasie i nie będę się mogła osobiście pomodlić. Proszę cię Mateńko wstaw się do Swojego Syna.
 Jan: 08.12.2021, 11:46
 Najświętsza Panna Maryja prosimy o zdrowie i błogosławieństwo dla Marzenki o pomyślą operację.Prosimy o dary i zdrowie dla całej Rodziny.
 Zatroskana : 08.12.2021, 11:42
 Matuchno mniej w opiece naród cały moa parafię a szczególnie moja rodzinę mnie mojego męża dzieci zięciów i wnuczki pomóż im odnaleźć drogę do Ciebie i Twojego syna Jezusa Chrystusa uwolni ich od grzechów .
 Anna Maria: 08.12.2021, 11:39
  dzisiaj moje 71 urodziny proszę o nawrócenie mojej rodziny.O ODDALENIE od władzy tych , którzy są za zniewoleniem ludzkości,poprzez technologię przy użyciu tzw szczepionek, CHIPÓW.Przez Twoje NIEPOKALANE SERCE i SERCE JEZUSA NIECH nasz OJCIEC UKOCHANY w niebie JEDYNY PRAWDZIWY BÓG ma nas W SWOJEJ OPIECE,,OJCZE NASZ ,KTÓRY JESTEŚ W NIEBIE ŚWIĘĆ SIĘ IMIĘ TWOJE,PRZYJDŻ KRÓLESTWO TWOJE


  Zatroskana mama : 08.12.2021, 11:38
 Matko Najświętsza, dzisiaj modlę się do Ciebie za moją córkę - by poczuła w sercu Boże dotknięcie, Bożą miłość, by Twój Syn uleczył jej chorą duszę, myśli, psychikę. Oddaję to wszystko przez Twoje ręce Jezusowi. Mateczko, módl się za nami. Jezu ufam Tobie.
 Żona : 08.12.2021, 11:37
 Matko Najukochańsza proszę z całego serca i duszy o łaskę uzdrowienia szczególnie dla mojego kochanego męża z przpuchlin i torbiela. Proszę o zdrowie i Błogosławieństwa dla mojej rodziny. Proszę o nawrócenie znanych mi rodzin. Ty Wiesz Matko o których myślę, proszę o łaskę dla grzeszników i wolność dla Polski i całego świata. Dziękuję Ci Matko kochana.
 Matka,babcia A: 08.12.2021, 11:33
 Najświętsza Panno Maryjo, proszę o łaske wiary i łaskę uzdrowienia duszy i ciała w mojej rodzinie oraz dar rozeznania.Prosze o opiekę podczas operacji mojego syna,która jest trudna i skomplikowana.Miej w opiece całą rodzinę szczególnie wnuczęta żeby wzrastały otoczone Twoją opieką.Dziekuje NMP za łaski Boże jakie otrzymujemy przez Twoje wstawiennictwo
 mama: 08.12.2021, 11:32
 Maryjo mamo kochana proszę o łaskę zbawienia dla mnie i mojej rodziny.Uproś pokój w naszej ojczyznie oraz gorącą wiarę dla kapłanów,biskupów i całego Kościoła.
 Madi: 08.12.2021, 11:31
 Matko Najswiętsza przepraszam za wszystkie grzechy swoje i moich bliskich błagając o nawrócenie dla nas i powrót do Kościoła. Proszę całym sercem o trzeźwość dla syna Dawida i wypełnienie się woli Bożej w rodzinie. O Twoją Matuchno ochronę nad nami. Kocham Cię Maryjo i dziękuję. O łaskę nawrócenia dla wszystkich grzeszników. Amen
 Wierna córka : 08.12.2021, 11:05
 O Matko Najdroższa proszę Cię o zdrowie dla mojego małego syna 9 całej mojej rodziny. Pomóż mi pokonać trudnośći wszystkie z pieniędzmi. Pomóż mi pokonać braki, trudności a w szczególności brak pięniędzy. Matko ukochana wstaw się za mną u twojego syna aby pomógł mi w sprawach o których on wie najlepiej "Jezu ty się tym zajmij" Dziękuję Ci Mateńko za wszystko co w życiu dostalam. Za mojego synka, męża i za całą moją rodzinę.
 Agata: 08.12.2021, 11:01
 Matko najświętsza. Proszę Cię o Łaskę uzdrowienia dla moich dzieci. Aby przestały chorować i nabrały odporności. Błagam Cię mateńko spokój duszy dla mojego męża i o zdrowie dla nas obojga
 kasia: 08.12.2021, 10:55
 Matko Najświętsza, proszę o łaski zdrowia dla mojej rodziny. Opiekę nad synami i mamą. Proszę o dobre decyzje moich dzieci. czuwaj nad nami.
 Jola: 08.12.2021, 10:51
 Proszę Święta Maryjo o pokój na całej ziemi,o zdrowie i Boże laski dla mojej rodziny, bliskich, znajomych, o łaskę nieba dla zmarłych z rodziny,o nawrócenie się bliskich mi osób.
 Udająca Maryi: 08.12.2021, 10:47
 Matko Najświętsza proszę o łaskę przywrócenia wiary dla mojego syna Kamila i męża. Dziękuję za dotychczasową opiekę nad moją rodziną. Maryjo, wypraszaj dla nas potrzebne łaski u Swojego Syna, Jezusa Chrystusa.
 Grzegorz: 08.12.2021, 10:46
 Mario, Matko Chrystusa. Proszę Cię o łaskę nawrócenia i powrotu do Kościoła dla mojej córki i jej męża oraz o chrzest dla ich syna.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] (12) [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 2Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 2

bł. Czesławbł. Czesław

Modlitwa do bł. CzesławaModlitwa do bł. Czesława

Litania do bł. CzesławaLitania do bł. Czesława

św. Ansegizśw. Ansegiz

Modlitwa do św. AnsegizaModlitwa do św. Ansegiza

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej