Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2020 r. od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina laski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007


   

Wasze komentarze:
 AnciaSz: 08.12.2019, 11:56
 Matko Boska miej w opiece całą moją Rodzinę,daj Im zdrowie i moc łask,proszę Cię o zgodę w Rodzinie i oto aby moja Siostra zrozumiała swój błąd . Matko Boska pomóż mi dobrze ułożyć swoje pożycie małżeńskie i sprawy zawodowe ,proszę Cię Mario
 Justyna: 08.12.2019, 11:56
 Kochana Matko dziękuję za wszystko co mam. Proszę Cię o zdrowie dla całej mojej rodziny i zgodę
 Magda: 08.12.2019, 11:56
 Proszę o nawrócenie Tadeusza i jego całej rodziny.Proszę o opiekę Matki Bożej dla mojej rodziny.Proszę o pokój na świecie ,szczególnie dla Syrii.
 Aneta: 08.12.2019, 11:56
 Matko Boga proszę Cię o zupełne wyzdrowienie, proszę Cię również o szybkę wyjaśnienie i odwrót złego od Madzi - żeby była zdrowa .Proszę Cię również o Zdrowie dla rodziców żeby mamusia wyleczyła się .
 Doris: 08.12.2019, 11:55
 Dziękuję za otrzymane łaski i proszę o dobrą pracę dla Doroty
 A: 08.12.2019, 11:54
 Maryjo proszę o łaski dla.rodziny uzdrowienie z wypadania włosów dla mnie i znaleZienie pracy
 Magdalena: 08.12.2019, 11:53
 Matko Przenajświętsza proszę o łaskę o nawrócenie i powrót do rodziny mojego męża. Oczyszczenia jego serca i napełnienie miłością do żony i dzieci. Abyśmy znowu byli pełna rodzina.
 Magdalena: 08.12.2019, 11:53
 Matko Przenajświętsza proszę o łaskę o nawrócenie i powrót do rodziny mojego męża. Oczyszczenia jego serca i napełnienie miłością do żony i dzieci. Abyśmy znowu byli pełna rodzina.
 Sabina: 08.12.2019, 11:52
 Ave Maryja. Najukochańsza Mateńko. Ty wiesz, Ty znasz wszystkie moje troski. Wiesz, jak bardzo pragnę nawrócenia mojego syna Sebastiana, jego powrotu do Boga i do nas, do rodziny, proszę, aby uznał swoją córkę Julię i pokochał ją. Matuchno, proszę Cię o nawrócenie moich dzieci chrzestnych: Bartka, Piotra, Artura i Wiolettę oraz za moich siostrzeńców : Adama, Macieja i siostrzenicę Danutę. Proszę Cię również o moje nawrócenie, mojego męża i wszystkich w rodzinie, którzy tego potrzebują, a których serca tylko Ty znasz. Maryjo, moja Pani i najlepsza Matko proszę Cię o dar pojednania i zgody z rodziną Zbyszka i moją. Proszę, napełnij nasze serca POKOJEM,abyśmy byli zdolni do miłowania naszego Boga, Ciebie i siebie nawzajem. Matko Boża, Uzdrowicielko chorych, proszę Cię, jeśli taka wola Pana naszego, uzdrów Natalię.Mateusza, brata Adama, Marylę, Karola, Amelię, Jacka, Sylwię, Ewę, mnie-niegodną, Twoją służebnicę i tych, którzy tego potrzebują. Spraw Mateńko, aby Julia zaczęła mówić. Obdarz nas, wszystkich Swoimi, Matczynymi łaskami i Błogosławieństwem. Miej w opiece, moją wnuczkę Julię, której nie znam. Amen. Maryjo kocham Cię.


 Alina 08,12,2019 11:50: 08.12.2019, 11:52
 Kochana Maryjo proszę Cię o Łaskę uzdrowienia z choroby, o uzdrowienie z nałogu alkoholowego brata oraz zdrowie i siły dla mamy i Dziękuje Ci Matuchno za otrzymane łaski.
 Halina: 08.12.2019, 11:50
 Matko Niepokalana dziękuje Ci za wszelkie łaski którymi nas obdazasz proszę o dalsze błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla całej naszej rodziny o łaskę zdrowia dla mojej szwagierki i pokochania Ciebie przez Nią na nowo
 Ala: 08.12.2019, 11:50
 Mateńko proszę o łaskę wiary, miłości i zdrowia. Błagam opiekuj się całą moją rodziną.
 K.Andrzej: 08.12.2019, 11:50
 Dziękuję Matko iż jesteś cały czas przymnie dziękuję. Proszę i modlę się o pokuj w mojej rodzinie i opiekę nad moją osobą i rodziną Dziękuję
 Ewa: 08.12.2019, 11:49
 Proszę Cię Maryjo o łaskę nawrócenia dla mojej córki i jej męża,a także dla grzeszników zadających ból Najświętszemu Sercu Jezusa i Twojemu Niepokalanemu Sercu.Dziękuję za wszystko co zesłał mi Bóg - radość,smutek,cierpienie, pomoc i opiekę.
 Zofia: 08.12.2019, 11:49
 Maryjo Matko Przenajświętsza,błagam Cię codziennie a dzisiaj szczególnie o nawrócenie mojego syna na drogę do Chrystusa przytul go do serca Twego bo cierpię i jestem bezradna Ty Mateńko WSZYSTKO MOŻESZ niech się tak stanie wierzę
 renata: 08.12.2019, 11:48
 Maryjo Niepokalanie poczęta dziekuje Ci za wszystkie laski i opiekę proszę czuwaj nad moja rodzina blogoslaw wspieraj proszę o laski dla osób które mam w sercu mateczki
 renata: 08.12.2019, 11:48
 Maryjo Niepokalanie poczęta dziekuje Ci za wszystkie laski i opiekę proszę czuwaj nad moja rodzina blogoslaw wspieraj proszę o laski dla osób które mam w sercu mateczki
 wiesia: 08.12.2019,11:44: 08.12.2019, 11:47
 Mateńko ukochana błagam Cię by moja córka wyzbyła się wszelkich nałogów. Dziękuję Ci Maryjo za wszystkie łaski.
 Edyta: 08.12.2019, 11:46
 Maryjo Matko proszę Cię o łaskę uzdrowienia mnie z wielu chorób Ty wiesz jakich , proszę Cię aby mój syn był zawsze przy Tobie i pod Twoją opieką nie pozwól aby z szedł na złą drogę , proszę Cię aby mój partner skończył z nałogami i proszę Cię o zdrowie i szczęście dla mojej mamy i brata . Proszę z całego serca i dziękuje za wszystkie otrzymane łaski od Ciebie
 Kasia: 08.12.2019, 11:44
 Proszę o dar macierzynstwa
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] (12) [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej