Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2018 r. od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski


     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007

   

Wasze komentarze:
 MAMA Z: 06.12.2016, 21:50
  Maryjo błagam o stałą pracę, zdrowie i opiekę nade mną i Jolantą i naszymi bliskimi . Do Miłosierdzia Bożego, radosc wieczną dla zmarłych rodziców Anne i Józefa i zm.z ich rodzin , za Sławomira w 7 rocznice smierci zm z rodziny i za wszystkie dusze w czyscu cierpiące...
 kathia: 06.12.2016, 21:35
 Maryjo Proszę Cię o pomoc w moim małżeństwie, przemianę życia i dobra spowiedź dla mojego męża. Dziekuję!
 Magdalena: 06.12.2016, 21:30
 Maryjo dziękuję za opiekę nad całą rodziną i proszę o rozwiązanie trudnych spraw, wiadomych Panu Bogu.
 Małgorzata: 06.12.2016, 18:22
 MATEŃKO UKOCHANA DZIĘKUJĘ CI ZA TWOJĄ NIEUSTANNĄ OPIEKĘ NAD MOJĄ RODZINĄ I PROSZĘ W GODZINIE ŁASKI O NAWRÓCENIE GRZESZNIKÓW A SZCZEGÓLNIE MOJEJ CIĘŻKO CHOREJ KOLEŻANKI I WSZYSTKICH KAPŁANÓW
 Urszula: 06.12.2016, 18:13
 Proszę Cię MARYJO o opiekę nad moimi dziećmi i wnukiem. Prowadź ich do miłości Bożej. Bądź im otuchą i nadzieją. Proszę Cię Mateńko o zdrowie dla Kajtusia i łaskę szczęśliwie zdanego egzaminu dla Karola.
 anna m: 06.12.2016, 14:40
 Maryjo prosze o zdrowie i zgode w rodzinie a wszczególnosci zdrowie mojej córeczki Karinki, dziękuje za dotychczasowe łaski
 małgorzata magdam: 06.12.2016, 14:24
 Matko Boża w Tobie jedynie moja nadzieja sieroty,zniszczonej przez pogardę moich dzieci,Ty wysłuchiwałaś prośby za nie zanoszone,wzgardziły mna gdy namłodszy "narkoman"ranił mną,niegodziłam się na jego zatracenie a"oni"nazwali mnie"toksyczn"szantażem emocjonalnym,pomagali mu finan,dziś"depresja"bo tak nazywa się nieprzebrany ból DUSZY i rany serca.Ranił mnie"zły"przez słowa i..dzieci.MATKO wyzwól mnie z mojej niedoli,podaj dłoń,jak BÓG Ojciec dla Hobiego,pomóż pokonać wszystkie trudności i daj mi prawdziwych przyjaciół bo Ty wiesz jak ciężko żyć w samotności i wzgardzie.MATKO RATUJ nie proszę już o miłość dzieci proszę o ochronę,by bezradni byli w zadawaniu ran.MATKO pomóż mi doznać szczęścia Twojej opieki.AMEN!!!😊
 marcin: 06.12.2016, 13:36
 Proszę Cię o dar zdrowia dla mojego ojca......wiem, że Ty możesz wiele u Ojca naszego w niebie.
 Beata: 06.12.2016, 12:58
 Proszę o uzdrowienie mojej mamusi
 ania: 06.12.2016, 11:00
 prosze cie ajukochansza MARYJO O WYJSCIE Z TRUDNEJ SYTUACJI FINANSOWEJ DOPOMOZ NAM W ZBUDOWANIU DOMU PROSZE I DZIEKUJE
 ela: 06.12.2016, 05:47
 Mateńko Boża proszę o nawrócenie się córki,Mateńko prowadz ją ,chroń naszą rodzinę od złego.miej nas w swoiej opiece-pokornie proszę.
 Beata: 06.12.2016, 00:08
 Najdroższa Mamo proszę Cię o uzdrowienie mojego małżeństwa, o przemianę serca Mariusza, by otworzył się na miłość którą ślubowaliśmy sobie przed Bogiem. Bądź nasza Mamo przy nas nieustannie. Dziękuję za wszelkie Łaski
 Mslgorzata: 05.12.2016, 20:27
 Matko Najswietrza,Krolowo Swiata Wysluchaj wolania mojego . Wstawiaj sie w swej cudownej prosbie o laske zycia wiecznego DLA mojego taty Mariana I DLA wszystkich dusz w czyscu cierpiacych. Dzieki Ci Codowna Pani za wszystkie Laski I Blogos. Czuwaj na demna I NAD moja mama I siostrom Chronic nas przed szatanem grzechami swiata I naszymi nieprzyjacolmi. Padam przed toba wpokorze I oddaniu Malgorzata
 Maria: 05.12.2016, 19:49
 o Maryjo proszę Cie o łaskę uzdrowienia dla Krystiana
 M: 05.12.2016, 19:44
 Maryjo przez Twoje Niepokalane serce uproś proszę wszelkie dobro i łaski. Niech Duch Sw działa w naszej rodzinie. Proszę o nawrócenie męża, teścia i brata. Uwolnienie naszej rodziny od zła i skutków grzechów międzypokoleniowych, braku miłości i braku przebaczenia. Proszę o uzdrowienie z nerwic w mojej rodzinie. Maryjo proszę o przemianę naszego życia by Bóg był na pierwszym miejscu. Dziękuję i wychowałam i uwielbiam Boga. Moje cierpienia ofiaruje za naszą rodzinę i uwierzę, że Twoje Niepokalane Poczęcie zwycięży.
 AM: 05.12.2016, 18:01
 Droga Maryjo, prosze o zdrowie dla moich synow i laski dla calej rodziny.
 Danuta: 05.12.2016, 16:47
 Mario,Matko Boza, ty ktora zawsze masz mnie w swojej opiece, pomoz prosze Cie mojemu bratu przetrwac ten trudny okres ,zwatpienia w dobro czlowieka, w jego wiernosc i milosc. Dodaj mu sily i otuchy, pozwol mu uwierzyc w bezinteresowna milosc. Niech nie czuje sie osamotniony.
 Krystyna z Łodzi: 05.12.2016, 15:19
 Proszę Cię Matko Przenajświętsza o powrót moich dzieci do Boga.Daj im łaskę wiary.
 Viola z dziecmi: 05.12.2016, 11:37
 Mateńko z całego serca proszę nawróć męża Marka do Boga, uwolnij go z nałogu alkoholowego i od kolegów i koleżanek którzy sprowadzają go na złą drogę, skrusz jego zatwardziałe serce, spraw żeby przestał mi ubliżać , dokuczać i bić. Proszę o spokój w małżeństwie, proszę chroń od złego moje dzieci: Sylwię, Klaudię i Bartoszka, błogosław im na każdy dzień żeby nie zbłądziły. pamiętaj o teściu i teściowej obdarz ich zdrowiem a dla teścia proszę o cud uzdrowienia z nowotworu. Dziękuję za wszystko i proszę o zdrowie dla mnie i wytrwanie tych trudnych chwil. Bądż ze mną Maryjo! Dziękuję
 matka: 05.12.2016, 11:33
 Anię powierzam Tobie Maryjo! Uproś łaskę sakramentu małzenstwa dla niej i córeczkę Filomenę, jeśli jest to zgodne z WOLĄ BOŻĄ. Poddaję się całkowicie Twojemu Synowi.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej