Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

O Mszy Świętej najprościej [mały format] O Mszy Świętej najprościej [mały format]
Ks. Jerzy Stefański
Człowiek, który w pełni uczestniczy we Mszy Świętej, jest największym bogaczem świata. Zostaje bowiem obdarowany samym Bogiem, Jezusem Chrystusem. Z miłości do nas stał się On człowiekiem, a potem, by być jeszcze bliżej, stał się dla nas pokarmem i każdego z nas pragnie karmić Sobą... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Dorota: 08.12.2015, 11:52
 Matko Najukochańsza proszę o potrzebne łaski dla moich bliskich.Powierzam Ci ich wszystkich,Ty wiesz co najbardziej im potrzeba.Proszę o dar nawrócenia dla nich i dla mnie. Niechaj Pan Bóg króluje w naszym życiu i kieruje naszymi sprawami. Dziekuje Ci .
 Anna;8.12.2015: 08.12.2015, 11:52
 Matko prosze Cię o zdrowie dla całej rodziny,a szczególnie o powrót mojej córki do wiary,prosze Cię też w sprawie Tobie dobrze wiadomej.Mateczko miej w opiece nasz zakład pracy i dopomóż by ludzie pracujący w nim się szanowali.Bądz zawsze z nami o Mateczko nasza;Nie Opuszczaj Nigdy Nas
 Tomasz: 08.12.2015, 11:51
 Matko kochana proszę cię o zdrowie psychiczne dla mnie, żebym pokonał nerwice Ra na zawsze. Daj siłę tym co walczy z ta choroba. Czuwaj nad moim związkiem, żeby nam się udało w życiu i żebyśmy się pobrali i mieli potomków z moja dziewczyna. Daj siłę i wyzdrowienie cioci która choruje na raka. Daj siłę całej mojej rodzinie. nawrócenia tych którzy zabladzili. Bądź ze mną i moja rodzina do końca życia. Kocham cię
 Turbo: 08.12.2015, 11:50
 Dziękuje Panu Bogu za wszystko co dobrego mnie w życiu spotkało i przepraszam za grzechy , złe uczynki i myśli !!!
 matka: 08.12.2015, 11:49
 Matko Boża,proszę Cię o opiekę nad moją rodziną...o zdrowie dla moich dzieci, męża i mnie-aby choroba której nie pozbędę się ,nie bardzo mi dokuczała,a guz nie powiększał się...proszę o poprawę w sprawach wiary...o ufność w Miłosierdzie...całej mojej rodziny i dziękuję za już otrzymane łaski.
 Agnieszka: 08.12.2015, 11:48
 Mateńko błogosław moim dzieciom w nauce, pomóż im dokonywać dobrych wyborów i obdarz ich dobrymi przyjaciółmi. Błogosław mojej rodzinie, byśmy byli kochającą się i szanującą się rodziną. Oddaję Ci Mateńko wszystkie moje sprawy. Daj mi siłę w przetrwaniu trudności.
 Małgorzata: 08.12.2015, 11:45
 Ukochana Matko Święta - błagam cię o nawrócenie mojego męża, aby zrozumiał czym jest rodzina i wrócił do nas. Aby tamta kobieta zrozumiała, że nie buduje się szczęścia na krzywdzie innych. Błagam o zdrowie dla moich rodziców i innych członków rodziny. Miej w swojej łaskawej opiece moje dzieci, niech będą zdrowe duchowo i fizycznie.
 Ola: 08.12.2015, 11:43
 Matko Boża, blagam o zdrowie dla moich dzieci,i całej rodziny. Proszę by udało nam się wychować dzieci na dobrych ludzi, a tych którzy odwrócili się od Boga pomagaj im w nawróceniu. Matuchno dziękuje za uratowanie Mateusza spraw by już nie musiał znosić takich cierpień a był w pełni zdrów.
 magda: 08.12.2015, 11:43
 Blagam cię Maryjo niech mój mąż się opamięta i wróci do mnie. Jestem gotowa na przebaczenie. Niech sakrament małżeństwa który ma wielką moc połączy nas na wieki. Nawrocki męża proszę.
 Tomasz: 08.12.2015, 11:43
 Proszę Cię kochana mateczko o błodosławieństwo dla naszej ojczyzny Polski. O mądrość dla nowowybranej władzy, aby zawsze w swych wyborach kierowała się dekalogiem i dobrem powieżonego narodu. Królowo narodu Polskiego módl się za nami.
 d: 08.12.2015, 11:43
 proszę o skruszenie serca K
 Mirek: 08.12.2015, 11:43
 Przenajświętsza Maryjo, Matko Boża, Królowo Rodzin, proszę o łaskę wiary i odwagi dla mnie i o nawrócenie mojej żony, mojej córki i moich synów. Proszę otocz swoją opieką naszą rodzinę.
 Maria: 08.12.2015, 11:42
 Matuchno Kochana błagam Cię o nawrócenie mojego syna Pawła o szczerą spowiedz postaw mu dobrego spowiednika
 Tomasz: 08.12.2015, 11:42
 Proszę Cię kochana mateczko o błodosławieństwo dla naszej ojczyzny Polski. O mądrość dla nowowybranej władzy, aby zawsze w swych wyborach kierowała się dekalogiem i dobrem powieżonego narodu. Królowo narodu Polskiego módl się za nami.
 Barbara: 08.12.2015, 11:42
 Maryjo oddaję moje serce z wszystkim co ono zawiera TOBIE! zwłaszcza podziękowania, wdzięczność, Twoją opiekę, moje dzieci proszę o potrzebne łaski dla nich gorącą miłość do Ciebie, Jezusa, o umocnienie dla mnie męża, o jedność całej rodziny, nawrócenie nas wszystkich grzeszników o uzdrowienie syna Kamila z lęków, zahamowań oraz Marka z padaczki
 Anna: 08.12.2015, 11:41
 Maryjo proszę Cię o nawrócenie mojego męża.Po wielu miesiącach starania się o dzieciątko i po poronieniu właśnie dziś dowiedziałam się że jestem w upragnionej ciąży że mój synek będzie miał wyczekiwane rodzeństwo.Proszę Cię Mateńko o zdrowe dzieciątko.Czuwaj nad naszą rodziną.Czuwaj nad wszystkim bliskimi mi osobami.Oddaję się całkowicie pod Twą opiekę!
 Kama: 08.12.2015, 11:41
 Ukochana Matko dziękuje Ci za dotychczasowe laski i bardzo Cie proszę o dobry wynik badania oraz o to aby nasze dzieciątko które nosze pod sercem urodziło się zdrowe.
 Magdalena : 08.12.2015, 11:40
 Proszę Ciebie mamo , abyś wyprosiła niebo dla mojego męża. Dziękuję za opiekę mateczko.
 Kama: 08.12.2015, 11:40
 Ukochana Matko dziękuje Ci za dotychczasowe laski i bardzo Cie proszę o dobry wynik badania oraz o to aby nasze dzieciątko które nosze pod sercem urodziło się zdrowe.
 madzia: 08.12.2015, 11:38
 Mateczko Róż Duchowna, błagam Cię ratuj moją rodzinę, błagam o nawrócenie dla męża i dzieci, pojednanie w rodzinie. O trzeźwość i czystość dla nas, stałą pracę dla mnie. Ulituj się nad nami błagam. Błagam za Dawidem o uwolnienie go z wszelkich uzależnień o szczerą spowiedź dla niego i żony, pojednanie z teściami.O postępy w nauce dla Jasia, by poprawił matematykę i inne przedmioty.A w szczególności błagam za mężem, o nawrócenie dla niego i by nie bluźnił tak strasznie. Błogosław o Ukochana Maryjo naszej rodzinie na każdy dzień. Kocham Cię tak bardzo mocno. madzia
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej