Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2023 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2023Wasze komentarze:
 Błagająca: 08.12.2019, 20:18
 Matko Przenajświętsza , proszę Cię o zdrowie dla całej mojej rodziny . Szczególnie dla mojej córeczki . Błagam o nawrócenie się jej taty do Boga i szybki powrót do domu. Proszę Cię o rozum dla niego i żeby wrócił do nas i żebyśmy mogli zbudować prawdziwa szczęśliwa rodzine .
 Piotr: 08.12.2019, 19:56
 Matko moja Serdecznie dziekuje za moja rodzinec Twoje Blogoslawienstwo Prosze o pokoj dla Swiata calego ... Pozdrawiam was wszystkich i z Bogiem Blogoslawionej niedzieli
 Maria: 08.12.2019, 19:14
 Matko Najświętsza proszę Cię za Twoim wstawiennictwem o uzdrowienie duszy i ciała Mojego chrześniaka Grzegorza.który po ukończonych studiach teologicznych odwrócił się od Boga.Jego wizyta w konfesjonale sprowadza się do wytknięcie wsad spowiednikowi,ignoruje wszystko w kościele ,wchodzi i wychodzi z kościoła podczas nabożeństw.Za swoje postępowanie wini wszystkich księży,w których dopatruje się samego zła i obwiniania ich o to ,że nabawił się choroby mózgu.Ponadyo, cierpi na różnego rodzaju urojenia.NMP wstaw się za nim u swojego syna ,ażeby się nawrócił i nie był wielkim kłopotem dla jego rodziców.
 ❤: 08.12.2019, 19:09
 Matko Boża ! Proszę o łaskę uzdrowienia z ciężkiej choroby
 Aneta : 08.12.2019, 19:00
 Najukochańsza Matko dziś w tym szczególnym dniu proszę Cię o nawrócenie mojego brata Karola pragnę aby stał się dobrym człowiekiem. Proszę Cię także o zdrowie i szczęście dla moich najbliższych. Czuwaj nad Nami w każdej minucie, we dnie i w nocy. Proszę o zdrowie dla mojej mamy i babci oraz braci i siostry. Z całego serca proszę o szczęśliwy związek z Maciejem którego bardzo kocham. Wysłuchaj mnie o Pani i daj mi i mojej rodzinie cudowne chwile w życiu
 Janusz : 08.12.2019, 18:59
 Kochana matko Boża. módl się proszę o zdrowie kochanej Doroty. Oraz zdrowie mojego syna Jakuba.
 Mirosława : 08.12.2019, 18:58
 Maryjo Matko nasza. Proszę Cię o łaskę wiary, miłości i zdrowia dla moich bliskich i dla mnie oraz dla wszystkich potrzebujących. Amen.
 Jadzia: 08.12.2019, 18:48
 Kochana Matko, proszę Cię o uwolnienie całej mojej rodziny od zła, przekleństw, przemianę serca ojca i Janusza. Uwolnij nas od życiowego pecha biedy i złych uroków rzuconych przez innych. Błagam uwolnij mnie od potwornej samotności, braku własnej rodziny i braku macierzyństwa. Proszę spraw abym została uwolniona z czarów, horoskopów i wszelkich zniewoleń. Pomóż mi wyjść z wszelkich długów, braku ofert i powodzenia w życiu. Pomóż mojej rodzinie wyjść z biedy. Odmień nasz lot i uzdrow tatę z choroby serca i kręgosłupa. Proszę Cię o szybkie poznanie wspaniałego chłopaka, szczerego, wiernego, wierzącego, zaradnego przystojnego, zdrowego na ciele i umyśle, Polaka z którym założę wspaniałą rodzinę. Bóg zapłać.
 Krystyna: 08.12.2019, 18:46
 Matko Najswietsz Niepokalana Panno Maryjo Błagam ozdrowie Dla Anny uleczenie jej całego ciała oraz wargi górnej Błagam o znalezienie dobrej pracy i ułożenie życia w sakramentalnym kochającym małżeństwie Dziękuje Ci Matenko Najswietsza Niepokalana


 Jadzia: 08.12.2019, 18:31
 Kochana Matko, proszę Cię o uwolnienie całej mojej rodziny od zła, przekleństw, przemianę serca ojca i Janusza. Uwolnij nas od życiowego pecha biedy i złych uroków rzuconych przez innych. Błagam uwolnij mnie od potwornej samotności, braku własnej rodziny i braku macierzyństwa. Proszę spraw abym została uwolniona z czarów, horoskopów i wszelkich zniewoleń. Pomóż mi wyjść z wszelkich długów, braku ofert i powodzenia w życiu. Pomóż mojej rodzinie wyjść z biedy. Odmień nasz lot i uzdrow tatę z choroby serca i kręgosłupa. Proszę Cię o szybkie poznanie wspaniałego chłopaka, szczerego, wiernego, wierzącego, zaradnego przystojnego, zdrowego na ciele i umyśle, Polaka z którym założę wspaniałą rodzinę. Bóg zapłać.
 mama : 08.12.2019, 17:50
 Kochana Mateczko tobie oddaję moją rodzinę mojego męża który ma problem z alkoholem aby się nawrócił i przestał pić syna aby znalazł sobie mądrą dziewczynę
 Love: 08.12.2019, 17:04
 Kochana moja Mamo, Matko Boza, prosze szczerze o nawrocenie Johna , a takze uzdrowienie mnie z anxiety/deoression. Dziekuje Matko Boza ze wysluchanie mnie.
 Mama. : 08.12.2019, 16:58
  Mateńko Cudowna w dniu tak pięknym być blisko naszych dzieci i wnuczek błagamy o łaski . Spraw niech się stanie Twoja wola .
  Rodzice .: 08.12.2019, 16:42
  Mateńko Niepokalana ubłagaj potrzebne łaski dla syna. Postaw na jego drodze życia właściwą dziewczynę.
 Krystyna : 08.12.2019, 16:32
 Mateńko Niepokalana daj mądrość i nawrócenie młodym pokoleniom które oddalają się od Kościoła.Strzeż Dzieci i Rodziny.Proszę o głęboką wiarę dla moich wnuków aby mogli rozpoznać co jest w życiu ważne.Proszę o łaskę zdrowia i dla mojej Rodziny .Proszę o pokój na świecie i zgodę w Ojczyźnie.
 katarzyna: 08.12.2019, 16:22
 I kochana mattko pomoz mi zebym nie choroba lapala zeby oicie przestal pic
 Barbara: 08.12.2019, 16:07
 Matki Najswietszej Niepokalana Panno Maryjo Blagam Usun konsekwencjeb naszych grzechow i spraw aby Twoj Syn a nasz Pan ulitowal sie nad nami Blagam o powrot moich synow do kosciola katolickiego , aby ulozyli sobie zycie w sakramentalnych malzenstwach Blagam o zdrowie psychiczne i fizyczne i wszystkie łaski nam potrzebne Dziękujemy Ci Matenko Niepokalanie Poczęta
 Agnieszka: 08.12.2019, 16:05
 Maryjo moja Matko proszę o ułożenie moich spraw zawodowych. Nie wiem co dalej czynić. Proszę i zďŕowie dla Krzyśka.
 Iwona Maria: 08.12.2019, 16:05
 Ukochana Matko, bardzo proszę o nawrócenie się i pełną wiarę mojej córki Kasi, o umocnienie wiary córki Ireny,o zdrowie dla mojej rodziny, mój bezpieczny powrót, o wyjście z czyścca i bycie z Panem Bogiem mojej Rodziny i zgodę w narodzie polskim. Matko, bardzo proszę o nawrócenie się grzesznych ludzi w Polsce i na świecie i pokój wśród ludzi. Bardzo dziękuje Matko Boska za wszystkie łaski Twoje.
 Ania : 08.12.2019, 15:41
 Matuniu kochana prosze o wszelkie łaski dla mnie i mojej rodziny dla mojego syna prace dla mojej córki napisanie dobrze matury .Otul nas swoim płaszczem bezpieczeństwa .Bog zapłać .
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] (34) [35]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa na Dzień MatkiModlitwa na Dzień Matki

Życzenia na Dzień MatkiŻyczenia na Dzień Matki

Zwyczajny Dzień MatkiZwyczajny Dzień Matki

Modlitwa do św. Filipa NeriModlitwa do św. Filipa Neri

Litania do św. Filipa NeriLitania do św. Filipa Neri

Czy dam radę?Czy dam radę?

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej