Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2021 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treśći

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021


   

Wasze komentarze:
 Anonim: 08.12.2019, 12:39
 O Ukochana Mateczko Ty wiesz co gnębi moje serce proszę Cię o nawrócenie osób które są w moim sercu. Wyjednaj mi łaski o które tak bardzo proszę, miej mnie w opiece i moich najbliższych. Maryjo Tobie zawierzam me życie
 Ewa: 08.12.2019, 12:39
 Kochana Matko proszę Cię o zdrowie dla całej rodziny, o to żeby mojej siostrze ułożyło się w Ameryce, o znalezienie dobrej pracy i o to żeby w mojej rodzinie panowała miłość i zgoda.
 Jerzy i Bożena: 08.12.2019, 12:39
 Prosimy o błogosławieństwo dla naszej całej rodziny i wysłuchanie wszystkich próśb zamieszczonych przez innych w komentarzach.
 Asia z: 08.12.2019, 12:38
 Matko ukochana przed tron Syna Twego zanieś prośbę o nawrócenie Arka, Wiktorii, teściów, rodziców, braci i całej rodziny. Miej miłosierdzie dla mnie, uproś nawrócenie. Zmarłych z rodziny wprowadź do nieba. Daj pokój w rodzinie i zgodę, pojednanie i przebaczenie. Oddaje pod Twa opiekę moje dzieci i małżeństwo. Dziękuje za łaski otrzymane. Pragnę ofiarować każdy uczynek dla większej chwały Pana Jezusa i jako zadośćuczynienie za moje grzechy.
 Wiesława: 08.12.2019, 12:38
 Maryjo dziękuję za to wszystko co mam ,a prosze o dobry wybor drogi życiowej dla syna Bartłomieja i zdrowie dla calej rodziny .
 Wiesława: 08.12.2019, 12:37
 Maryjo dziękuję za to wszystko co mam ,a prosze o dobry wybor drogi życiowej dla syna Bartłomieja i zdrowie dla calej rodziny .
 Eliza: 08.12.2019, 12:37
 O Najukochansza, Najświętsza Matko błagam Cię z głębi serca o łaskę wiary dla całej rodziny, ześlij proszę bezgraniczną miłość do Jezusa Chrystusa a szczególnie dla szwagra, siostrzenca i jego żony. Ciebie błagam bym sama nigdy nie straciła wiary, bym moje dzieci wychowała w Bogu. Tobie się zawierzam i całą moją rodzinę. Proszę tez w tej godzinie łaski o zdrowie dla mojej siostry. Matko Najświętsza za wszystko Ci dziękuję, miej nas w swojej opiece.
 Józef: 08.12.2019, 12:37
 Matko Niepokalana Maryjo proszę o zdrowie i potrzebne łaski ty wiesz o co się modlę dopomóż aby się spełniły.
 Justyna: 08.12.2019, 12:36
 Matko Boska uzdrow mnie


 Izabella: 08.12.2019, 12:35
 Proszę o poprawienie ocen z matematyki, zaliczenie pozytywnie jutrzejszego sprawdzianu dla syna i ukończenie szkoły. Z całego serca proszę
 Ania: 08.12.2019, 12:35
 Kochana Matko, dziękuję za wszystkie łaski dla mnie i mojej rodziny. Proszę o zdrowie dla naszej czwórki, miłość i zgodę w naszej rodzinie. Proszę Cię o znalezienie dobrej pracy przez moją córkę i o zdrowie i siły dla niej. Proszę o Twoją opiekę, gdy jeździmy za kierownicą i o wszystkie szczęśliwe wyjazdy. Matko Boża chroń nas od wszelkich fizycznych i duchowych niebezpieczeństw. Badz z nami w każdej chwili naszego życia. Matko bardzo proszę i oddaje Ci siebie, męża, syna, córkę i cała nasza rodzinę. Totus Tuus Maryjo.
 Małgorzata: 08.12.2019, 12:34
 Matko Boża proszę Cię o zdrowie dla mnie, mojego syna i całej rodziny, a także o łaskę nawrócenia na dobrą drogę dla mnie jego syna. Spraw aby umiał odróżnić dobro od zła i zmienił swoje postępowanie.
 Katarzyna : 08.12.2019, 12:34
 Proszę o miłość Pawła by pokochał jak ja jego, by znalazł czas dla mnie oraz miejsce w swoim zyciu. Proszę o jego zdrowie.
 Kacper: 08.12.2019, 12:34
 Proszę o łaskę wiary dla mnie..... Obym godził się z tym czego nie mogę zmienić i zmieniał to co mogę zmienić... Leżę w szpitalu, więc proszę o zdrowie dla mnie i innych chorych.... Proszę o pomoc w wyzbywaniu się moich wad: lenistwa, pychy, obłudy, krytykanctwa i innych... Proszę o możliwość założenia rodziny.... Najważniejsze abym miał chęci do zmian i codziennie dążył do tego..... Dziękuję za wstawiennictwo....
 Kasia: 08.12.2019, 12:34
 Matko Przenajświętsza, proszę Cię o łaskę zdrowia i bezpieczeństwa dla moich dzieci, wnuków, mamy, brata, chrześnicy ,całej rodziny, bliskich i dla mnie. Pragnę również podziękować za wszystkie łaski którymi mnie obficie obdarowywujesz
 Kacper: 08.12.2019, 12:33
 Proszę o łaskę wiary dla mnie..... Obym godził się z tym czego nie mogę zmienić i zmieniał to co mogę zmienić... Leżę w szpitalu, więc proszę o zdrowie dla mnie i innych chorych.... Proszę o pomoc w wyzbywaniu się moich wad: lenistwa, pychy, obłudy, krytykanctwa i innych... Proszę o możliwość założenia rodziny.... Najważniejsze abym miał chęci do zmian i codziennie dążył do tego..... Dziękuję za wstawiennictwo....
 B: 08.12.2019, 12:32
  Błagam, daj mi siłę do życia i zdrowie. Proszę wstaw się za mną Św Rito, zwłaszcza w tej jednej wiadomej sprawie. Czekam już chyba na cud, bo wszelkie moje próby okazały się daremne. Proszę o coś dla mnie prawie niemożliwego, ale Ty Św Rito możesz sprawić, że wiara mnie ocali od złego.
 Katarzyna : 08.12.2019, 12:32
 Proszę o miłość Pawła by znalazł czas dla mnie oraz miejsce w swoim życiu. Zakochałam się
 Tomasz: 08.12.2019, 12:31
 Mamo przenajświętsza wyproś swego syna łaski dla mnie pozbycia się lęku i słabości do grzechu,proszę o łaskę uzdrowienia dla. mojej siostrzenicy i siostry i połączenie się na nowo z mężem i stworzenie rodziny.Proszę też o łaskę dla Polski o jedność i pojednanie za wszystkie łaski które otrzymałem serdecznie dziękuję.
 Magda : 08.12.2019, 12:31
 Matko proszę cię o łaskę zdrowia dla moje Całej rodziny , przyjaciół proszę dodaj siły której potrzebujemy i mocniejszej wiary
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] (34) [35]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Michała ArchaniołaModlitwa do św. Michała Archanioła

Litania do św. Michała ArchaniołaLitania do św. Michała Archanioła

św. Michał Archaniołśw. Michał Archanioł

Oczy chemikaOczy chemika

Jak mamy prowadzić nasze dzieci do Boga?Jak mamy prowadzić nasze dzieci do Boga?

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej