Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Kilka myśli o Matce Bożej Kilka myśli o Matce Bożej
ks. Jan Twardowski
Tomik wspaniałych, pełnych kapłańskiej mądrości refleksji o modlitwie. "Modlić się - to pozwolić kochać się Bogu"... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Elżbieta: 07.12.2016, 21:39
 Niepokalanie poczęta NM Panno, dziękuję Ci za ogrom łask otrzymanych za Twoim wstawiennictwem. Proszę Cię z wielką ufnością o łaskę szczęśliwego rozwiązania dla córki Justyny. Błagam o udaną operację dla synowej Kingi. Spraw by w całkowitym zdrowiu mogła cieszyć się swoją córeczką. Uproś by cała nasza rodzina była Bogiem silna.
 Mirka: 07.12.2016, 21:38
 Matko Maryjo proszę Cię o łaskę i spokój mojego syna aby duchy które do niego i do mnie przychdzą nie przychodził więcej.Proszę Cię Maryjo aby duszę wróciły do miejsca gdzie powinny być.Matko Maryjo proszę Cię o miłość i spokój mojej rodziny Dziękuje Ci Maryjo za Twe łaski.
 Agnieszka: 07.12.2016, 21:36
 Matko Boża, proszę Cię o nawrócenie mojego męża. Proszę Cię, bym przestała go nienawidzić za to co zrobił mi i naszym dzieciom. Proszę Cię o opamiętanie dla bezwzględnej utrzymanki męża, żeby więcej się nie znęcała nad moją rodziną. Proszę Cię o zdrowie dla moich maleńkich dzieci. Proszę Cię o zdrowie dla całej rodziny. Dziękuję CI za wspaniałych rodziców i rodzeństwo, którzy zaopiekowali się mną i dziećmi, kiedy mąż i jego kochanka wygnali nas (mnie w 4 miesiącu ciąży...) i dwójkę maleńkich dzieci z mojego domu. Walczę teraz w sądzie o alimenty dla dzieci - Matko Boża, pomóż mi przez to przejść, bo jest to dla mnie bardzo trudne. Boję się, że nie dam rady, brakuje mi sił. Pomóż mi to przetrwać i się nie załamać. Proszę o siłę w dobrym wychowaniu trójki dzieci, bo już mi jej brakuje.
 Beata: 07.12.2016, 21:36
 Matko Przenajświętsza daj zdrowie moim najbliższym, nawróć mojego męża, pomóż mi w walce z moimi lękami i problemami. Dziękuję za dotychczasową opiekę. Całym sercem oddaję się Tobie i polecam Ci moją rodzinę i moją wnuczkę.
 Beata: 07.12.2016, 21:35
 Matko Przenajświętsza daj zdrowie moim najbliższym, nawróć mojego męża, pomóż mi w walce z moimi lękami i problemami. Dziękuję za dotychczasową opiekę. Całym sercem oddaję się Tobie i polecam Ci moją rodzinę i moją wnuczkę.
 beata: 07.12.2016, 21:27
 Dziękuję Ci Mateńko Najświętsza za wszystko co otrzymałam, przepraszam za wszystko co złego zrobiłam, proszę o błogosławieństwo dla całej rodziny; rodziców, męża, dzieci i wnuczki i dla mnie. Proszę o zdrowie dla wszystkich moich bliskich, o powodzenie w pracy i spokój w domu. Mateńko opiekuj się Małgosią i ulżyj jej w cierpieniu. Mateńko bądź obok nas i trzymaj nas za rękę.
 Maria: 07.12.2016, 21:23
 Najukochańsza Maryjo proszę Cię z całego serca proś swojego Syna o zdrowe serduszko dla mojego 2,5 rocznego wnuczka Dawidka.Żeby już nie przechodził więcej żadnych operacji.Dziękuję Ci Maryjo za opiekę nad moją rodziną.
 MAGDA I jacek: 07.12.2016, 21:17
 Matko Sw. Prosimy Cię o dar macierzyństwa. Prosze i blagam uczyn to co lekarze mowia ze jest nie mozliwe...
 Dorota: 07.12.2016, 21:15
 Maryjo , Jasna Pani , proszę o przemianę serc moich teściów i siostry męża . Uproś dla nich u Swojego Syna łaskę wiary i przemianę serc . Daj siostrze męża cud bycia matką .
 Edyta: 07.12.2016, 21:06
 Najdroższa Mateńko dziękuję za wszelkie łaski i proszę o wstawiennictwo za moją rodziną do twojego Syna z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie głęboką wiarę , miłość uwolnienie od wszelkiego zła. Przepraszamy za nasze grzechy i prosimy o uproszenie nam nieba w życiu wiecznym. Kochamy Cię Cudowna Mateńko.
 wlodzimierz: 07.12.2016, 21:04
 Krolowo swiata,upros u syna swego a Pana naszego Jezusa CHrystusa pokoj na swiecie niech nasi bracia w wierze nie zaznaja wiecej cierpiena.
 Corka: 07.12.2016, 21:00
 Matko przenajswietsza proszę o uzdrowienie ciała i duszy dla siebie i moich synów.
 Joanna: 07.12.2016, 20:53
 Matko, Dziewico Niepokalana! Proszę wspomnij na moich rodziców i brata, aby nawrócili się do Boga.Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.Niech im się stanie!
 lidka: 07.12.2016, 20:45
 Maryjo prosze o opieke nad moimi bliskimi,aby zawsze byli blisko Boga
 Onaaa : 07.12.2016, 20:39
 Matko pomóż mi w ciężkich chwilach, które bedą przede mna daj mi sile, wiarę i cierpliwość . Błogosław mi i mojemu nienarodzonemu jeszcze dziecku . Otwórz mój rozum i pomóż rozwiązać problemy . Pomóż mi znaleść nowa praca i opiekę nad dzieckiem .
 Onaaa : 07.12.2016, 20:38
 Matko pomóż mi w ciężkich chwilach, które bedą przede mna daj mi sile, wiarę i cierpliwość . Błogosław mi i mojemu nienarodzonemu jeszcze dziecku . Otwórz mój rozum i pomóż rozwiązać problemy . Pomóż mi znaleść nowa praca i opiekę nad dzieckiem .
 ania: 07.12.2016, 20:37
 błagam cię matko niepokalanego poczęcia proszę cię weż pod swój płaszcz moją ukochaną lenusie o uzdrowienie i zdrowie boże błogosławieństwo
 Maria: 07.12.2016, 20:24
 Najukochańsza Maryjo ulecz nas z nasznych zatwardziałości, złych nawyków i uzależnień. Wyprostuj drogi moich dzieci, które odwróciłysię się od kościoła. Daj moim synom łaskę znalezienia dobrej pracy, która by ich dowartościowała i udoskonalała w coraz lepszych kontaktach międzyludzkich i nie wpędziła w drogę alkoholizmu i uzależnienia bukmacherskiego. Obdarz nas zdrowiem, daj nam dużo siły i odwagi do zmiany naszego życia, porzucenia grzechu bałwochwalstwa, pychy i wygodnictwa. Dzięki Ci nasza opiekunko, pocieszycielko i orędowniczko za wszystko dobro, które nas spotkało, za życie, zdrowie, pracę i rodzinę i za to, że nie jesteśmy sami i zawsze możemy się do Ciebie uciec. Polecaj nas Swojemu Synowi.
 Gosia: 07.12.2016, 20:21
 Maryjo prosze o uwolnienie z lękow Pawla.trzymaj jego i Sylwie zawsze za reke.dziekuje za dotychczasowe laski.
 Beata : 07.12.2016, 19:41
 Matko ukochaną błagaj swojego Syna o łaskę nawrócenia moich braci którzy nie chcą pamiętać o Nim.Niech Jego Miłosierdzie ogarnie ich serca. "One Miłosierne oczy na nich zwróć"
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] (34) [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej