Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2023 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2023Wasze komentarze:
 Ilona Maria: 07.12.2020, 13:47
 Najukochańsza Przenajswietsza Mateńko, proszę Cię o Łaskę nawrócenia dla wszystkich grzeszników, o umocnienie Daru Wiary, Nadziei i Miłości dla moich bliskich i dla mnie, proszę o zdrowie dla duszy i ciała dla nas, uchron nas od wszelkiego zła. Kocham Cię i dziękuję, że Jesteś ze mną🙏❤
 Teresa: 07.12.2020, 13:42
 Matko Przenajświętsza, proszę o nawrócenie mojej córki i jej powrót do rodziny.
 Czcicielka : 06.12.2020, 21:49
 Niepokalana proszę Cię w intencji Bogu i Tobie wiadomej.
 Monika: 06.12.2020, 21:33
 Mateńko kochana pokornie proszę o nawrócenie moich bliskich, proszę o łaskę zdrowia dla mnie i dla mojej całej rodziny. Błagam o uzdrowienie z ciągłego bólu w którym żyje i o uzdrowienie z depresji lękowej. Przepraszam za wszystkie grzechy moje. Pani nasza zmiłuj się nad nami proszę.
 Jolanta : 06.12.2020, 21:21
 Proszę o zdrowie Kochana Matko dla mnie, dzieci, męża
 Beata: 06.12.2020, 20:20
 Maryjo miej nas w swojej opiece,strzeż od uzależnień całą moją rodzinę.Naucz mojego syna pokory ,i uproś dla niego łaskę darów Ducha św .Czuwaj nad jego małżeństwem aby szanowal żonę i dzieci.
 Tama: 06.12.2020, 20:20
 Matko Bożą przede wszystkim dziękuję za wszelkie łaski wyproszone za Twoim wstawiennictwem. Proszę otoczenie płaszczem swej opieki moją rodzinę. Wyproś łaski szczęśliwego przebycia stanów błogosławionych i ich rozwiązania dla mojej córki i jej koleżanki. Wyproś łaski zdrowia dla mojej rodziny i mojej koleżanki Teresy. Abyś my mogli godnie przyjąć plan Boży. Miej w opiece naszą ojczyznę
 Grażyna: 06.12.2020, 18:39
 O Matuchno kochana, jestem Ci ogromnie wdzięczna za łaskę powrotu mojej Mamy i mojego brata do zdrowia, przepraszamy Ciebie za wszystkie nasze niedoskonałości i prosimy w godzinie laski o dalszą opiekę nad naszą rodziną i zdrowie dla Teresy i Kazimierza., kochamy Ciebie, wierzymy w Twoją nieustającą opiekę nad nami, bądź naszą Orędowniczką na zawsze, bądź pozdrowiona Laski pełna Maryjo Królowo Polski.
 Elżbieta : 06.12.2020, 17:19
 Mateńko kochana, proszę o zdrowie.


 Kazimierz : 06.12.2020, 12:13
 Narodzie, Jam twój motor, twoja siła napędowa zdolna ruszyć baryłe z posad. Klakson trąbi. Matka boża patrzy, ręce opadają i je podnosi. W kościołach kamiennych jest zimno zima, nie stać nas na ogrzewanie wielkich budowli. Napije się herbaty słuchając The Cult na Spotify. Polska, daleki naród gdzieś poza marginesem światowej świadomości. Ech, do następnego pokolenia.
 jadwiga: 06.12.2020, 11:51
 Matko Najświętsza 8 grudnia przyjdę prosić Cię o prawdziwą wiarę dla moich dzieci,wnuków ,pobłogosław Matko małżeństwo niesakramentalne mojego syna i daj im nadzieję. Matko ukochana proszę Cię o siły dla mnie,żebym wytrwała w prawdziwej wierze i udziel mi łaski przebaczenia za wszystkie moje przewinienia.Kocham Cię iw Tobie mam nadzieję.
 Magda: 05.12.2020, 21:43
 Mateczko prosze Cie z calego serca o uleczenie nas z pandemi.Daj Matko mi sily do pracy, abym byla zawsze przy pacjentach ktorzy odchodza do Twojego Syna. Mateczko prosze Cie tez za Moje Malzenstwo ,aby kochala MOJEGO MEZA I BYLA PRZY NIM ZAWSZE.MATKO MIEJ NAS ZAWSZE W SWOJEJ OPIECE.BADZ PRZY NAS KAZDEGO DNIA
 Ola: 05.12.2020, 21:20
 Niepokalana proszę Cię za wszystkie osoby z zaburzeniem lękowym, które jest prawdziwym piekłem, zwłaszcza za Agę , Anię, Alicję, Gracjana, Deborę, Asię , Kubę i Olę; błagam Cię , wyproś nam wolnośc od panicznego lęku i jego objawów w ciele. Niech Bóg bedzie uwielbiony
 Slowianin: 05.12.2020, 20:07
 Jeżu ufam tobie.
 Stroskana: 03.12.2020, 13:36
 Maryjo błagam o łaskę zdrowia, aby moje włosy przestały wypadać i odrosły. Tobie chwała na wieki.
 Iza: 03.12.2020, 10:42
 Maryjo Ty jesteś moją ostatnią nadzieją. Błagam Cię z całego serca, wysłuchaj mojej prośby abym nie straciła pracy i swojej rodziny. Jestem psychicznie wykończona. Mateczko dodaj mi siły bo już sama nie daje rady. Nie chce stracić rodziny. Maryjo pomóż błagam.
 EWA: 02.12.2020, 15:54
 Matko Najświętsza pomóż Ani, Tomkowi i Katarzynie - wyproś dla nich łaskę nawrócenia. Miej w opiece mojego wnuka Maciusia, który urodził się 4 listopada 2020 roku. Dziękuje Tobie Matko za wszelkie łaski jakie otrzymaliśmy z mężem w ciągu 41 lat małżeństwa i proszę o dalszą opiekę
 Basia: 30.11.2020, 21:19
 Matko Boga, moja Matko, powierzam Ci, Maryjo, operację mojej Mamy. Bądź przy Niej i przy medykach, ktorzy będą operować. Chroń proszę Ją. W Tobie pokładam nadzieję.
 Arek: 27.11.2020, 21:31
 Matko Najświętsza weź po swój płaszcz moją bratową i wylecz ją z choroby alkoholowej daj jej dużo siły w walce z nią dziś poszła do ośrodka a sama chciała różaniec Proszę o modlitwę
 Helena: 25.11.2020, 22:57
 Matko Najświętsza błagam Cię o nawrócenie moich dzieci M i J. Błagam o ich powrót i o to, żebyśmy ponownie tworzyli rodzinę. Przytul nas do swego serca Maryjo. My potrzebujemy tego. Potrzebujemy Ciebie. Pamiętaj o nas Matko nasza.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] (32) [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

św. Brat Albert Chmielowskiśw. Brat Albert Chmielowski

Modlitwa do św. Brata Alberta ChmielowskiegoModlitwa do św. Brata Alberta Chmielowskiego

Litania do św. Brata AlbertaLitania do św. Brata Alberta

Św. Brat Albert odkrył, jak wielką rzeczą jest człowiekŚw. Brat Albert odkrył, jak "wielką rzeczą jest człowiek"

Chatka św. brata Alberta na KalatówkachChatka św. brata Alberta na Kalatówkach

Modlitwa do św. AlinyModlitwa do św. Aliny

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej