Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Jak kochać i być kochanym Jak kochać i być kochanym
John Powell
Autor, amerykański jezuita, rozmawia z czytelnikami o sprawach intymnych w sposób prosty i przystępny, by razem z nimi podjąć próbę rozwiązania tajemnic miłości... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Pragnaca potomstwa : 07.12.2017, 23:59
 Matko proszę Cię odobrą pracę i o dar macierzyństwa. Pomóc mojemu Mężowi zerwać z nałogami. Pobłogosław nasze rodziny.
 ZATROSKANA: 07.12.2017, 23:43
 MATEŃKO WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI DO BOGA MIŁOSIERNEGO W TEJ GODZINIE ŁASKI I WYJEDNAJ NAM MIŁOŚĆ KTÓRA ZWYCIĘŻY ZŁO PRZYJDŻ Z POMOCĄ MOJEJ RODZINIE ZWŁASZCZA DZIECIOM ,MI I MĘŻOWI ,MICHAŁOWI NAWRÓĆ NAS DO JEZUSA DOPOMÓŻ MATEUSZOWI W PRACY ZEBY NIE BYŁ ZAGUBIONY I W MIŁOŚCI I POMÓŻ MU ZNALEŻDŻ LEPSZĄ PRACĘ SPRAW ŻEBY CÓRKA MIAŁA STAŁĄ LEKARKĘ W PRACY I BYŁA SZANOWANA i zadowolona proszę o MIŁOŚĆ DLA NIEJ BŁOGOSŁAWIEŃSTWO. KOCHAM CIĘ BOŻE I KOCHAM CIĘ MATKO AMEN.
 barbara : 07.12.2017, 23:28
 MATEŃKO POBŁOGOSŁAW MOJEJ MAMIE IRENIE ,BRATU SŁAWKOWI I BRATU ŁUKASZOWI NAWRÓĆ ICH DO BOGA PROSZĘ O MIŁOŚĆ KTÓRA ZWYCIĘŻA ZŁO ,SZCZĘŚCIE ,WIARĘ I POKORĘ DAJ IM DOBRE ŻONY , DOBRĄ PRACĘ I SZCZĘŚCIE .KOCHAM CIĘ BOŻE KOCHAM CIĘ MATKO AMEN.
 barbara : 07.12.2017, 23:24
 MATEŃKO POBŁOGOSŁAW MOJEJ MAMIE IRENIE ,BRATU SŁAWKOWI I BRATU ŁUKASZOWI NAWRÓĆ ICH DO BOGA PROSZĘ O MIŁOŚĆ ,SZCZĘŚCIE ,WIARĘ I POKORĘ AMEN.
 barbara : 07.12.2017, 23:21
 MATEŃKO POBŁOGOSŁAW MOJEJ MAMIE IRENIE ,BRATU SŁAWKOWI I BRATU ŁUKASZOWI NAWRÓĆ ICH DO BOGA PROSZĘ O MIŁOŚĆ AMEN.
 matka : 07.12.2017, 23:18
 MATEŃKO NAJUKOCHAŃSZA NAWRÓĆ MOJE DZIECI SYNA MATEUSZA ,CÓRKĘ EMILIĘ ,MĘŻA MIRKA ,MICHAŁA I MNIE DO TWOJEGO SYNA WYBAW NAS OD ZŁEGO I POMÓŻ MOIM DZIECIOM W ŻYCIU PROSZĘ O MIŁOŚĆ ,ZARADNOŚĆ ,MĄDROŚĆ I POKORĘ,WIARĘ O DOBRĄ PRACĘ DLA SYNA CÓRKI ,MICHAŁA I MĘŻA .ORAZ DOBRĄ ŻONĘ DLA MATEUSZA I SZCZĘŚCIE ,ORAZ DOBREGO MĘŻA DLA EMILII I SZCZĘŚCIE NAWRÓĆ NAS I POBŁOGOSŁAW AMEN.
 matka : 07.12.2017, 23:14
 MATEŃKO NAJUKOCHAŃSZA NAWRÓĆ MOJE DZIECI SYNA MATEUSZA ,CÓRKĘ EMILIĘ ,MĘŻA MIRKA ,MICHAŁA I MNIE DO TWOJEGO SYNA WYBAW NAS OD ZŁEGO I POMÓŻ MOIM DZIECIOM W ŻYCIU PROSZĘ O MIŁOŚĆ ,ZARADNOŚĆ ,MĄDROŚĆ I POKORĘ O DOBRĄ PRACĘ DLA SYNA CÓRKI ,MICHAŁA I MĘŻA ORAZ DOBRĄ ŻONĘ DLA MATEUSZA I SZCZĘŚCIE ,ORAZ DOBREGO MĘŻA DLA EMILII I SZCZĘŚCIE NAWRÓĆ NAS I POBŁOGOSŁAW AMEN.
 matka : 07.12.2017, 23:13
 MATEŃKO NAJUKOCHAŃSZA NAWRÓĆ MOJE DZIECI SYNA MATEUSZA ,CÓRKĘ EMILIĘ ,MĘŻA MIRKA ,MICHAŁA I MNIE DO TWOJEGO SYNA WYBAW NAS OD ZŁEGO I POMÓŻ MOIM DZIECIOM W ŻYCIU PROSZĘ O MIŁOŚĆ ,ZARADNOŚĆ ,MĄDROŚĆ I POKORĘ O DOBRĄ PRACĘ DLA SYNA CÓRKI ,MICHAŁA I MĘŻA ORAZ DOBRĄ ŻONĘ DLA MATEUSZA I SZCZĘŚCIE ,ORAZ DOBREGO MĘŻA DLA EMILII I SZCZĘŚCIE NAWRÓĆ NAS I POBŁOGOSŁAW AMEN.
 Wojtek: 07.12.2017, 22:49
 O szczęśliwe rozwiązanie ciąży dla mojej córki,dziekuje ci Mateczko że moja żona unikneła chemi ,a także prosżę o zdrowie dla mnie
 Halina: 07.12.2017, 22:46
 Najukochańsza moja Matko, dziękuję Ci za wszystko co mam, za moje dzieci i ich rodziny, za wszystko co osiągnęliśmy w życiu. Proszę Cię o umocnienie w wierze dla całej rodziny i opiekę w codziennych problemach. Daj nam łaskę wielbienia Boga.
 Kinga: 07.12.2017, 22:33
 Proszę o zdrowie dla Wojciecha, który trafił do szpitala po wypadku, błogosławieństwo dla Jego Rodziny i pomoc Maryi w opiece nad niepełnosprawnym Dzieckiem
 Magdalena : 07.12.2017, 22:30
 Matko Przenajświetsza proszę dopomóż mi i mężowi w obecnej naszej sytuacji, proszę Cię o łaskę, miłości, zaufania, uczciwość małżeńskiej,wiary. Abyśmy byli dobrymi ludźmi ,rodzicami małżonkami i dobrymi dziećmi dla naszych rodziców, prosze dodaj nam wiary w nasza miłość małżeńska, aby nasz związek przetrwał wszelkie trudności, i daj proszę łaskę zdrowia dla naszej rodziny i naszych rodziców. Dziękuje Matko Boska za otrzymane do tej pory łaski.
 Joanna: 07.12.2017, 22:28
 PROSZĘ CIĘ MATEŃKO NASZA O UZDROWIENIE MNIE I NAWRÓCENIE CAŁEJ MOJEJ RODZINY
 Magdalena : 07.12.2017, 22:27
 Matko Przenajświetsza proszę dopomóż mi i mężowi w obecnej naszej sytuacji, proszę Cię o łaskę, miłości, zaufania, uczciwość małżeńskiej,wiary. Abyśmy byli dobrymi ludźmi ,rodzicami małżonkami i dobrymi dziećmi dla naszych rodziców, prosze dodaj nam wiary w nasza miłość małżeńska, aby nasz związek przetrwał wszelkie trudności, i daj proszę łaskę zdrowia dla naszej rodziny i naszych rodziców. Dziękuje Matko Boska za otrzymane do tej pory łaski.
 Bogdan: 07.12.2017, 22:25
 Matko Najswietsza proszę o łaskę potomstwa. Wyprostować proszę u Syna łaski dla nas
 Małgorzata: 07.12.2017, 22:14
 Proszę o nawrócenie ,o zdrowie duszy i ciała dla całej rodziny
 wierna czcicielka: 07.12.2017, 22:07
 Matuchno kochana,dziękuję Ci za wszystkie łaski,których doznałam i proszę Cię o dalszą opiekę nad całą moją rodziną ,obdarzaj nas zdrowiem i swoim błogosławieństwem.
 małgorzata 07.12.2017: 07.12.2017, 21:48
 proszę cię Mateńko o zgodę i miłość w rodzinach moich dzieci.Proszę Cię żeby moje dzieci żyły po Bożemu i nie ulegały wpływom dzisiejszej mody na konformizm i życie jakby Boga nie było.Uchroń ich Matko przed takim życiem.
 Kasia: 07.12.2017, 21:39
 Matko prosze o opieke dla mojego syna w trakcie egzaminu i o opieke nad cala nasza rodzina oraz nawrocenie dla nas wszystkich. dziekuje ci Matenko za wszelkie Laski ktrormi zostalismy obdraowni dotychczas, Bog Zaplac
 Magdalena: 07.12.2017, 21:30
 Mamo, wiem że daleko mi do ideału.. zwlaszcza jeżeli chodzi o chodzenie do kosciola i przyjmowanie sakramentow. Ale jestem! Wierze! I modle sie! Jezeli uważasz ze ja nie zasluguje na twoja laske to prosze cie zeslij ja na moich rodzicow. W szczegolnosci na tate ktory tak wiele zlego wycierpial w swoim zyciu bedac najlepszym czlowiekiem jakiego znam! Daj rodzicom laske zdrowia i dlugiego zycia wsrod dzieci i jak dotad trzynastu wnuczat. Badz blogoslawiona Mamo Niebieska!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] (15) [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej