Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka? Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka?
Anna Jedna
Niniejsza książka to pomoc dla tych, którzy chcą zachować wierność małżeńską, niezależnie od okoliczności i ludzkiej słabości. To także znakomity podręcznik Bożej mądrości i Bożej miłości dla tych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Maria: 08.12.2014, 12:55
 Mateńko proszę cie o zdrowie dla całej mojej rodziny, daj mi siłę o to bym mogła żyć spokojnie z mężem żeby był spokojny Moja córka żeby znalazła dobrego męża. Matko Boża otocz opieką całą moją rodzinę
 Maria: 08.12.2014, 12:55
 Matko,Maryjo Ty Wiesz co w mym sercu,błagam o pomoc i dziękuję,kocham Cię
 Szymon: 08.12.2014, 12:54
 Kochana Matko Maryjo dziękuję, że zawsze jesteś przy mnie, proszę o opieke nad moimi bliskimi oraz o nawrócenie ich na droge wskazaną przez Ciebie. Kocham Cię Mamo..
 maria: 08.12.2014, 12:54
 Maryjo proszę Cię o łaskę zdrowia dla mojej rodziny i pracę dla mojego mąża
 Basia: 08.12.2014, 12:53
 Matko moja proszę o łaski dla mojej rodziny. Moi synowi, żeby byli zdrowi i zaznali szczęścia ze swoimi kobietami. Matko kochana praw aby omijały ich choroby i problemy oraz konflikty. Młodszy syn, żeby rozwiązał swoje kłopoty i zaliczył egzaminy na studiach. Kochanka matko miej nas w opiece.
 Marta: 08.12.2014, 12:53
 Maryjo , Matko moja proszę Cie o szczęśliwe rozwiązanie dla mojej córki i zdrowie dla niej i jej dziecka, ,proszę także o dobre życie dla mojej córki Paulinki by znalazła swoje szczęście i miłość w życiu , a także o mądrość i roztropność dla syna Tomka o zdrowie dla męża i siłę by rzucił palenie papierosów . Polecam Twojej opiece całą naszą rodzinę a szczególnie dzieci , które pracują poza granicami kraju, chroń je przed złem i otocz opieką, spraw Maryjo by w mojej rodzinie panował spokój i zgoda i wzajemne zrozumienie ,proszę też o wyrozumiałość i zdrowie dla mojej teściowej.W tym roku pierwszy raz będę poprzez modlitwę prosić Cię o te wszystkie łaski.
 maria: 08.12.2014, 12:53
 Maryjo proszę Cię o łaskę zdrowia dla mojej rodziny i pracę dla mojego mąża
 malgorzata: 08.12.2014, 12:52
 Dziekuje MATECZKO KOCHANA za wszystkie łaski i opiekę i błagam o wysłuchanie moich próśb z jakimi się do CIEBIE dzis zwracam.Błogosław mi i mojej rodzinie MARYJO PROSZE.
 N.: 08.12.2014, 12:52
 Matko Przenajświętsza! proszę o poprawę relacji z M. ,aby mój ukochany wrócił do mojego życia...
 a: 08.12.2014, 12:51
 Maryjo błagam o zdrowie dla mojego brata
 JP: 08.12.2014, 12:51
 Dziękuję Ci Mateńko Kochana za to że jestem, za rodzinę,męża, dorosłe dzieci,wnuka. Prowadź nas ścieżkami wyznaczonymi przez naszego Ojca.
 Danuta: 08.12.2014, 12:51
 Maryjo proszę o zdrowie dla moich Rodziców,proszę o nawrócenie córki i zięcia i o pomyślność i zdrowie dla Ani i Kamila.
 elzbieta: 08.12.2014, 12:51
 Maryjo proszę CIE O LASKE ZDROWIA DLA MOICH DZIECI WNUKOW ORAZ OUMOCNIENIE WIARY W MOJEJ RODZINIE
 Małgosia: 08.12.2014, 12:51
 Mateczko ukochana, dziękuję za opiekę przez wszystkie lata. Proszę Cię o nawrócenie dla całej mojej rodziny. Proszę o dar miłości, o pracę dla mojego syna i dobrą żonę. Błagam Cię Maryjo bez Twojej pomocy nie damy rady wszystkiego ogarnąć.
 Danuta: 08.12.2014, 12:49
 Maryjo proszę o zdrowie dla moich Rodziców,proszę o nawrócenie córki i zięcia i o pomyślność i zdrowie dla Ani i Kamila.
 Danuta: 08.12.2014, 12:49
 Maryjo proszę o zdrowie dla moich Rodziców,proszę o nawrócenie córki i zięcia i o pomyślność i zdrowie dla Ani i Kamila.
 Katarzyna: 08.12.2014, 12:49
 Kochana Maryjo, proszę o błogosławieństwo i zdrowie dla mojej rodziny, wieczny odpoczynek dla moich rodziców, drogę zawodową dla mnie. Miej nas w swej opiece Kochana Mateczko.
 Maria: 08.12.2014, 12:49
 Kochana Mateczko ! Dziękuję Ci bardzo za dotychczasową pomoc i opiekę . Także za Twą czułość i troskę nade mną i moimi synami . Dzisiaj , w tej Godzinie Łaski ,proszę Ciebie szczególnie o nawrócenie moich dzieci oraz o błogosławieństwo , zdrowie i wszelkie łaski dla całej rodziny . Proszę również o błogosławieństwo, zdrowie i świętość dla naszych kapłanów w mojej parafii .
 Czcicielka: 08.12.2014, 12:48
 Droga Maryjo proszę o zdrowie moje i całej mojej rodziny, o nawrócenie na drogę wiary wiadomej Ci osoby, dar zbawienia i miłosierdzia Bożego dla zmarłego członka rodziny, o dar macierzyństwa, o dalszą opiekę i błogosławieństwo dla Nas. Cała jestem Twoja o Maryjo.
 ewa m: 08.12.2014, 12:48
 Kochana mateczko prosze Cie o laske dla calej mojej rodziny. O sile i zdrowie dla moich corek i meza.Aby szacunek i zgoda panowala w moim zwiazku.Prosze o zdrowie i laski dla mojej mamusi i dalszej rodziny i przyjaciol Aby Sarka zdala egzaminy a Nelunia zaczela w koncu jesc aby miala apetyt.Prosze o laske i zdrowie dla siebie abym po operacji doszla szczesliwie do zdrowia i obym w koncu znalazla upragniona prace. Dziekuje z calego serca za wszystko co od Ciebie otrzymalismy!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej