Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Kilka myśli o Matce Bożej Kilka myśli o Matce Bożej
ks. Jan Twardowski
Tomik wspaniałych, pełnych kapłańskiej mądrości refleksji o modlitwie. "Modlić się - to pozwolić kochać się Bogu"... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Barbara : 08.12.2017, 08:35
 Mateńko Przenajświętsza błagam CIĘ o łaskę nawrócenia dla Dawida i Kingi o ich powrót do życia w wierze , o łaskę uwolnienia z nałogów w rodzinie i o zdrowie dla męża , dzieci ,wnuków , rodziców , braci i ich rodzin i dla mnie.Miej nas w swej opiece MATEŃKO.
 Ana: 08.12.2017, 08:04
 Matko, prosze Ci o laske spowiedzi i konunii sw.dla mnie i Roberta, prosze o potrzebne laski dla Ali, Darii, naszych najblizszych.Prosze o chrzest dla malego Franciszka, zeby jego rodzice oddali go Bogu. O laski zycia wiecznego dla naszych zmarlych z rodziny i nie tylko. W i tencji grzesznikow prosze o potrzebne im laski i intencji ksiezy, ktorzy zeszli ze swej drogi..wybacz im Mateczko..prosze rownniez o pokoj w sercu. Mateczko kocham Cie.
 krystyna : 08.12.2017, 08:00
 Matko Boża Niepokalanie poczęta błagam o uleczenie mojego chrześniaka Damiana z patologicznej , grzesznej miłości do starszej kobiety z którą żyje w grzechu , uwolnienie z rąk szatana powrót do Boga , rodziny , domu Matko Boża ratuje jego bardzo młode życie , Boże Ojcze , Jezu Chryste, Duchu Święty błagam ratuj
 Grażyna: 08.12.2017, 07:59
 Mateńko Najukochańsza proszę otrzyj moje łzy i pociesz w smutku, daj zdrowie i łaskę wiary dla moich dzieci.Proszę o rozwiązanie trudnej sytuacji rodzinnej według woli Bożej. Dziękuję mateńko za wszystkie łaski otrzymane .
 Aneta : 08.12.2017, 06:19
 Maryjo bardzo Cie proszę zdrowie w rodzinie dla synka córki męża i mamy a przedewszystkim o dobre wyniki badań dla mnie bardzo się boje ale powierzam Maryjo te moje sprawy Tobie.proszę także o odmianę serca i nawrócenie dla taty i żeby markiety nie zniszczyły mojego sklepu.blogosław nam Matko i czuwają nad nami
 Aneta: 08.12.2017, 06:06
 Matko Najświętsza daj łaskę Bożą dla moich bliskich którzy się pogubili, Daj wiarę dla nas, że kiedyś wszyscy zmartwychwstaniemy i spotkamy naszych rodziców i bliskich. Za grzeszników aby się nawrócili. Dziękuję za wszystko i za wiarę którą w sobie mam.
 Kasia : 08.12.2017, 04:51
 Matko kochana proszę Cię uratuj moją rodzinę bardzo cie proszę
 Maryla: 08.12.2017, 04:32
 Matenko ukochana prosze cie o uzdrowienia mojego stryjka z ciezkiej choroby i o zdrowie i błogosławieństwo dla calej mojej rodziny.
 magdalena: 08.12.2017, 01:59
 Matko Cudowna, Przenajświętsza proszę Cię o łaskę nawrócenia dla moich najbliższych i wszystkich znajomych. Błagam o zdrowie dla męża, dzieci, rodziców, babci, teściów i innych z rodziny. Proszę też o uleczenie Zuzi P. z choroby skóry. Dzięki Ci Mateczko, bądż uwielbiona.
 Joanna: 08.12.2017, 00:42
 Moja kochana i najcudowniejsza Matuchno dziękuję Ci za to ,że Cię mam i Twoją opiekę. Proszę Cię o łaskę nawrócenia i uzdrowienia dla syna i jego dziewczyny. Poszę również o zdrowie dla mnie, męża, dzieci i wnuków, o dar pokory i 7 błogosławieństw, wiarę w naszym życiu i umiejętność wybaczania bliźnim, którzy nas skrzywdzili. Zawierzam Twojej matczynej opiece moją rodzinę i księży.
 Ewa: 08.12.2017, 00:10
 Matko najświętsza błagam o pomoc w rozwiązaniu moich kłopotów finansowych.Modlę się o zdrowie dla mojego męża i o powrót do domu na te sw.Bożego Narodzenia.Uczyń cud dla mojej rodziny.Tobie oddaje się w opiece i powierzam moją rodzinę.
 Jola: 08.12.2017, 00:05
 Mateńko proszę o zdrowie dla mojej mamy i dla mnie oraz w intencji dobrze Ci znanej
 Pragnaca potomstwa : 07.12.2017, 23:59
 Matko proszę Cię odobrą pracę i o dar macierzyństwa. Pomóc mojemu Mężowi zerwać z nałogami. Pobłogosław nasze rodziny.
 ZATROSKANA: 07.12.2017, 23:43
 MATEŃKO WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI DO BOGA MIŁOSIERNEGO W TEJ GODZINIE ŁASKI I WYJEDNAJ NAM MIŁOŚĆ KTÓRA ZWYCIĘŻY ZŁO PRZYJDŻ Z POMOCĄ MOJEJ RODZINIE ZWŁASZCZA DZIECIOM ,MI I MĘŻOWI ,MICHAŁOWI NAWRÓĆ NAS DO JEZUSA DOPOMÓŻ MATEUSZOWI W PRACY ZEBY NIE BYŁ ZAGUBIONY I W MIŁOŚCI I POMÓŻ MU ZNALEŻDŻ LEPSZĄ PRACĘ SPRAW ŻEBY CÓRKA MIAŁA STAŁĄ LEKARKĘ W PRACY I BYŁA SZANOWANA i zadowolona proszę o MIŁOŚĆ DLA NIEJ BŁOGOSŁAWIEŃSTWO. KOCHAM CIĘ BOŻE I KOCHAM CIĘ MATKO AMEN.
 barbara : 07.12.2017, 23:28
 MATEŃKO POBŁOGOSŁAW MOJEJ MAMIE IRENIE ,BRATU SŁAWKOWI I BRATU ŁUKASZOWI NAWRÓĆ ICH DO BOGA PROSZĘ O MIŁOŚĆ KTÓRA ZWYCIĘŻA ZŁO ,SZCZĘŚCIE ,WIARĘ I POKORĘ DAJ IM DOBRE ŻONY , DOBRĄ PRACĘ I SZCZĘŚCIE .KOCHAM CIĘ BOŻE KOCHAM CIĘ MATKO AMEN.
 barbara : 07.12.2017, 23:24
 MATEŃKO POBŁOGOSŁAW MOJEJ MAMIE IRENIE ,BRATU SŁAWKOWI I BRATU ŁUKASZOWI NAWRÓĆ ICH DO BOGA PROSZĘ O MIŁOŚĆ ,SZCZĘŚCIE ,WIARĘ I POKORĘ AMEN.
 barbara : 07.12.2017, 23:21
 MATEŃKO POBŁOGOSŁAW MOJEJ MAMIE IRENIE ,BRATU SŁAWKOWI I BRATU ŁUKASZOWI NAWRÓĆ ICH DO BOGA PROSZĘ O MIŁOŚĆ AMEN.
 matka : 07.12.2017, 23:18
 MATEŃKO NAJUKOCHAŃSZA NAWRÓĆ MOJE DZIECI SYNA MATEUSZA ,CÓRKĘ EMILIĘ ,MĘŻA MIRKA ,MICHAŁA I MNIE DO TWOJEGO SYNA WYBAW NAS OD ZŁEGO I POMÓŻ MOIM DZIECIOM W ŻYCIU PROSZĘ O MIŁOŚĆ ,ZARADNOŚĆ ,MĄDROŚĆ I POKORĘ,WIARĘ O DOBRĄ PRACĘ DLA SYNA CÓRKI ,MICHAŁA I MĘŻA .ORAZ DOBRĄ ŻONĘ DLA MATEUSZA I SZCZĘŚCIE ,ORAZ DOBREGO MĘŻA DLA EMILII I SZCZĘŚCIE NAWRÓĆ NAS I POBŁOGOSŁAW AMEN.
 matka : 07.12.2017, 23:14
 MATEŃKO NAJUKOCHAŃSZA NAWRÓĆ MOJE DZIECI SYNA MATEUSZA ,CÓRKĘ EMILIĘ ,MĘŻA MIRKA ,MICHAŁA I MNIE DO TWOJEGO SYNA WYBAW NAS OD ZŁEGO I POMÓŻ MOIM DZIECIOM W ŻYCIU PROSZĘ O MIŁOŚĆ ,ZARADNOŚĆ ,MĄDROŚĆ I POKORĘ O DOBRĄ PRACĘ DLA SYNA CÓRKI ,MICHAŁA I MĘŻA ORAZ DOBRĄ ŻONĘ DLA MATEUSZA I SZCZĘŚCIE ,ORAZ DOBREGO MĘŻA DLA EMILII I SZCZĘŚCIE NAWRÓĆ NAS I POBŁOGOSŁAW AMEN.
 matka : 07.12.2017, 23:13
 MATEŃKO NAJUKOCHAŃSZA NAWRÓĆ MOJE DZIECI SYNA MATEUSZA ,CÓRKĘ EMILIĘ ,MĘŻA MIRKA ,MICHAŁA I MNIE DO TWOJEGO SYNA WYBAW NAS OD ZŁEGO I POMÓŻ MOIM DZIECIOM W ŻYCIU PROSZĘ O MIŁOŚĆ ,ZARADNOŚĆ ,MĄDROŚĆ I POKORĘ O DOBRĄ PRACĘ DLA SYNA CÓRKI ,MICHAŁA I MĘŻA ORAZ DOBRĄ ŻONĘ DLA MATEUSZA I SZCZĘŚCIE ,ORAZ DOBREGO MĘŻA DLA EMILII I SZCZĘŚCIE NAWRÓĆ NAS I POBŁOGOSŁAW AMEN.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] (14) [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej