Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2023 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2023Wasze komentarze:
 Zina: 07.12.2021, 22:49
 Mateczko kochana proszę o łaskę uzdrowienia dla mnie z polipa na woreczku żółciowym, depresję i rozwiązanie .ugodowe w sprawach rodzinnych oraz zgodę w rodzinie .Błagam proszę o opiekę nade mną .Dziękuje Ci za wszystko.
 Anna: 07.12.2021, 22:43
 Mateńko kochana bardzo Ci dziękuję za opiekę nad moją rodziną. Błagam Cię Mateńko Przenajświętsza o powrót do zdrowia z tej strasznej choroby mojego męża. Proszę o nawrócenie mojej córki Magdaleny i o zdrowie dla niej i mojej wnuczki. Mniej też w swojej opiece moją mamę. I prosze daj mi siłę żebym mogła służyć swojej rodzinie jak najdłużej
 Zina: 07.12.2021, 22:39
 Mateczko kochana proszę o łaskę uzdrowienia dla mnie z polipa na woreczku żółciowym, depresję i rozwiązanie .ugodowe w sprawach rodzinnych oraz zgodę w rodzinie .Błagam proszę o opiekę nade mną .Dziękuje Ci za wszystko.
 czcicielka wierna : 07.12.2021, 22:36
 matko uwolnij wojtka od dlugow dopomoz mu ulozyc zycie na mocnych fundamentachzeby juz nigdy nie zeszedl na zla droge matko czuwaj nad nim prosze o religijnego dobrego meza dla corki o opieke nad rodzina 2 syna a nam rodzicom dopomoz madrze i rozsadnie podejmowac wszelkie decyzje matko czuwaj nad nasza rodzina tylko modlitwa rozancowa daje nam sile na kazdy dzien ktora z mezem codzinnie odmawiamy matko wstawiaj sie za nami u twojego syna
 Czesław: 07.12.2021, 21:17
 Matko Najświętsza, proszę o łaskę przywrócenia wiary i zdrowie w mojej rodzinie i pomoc w załatwieniu wszystkich spraw które potrzebują Twojej pomocy i Twojego syna
 Aniela : 07.12.2021, 20:39
 Matko Boża daj zdrowie dla moich bliskich otocz opieką wnuków.,daj zgodę w rodzinie.Dopomóż mi w moich planach .Przymnóż nam wiary ulituj się nad grzesznikami.Matko kochana proszę o łaskę wiary mojej córce,synowi i wnuków.
 Grażyna: 07.12.2021, 20:13
 Matko, Królowo Różanca Świętego dziękuję Ci za otrzymane łaski, za dar zdrowia mojego syna Konrada. W godzinę Łaski błagać Cię będę o wiarę dla moich dzieci, nawrócenie i wzajemną miłość. Ufam Ci Matuchno Nieustającej Pomocy z Wadowickiej Bazyliki. Niegodna czcicielka
 jadwiga: 07.12.2021, 20:05
 Błagam Cię Mateczko Najdroższa o ratunek dla rodzin mojego syna i córki. Uratuj ich rodziny, oświeć moje wnuki i nie pozwól im zejść na złą drogę.
 Halina: 07.12.2021, 19:26
 Matko Boża tak bardzo cię proszę i błagam o uzdrowienie mojej mamy, żeby wyzdrowiała i cieszyła się długim życiem, a my nią, że z nami jest. Proszę o potrzebne laski dla całej mojej rodziny i błogosławieństwo Boże. Schowaj nas pod swój płaszcz bezpiecznie i chroń nas od wszelkiego zła.


 Beata: 07.12.2021, 19:15
 Matko Najświętsza proszę o uzdrowienie z mojej choroby. wierzę i ufam Tobie.
 Beata: 07.12.2021, 19:12
 Mateńko kochana dziękuję za łaski otrzymane i opiekę. Proszę o zdrowie dla mojej rodziny , dzieci, męża, ojca i dla mnie. Szczególnie proszę o pomoc w kłopotach wnuczki i o pracę dla córki. Mateńko uproś u swojego Syna łaskę opieki nad nami.
 JUSTYNA: 07.12.2021, 17:11
 Mateczko Przenajswietsza, opiekunka nasza racz wyjednac u Twojego syna laske macierzynstwa dla mojej corki. Otocz ja plaszem matczynej opieki i wraz z Duchem Swietym pomoz jej powrocic do aktywnego praktykowania naszej wiary. Prowadz ja przez zycie malzenskie zgodnie z wola Boga, a chron przed nieczystymi silami.
 Anna: 07.12.2021, 17:02
 Święta Maryjo Niepokalanie Poczęta za Twoim wstawiennictwem gorąco proszę o szczęśliwą operację i powrót do zdrowia mojej córki . Daj jej siłę fizyczną i psychiczną Maryjo ufam w Twoje miłosierdzie.
 Kaja : 07.12.2021, 16:52
 Matko Przenajświętsza bądź zawsze przy nas. Pomóż nam pokonać zło i niepowodzenia które nas prześladują. Proszę Cię o zdrowie dla mnie i moich najbliższych. Ochroń nas Matko proszę.
 Gosia: 07.12.2021, 16:25
 Matko Boża proszę wyzwól mojego syna Daniela z nałogu narkomanii i żeby się nawrócił na właściwą drogę.Prosze opiekuj się moją rodziną i obdarz nas swoją miłością i opieką . Proszę Cię Matuchno Kochana abyś zdjęła z nas ciężar długów.Amen
 matka: 07.12.2021, 10:43
 Najświętsza Matko Maryjo Niepokalanie Poczęta , pokornie proszę o łaski dla mojej rodziny o nawrócenie i uzdrowienie naszych dusz i ciał , o łaski potrzebne dla zbawienia naszych dusz. szczególnie proszę o łaskę nawrócenia i uzdrowienia dla mojego syna Jerzego i córki Karoliny , o wszelkie potrzebne łaski dla mojej synowej , narzeczonego córki , o łaskę nawrócenia dla mojej siostry i wszelkie potrzebne łaski dla mojej Mamusi . Mateńko Najświętsza proszę bądź na zawsze Patronką mojej rodziny . Amen
 janusz: 07.12.2021, 04:17
 Matko Boża Proszę o łaskę uzdrowienia mnie z guza w odbytnicy czasami krwawiący, spuchniętego lewego kolana oraz zaczerwionego miejsca intymnych panów i krosty na brzuchu i plecach i zaczerwienienie na lewym pośladku i zdrowie psychicznych oraz radość i sens życia i zdrowie dla mnie i całej mojej rodziny
 Teresa: 06.12.2021, 04:48
 Najukochansza Moja Mateczko prosze cię upros u swojego syna najmilszego i ojca wszechmocnego o wybaczenie mi popełnionych ciężkich grzechów z przed lat , dopomóż mojej całej rodzine w zdrowiu i w zgodzie , proszę cię również o dobra drogę do życie dorosłego moich dzieci a spokojna starość dla nas , dopomóż również wszystkim dusza w czyscu cierpiącym , i Boże miłosierdzie dla wszystkich cierpiących w chorobach , kochamy was z całego serca ......
 Roberto: 05.12.2021, 19:32
 Matko Boża, pomóż uratować moją rodzinę i moje małżeństwo. Nie opuszczaj nas.
 Lidia: 05.12.2021, 19:25
 Najdroższa Matko moja, błagam Cię, uproś u swojego Syna cud uzdrowienia dla mnie. Dziękuje Ci, ze jeszcze żyje, choć lekarze dawali mi tylko trzy miesiące. Pozwól mi jeszcze cieszyć się dziećmi. Matko moja dziękuje Ci za wszystko.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] (14) [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

św. Kamil de Lellisśw. Kamil de Lellis

Modlitwa do św. Kamila de LellisModlitwa do św. Kamila de Lellis

Litania do św. Kamila de LellisLitania do św. Kamila de Lellis

Modlitwa do św. Henryka IIModlitwa do św. Henryka II

św. Franciszek Solanośw. Franciszek Solano

MisjaMisja (Mk 6,7-13)

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej