Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Jak kochać i być kochanym Jak kochać i być kochanym
John Powell
Autor, amerykański jezuita, rozmawia z czytelnikami o sprawach intymnych w sposób prosty i przystępny, by razem z nimi podjąć próbę rozwiązania tajemnic miłości... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 NINA: 08.12.2016, 10:21
 MATKO NAJŚWIĘTSZA PROSZĘ O ŁASKĘ UZDROWIENIA Z CHOROBY NOWOTWOROWEJ MĘŻA-bardzo kochająca TWOJE SERCE -czcicielka.JEZU UFAM TOBIE!
 Wiola. 8. 12. 2016. 10. 15. : 08.12.2016, 10:20
 Matko Najukochansza proszę Cię o zdrowie dla moich dzieci męża mamy wujka chorego na ciężki nowotwór złośliwy za chrzestna. Za nawrócenie mojego brata bratowej i za zgodę w całej naszej rodzinie. Poblogoslaw nam Matko.
 Barbara: 08.12.2016, 10:16
 Matko prosze o zdrowie dla mojego taty o udaną operację.
 Zofia: 08.12.2016, 10:14
 Maryjo mateczko moja dziękuje za wszystkie łaski, które na nas zsyłasz. Pokornie Cię dzisiaj proszę o łaskę nawrócenia dla całej mojej rodziny , dla nas wszystkich grzeszników , błagam , aby moje córki wyszły za mąż , aby ich rodziny były Bogiem silne , aby nigdy nie odeszły od Boga. Proszę Cię o zdrowie dla nas , o pracę . Proszę o nawrócenie mojego męża , o łaskę wiary dla niego . Proszę o nawrócenie tych, którzy odeszli od Boga z rodziny i znajomych. Przepraszam za moje upadki. Mateczko kocham Cię . Oddaję siebie i całą moją rodzinę pod Twoją opiekę. Proszę bądź z nami w każdy czas, wspieraj i ratuj nas. Amen
 ala: 08.12.2016, 10:12
 Matko Najświętsza w godzinie Łaski twoja czcicielka błaga Cię o pomoc dla całej rodziny w której jest alkohol zdrada ,brak miłości ,niezgoda.brak szacunku dla mnie bo nie zgadzam się na takie postępowanie moich najbliższych i upominam ich że tak się nie postępuje jestem najgorszą z tego powodu.Wyzwól ich od demona alkoholizmu kłamstwa ,zaprzeczania i podwójnego życia .niech się nawrócą i pozwolą mi żyć tak jak Bóg przykazał.Zajmij się tym Matko bo opadam z sił .Proszę o uzdrowienie dla Łukasza chorego na epilepsję.pomóż mu bo bardzo cierpi odrzucony przez ludzi.Odmień mój los i moich dzieci niech wrócą na drogę Ewangelii, prawdy .sprawiedliwości .Czuwaj nad nami nieustannie i prowadz do Twojego syna .
 Dorota: 08.12.2016, 10:12
  mateńko najukochańsza proszę cię o pomnożeniu wiary dla mojej całej rodziny opow układanie życia osobistego mojej córki Ani mateńko najukochańsza proszę o miłosierdzie boże dla mojego syna świętej pamięci Macieja o miłość do mojej małżeństwie nadzieję w życiu Dziękuję ci za wszystkie łaski otrzymane do tej pory
 weronika: 08.12.2016, 10:07
 Dziekuje za wszystkie otrzymane laski Matenko,za to, ze nieustannie otaczasz mnie opieka,ze jestes przy mnie,ze wstawiasz sie za mna u Pana. Kocham Cie. Trwaj przy mnie I dalej otulaj swoim plaszczem. Dziekuj w moim imieniu za uzdrawianie mojej duszy I ciala. Dziekuj za nadzieje,wiare I milosc. Dziekuj za ocalenie mnie dla mojej rodziny. Kocham Cie Matenko.
 Karolina: 08.12.2016, 10:02
 Matko Moja! Modliłam się do Ciebie rok temu o tej porze. Dziś jestem w szczęśliwej ciąży i za dwa tygodnie razem z mężem będziemy witać naszego syna w ramionach. Chcę Ci powiedzieć tylko jedno: Dziękuję.
 Gosia: 08.12.2016, 10:01
 Matko, dziękuję Ci za wszystkie cuda, których doświadczyłam w Roku Miłosierdzia. Proszę opiekuj się nami. Proszę o zdrowie dla mojej rodziny, o potrzebne łaski dla mnie w pracy zawodowej i o nawrócenie mojego męża. Proszę o taką pracę dla niego i takie życie, które poprowadzi go do Boga.
 Twoja trzcicielka: 08.12.2016, 09:55
 Matko Boza prosze uwolnij mojego męża z nałogu picia alkoholu oraz z dyktatorstwa dla wszystkich członków naszej rodziny jak rowniez poskrom jego nerwowość wiele wydarzyło się w naszym życiu wzajemnie popełniliśmy błedy jednak on nie potrafi sie przyznać rani nas swoim zachowaniem odpycha od siebie jest mi z tym cięzko zyc Dziękuje za wszystko co otrzymuję na codzień i proszę o opiekę
 Twoja trzcicielka: 08.12.2016, 09:54
 Matko Boza prosze uwolnij mojego męża z nałogu picia alkoholu oraz z dyktatorstwa dla wszystkich członków naszej rodziny jak rowniez poskrom jego nerwowość wiele wydarzyło się w naszym życiu wzajemnie popełniliśmy błedy jednak on nie potrafi sie przyznać rani nas swoim zachowaniem odpycha od siebie jest mi z tym cięzko zyc Dziękuje za wszystko co otrzymuję na codzień i proszę o opiekę
 matka: 08.12.2016, 09:52
  Matko najdroższa błagam Cię pomoz mi
 Joanna: 08.12.2016, 09:48
 Mamuniu Moja Ukochana dziękuję Ci za codzienną opiekę którą czuję i ośmielam się prosić o zgodę w mojej rodzinie i łaskę spotkania przez moją córkę kogoś kogo pokocha i kto ją będzie kochał aby założyli szczęśliwą rodzinę jeżeli to jest zgodne z wolą Boża.Mateńko Moja proszę również o nawrócenie mojego zięcia na drogę wiary. Mateńko Kochana przymnóż mojej rodzinie i mnie wiary.Kocham Cię i przytulam się do Twoich stóp prowadź nas do nieba.
 Roma: 08.12.2016, 09:47
 Matko Boża i Matko Nasza proszę o nawrócenie całej Rodziny do Twojego Syna.Również proszę i błagam i liczę już tylko na Ciebie o pomoc w tym nie ładzie dla Nas skomplikowanego życia, jaki teraz przeżywamy. Matko liczę na Twoją pomoc, gdyż od pięciu nie potrafimy wyjść z tych sytuacji.
 Irek : 08.12.2016, 09:45
 Niepokalane Matko proszę Cię o zdrowie dla mojej rodziny i o dobro o które Cię proszę w sercu, o miłości Do mojej kobiety. Trzymaj w swej opiece moją mamę.
 Stanisława: 08.12.2016, 09:44
 Mateńko Nieustającej Pomocy dziękuję za dotychczasowe życie i moją rodzinę, błagam Cie ulecz moich synów i nawróć ich do Twego Najukochańszego syna Jezusa Chrystusa, wspomnij na mnie , Maryjo zawierzam ci wszystkie moje sprawy, ty się teraz nimi zajmij ja już nie mam siły
 matka: 08.12.2016, 09:36
 Matko Boża, proszę Cię o nawrócenie mojego syna Tomka o trzeźwości wskrzeszenie wiary u moich dzieci i miłość w rodzinach Matko Najukochańsza TY sie tym zajmij ufam TOBIE
 Katarzyna: 08.12.2016, 09:28
 Maryjko, proszę o łaskę dobrej godnej i stałej pracy dla mnie i mojego męża. Amen
 Henryk: 08.12.2016, 09:26
 Matko nasza w godzinę miłosierdzia poproś Syn swego a Pana naszego o pokój na świecie o pojednanie miedzy narodami o wzajemne wybaczenie powstałych krzywd. Proszę o zdrowie dla moje żony oraz zdrowie dla naszych dzieci i wnuków. Dziękuję za doznane łaski. Miej nas w swojej opiece.
 wierzaca: 08.12.2016, 09:20
 Matko blagam Cie o cud dla ciezko chorego Stefana. Wierze ze go uzdrowisz. Prosze rowniez o zdrowie dla Rysia ktory potrzebuje Twojej opieki. Blagam o potrzebne laski dla mnie I mojej calej rodziny. Blagam badz przy nas! Dziekuje za wszystko!!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] (30) [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej