Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Kilka myśli o Matce Bożej Kilka myśli o Matce Bożej
ks. Jan Twardowski
Tomik wspaniałych, pełnych kapłańskiej mądrości refleksji o modlitwie. "Modlić się - to pozwolić kochać się Bogu"... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Twoja trzcicielka: 08.12.2016, 09:55
 Matko Boza prosze uwolnij mojego męża z nałogu picia alkoholu oraz z dyktatorstwa dla wszystkich członków naszej rodziny jak rowniez poskrom jego nerwowość wiele wydarzyło się w naszym życiu wzajemnie popełniliśmy błedy jednak on nie potrafi sie przyznać rani nas swoim zachowaniem odpycha od siebie jest mi z tym cięzko zyc Dziękuje za wszystko co otrzymuję na codzień i proszę o opiekę
 Twoja trzcicielka: 08.12.2016, 09:54
 Matko Boza prosze uwolnij mojego męża z nałogu picia alkoholu oraz z dyktatorstwa dla wszystkich członków naszej rodziny jak rowniez poskrom jego nerwowość wiele wydarzyło się w naszym życiu wzajemnie popełniliśmy błedy jednak on nie potrafi sie przyznać rani nas swoim zachowaniem odpycha od siebie jest mi z tym cięzko zyc Dziękuje za wszystko co otrzymuję na codzień i proszę o opiekę
 matka: 08.12.2016, 09:52
  Matko najdroższa błagam Cię pomoz mi
 Joanna: 08.12.2016, 09:48
 Mamuniu Moja Ukochana dziękuję Ci za codzienną opiekę którą czuję i ośmielam się prosić o zgodę w mojej rodzinie i łaskę spotkania przez moją córkę kogoś kogo pokocha i kto ją będzie kochał aby założyli szczęśliwą rodzinę jeżeli to jest zgodne z wolą Boża.Mateńko Moja proszę również o nawrócenie mojego zięcia na drogę wiary. Mateńko Kochana przymnóż mojej rodzinie i mnie wiary.Kocham Cię i przytulam się do Twoich stóp prowadź nas do nieba.
 Roma: 08.12.2016, 09:47
 Matko Boża i Matko Nasza proszę o nawrócenie całej Rodziny do Twojego Syna.Również proszę i błagam i liczę już tylko na Ciebie o pomoc w tym nie ładzie dla Nas skomplikowanego życia, jaki teraz przeżywamy. Matko liczę na Twoją pomoc, gdyż od pięciu nie potrafimy wyjść z tych sytuacji.
 Irek : 08.12.2016, 09:45
 Niepokalane Matko proszę Cię o zdrowie dla mojej rodziny i o dobro o które Cię proszę w sercu, o miłości Do mojej kobiety. Trzymaj w swej opiece moją mamę.
 Stanisława: 08.12.2016, 09:44
 Mateńko Nieustającej Pomocy dziękuję za dotychczasowe życie i moją rodzinę, błagam Cie ulecz moich synów i nawróć ich do Twego Najukochańszego syna Jezusa Chrystusa, wspomnij na mnie , Maryjo zawierzam ci wszystkie moje sprawy, ty się teraz nimi zajmij ja już nie mam siły
 matka: 08.12.2016, 09:36
 Matko Boża, proszę Cię o nawrócenie mojego syna Tomka o trzeźwości wskrzeszenie wiary u moich dzieci i miłość w rodzinach Matko Najukochańsza TY sie tym zajmij ufam TOBIE
 Katarzyna: 08.12.2016, 09:28
 Maryjko, proszę o łaskę dobrej godnej i stałej pracy dla mnie i mojego męża. Amen
 Henryk: 08.12.2016, 09:26
 Matko nasza w godzinę miłosierdzia poproś Syn swego a Pana naszego o pokój na świecie o pojednanie miedzy narodami o wzajemne wybaczenie powstałych krzywd. Proszę o zdrowie dla moje żony oraz zdrowie dla naszych dzieci i wnuków. Dziękuję za doznane łaski. Miej nas w swojej opiece.
 wierzaca: 08.12.2016, 09:20
 Matko blagam Cie o cud dla ciezko chorego Stefana. Wierze ze go uzdrowisz. Prosze rowniez o zdrowie dla Rysia ktory potrzebuje Twojej opieki. Blagam o potrzebne laski dla mnie I mojej calej rodziny. Blagam badz przy nas! Dziekuje za wszystko!!
 Ania: 08.12.2016, 09:12
 kochana Matko Boża, dziękuję Ci za wszystkie otrzymane do tej pory łaski. Proszę udziel mi łaskę zdrowia oraz daru macierzyństwa dla nas z Michałem.
 Mgdalena: 08.12.2016, 09:10
 Matko Niepokalana, Różo Duchowna dziś w Twoje święto przychodzę Ci podziękować za wszelkie łaski otrzymane przez Ciebie. Dziękuję serdecznie. I przychodzę także błagać Cię całym sercem o silną,żywą wiarę, wiarę co góry przenosi dla mnie mojego męża i dzieci.O nawrócenia w całej rodzinie i tej bliższej i tej dalszej. Błagam też o przemianę naszych serc, zaufanie , dobrą spowiedź dla członków mojej rodziny.O Dary Ducha Świętego. I pokornie proszę pracę dla mnie, pracę, której tak bardzo potrzebuję.Amen
 Ewa: 08.12.2016, 09:07
 Matko Najświętsza dziękuję Ci za opiekę, za udany przeszczep Męża , proszę o łaskę zdrowia dla Niego i siły di przezwyciężania trudów , aby mógł znaleźć pracę.Proszę CięMateczko o łaskę nawrócenia dla nas i naszych bliskich, o pokój na świecie i jeśli jest to zgodne z wolą Boża o łaskę zostania rodzicami
 Baska: 08.12.2016, 08:58
 Matko Przenajświętsza proszę Cię o nawrócenie się mojego męża. Aby przestał okłamywać swoją rodzinę, czyli mnie i moje dzieci, udawać, że nie widzi udowadnianych mu kłamstw. Proszę aby wrońcu przejrzał, jak wiele zła wyrządził w życiu swoim najbliższym. Jak bardzo niszczy nas nerwowo i psychicznie. Matko Boża, pomóż mi przez to przejść, bo jest to dla mnie bardzo trudne. Boję się, że nie dam już rady, brakuje mi sił, bo trwa to zbyt długo. Daję mu kolejna szansę tłumacząc, że dla dobra dzieci, ale i one już widzą, jaki jest ich tato. Pomóż mi to przetrwać i się nie załamać. Ufam Ci i wierzę, że pomożesz mu z tego życia w kłamstwie wyjść.
 Joanna: 08.12.2016, 08:58
 O Niepokalana! Błagałam Cię za moją córką. Proszę wyproś dla niej łaskę uzdrowienia z depresji i lęków. Niech dobry Bóg uleczy jej poranione serce. Amen.
 marek: 08.12.2016, 08:56
 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem, a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus". I Tym.2,5. Jemu oddaję cześć i chwałę i do Niego się modlę, bo On jest Zbawicielem i przez Niego są łaski i nawrócenia ludzi dokonujące się. Dlatego do Niego się zwracamy, wynika, że nie ma innych pośredników jak On z tego fragmentu Biblii.
 Justyna: 08.12.2016, 08:55
 Mateńko kochana ! Dziękuję Ci za pomoc , za dotychczasowe łaski , którymi nas obdarzyłeś .Proszę Cię o zgodę , o zdrowie dla Naszej całej rodziny , a szczególnie dla Mojej córeczki którą ciągle nęka jakaś choroba :( Proszę Cię o siłę , cierpliwość i dobre rady którymi mogłabym dobrze wychować dzieciaki . Proszę również o silną wolę dla mojego taty , aby wyzbył się tych nałogów co go nękają . Przepraszam za wszystko i dziękuję bo wiem , że jesteś przy Nas .
 Adrianna : 08.12.2016, 08:54
 Matko Boża, proszę Cię o pomoc w dobrym przygotowaniu się do egzaminów maturalnych, zdaniu matury na jak najlepszym poziomie i dostaniu się na wymarzone studia, o zdrowie dla mnie i mojej rodziny oraz o nowych przyjaciół, dzięki którym miałabym więcej siły i motywacji do codziennej, kilkugodzinnej nauki.
 Grażyna: 08.12.2016, 08:46
 Proszę Cię Maryjo o dary Ducha św. dla naszych kapłanów.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] (30) [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej