Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2023 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2023Wasze komentarze:
 Magda: 05.12.2020, 21:43
 Mateczko prosze Cie z calego serca o uleczenie nas z pandemi.Daj Matko mi sily do pracy, abym byla zawsze przy pacjentach ktorzy odchodza do Twojego Syna. Mateczko prosze Cie tez za Moje Malzenstwo ,aby kochala MOJEGO MEZA I BYLA PRZY NIM ZAWSZE.MATKO MIEJ NAS ZAWSZE W SWOJEJ OPIECE.BADZ PRZY NAS KAZDEGO DNIA
 Ola: 05.12.2020, 21:20
 Niepokalana proszę Cię za wszystkie osoby z zaburzeniem lękowym, które jest prawdziwym piekłem, zwłaszcza za Agę , Anię, Alicję, Gracjana, Deborę, Asię , Kubę i Olę; błagam Cię , wyproś nam wolnośc od panicznego lęku i jego objawów w ciele. Niech Bóg bedzie uwielbiony
 Slowianin: 05.12.2020, 20:07
 Jeżu ufam tobie.
 Stroskana: 03.12.2020, 13:36
 Maryjo błagam o łaskę zdrowia, aby moje włosy przestały wypadać i odrosły. Tobie chwała na wieki.
 Iza: 03.12.2020, 10:42
 Maryjo Ty jesteś moją ostatnią nadzieją. Błagam Cię z całego serca, wysłuchaj mojej prośby abym nie straciła pracy i swojej rodziny. Jestem psychicznie wykończona. Mateczko dodaj mi siły bo już sama nie daje rady. Nie chce stracić rodziny. Maryjo pomóż błagam.
 EWA: 02.12.2020, 15:54
 Matko Najświętsza pomóż Ani, Tomkowi i Katarzynie - wyproś dla nich łaskę nawrócenia. Miej w opiece mojego wnuka Maciusia, który urodził się 4 listopada 2020 roku. Dziękuje Tobie Matko za wszelkie łaski jakie otrzymaliśmy z mężem w ciągu 41 lat małżeństwa i proszę o dalszą opiekę
 Basia: 30.11.2020, 21:19
 Matko Boga, moja Matko, powierzam Ci, Maryjo, operację mojej Mamy. Bądź przy Niej i przy medykach, ktorzy będą operować. Chroń proszę Ją. W Tobie pokładam nadzieję.
 Arek: 27.11.2020, 21:31
 Matko Najświętsza weź po swój płaszcz moją bratową i wylecz ją z choroby alkoholowej daj jej dużo siły w walce z nią dziś poszła do ośrodka a sama chciała różaniec Proszę o modlitwę
 Helena: 25.11.2020, 22:57
 Matko Najświętsza błagam Cię o nawrócenie moich dzieci M i J. Błagam o ich powrót i o to, żebyśmy ponownie tworzyli rodzinę. Przytul nas do swego serca Maryjo. My potrzebujemy tego. Potrzebujemy Ciebie. Pamiętaj o nas Matko nasza.


 Mama: 29.08.2020, 15:31
 Matko Boska najukochańsza dziekuje sercem calym za dar macierzyństwa oraz za wsparcie mnie w najcięższych chwilach. Calym sercem oddaje się Tobie.
 Iwona: 14.05.2020, 11:52
 Matko Przenajswietsza, prosze Cie z calego serca o dar macierzynstwa.
 Klara: 30.01.2020, 22:32
 Matko, dziękuję z to wszystko co mam Przepraszam,że tak rzadko przychodzę do Ciebie Proszę,o poprawę zdrowia męża i taty Miej nas w swojej opiece
 Maria: 13.01.2020, 21:20
 Maryjo najukochansza,dziękuję Ci za wszystkie laski ,jakie otrzymala od Ciebie moja rodzina,wiem,że Ty możesz wszystko,dziekuje,dalej pod Twoją opiekę oddaję mojego męża,Tpbie chcę zaufać do końca.
 Iwo: 26.12.2019, 20:38
 Bóg zapłać za modlitwę która zaowocowała pomocą synowi w nałogu którym są narkotyki.Wiem że przez gorącą modlitwę Maryja Matka wyprosiła łaski dla niego u Boga.Teraz modlę się żeby nigdy więcej do tego nałogu nie wrócił.Módlmy się bo Bóg to nasza nadzieja.Jezu ufam tobie.
 Anton: 11.12.2019, 12:40
 Umilowana Matko Boza! Ochron nas przed schatanem. Daj mi sile, byc lepszym mezem, ojcem i czlowiekiem. Daj znak mojej kochanej zonie i synowi, zeby sie do Ciebie nawrucili. Bog zwami moi kochani!
 Izabella: 11.12.2019, 03:01
 Matke Boza, ja chce po dziekowac Tobie za wszystko co uprosilas dla mnie I mojego meza u syna Twego Jezusa Chrystusa. Za Twoim przemozna ma wstawiennictwem I prosba I zanoszonymi do Ciebie, dzisiaj pogodzeni ukuleles my bylismy w kosciele na Roratach. Matki Boza upraszaj zdrowie psychiczne dla meza, a dla mnie cierpliwosc, lagodnosc I pokoj serca, tak abym mogla przyjac z pokora wszystko co Bog dla mnie przygotowal. Maryji Matko Milosierdzia modl sie za nami, otaczam opieka I umocnij w wierze.
 teresa: 10.12.2019, 15:43
 Matko Boza dziekuje za twe laski
 Mama: 10.12.2019, 08:33
 Niepokalana Matko Nieustajacej Pomocy prosze wstaw sie za mojego syna do Swojego Syna Jezusa Chrystusa o Blogoslawienstwo Boze Potrzebne Laski Laske Nawrocenia Dary Ducha Sw a szczegolnie koncentracje w nauce .Swiatlo Duch sw Maryjo Zawierzam Ci Mojego Syna Prowadz Kieruj Nawracaj .Prosze DZIEKUJE
 jg: 09.12.2019, 19:05
 Kochana Matko proszę Ciebie o łaskę dla naszej, rozpadającej się rodziny . Dla Boga i Twojego Syna Jezusa Chrystusa nie ma rzeczy nie możliwych .Proszę Ciebie otocz opieką i okryj Twoim płaszczem nasze dzieci Niech zawsze będą miały w Tobie Maryjo wsparcie i niech zawsze się do ciebie uciekają i powierzają sprawy z którymi sobie nie radzą . Pod Twoją Obronę niech zawsze się uciekają.
 Izabella: 09.12.2019, 16:40
 Matke Boza, ja chce po dziekowac Tobie za wszystko co uprosilas dla mnie I mojego meza u syna Twego Jezusa Chrystusa. Za Twoim przemozna ma wstawiennictwem I prosba I zanoszonymi do Ciebie, dzisiaj pogodzeni ukuleles my bylismy w kosciele na Roratach. Matki Boza upraszaj zdrowie psychiczne dla meza, a dla mnie cierpliwosc, lagodnosc I pokoj serca, tak abym mogla przyjac z pokora wszystko co Bog dla mnie przygotowal. Maryji Matko Milosierdzia modl sie za nami, otaczam opieka I umocnij w wierze.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] (30) [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP - dzień 4Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP - dzień 4

Nabożeństwo Pierwszych Sobót MiesiącaNabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca

bł. Rafał Chylińskibł. Rafał Chyliński

Modlitwa do bł. Rafała ChylińskiegoModlitwa do bł. Rafała Chylińskiego

Litania do bł. Rafała ChylińskiegoLitania do bł. Rafała Chylińskiego

Modlitwa do św. BibiannyModlitwa do św. Bibianny

Najbardziej popularne

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej