Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2023 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2023Wasze komentarze:
 Monika: 07.12.2020, 23:57
 Najświętsza Matko proszę o łaskę nawrócenia dla wszystkich grzeszników uzdrów ten świat że zła,proszę Cię Maryjo o łaskę zdrowia duszy dla mnie i moich dzieci oraz dużo siły w tym ciężkim dla nas czasie.
 Jadwiga: 07.12.2020, 23:44
 Niepokalana Maryjo dziękuję za wszystkie otrzymane łaski,za każdy dzień z Tobą .Matuchno Ty wiesz jak bardzo potrzebujemy Twojej pomocy i opieki.Proś Jezusa Syna Swego za nami o uzdrowienie nas z licznych chorób,o łaskę wiary ,nadziei i miłości,o zatrzymanie pandemii w całym świecie. Twemu Niepokalanemu Sercu zawierzam siebie,moja całą rodzinę i przyjaciół.Opiekunko rodzin,uzdrowienie chorych módl się za nami a zmarłym śp rodzicom i krewnym wyproś łaskę nieba.
 Rafał: 07.12.2020, 23:43
 Matko Boża proszę Cię o zdrowie.Miej całą moją Rodzine w Opiece.Matko Boża Proszę o łaski i pomoc
 Hanna : 07.12.2020, 23:17
 Matko Przenajświętsza Najukochańsza proszę Cię o łaskę nawrócenia moich bliskich mi sercu ludzi, o umocnienie wiary, nadzieji i miłości o powrót do Boga i Kościoła mojej córki Kamili ,Łukasza , zięcia Mateusza i Jarka który ma zostać moim mężem, żeby był dobrym i kochającym Boga i mnie człowiekiem.Prosze o poprawienie relacji z moją siostrą,o zdrowie dla wszystkich moich dzieci i mamy bardzo kocham i wiem że ona modli się za mnie,wynagrodz jej to prosze.Proszę Matko rozkrusz zatwardziałe serca, nawróć grzeszników z mojej rodziny i proszę także o miłosierdzie i łaskę wybaczenia za popełnione grzechy w moim życiu.W Tobie pokładam cała nadzieję wypros łaski o które proszę, pomóż 🙏🙏🙏❤️
 Agnieszka: 07.12.2020, 23:05
 Kochana Matko, proszę Ciebie o wiarę, o światło Ducha Świętego, o spokój duszy i właściwe decyzje. Proszę opiekuj się mną.
 Agnieszka: 07.12.2020, 23:02
 Najukochańsza Matko, wysłuchaj moich próśb i miej proszę w opiece moich rodziców, czuwaj nad nimi, dodawaj sił, ulżyj ich bólowi i zachowaj w zdrowiu.
 J: 07.12.2020, 22:58
 Matko Przenajswietsza,proszę o Zdrowie dla Całej mojej rodziny.A także o nawrócenie, Ty dobrze wiesz o kogo chodzi....Prosze Cię aby w końcu w domu nastała Radość,Miłość,Dobre Słowo. Aby wszyscy się Szanowali.Abysmy doczekali się Szcescia Pan Bóg wie o co chodzi...Prosze Wyblagaj u Boga moje prośby.
 Małgorzata : 07.12.2020, 22:41
 Matko Przenajświętrza proszę Cię 🙏o łaskę nawrócenia dla moich dzieci i mojego rodzeństwa i mamy.Błagam o zdrowie dla siebie i mojej duszy,potrzebuje dużo siły psychicznie j fizycznie .Chroń nas od zarazy która teraz panuje.Matko moja nie potrafię ładnie pisać Ty wiesz co ja myślę i czuje.Najukochańsza moja wyproś u swojego syna Jezusa Chrystusa.Tak bardzo mi tego potrzeba🙏Amen Tak bardzo się cieszę ze mam Ciebie💐
 Lucyna: 07.12.2020, 22:34
 Matko Najswietsza przyjmij prosbe o nawrocenie wszystkich grzesznikow niewierzacych zniewolonych , za dusze w czysccu cierpiace aby zadna dusza nie zostala potepiona, za moja rodzine. Uceczko grzesznych modl sie za nami


 Grażyna aż: 07.12.2020, 22:28
 Matko kochana daj zdrowie mojemu mężowi a żeby stanął na nogi
 N: 07.12.2020, 22:25
 Matko Najświętsza wypros u Twego Syna łaskę dobrej pracy dla Wojtka,dla Neli o odwagę i rozwiązanie języka,dla Frycka o spokój i opanowanie,dla Gucia o łaskę mowy i rozwiązanie języka,o domek i ciągłą dla całej rodziny, dziękuję
 Jadwiga: 07.12.2020, 22:22
 Moja Najukochańsza Matko! Błagam Ciebie o Łaskę na duszy i ciele dla naszej całej rodziny i rodzeństwa, a zwłaszcza o powstanie z nałogów, zdrowie i nawrócenie dla Radka-chrześniaka i pomyślnośc ciężkiej sprawy. Dziiękuję za to z całego serca.
 Barbara: 07.12.2020, 22:21
 Matko Boża, Różo Duchowna proszę Cię za kapłanów. Ty wiesz czego im potrzepa. Kocham Cię, wstaw się za nami.
 Marta: 07.12.2020, 22:15
 Cała Twoja Maryjo proszę o zdrowie moje i mojej rodziny i opiekę szczególnie dopomóż mojemu bratu Pawłowi w tym ciężkim dla niego czasie, uchroń nas od wszystkiego zła i złych pokus. Daj nam Najświętsza doświadczyć wiary, nadzieji i miłości. Pomóż o matko naprawić to co zlego się dopuściliśmy
 Maria: 07.12.2020, 22:07
 Matko Najświętsza Maryja proszę o łaskę nowego życia dla Moniki i Mateusza, aby mogli zostać szczęśliwymi rodzicami.
 Anna: 07.12.2020, 22:02
 Matuchno proszę cię o miłość w rodzinie zdrowie dla domowników rozwiązanie trudnych spraw. Wiem że ty wszystko możesz proszę cię pomóż mi wspieraj mnie i moich bliskich daj nam dużo wiary nadzei i miłości. Uporzadkoj sprawy wnieś do naszego dou zgodę. Tak bardzo cie o to proszę.
 Jan: 07.12.2020, 21:53
 Matko, proszę o zdrowie i łaskę nawrócenia dla taty, Andrzeja
 Marianna: 07.12.2020, 21:50
 Ukochana Matko Pana naszego Jezusa Chrystusa i nasza uproś dla mojego wnuka Gustawka łaskę zdrowia ,żeby zaczął samodzielnie chodzić i rozmawiać proszę Cię dla Niego o zdrowie fizyczne ,psychiczne,intelektualne.Ulecz również chore ciało i duszę mojego męża.Miej w opiece moje wnuczęta ,dzieci całą moją rodzinę.Przybliż do Siebie i Pana naszego Jezusa Chrystusa moją rodzinę,znajomych i bliskich żeby odrodziła się w nas wiara,nadzieja i miłość Dziękuję
 Agata: 07.12.2020, 21:47
 Maryjo Niepokalana proszę o opiekę nad rodziną o wszelkie potrzebne łaski do życia w zgodzie z Ewangelią. Zwłaszcza dla brata PROSZĘ miej go w opiece. Proszę również o Twoje wsparcie dla kapłanów.
 Klaudia: 07.12.2020, 21:44
 Matko Przenajswietsza, proszę Cię bardzo o łaskę zdania egzaminu na prawo jazdy 14 grudnia, bądź wtedy przy mnie🙏🙏
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] (30) [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Grzegorz VIIGrzegorz VII

Modlitwa do św. Grzegorza VIIModlitwa do św. Grzegorza VII

Związki Jezusa ze świątyniąZwiązki Jezusa ze świątynią

ks. Tadeusz Lisieckiks. Tadeusz Lisiecki

Pieśń nad Morzem Szklanym (Ap 15,1-4)Pieśń nad Morzem Szklanym (Ap 15,1-4)

Przewlekła biegunka u dzieckaPrzewlekła biegunka u dziecka

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej