Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
Lektura traktatu jest cennym duchowym doświadczeniem. Im częściej po niego sięgamy, tym bardziej przemienia on nasze serca. Osnowę dzieła stanowi dewiza św. Ludwika Marii de Montfort: "Wszystko dla Jezusa przez Maryję"... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 A-a: 08.12.2017, 22:15
 Proszę o łaskę w sprawach przedstawionych MB
 A-a: 08.12.2017, 22:14
 Proszę o łaskę w sprawach przedstawionych MB
 Ewa: 08.12.2017, 21:43
 Maryjo, proszę o jak najszybszą adopcję. Proszę również by nasze przyszłe dziecko było zdrowe i szczęśliwe w naszej rodzinie.
 Ewa: 08.12.2017, 21:43
 Maryjo, proszę o jak najszybszą adopcję. Proszę również by nasze przyszłe dziecko było zdrowe i szczęśliwe w naszej rodzinie.
 MAŁGORZATA: 08.12.2017, 21:28
 MATUCHNO PROSZE O CUD UZDROWIENIA MOJEGO SYNA JAKUBA
 anna: 08.12.2017, 21:12
 Maryjo, przyjmij moje modlitwy. Wejrzyj na moje prośby, i uproś dla mnie te łaski - jeśli taka jest wola Twego Syna. Dziękuję Matko za Twoją opiekę. Kocham Cię.
 babcia ania: 08.12.2017, 21:07
 Maryjo Niepokalana, proszę o zdrowie, o prawidłowy rozwój emocjonalny dla Maciusia, o zdrowe serduszko, prawidłowy rozwój słuchu przy implantach, o rozwój mowy dla Tosiuni, o prawidłowy rozwój i ustąpienie alergii dla Stasia i Antosia. Czuwaj nad nimi Matko. Bądź przy nich zawsze. Kocham Cię Maryjo.
 Zofia: 08.12.2017, 20:07
 Daj niebo wszystkim którzy w Tobie pokładali nadzieję a już umarli, błogosław nam w drodze do nieba
 Agnieszka : 08.12.2017, 19:53
 Prosze o nawrocenie mojego taty, o zwrocenie sie sie ku Bogu. Prosze o wyjscie Z nalogu mojego Brata Adama, przebacznje win in nawrocenie siostry Natalli, or laski dla mamy o madros aby wiedzial jak okazywac milosc
 matka: 08.12.2017, 19:42
 Maryjo, proszę o błogosławieństwo Boże dla rodziny, o naprawienie relacji między małżonkami, o trwałość rodziny, ratunek dla małżeństwa, o zdrowie, o znalezienie pracy. O spłatę kredytu. O zgodę, szacunek i wybaczenie w rodzinie. Chwała Tobie Maryjo.
 Emilia: 08.12.2017, 19:35
 Marko prosze badz mi matka, ktorej prawie Nie Pamietam. Prosze ratuj maja rodzine moje malzenstwo. Naucz mnie byc cobra mama dla mojego synka I dobra zona. Niej nas w swojej opiece I chron od zlego.
 Basia: 08.12.2017, 18:38
 Matuchno! Dziękuję za otrzymane łaski.Proszę o nawrócenie synowej zdrowie duszy i ciała dla całej rodziny szczególnie dla córki i wnuczek,o zgodę i miłość dla całej rodziny.Oddajemy się Tobie.Ufamy że nam pomożesz.Kochamy Cię!!!
 Kasia: 08.12.2017, 18:37
 Matko kochana..w godzinie łaski proszę Cię bądz zawsze z nami.Pomagaj nam i chroń od złego.Daj dobre zdrowie calej rodzinie.Spraw aby spelniły nam się nasze marzenia.Nigdy nas nie opuszczaj...dziękujemy Tobie za to wszystko co mamy..i przepraszamy ze nie raz zasmuciliśmy Twoje oblicze...pozwól zebym znowu mogła kogoś pokochać..daj wiele lask calej rodzinie i mojemu kochanemu synkowi.Kochamy Cię nasza jedyna Matko.
 BARBARA: 08.12.2017, 18:34
 Najukochansza Matuchno proszę Cię o nawrocenie córki i wyleczenie jej z depresji, aby wybrała właściwą drogę w miłości, żeby zrozumiała że związek z osobą tej samej płci nie jest właściwy. Proszę o pomoc w uporaniu się z problemami rodzinnymi i osobistymi. Dziękuję Ci Matko za wszystkie łaski jakie otrzymałam.
 Ania: 08.12.2017, 17:49
 Maryjo, proszę Cię o nawrócenie grzeszników z mojej i męża rodziny, w szczególności za mojego brata - o wyzwolenie z nałogów i uratowanie jego małżeństwa. Proszę Cię także, nie pozwól nigdy moim dzieciom odejść od Kościoła i Boga. Spraw, aby poznali osoby na swej drodze życia, które jeszcze bardziej zbliżą ich do Ciebie i Twego Syna. Dziękuję Ci za dobrego męża, zdrowe dzieci i wszelkie łaski, które od Ciebie otrzymuję.
 Ania: 08.12.2017, 17:36
 Maryjo, proszę Cię o nawrócenie grzeszników z mojej i męża rodziny, w szczególności za mojego brata - o wyzwolenie z nałogów i uratowanie jego małżeństwa. Proszę Cię także, nie pozwól nigdy moim dzieciom odejść od Kościoła i Boga. Spraw, aby poznali osoby na swej drodze życia, które jeszcze bardziej zbliżą ich do Ciebie i Twego Syna. Dziękuję Ci za dobrego męża, zdrowe dzieci i wszelkie łaski, które od Ciebie otrzymuję.
 Teresa: 08.12.2017, 17:03
 Maryjo kochana pomóż w Tobie znanych moich problemach. Prosze o nawrocenie i wiary w Boga, regularne uczeszczanie do kosciola, mojego meza i corki. O zdrowie dla mojej calej rodzinki, szczegolnie mojego synka pomoc z jego trudnosciami i o progress w rozwoju, o laske dla mojego synka, o corke o madrosc i dobre wyniki w szkole, o pomoc w walce z nadwaga dla mnie. O lepsze jutro dla naszej calej rodzinki, Niech smutki odejdą i cała nasza rodzina odnajdzie spokój zdrowie i pociechę na przyszłość. Matko miej moje dzieci zawsze w opiece.
 Ryszarda: 08.12.2017, 16:58
 Matko Boża dziękuję Tobie za otrzymane dotychczas łaski. Proszę Ciebie o szczęśliwe małżeństwa dla moich córek spraw by Dobry Bóg obdarzył ich potomstwem. Zachowaj naszą rodzinę w dobrym zdrowiu. Matko wysłuchaj moich próśb. Święta Maryjo zawsze bądź z nami.
 Sławek: 08.12.2017, 16:51
 Bardzo proszę cię matko o łaskę nawrócenia mojej rodziny i moich znajomych. Proszę cię o łaskę którą się modlę od dawna. A także przydało by się troszkę więcej pieniędzy, proszę o lepiej płatną pracę.
 Bernadetta: 08.12.2017, 16:46
 Maryjo kochana prosze cie o powrot do zdrowia i łaske wiary.
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej