Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2023 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2023Wasze komentarze:
 lucyna: 08.12.2020, 12:07
 Prosze, blagam o nawrocenie mojego syna i wszystkich ktorzy sa blisko niego, prosze Matka ukochana poprowadz go TU i teraz we wszystkich sprawach, blagam o swiatlo wiary, poznania.
 MARIA: 08.12.2020, 12:07
 Matuchno Najdrozsza serdecznie prosze o zgode i zdrowie w rodzinie prosze o blogoslawienstwo dla syna miej go w swojej opiece i nas wszystkich
 Marzena: 08.12.2020, 12:06
 Matko proszę o zdrowie dla mojego męża i całej mojej rodziny
 W: 08.12.2020, 12:05
 Proszę o uzdrowienie dziadka, oraz ułożenie się spraw uczuciowych w związku.
 Monika: 08.12.2020, 12:03
 Matko daj nam siłę i nawrócenie. Dużo miłości w rodzinie. Daj nam przebaczenie sobie wzajemnie. Pragniemy dużo zdrowia.
 basia: 08.12.2020, 12:02
 Matko Boża proszę Cię o zdrowie , zgodę ,miłość i jedność w mojej rodzinie oraz Błogosław nam w każdej chwili. Dziękuję Matuchno za dotychczasową opiekę
 Franio: 08.12.2020, 12:01
 chciałbym żeby na całym świecie nie było covid-19
 Wojtek: 08.12.2020, 11:59
 Matko Najświętsza! Bardzo DZIĘKUJĘ CI za wszystkie łaski i za wszystko co robisz dla swoich dzieci. Jestem niewyobrażalnie wdzięczny. Proszę o zdrowie i pomyślność wszelką dla wszystkich, dla mnie i mojej rodziny.Proszę o spokój dusz zmarłych moich Rodziców i z całej mojej rodziny,Proszę o uzrdowienie relacji z moją siostrą i żeby zobaczyła,że droga którą idzie nie jest dobra. Modle się tez za dusze cierpiące w czyścu.I jeszcze raz dziekuję za wszystko .
 Elżbieta: 08.12.2020, 11:56
 Kochana Matko proszę o wszelki łaski dla mojej rodziny,zdrowie,zgodę i szacunek.Proszę o nawrócenie moich najbliższych i wsparcie na każdy dzień.Polecam Twojej opiece całą moją rodzinę .


 Tomasz: 08.12.2020, 11:56
 Matko Przenajswietsza bardzo prosze Cie o łaske zdrowia i bezpieczenstwa oraz bezpieczenstwa finansowego dla mnie, mojej zony Ani oraz corki Laury a takze dla Naszych rodzicow, rodzenstwa i dziadkow. Prosze umocnij nasza wiare, daj spokoj i optymizm oraz radosc i szczescie rodzinne. Uchron od wszelkich przeciwnosci losu oraz wspomoz w wychowaniu coreczki i w zdobywaniu nowych zdolnosci. Niech kazdego dnia i w dzien i w nocy wszystko nam sprzyja oraz płynie do nas zewszad bogactwo duchowe i finansowe. Bardzo serdecznie dziekuje
 Barbara : 08.12.2020, 11:55
 Maryjo, Matko Najświętsza, proszę o łaskę zdrowia, wiary, nadziei i miłości dla Beaty, Julii, Emilii, Łukasza, Piotra, Marcina, Magdaleny, Adama, Mariana, Renaty z rodziną i dla mnie. Matko łaski Bożej, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy! Matko Boska Nieustającej Pomocy, módl się za nami! Jezu ufam Tobie!
 Sylwia: 08.12.2020, 11:54
 Maryjo proszę o szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla mojego maleństwa które noszę pod serduszkiem, proszę rozniesz o zdrowie dla całej naszej rodziny i o uwolnienie się braci od alkoholizmu...
 iwona: 08.12.2020, 11:54
 Mamusiu Niebieska dziekuję Ci ZA WSZYSTKIE ŁASKI jakie kiedykolwiek u Ciebie wyprosiłam . Dziekuje z całego serca . Przepraszam za wszystko co w moim zachowaniu obraziło Pana Boga , a dzis błagam pomóż mi .Nie mam siły juz sie bać . Juz tak długo sie boję . Boję sie o swoja rodzine , o nasz dom , o nasze zdrowie, o naszą firme , o moje dzieci . Boje sie każdego dnia , czy odpali stary samochód, czy dojedzie , czy sprzdam tyle towaru aby uratowac firme i dom , czy zdrowie mężą po ciężkiej operacji sie poprawi , czy moja córka ułozy sobie zycie i czy mój syn będzie prowadził dobre zycie . Panie Boże , to wszystko za duzo jak na jedna osobe .Proszę pomóż mi w pracy i w domu . Jezu ufam Tobie ,a Ciebie Mateńko najdroższa proszę o wsparcie w tych prosbach .
 K..: 08.12.2020, 11:54
 Proszę Cię Maryjo o szczęśliwe rozwiązanie i nawrócenie.. o zdrowie dla całej rodziny..
 Magda: 08.12.2020, 11:50
 Matko ukochana proszę Cię o pogłębienie wiary, nadziei i miłości w mojej rodzinie i wzajemne przebaczenia win. Matko Najświętszega Ty się tym zajmij.
 Marian: 08.12.2020, 11:49
 Maryjo Matko Pocieszenia dziekuje za dotychczasowe laskii a w dniu dzisiejszym prosze o zdrowie zony Barbary i corki Beaty oraz o laske nawrocenia Piotra Marcinai i Madzi oraz zdrowie dla calej Rodziny
 Ula: 08.12.2020, 11:47
 Mario Ukochana Dziękuje ze Jestes i Opiekujesz się moja Rodzina ❤Proszę o Prace dla mojego Syna o której marzy ,o zbliżenie się Mojej Rodziny Dzieci jeszcze bardziej do Twojego Serca ....o Zdrowie dla mojej Rodziny Dzieci Milosc dla nich .
 Leokadia: 08.12.2020, 11:45
 Matenko proszę cię o szczęście mojej rodziny ,o dobrych mężów dla moich córek ,o dobra prace dla nich .O wiarę dla nich .Jeżu ufam tobie
 ewa: 08.12.2020, 11:44
 Maryjo Matko ja Ciebie dzis proszę o łaskę wiary dla Michała i Wojtak
 Krystyna: 08.12.2020, 11:42
 Najukochańsza Maryjo Niepokalanie Poczęta dziękuję Ci za dotychczasową opiekę nad moją rodziną. Usilnie proszę Cię o zdrowie, którego tak bardzo nam potrzeba, o łaskę uzdrowienia wnuka z epilepsji, wnuczki z choroby bólu głowy, pozostałych wnuków z różnych dolegliwości chorobowych. Ponadto błagam o zdrowie moje, męża, dzieci, zięci. Proszę Cię również o powrót do Ciebie i Boga dla mojej najbliższej rodziny.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] (25) [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

św. Bonawenturaśw. Bonawentura

Modlitwy do św. BonawenturyModlitwy do św. Bonawentury

Litania do św. BonawenturyLitania do św. Bonawentury

Modlitwa do św. Pompiliusza Marii PirrottiegoModlitwa do św. Pompiliusza Marii Pirrottiego

Nie umiem się modlić jak Niemiec...Nie umiem się modlić jak Niemiec...

ks. Romuald Laquaks. Romuald Laqua

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej