Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Kilka myśli o Matce Bożej Kilka myśli o Matce Bożej
ks. Jan Twardowski
Tomik wspaniałych, pełnych kapłańskiej mądrości refleksji o modlitwie. "Modlić się - to pozwolić kochać się Bogu"... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ewa: 08.12.2013, 18:39
 Matko Najwietsza! Dziękujemy Ci za wszystkie otrzymane łaski. Prosimy Cię o zdrowie w rodzinie o dar uzdrowienia dla Nas o dar macierzyństwa , o zgodę i pokój w rodzinie, uzdrowienie dla taty i brata.
 Wiera : 08.12.2013, 18:39
 Mateńko Najukochańsza błagam o nawrócenie dla syna Pawła o żywą wiarę dla niego ...nic więcej w zyciu mi nie trzeba ! ,,dziękuję za wszystko dobro .
 Grazyna: 08.12.2013, 18:25
 Moja rodzina modli sie dzisiaj szczegolnie o laski potrzebne nam do spelnienia wszystkich warunkow do zaadoptowania Patrycji, dziewczynki z domu dziecka. Aby ta adopcja, jezeli jest tylko w planach bozych zakonczyla sie pozytywnie I w miare szybko.
 danuta: 08.12.2013, 18:22
 dziękuję za dar wiary
 Matka i zona: 08.12.2013, 18:15
 Kochana Matko,Mamusiu,proszę Cie wyproś u swojego Syna Jezusa Chrystusa łaski dla mnie i dla mojej rodziny,spraw by mój syn miał coraz większe powołanie,by wytrwał w wierze i żeby był dobrym człowiekiem. Dla drugiego syna proszę by jeszcze bardziej sie nawrócil,by byl dobrym i szcesliwym człowiekiem,dla męża proszę o zdrowie i siłe ,pokój ducha i radość. czuwaj nad nami Mamusiu ,opiekuj sie nami i trosccz. bardzo Cię kocham Najukochańsza Mamusiu moja i dziekuje Ci za wszystko.
 Beata: 08.12.2013, 16:48
 Matko dziekuje ci za wszystkiego laski prosze wypros uBoga laski nawrocenia dla meto meza i wszystkich uzaleznionych od alkoholu i narkotykow dziekuje bo wiem , ze kochasz tych biedakow bardzo . Kocham Cie matko
 I.M.: 08.12.2013, 16:19
 Maryjo Niepokalanie Poczęta, błagam, wstaw się za nami u Swego Syna, byśmy oboje mogli wyjść z depresji, spokojnie żyć i pracować. Byśmy odważyli się dać i przyjąć wzajemną miłość, która, wierzę, że była darem Bożym. W ten adwentowy czas świętego oczekiwania pokornie proszę, wyjednaj nam ogromną łaskę wspólnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Byśmy razem mogli uczestniczyć we mszy świętej, razem się modlić, cieszyć się sobą, dziećmi i wnukami. I proszę o wszelkie łaski dla mojej Mamy, w dniu Jej urodzin.
 Janek: 08.12.2013, 16:12
 Matko proszę o miłość i szczęście,zdrowie,spokój wewnętrzny.Mam dziś urodziny i jest mi smutno,bo jestem sam
 Barbara Teresa: 08.12.2013, 15:59
 Matko Niepokalanie Poczęta błagam Cię za mojego brata, wybacz mu, daj mu łaskę silnej wiary, dar przebaczenia, pomóż mu znaleźć pracę . Błagam Cię by przestał nadużywać alkoholu i nie nie złorzeczył ludziom.. Matko, tylko w Tobie nadzieja. Proszę Cię również za jego syna, Maryjo błagam uczyń cud i uzdrów go. Spraw, aby Duch Święty ogarnął całą naszą rodzinę.
 z.c.: 08.12.2013, 15:34
 Maryjo, przepraszam, że nie umiem Cię kochać, dziękuje za wszystko co mam - otocz swą opieką moją rodzinę, męża i dzieciątko, które żyje pod moim sercem - Tobie zawierzam wszystkie nasze dni.
 Małgorzata: 08.12.2013, 15:34
 MARIO pokornie proszę o łaskę wiary dla syna Krzysztofa ,córki Mirosławy, córki Hanny-jej męża Jędrzeja i ich dzieci Tymoteusza oraz Miriam ,dla syna Tomasza-jego żony Anny i ich dzieci Marcina oraz Marii, dla córki Zuzanny, syna Adama,oraz życie wieczne dla syna Grzegorza a także o jedość i miłość w moim małżeństwie
 z.c.: 08.12.2013, 15:33
 Maryjo, przepraszam, że nie umiem Cię kochać, dziękuje za wszystko co mam - otocz swą opieką moją rodzinę, męża i dzieciątko, które żyje pod moim sercem - Tobie zawierzam wszystkie nasze dni.
 matka: 08.12.2013, 15:22
 MARYJO NIEPOKALANA DZIEKUJĘ ZA TYLE DOBRA CO MI WYPROSIŁAS U SWEGO SYNA ,PROSZE CIE JESZCZE O NAJWAZNIEJSZE PRAGNIENIE MOJEGO ZYCIA O ŁASKĘ WIARY , NADZEI I MILOSCI ORAZ ODAR MODLITWY I ZUFANIA TOBIE I TWOJEMU SYNOWI DLA MOICH SYNÓW ,SYNOWYCH I WNUKÓW .MARYJO PRZYMNÓŻ IM WIARY PROSI STROSKANA MATKA
 Paula: 08.12.2013, 15:10
 Mateńko Kochana proszę Cię o wysłuchanie moich próśb. Wiem, że to cała litania, ale Ty możesz wszystko. Prowadź nas do Swego Syna!
 matka: 08.12.2013, 14:46
 MARYJO NIEPOKALANA DZIEKUJĘ ZA TYLE DOBRA CO MI WYPROSIŁAS U SWEGO SYNA ,PROSZE CIE JESZCZE O NAJWAZNIEJSZE PRAGNIENIE MOJEGO ZYCIA O ŁASKĘ WIARY , NADZEI I MILOSCI ORAZ ODAR MODLITWY I ZUFANIA TOBIE I TWOJEMU SYNOWI DLA MOICH SYNÓW ,SYNOWYCH I WNUKÓW .MARYJO PRZYMNÓŻ IM WIARY PROSI STROSKANA MATKA
 DAREK: 08.12.2013, 14:30
 SZCZEŚĆ BOŻE NOWENNA POMPEJAŃSKA - KAŻDY JĄ ZNA MATKA BOŻA OBIECAŁA ŻE KAŻDY ZOSTANIE PO TEJ NOWENNIE WYSŁUCHANY ,I NAPRAWDE TAK JEST I JEST WIELE CUDÓW I ŚWIADECTW PO ODMÓWIONEJ NOWENNIE NIKT NIE ZOSTAJE NIE WYSŁUCHANY ALE NIE KAŻDY WIE ŻE MATKA BOŻA POMPEJAŃSKA JEST W POLSCE SERDECZNIE ZACHĘCAM DO ODWIEDZENIA MATKI BOŻEJ POMPEJAŃSKIEJ W POLSCE ; KOŁO STOLICY BAJKI KOŁO PACANOWA 3 KM W KIERUNKU KRAKOWA ,W MIEJSCOWOŚCI "BIECHÓW" W KOŚCIELE W JEGO GŁÓWNYM OŁTARZU ZNAJDUJE SIĘ KOPIA OBRAZU MATKI BOŻEJ POMPEJAŃSKIEJ KRÓLOWEJ RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO , JAKO CZĘŚĆ TEJ NOWENNY MOŻNA MATCE BOŻEJ OBIECAĆ ŻE SIĘ JĄ NAWIEDZI W JEJ ŚWIĄTYNI , TAKĄ OBIETNICE MATCE BOŻEJ ZŁOŻYŁA DZIEWCZYNA KTÓREJ MATKA BOŻA PRZEKAZAŁA NOWENNĘ POMPEJAŃSKĄ "NATINA ""W 1884 ROKU" ,I ZOSTAŁA UZDROWIONA. Adres KOŚCIOŁA : 28-133 Pacanów, Biechów nr 136 http://diecezja.kielce.pl/parafie/biechow-wszystkich-swietych MATKA BOŻA ZAWSZE PROWADZI DO SWOJEGO SYNA DLATEGO WARTO TEŻ PO POKŁONIENIU SIĘ MATCE RÓŻAŃCOWEJ W BIECHOWIE NAWIEDZIĆ POTEM W PACANOWIE BAZYLIKĘ MNIEJSZĄ W KTÓREJ ZNAJDUJE SIĘ CUDOWNY KRZYŻ Z JEZUSEM KONAJĄCYM O KTÓRYM GŁOŚNO OD STULECI W GAZETACH ŻE ŻADNE WOJSKA NIE DAŁY RADE GO SPALIĆ np.Rosjanie Zostali oślepieni potężnym światłem podczas próby spalenia krzyża i uciekali w popłochu idąc po Polsce mówili POTEM że w Pacanowie jest „MOCNY BÓG” –KTÓRY NIE DAŁ SIĘ SPALIĆ WOJSKOM ROSYJSKIM . *PROSZĘ PRZEKAZAĆ TĄ INFORMACJĘ INNYM OSOBOM PS.PROSZĘ KAŻDEGO KTO CZYTA TEGO MEILA O JEDNO ZDROWAŚ MARIO ZA MOJEGO 6
 zofia: 08.12.2013, 14:26
 Matko Przenajswietsza, prosze Cie o nawrocenie i spokoj ducha dla mojego syna i meza. Cala jestem Twoja i oddaje Tobie moja rodzine pod opieki. Prosze o laske milosci w naszej rodzinie.
 Pastylka: 08.12.2013, 14:20
 Matko Najświętsza tak bardzo proszę Cię o miłość i przemianę serc dla mnie i mojego męża oraz o zdrowie i wytrwałość dla mnie i mojej rodziny
 Paula: 08.12.2013, 14:14
 Mateńko Kochana proszę Cię o wysłuchanie moich próśb. Wiem, że to cała litania, ale Ty możesz wszystko. Prowadź nas do Swego Syna!
 Joanna: 08.12.2013, 14:12
 O Pani! Proszę o łaskę dla mojego męża... Aby nawrócił się i wrócił do rodziny... Pomóż mu znaleźć drogę do domu i naszej miłości...
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] (93) [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej