Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2022 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2022Wasze komentarze:
 Jola: 08.12.2021, 10:51
 Proszę Święta Maryjo o pokój na całej ziemi,o zdrowie i Boże laski dla mojej rodziny, bliskich, znajomych, o łaskę nieba dla zmarłych z rodziny,o nawrócenie się bliskich mi osób.
 Udająca Maryi: 08.12.2021, 10:47
 Matko Najświętsza proszę o łaskę przywrócenia wiary dla mojego syna Kamila i męża. Dziękuję za dotychczasową opiekę nad moją rodziną. Maryjo, wypraszaj dla nas potrzebne łaski u Swojego Syna, Jezusa Chrystusa.
 Grzegorz: 08.12.2021, 10:46
 Mario, Matko Chrystusa. Proszę Cię o łaskę nawrócenia i powrotu do Kościoła dla mojej córki i jej męża oraz o chrzest dla ich syna.
 Anna : 08.12.2021, 10:41
 Maryjo proszę Cie o uzdrowienie z nowotworu i nadpotliwości, o nawrócenie moje i Marka oraz całej Rodziny. Bądź nam pomocą bądź nam Matką.
 Grzegrz: 08.12.2021, 10:39
 Mario, Matko Pana Jezusa: proszę Cię o łaskę nawrócenie dla mojej córki i jej męża oraz o chrzest dla ich syna.
 Krzysztof: 08.12.2021, 10:33
 Takie małe pytanie: Czy poza tą godziną Niepokalanie Poczęta zamyka przed nami drzwi i nie działa już z tak wielką miłością? Prawda o działaniu Szatana w życiu Kościoła jest tak stara jak kuszenie Chrystusa, czy wejście szatana w Judasza podczas ostatniej wieczerzy. Należy mówić ludziom głośno i otwarcie o decyzjach Urzędu Kościoła lub ich braku. Tu, że słowa o tej godzinie nie zostały uznane przez Kościół za nadprzyrodzone. Należy mu być posłusznym, choćby się mylił, czy nie tego dali przykład o. Dolindo, o. Pio czy o. Kolbe? byli posłuszni władzy kościelnej, bo wiedzieli dzięki swej zażyłości z Bogiem, że sam ich Pan “nauczył się posłuszeństwa przez to co wycierpiał”… dlatego mówmy ludziom głośno i wyraźnie, że te objawienia nie zostały uznane za nadprzyrodzone. A treść modlitwy, pokuty i poświęcenia jest zawsze aktualna i ma wielką moc sprawczą przed obliczem Wszechmogącego Boga, który nie działa tylko w tej godzinie!
 Barbara: 08.12.2021, 10:26
 Matko Niepokalana Dziewico prosze o dar zdrowia i uwolnienie z nałogu alkoholowego dla szwagra Józefa . proszę o nawrocenie biednych grzesznikow w domu i rodzinie. Niech tak sie stanie....
 Ewa: 08.12.2021, 10:26
 Mateczko kochana dziękuję za otrzymane łaski proszę Cię miej nas w swojej opiece a szczególnie malutką Hanię i jej mamę które teraz szczególnie potrzebują Twojej opieki. Proszę o zdrowie i Twą opiekę dla całej rodziny miej nas w swojej opiece.
 Dana: 08.12.2021, 10:23
 Panie, oświeć nasz rozum, pobudź naszą wolę, oczyść nasze ciała i uświęć nasze dusze. Różo Duchowna módl się za nami! O Pokój, Warę, Nadzieję i Miłość ♥️


 MONIKA: 08.12.2021, 10:20
 Maryjo proszę o nawrócenie mojej rodziny. Niech dostąpimy Twej Łaski pomocnej w nawróceniu się. Proszę o dobrą powiedz świąteczną i jedność w mojej najbliższej rodzinie. O uzdrowienie relacji z mężem z dziećmi. Skrusz Mateńko moje serce żebym potrafiła przebaczyć innym.
 Mario: 08.12.2021, 10:12
 Jadę z żoną do Ciebie Matuniu na Mszę o godz. 12
 Aga: 08.12.2021, 09:58
 Matko Boża błagam Cię o łaskę uzdrowienia dla mojego Taty i Mamy. Dziękuję i proszę o opiekę nad całą moją rodziną.
 Adam: 08.12.2021, 09:42
 Przenajświętsza Matko Kecharitomene. Pokornie proszę o prawdziwe nawrócenie się mojej rodziny. Niech spłynie na moich bliskich Duch Święty. Pokornie proszę jeszcze o łaskę uzdrowienia mnie z czerniaka . Cały jestem Twój niech się stanie Twoja wola,
 Kochająca cie: 08.12.2021, 09:12
 Mateczko Kochana dziękuje Ci bardzo za dar łaski jakiej dostąpiłam w tym dniu,dziękuje za wszystko,I proszę o jeszcze o zdrowie dla mnie i całej rodziny,o wiarę i umocnienie w niej ,o pokój na świecie,
 Marek: 08.12.2021, 08:19
 Dziękuję Maryjo że jesteś z nami i dziękuję za Twoją opiekę. Maryjo , proszę o uwolnienie mnie z napadów lęku i paniki (może to depresja , pomóż w wyjściu z tego stanu , proszę o błogosławieństwo dla moich dzieci aby zrealizowały życiowe powołania. Proszę o zdrowie w mojej rodzinie dla mamy teściów rodzeństwa z rodzinami o raz dla mojej rodziny. Błogosław Matko mojej żonie oraz mnie abyśmy byli dobrymi rodzicami i pomagali dzieciom w realizacji ich drogi życiowej. MARYJO proszę przywróć radość do mojego serca.
 Gosia: 08.12.2021, 07:52
 Mamusiu przepraszam za wszystko czym cię zasmuciłam,dziękuję za zdrowie ,rodzinę i proszę o uzdrowienie mojej siostry Joli ,o miłość w rodzinach moich dzieci i żeby uwierzyli w Miłosierdzie Boże
 Matka: 08.12.2021, 07:44
 Mateczko uproś u Swego Syna łaskę uzdrowienia dla mojego syna z choroby afektywnej dwubiegunowej, o zdrowe dziecko dla syna i synowej, o zdrowie dla całej Mojej rodziny, o dar nawrócenia dla dzieci z rodzinami
 Irena: 08.12.2021, 07:40
 Matenko Niepokalana dziękuję za otrzymane łaski, przepraszam za grzechy i pokornie proszę o wiarę dla siebie i rodziny, o łaskę zdrowia dla nas, o światło i dary Ducha św na każdy dzień, oraz o opiekę nad chorymi i nawrócenie grzeszników.
 Grażyna: 08.12.2021, 07:31
 Mateczko kochana, proszę o zdrowie dla rodziny i o szczęśliwe rozwiązanie dla córki Magdy i wnuczki Klary
 Kasia: 08.12.2021, 05:02
 ,,Cały jestem Twój, o Maryjo,, Mateczko kochana w tą godzinę łaski proszę Cie o opiekę nad całą moją rodziną,poświęcam Ci masze radości smutki i zmartwienia.Popros swojego syna o to aby zajął się naszymi sprawami On wie wszystko .,,Jezu zajmij się tym ,,Mateczko poproszę Cie o pokój na świecie ,aby żądza jednego człowieka nie niszczyła życia innego .Broń granic Polski i innych narodów.Bez rozlewu krwi.Dziekuje Mateczko za opiekę dusz w czyścu cierpiących.One nie mają nikogo, tylko Ciebie ,a moje modlitwy za nie są tak małe a dusz jes tak dużo..Oddaje Tobie moje dzieci, męża, rodziców i rodzeństwo i ich rodziny pod Twojej opiekę. Aby w ich życiu zawsze była wiara w Boga i aby mieli wszystko potrzebne w życiu doczesnym.Bądz uwielbiona Matko moją.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] (10) [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

św. Karol Lwangaśw. Karol Lwanga

św. Klotyldaśw. Klotylda

Nabożeństwo Pierwszych Sobót MiesiącaNabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca

Zaakceptować leczenieZaakceptować leczenie

Wypocząć w PieninachWypocząć w Pieninach

Zostawił ślady swoich stópZostawił ślady swoich stóp

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej