Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2023 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2023Wasze komentarze:
 Justyna : 08.12.2021, 12:43
 Mateczko prosze Cię o potomstwo dla mojej córki.
 Beata: 08.12.2021, 12:43
 Matko Najświętsza, proszę o łaski zdrowia dla mojej rodziny. Pomóż mojej siostrze wygrać walkę z nowotworem daj jej siły w tej walce. Daj również siłę i zdrowie dla moich rodziców, całej mojej rodzinie.
 Edyta : 08.12.2021, 12:43
 O Matko Najświętsza proszę Cię o zdrowie dla całej mojej rodziny, o pokój w moim domu, pomóż nam odnaleźć drogę do Ciebie i Jezusa Chrystusa. Dziękuje za łaski, które od Ciebie otrzymałam,przepraszam za moje grzechy, czuwaj nad moją całą rodziną.
 Momia: 08.12.2021, 12:39
 Mateńko dziękuję Ci ufam Tobie Amen i prosze Cię wstawiaj się za nami
 Teresa: 08.12.2021, 12:38
 Najukochansza Moja Mateczko prosze cię upros u swojego syna najmilszego i ojca wszechmocnego o wybaczenie mi popełnionych ciężkich grzechów z przed lat , dopomóż mojej całej rodzine w zdrowiu i w zgodzie , proszę cię również o dobra drogę do życie dorosłego moich dzieci a spokojna starość dla nas , dopomóż również wszystkim dusza w czyscu cierpiącym , i Boże miłosierdzie dla wszystkich cierpiących w chorobach , kochamy was z całego serca ......
 Edyta: 08.12.2021, 12:38
 Maryjo Niepokalana proszę Cię i błagam o uzdrowienie Anny, o szczęśliwą i udaną operacje bez powikłań, aby mogła ja uleczyć i szybki powrót do zdrowia. Bardzo Cię prosimy otocz ją opieką aby mogły dalej wychowywać swoje dzieci w zdrowiu
 Aga: 08.12.2021, 12:38
 Matko Najświętsza proszę Cię o Zdrowie, o pomyślność operacji i bym była Zdrowa , żeby diagnoza okazała się Łagoda. Proszę również o sile dla męża który wychodzi z nałogu, aby uwolnił się od "tego" Raz na Zawsze i byśmy mogli żyć pełnią szczęścia,. Przy boku mieć w. Końcu upragnione dziecko o której się staramy, dopomóż Maryjo,. Aby sie to spelnilo. Proszę również o zdrowie dla rodziców, rodzeństwa i najbliższych z rodziny. Czuwaj nade mną w tych ważnych dniach teraz..
 Anna: 08.12.2021, 12:35
 Mateńko proszę o potrzebne łaski dary Ducha Świętego dla mojej rodziny. Proszę o pokój dla całego świata, nawrócenie grzeszników. Mateńko cała jestem Twoja. Módl się za nami AMEN
 E: 08.12.2021, 12:35
 Matko Najświętsza, z całego serca proszę Cię o łaskę sakramentu małżeństwa, o dobrego męża, o dzieci i szczęśliwe, zdrowe, rodzinne życie


 żona: 08.12.2021, 12:34
 Maryjo proszę o łaskę uzdrowienia mojego męża i dobre decyzje lekarzy oraz o zjednoczenie i nawrócenie całej rodziny i wszystkich ludzi.
 Agnieszka: 08.12.2021, 12:34
 Mateńko Przenajświętsza błagam o łaskę zdrowia dla mojej rodziny, o miłość i zgodę w rodzinie, łaskę nieba dla mojego ukochanego zmarłego taty o łaskę bycia matką.Amen
 Anna T.: 08.12.2021, 12:33
 Maryjo Ukochana w tej szczególnej „Godzinie Łaski” Twojej opiece polecam całą moją rodzinę, a w szczególności tą najbliższą męża, dzieci: Ingę i Michała. Otocz nas płaszczem Swojej opieki, błogosław nam w życiu, szkole, pracy i doprowadź do życia wiecznego🌹❤
 Marta : 08.12.2021, 12:32
 Maryjo proszę o nawrócenie dla całej rodziny i łaskę uzdrowienia. Proszę o siłę dla bliskich w rzucaniu nałogów
 Michał: 08.12.2021, 12:32
 Matko Boża, proszę o zdrowie dla moich dzieci i łaski dla nich. Maryjo pobłogosław moje małżeństwo i spaw aby było trwałe. Proszę o łaski dla mnie i mojej Żony. Matko moja proszę o wypełnienie się woli Twojego Syna co do zdrowia mojej babci która choruje na covida. Proszę za ludzi pracujących ze mną o powrót do wartości chrześcijańskich.
 Justyna : 08.12.2021, 12:32
 Boże proszę cie w godzine łaski o całkowite uzdrowienie, dla mnie i dla moich bliskich. Nie chcę aby coś mnie bolało. Maryjo obdarz mnie siłami Bożymi. Pragnę cieszyć się życiem.
 j: 08.12.2021, 12:30
 Matko Przenajświętsza, proszę Cię o zdrowie
 żona: 08.12.2021, 12:29
 Maryjo proszę o łaskę uzdrowienia mojego męża i dobre decyzje lekarzy oraz o zjednoczenie i nawrócenie całej rodziny i wszystkich ludzi.
 j: 08.12.2021, 12:29
 Maryjo, w Godzinę Łaski proszę Cię o zdrowie dla calej Rodziny. O spokój, miłość, zgodę, Boże Błogosłąwieństwo, wszelkie potrzebne łaski. O zdrowie i spokój dla mnie. Dla Artura. O pomoc w zmaganiu się z przeciwnościami losu.
 Elżbieta: 08.12.2021, 12:27
 Matko Nasza Najlepsza, proszę o przemianę życia dla mnie i moich Bliskich, o silną wiarę i nadzieję, o nawrócenie tych, którzy zbłądzili, o łaskę zdrowia i o wypełnianie Woli Bożej w każdej chwili naszego życia.
 Michał: 08.12.2021, 12:27
 Matko Boża, proszę o zdrowie dla moich dzieci i łaski dla nich. Maryjo pobłogosław moje małżeństwo i spaw aby było trwałe. Proszę o łaski dla mnie i mojej Żony. Matko moja proszę o wypełnienie się woli Twojego Syna co do zdrowia mojej babci która choruje na covida. Proszę za ludzi pracujących ze mną o powrót do wartości chrześcijańskich.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] (10) [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

św. Jan Franciszek Regisśw. Jan Franciszek Regis

Modlitwa do św. Jana Franciszka RegisaModlitwa do św. Jana Franciszka Regisa

św. Benon z Miśniśw. Benon z Miśni

Jak chrzescijanin powinien przeżywać niedziele?Jak chrzescijanin powinien przeżywać niedziele?

Czy każde kłamstwo jest grzechem?Czy każde kłamstwo jest grzechem?

Ks. Tadeusz TomasińskiKs. Tadeusz Tomasiński

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej