Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Różaniec Różaniec
abp Grzegorz Ryś
Jeśli szukasz głębokich rozważań tajemnic różańcowych, dobrze trafiłeś. Przedstawiamy Ci osobiste, oparte na słowie Bożym rozważania abp. Grzegorza Rysia. Myśli duchownego skupiają się tutaj wokół poszczególnych tajemnic czterech części Różańca.... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Marek: 08.12.2015, 10:32
 Matko moja,która zawsze byłaś przy mnie pomóż mi w zmianie pracy
 Agnieszka: 08.12.2015, 10:31
 Mateńko proszę o zdrowie dla całej mojej rodziny. Błagam aby moje córki miały lepsze życie niż ja, żeby Pola nie zeszła na zła droge, o silniejszą wiare dla mnie. Zeby Michał pogodził się z rodziną. Aby moje dzieci ukonczyły szkoły.
 Małgorzata : 08.12.2015, 10:30
 Kochana Nasza Matko proszę o miłość , zdrowie i Twoje Błogosławieństwo dla mojej rodziny , o zawrócenie moich braci z drogi pijaństwa , chciwości i nienawiści na drogę Bożą . Proszę o radość życia wiecznego dla moich zmarłych . Dziękuję Ci za wszystko i prowadź dalej mnie przez życie .
 Mirosław: 08.12.2015, 10:27
 Matko Boża Cały jestem Twój. Proszę Cię o opiekę nad całą moją rodziną. Proszę o zdrowie dla wszystkich członków mojej rodziny o wieczne zbawienie dla osób zmarłych a szcególnie tych którym byłem niechętny. wspomagaj mnie w zapewnieniu najbliższym godnego życia.
 Marzena : 08.12.2015, 10:27
 Kochana Mateńko. Dopomóź, abym była spokojna dla rodziny, rodziców i dzieci, abym się nie szarpała i dopomóż w zdrowie dla całej mojej rodziny, męża, dzieci, rodziców i teściów.
 rafal p: 08.12.2015, 10:26
 Matko Najświętsza proszę o łaskę nawrócenia dla wszystkich w mojej rodzinie prosze o zdrowie dla mamy taty zony i syna oraz o dar wyrwania sie z nałogu dla teściowej o porozumienie w naszej rodzinie i o łaski potrzebne dla mnie abym zmienił prace ....
 Robert: 08.12.2015, 10:25
 Maryjo Niepokalana, całym sercem błagam o uwolnienie z trudnej sytuacji finansowej, opiekę nad synami, rozpoznanie miłości, zdrowie, uwolnienie i uzdrowienie, życie wieczne dla zmarłych; pomoc w zachowaniu trzeźwości, mocną wiarę i pogodę ducha.
 Iwona: 08.12.2015, 10:25
 W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego - proszę Cię Maryjo o nawrócenie wszystkich którzy grzeszą i zdrowie dla mojej rodziny oraz szczęśliwe rozwiązanie dla Arlety która jest ciąży. Dziękuję z całego serca.
 Marek: 08.12.2015, 10:21
 Matko moja,która zawsze byłaś przy mnie pomóż mi w zmianie pracy
 Basia: 08.12.2015, 10:21
 Matko Boża proszę Cię o opiekę, zdrowie i zgodę dla całej mojej rodziny. Proszę o dar wiary dla moich dzieci.
 DANUTA: 08.12.2015, 10:16
 Moja matuchno bądz z nami i miej naszą całą rodzine pod swoją opieką proszę o zdrowie bo to najważniejsze dla całej mojej rodziny o prace żeby każdy miał miłość zgode i radość serca KOCHAM CIĘ MOJA MATKO.
 Julita: 08.12.2015, 10:15
 Matko Najukochańsza. Królowo Nieba i Ziemi. Matko Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Proszę Cię w tej cudownej godzinie o zdrowie fizyczne jak i duchowe dla Karola, aby odnalazł w sobie chęć życia w wierze. Dziękuję Tobie Maryjo Najukochańsza za wspaniałą rodzinę, męża i za Nasze wspaniałe małżeństwo. Proszę Cię Matko o obdarzenie Mnie i Męża Potomstwem, które będzie Owocem Naszej Pięknej miłości. Dziękujemy Tobie Matko że jesteś z Nami każdego dnia.
 ULA: 08.12.2015, 10:15
 MARYJO DZIĘKUJĘ CI ZA ŁASKI JAKIMI MNIE OBDARZASZ,TY WIESZ O CO CIĘ PROSZĘ .........DLA MOJEJ RODZINY,DLA CHOREJ SIOSTRY BOŻENKI ORAZ DLA MOICH ZMARŁYCH RODZICÓW.MIEJ TAKŻE W SWEJ OPIECE DUSZE ZNIKĄD NIEMAJĄCE POMOCY....DZIĘKUJĘ,DZIĘKUJĘ....PROSZĘ O DALSZE ŁASKI I PŁASZCZ OCHRONNY DLA CAŁEJ MOJEJ RODZINY SZCZEGÓLNIE DLA DZIECI.
 zofia: 08.12.2015, 10:15
 Maryjo Niepokalanie Poczęta dziękuję za wszystkie łaski jakie otrzymuję przez Twoje ręce.Proszę o dalszą opiekę dla całej mojej rodziny,dzieci,wnuczek,siostry i jej rodziny a dla mojego męża śp.Piotra Pawła i wszystkich dusz w czyścu cierpiących uproś u Jezusa Miłosiernego łaskę wiecznego zbawienia.
 Maria: 08.12.2015, 10:14
 Matuchno cudowna zaopiekuj się moja kochana córeczką ,postaw na jej drodze męza który będzie ja wspierał i kochał .Pozwól robić jej karierę by mogła pracować dla naszej kochanej Polski i dla ludzi którzy potrzebują wsparcia . Meko oddaję CI pod opiekę mój dom .firmę .
 D: 08.12.2015, 10:14
 KOCHAM CIĘ MATKO BOŻA
 Krystyna: 08.12.2015, 10:13
  Najukochańsza Mateńko proszę o łaskę zdrowia dla mnie i wyleczenia z przewlekłych chorób,proszę o macierzyństwo dla jednej córki, dla drugiej o łaskę zdrowia i nawrócenia, aby zaczęła się modlić,zakończyła toksyczny partnerski związek. Proszę o spokój wewnętrzny i więcej wiary w swoje możliwości,proszę siłę i więcej miłości ,wiary i zaufania do bliźnich.Pomóż wyzwolić się z nienawiści do exs małżonka,nienawiść którą nosze w sercu jest dla mnie niszcząca i toksyczna.Proszę o wysłuchanie i ześlij wszelkie łaski dla mojej rodziny i dalszej rodziny i uproś u Swojego Syna Jezusa Chrystusa aby wysłuchał mojej prośby.Proszę o łaski dla dusz wszystkich w czyśćcu cierpiące, aby doczekały się wiecznego zbawienia.
 krzysztof: 08.12.2015, 10:12
 Kochana nasza Matko proszę o miłość w rodzinie, zdrowie i Twoje błogosławieństwo dla nas. Miej w piece nasze dzieci, naszych rodziców i rodzeństwo i im błogosław. Dla naszych zmarłych daj łaskę wiecznego zbawienia
 Marzena: 08.12.2015, 10:07
 Matko Ukochana, proszę Cię o łaski dla mojej rodziny, o nawrócenie synów, znalezienie pracy dla Joanny,o nawrócenie dla grzeszników,
 Basia: 08.12.2015, 10:03
 Matko Kochana, proszę Cię pomóż mi spotkać wymarzonego mężczyznę, który zostanie moim mężem i ojcem moich dzieci.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej