Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Otwarci na miłość – jak pokonać bariery Otwarci na miłość – jak pokonać bariery
ks. Krzysztof Grzywocz, Monika Gajda, Marcin Gajda
To konferencja, która zatrzęsie światem Twoich relacji, a z gruzów dotychczasowych przekonań pomoże zbudować piękne i trwałe więzi z innymi ludźmi i z Bogiem. Audiobook „Otwarci na Miłość” wskaże Ci drogę do przełamywania wewnętrznych barier i udowodni, jak ważne jest otwarcie na drugiego człowieka. Dowiedz się, jak rozwijać kontakt z własnymi uczuciami, jak słuchać uważnie drugą osobę i co zrobić, by odpowiedzialnie kochać! ... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 gogac: 08.12.2015, 09:17
 Najświętsza Matko prosze cię o łaskę zdrowia dla całej mojej rodziny a szczególnie o uzdrowienie z choroby alkoholowej mojego taty
 gogac: 08.12.2015, 09:17
 Najświętsza Matko prosze cię o łaskę zdrowia dla całej mojej rodziny a szczególnie o uzdrowienie z choroby alkoholowej mojego taty
 nina: 08.12.2015, 09:16
 Najświętsza Panienko dziękuję Ci za dar życia i zdrowia. Proszę o dalszą opiekę ,również nad moją rodziną , by wszyscy byli zdrowi. Proszę Cię także, o nawrócenie wszystkich tych osób, którym się wydaje , że są katolikami a błądzą bo zamiast siać miłość której nas uczyłaś sieją nienawiść w naszym kraju. Wysłuchaj mych gorących modlitw i spraw by zapanował spokój a nienawiść przerodziła się w miłość i szacunek do drugiego człowieka.
 Wiesława: 08.12.2015, 09:13
 Matko Boża... cała jestem Twoja... Proszę opiekuj się mną i moimi dziećmi a dla mojego męża śp.Janusza i wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących uproś u swojego Syna Jezusa Miłosiernego łaskę wiecznego zbawienia.
 Ktarzyna: 08.12.2015, 09:12
 Matko,której serce ogarnia najzatwardzalszych grzeszników przemień Nasze serca i ześlij moc łask, których potrzebujemy,by żyć w miłości.
 julia: 08.12.2015, 09:12
 Proszę o zdrowie dla taty i całej rodziny.Opiekuj się naszą rodziną.
 Wypalone sumienie: 08.12.2015, 09:12
 Matko Najświętsza, racz mnie wybawić od nałogów, które pustoszą moją duszę. Oddaję się w Twoją obronę i proszę o łaskę Przemek
 Mateusz: 08.12.2015, 09:12
 Matulu kochana oddaje sie cały Tobie,ufam ze zaprowadzisz mnie do Twego syna,prosze Cie o łaske uzdrowienia dla mnie i moich bliskich.Badz pochwalona!
 Bozena: 08.12.2015, 09:04
 Matko Przenaswietsza prosze o milosc i jednosc w rodzinie. Prosze wyprostuj sciezki zycia naszej corki, daj jej modrosc i sile dla pokonywania trudnosci, odmien jej zycie. Pani nasz sprowadz na droge wiary tych czlonkow mojej rodziny ktorzy pogubili sie.
 gosia: 08.12.2015, 09:04
 Matko ukochana proszę Cię o zdrowie, łaski i błogosławieństwo Boże dla mojej rodziny oraz dla rodzeństwa mojego i mamy. Proszę Cię Matko zjednocz moją rodzinę zbliż do siebie tak oddaloną i mającą w sobie tyle żalu i pretensji, niech mama pogodzi się z bratem. Proszę o nawrócenie mojego syna, by odnalazł sens i radość życia, oraz odnowę czułości i radości w moim małżeństwie. Dziękuję za wszystko czym nas Pan Bóg obdarzał i przepraszam za wszelkie zło jakie kiedykolwiek uczyniliśmy. proszę o zbawienie dla dusz czyśćcowych i módl się Matko za Polskę.
 basik: 08.12.2015, 09:04
 Maryjo proszę o łaskę nawrócenia w mojej rodzinie szczególnie moich synów meza zdrowie dla wszystkich członków rodziny miej rowniez mnie w opiece abym była dobra osoba i umiała chwalić Boga zawsze jego syna i M aryjo Ciebie Dziękuję Najswietrza Panienko za wszystkie otrzymane laski jakie otrzymałam i otrzymuje
 Teresa: 08.12.2015, 09:04
 Matko Najświętsza Niepokalanie Poczęta w Godzinie Łaski oddaję pod Twoje Matczyne Orędownictwo nasze zagmatwane sprawy rodzinne i zawodowe. Proszę o potrzebne Łaski i opiekę.
 Bożena: 08.12.2015, 09:03
 Maryjo proszę o łaskę sakramentu małżenstwa dla dzieci
 gosia: 08.12.2015, 08:59
 Matko ukochana proszę Cię o zdrowie, łaski i błogosławieństwo Boże dla mojej rodziny oraz dla rodzeństwa mojego i mamy. Proszę Cię Matko zjednocz moją rodzinę zbliż do siebie tak oddaloną i mającą w sobie tyle żalu i pretensji, niech mama pogodzi się z bratem. Proszę o nawrócenie mojego syna, by odnalazł sens i radość życia, oraz odnowę czułości i radości w moim małżeństwie. Dziękuję za wszystko czym nas Pan Bóg obdarzał i przepraszam za wszelkie zło jakie kiedykolwiek uczyniliśmy. proszę o zbawienie dla dusz czyśćcowych i módl się Matko za Polskę.
 Zofia: 08.12.2015, 08:59
 Dziekuje Matuchno za dar życia dla Ani prosząc o zdrowie dla niej i całej rodziny.Prosze o macierzyństwo dla Kasi.
 sylwia: 08.12.2015, 08:58
 Matenko prosze cie o łase zdrowia i powrotu słuchu w uszku mojego synka
 iwka: 08.12.2015, 08:58
 Kochana Mateczko ! proszę o zdrowie dla mojego męża, dla syna o mądrość w podejmowaniu decyzji, dla córki o dobre wybory życiowe a dla siebie o wyjście z problemów finansowych.
 EWA: 08.12.2015, 08:55
 O Maryjo kochana moja Matko Najświetsza , otocz całą moją rodzinę swoją łaską , pobłogosław i opekuj się nią. Chroń moją córkę , niech wyzdrowieje , zda wszystkie egzaminy, pracę licencjacką , zazna miłosci założy szczęśliwą rodzinę. Błagam Cię też niech znajdzie się syn mojej koleżanki , który zaginął aby cała jego rodzina mogła żyć w spokoju i miłosci.
 Beata: 08.12.2015, 08:54
 Matko Boża, proszę aby dobry Pan Bóg przyjął do Królestwa Bożego Moją Kochaną zmarłą Mamę, aby cieszyła się łaską życia wiecznego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci Amen.
 Beata: 08.12.2015, 08:52
 Matko Najświętsza, Szaflarko łask proszę Cię o nawrócenie dla siebie i dla mojej rodziny a w szczególności za brata, który zszedl na złą drogę.... Daj mu poczuć wartość siebie i proszę z całego serca postaw mu na drodze najwspanialszą dziewczynę, która się nim zaopiekuje.... Pomóż mojej siostrze odnaleźć siebie jako wspanialą żonę....
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej