Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Otwarci na miłość – jak pokonać bariery Otwarci na miłość – jak pokonać bariery
ks. Krzysztof Grzywocz, Monika Gajda, Marcin Gajda
To konferencja, która zatrzęsie światem Twoich relacji, a z gruzów dotychczasowych przekonań pomoże zbudować piękne i trwałe więzi z innymi ludźmi i z Bogiem. Audiobook „Otwarci na Miłość” wskaże Ci drogę do przełamywania wewnętrznych barier i udowodni, jak ważne jest otwarcie na drugiego człowieka. Dowiedz się, jak rozwijać kontakt z własnymi uczuciami, jak słuchać uważnie drugą osobę i co zrobić, by odpowiedzialnie kochać! ... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Beata: 12.12.2014, 13:17
 Matuchno kochana dziekuje za otrzymane laski mnie mnie i moja rodzine w opiece.DZIEKUJE
 maria: 10.12.2014, 22:42
 Matko tak bardzo Cię kochamy i tak bardzo Cię potrzebujemy .Przytul nas i otrzyj nasze łzy .NIE pozwól Matko by nas poniewierano .Matko spraw byśmy stali się znów prawdziwą rodziną.
 Anna: 09.12.2014, 11:41
 Kochana Matko Maryjo prosze cie miej w opiece moich bliskich i mnie,prosze zebym ja i moja rodzina zyla w zdrowiu,milosci i wierze.Badz z nami w kazdej chwili bardzo cie Kochamy.Amen.
 Krystyna: 09.12.2014, 10:27
 Matuchno kochana dziękuję Ci za opiekę nad moją rodziną każdego dnia, proszę aby mąż się otwarł na rozmowy i przebywanie z dziećmi i wnukami. Kocham Cię
 Sylwia : 09.12.2014, 02:10
 Maryjo ,nasza matko nikt tak nie zrozumie czlowieka jak ty !Znasz nasze cale zycie ,serce ....Ty wiesz NMP co jest w serduszku,w naszych myslach.To wszystko oddaje w twoje rece ,i prosze o twoja opieke dla mnie i calej rodziny .Prosze tez ,abys dala laske nawrocenia polityka ,alkoholika,ateista ,narkomana,a przewaznie ISIS PANSWTWU iSLAMSKIEMU aby poznali jedyna prawde ,ze TWOJ syn nas odkupil .dziekuje kochana za wspanialy dzien i za te laske .Amen .
 Eve: 09.12.2014, 00:02
 Matko najdroższa proszę Cię o zdrowie dla całej mojej rodziny Matuchno kochana czuwaj nad moim synem zeby nigdy nie zszedł na złą drogę życia miał zawsze szacunek dla nas i dla ludzi zeby zawsze pamiętał o Bogu Opiekuj się moim synem wspieraj go w cięzkich chwilach dopomóż aby ułożyły sie jego sprawy małżeństwa i o szczśliwe zostanie ojcem.....spraw żeby jego sprawy potoczyły sie pozytywnie i o zdrowie dla mojej całej rodziny
 mama: 08.12.2014, 23:00
  Maryjo proszę o dar łaski niewątpiącej wiary w Boga
 Maria: 08.12.2014, 22:59
 Kochana Matko Maryjo miej w opiece moja rodzinę ,mój dom .Okryj nas swoim płaszczem opieki .Przytul nas .Weź pod opiekę M.żeby przypomniał sobie o Tobie . Kocham CIĘ MATKO .
 mama: 08.12.2014, 22:56
  Kochana Matko Maryjo prosze o uzdrowienie mojej corki Pati z choroby guza mozgu z ktora wwalczy od 4 lat... Kocham Cię Mamo..
 Gosia: 08.12.2014, 22:13
 Kochana Matko proszę Cie oopięke nad moją rodzina,
 mirka: 08.12.2014, 21:58
 Dziekuje Tobie Panie Boze,ze dales nam Swa wspaniala Matke Niepokalanie Poczeta.tobie Matko Przenajswietsza Rozo Duchowna dziekuje za ten cudowny dzien jeden w roku,za Godzine Laski.Maryjo blagam Cie o tyle roznych lask dla mojej rodziny,a szczegolnie prosze o laske pracy dla meza i syna,Prosze o dar zdrowia dla bliskich,dar wiary dla syna i meza i prawidlowy rozwoj dla malutkiej dziewczynki Polci.Matuchno tak sie ciesze ,ze jestes nasza Oredowniczka u swego molosiernego Syna
 Monika: 08.12.2014, 21:35
 Proszę o łaskę dla mojej córki Oli, aby całkowicie wyszła ze swoich trudności w funkcjonowaniu.
 SŁAWEK: 08.12.2014, 21:15
 DZIĘKUJĘ CI MATKO NAJSWIĘTSZA ZA TAKI DZIEN CAŁY JESTEM TWÓJ.
 edyta: 08.12.2014, 21:14
 MARYJO..PROSZE UZDROW MOJE ZRANIONE SERCE
 EDYTA: 08.12.2014, 20:35
 PROSZE O MILOSC PRAWDZIWA..O DOBREGO CZLOWIEKA Z KTORYM STWORZE UDANY ZWIAZEK
 Ania: 08.12.2014, 20:34
 Proszę o wysłuchanie wszystkich znanych Tobie próśb... Dziękuję za cały rok 2014 i proszę o błogosławieństwo i obecność w naszym życiu przez cały czas, w dzień i w nocy ... ZDROWIE , MACIERZYŃSTWO , FIRMA...
 Asia: 08.12.2014, 20:13
 Matko Przenajswietsza prosze w calej Twej dobroci o nawrocenie mojej corki, pomoz wyjsc nam z dlugow, daj zdrowie calej rodzinie, chron moje malzenstwo i mojego meza przed wplywem jego matki, ktora nie moze sie pogodzic, ze jestesmy malzenstwem. Prosze oswiec mojego syna Duchem Sw. zeby wybral najlepsza szkole dla.swojej przyszlosci. Dziekuje Ci , Mateczko za wszystkie laski jakimi nas obdarowalas do tej pory i blagam miej nas w swojej opiece . Pomoz nam zeby sprawa na ktorej zakonczenie czekamy ponad 10 lat zakonczyla.sie szybko i po naszej mysli. Ave Maryja
 Asia: 08.12.2014, 19:51
 Matko Przenajswietsza prosze w calej Twej dobroci o nawrocenie mojej corki, pomoz wyjsc nam z dlugow, daj zdrowie calej rodzinie, chron moje malzenstwo i mojego meza przed wplywem jego matki, ktora nie moze sie pogodzic, ze jestesmy malzenstwem. Prosze oswiec mojego syna Duchem Sw. zeby wybral najlepsza szkole dla.swojej przyszlosci. Dziekuje Ci , Mateczko za wszystkie laski jakimi nas obdarowalas do tej pory i blagam miej nas w swojej opiece . Pomoz nam zeby sprawa na ktorej zakonczenie czekamy ponad 10 lat zakonczyla.sie szybko i po naszej mysli. Ave Maryja
 Malgorzata: 08.12.2014, 19:42
 prosze o laske macierzynstwa
 Malgorzata: 08.12.2014, 19:07
 Maryjo prosze o laske uzdroweinia mnie z depresji, blagam za nawrocenie mojego meza i moje. Dziekuje za Twoja opieke i prosze o dalsze wstwiennictwo. Maryjo badz z nami i kieruj naszymi drogami abysmy dalej nie bladzili.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej