Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
Lektura traktatu jest cennym duchowym doświadczeniem. Im częściej po niego sięgamy, tym bardziej przemienia on nasze serca. Osnowę dzieła stanowi dewiza św. Ludwika Marii de Montfort: "Wszystko dla Jezusa przez Maryję"... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Agnieszka 8.12.2015: 08.12.2015, 11:38
 Moja Cudowna KrOlowo Niepokalanie Poczeta prosze cię o laske uzdrowienia dla wszystkich którzy tej laski szczegulnie potrzebują.O zdrowie dla mnie,mojego męża,moich dzieci.O opieke nad moją rodzina.O nawrucenie dla męza.A takze ratuj mojego męża od grzechu cudolustwa.
 Mirek: 08.12.2015, 11:38
 Przenajświętsza Maryjo, Matko Boża, Królowo Rodzin, proszę o łaskę wiary i odwagi dla mnie i o nawrócenie mojej żony, mojej córki i moich synów. Proszę otocz swoją opieką naszą rodzinę.
 Mateusz: 08.12.2015, 11:38
 Matko proszę o uzdrowienie relacji w mojej rodzinie o uwolnienie od działania złego ducha. Proszę cię Boże o błogosławieństwo, proszę o całkowite nawrócenie mojej żony
 Mama: 08.12.2015, 11:37
 Najświętsza Mateńko, proszę Cię o potrzebne łaski dla mojej rodziny. Łaskę zdrowia, bezpieczeństwa, dary Ducha Świętego, łaskę modlitwy, nawrócenia dla moich dzieci i wnucząt. O łaskę trzeźwości dla mojego męża. Błogosław mojej rodzinie.
 Basia : 08.12.2015, 11:37
 Maryjo Królowo moja proszę Cię uzdrów moją siostrę błagam pomoż
 J: 08.12.2015, 11:37
 Matko Błagam o radość , nieprzejmowanie się głupotami !!!
 Mama: 08.12.2015, 11:34
 Najświętsza Mateńko, proszę Cię o potrzebne łaski dla mojej rodziny.
 Ewa: 08.12.2015, 11:32
 O niebieska Skarbnico wszystkich łask! Matko Boga i moja! Ulituj się nad moją duszą i wyjednaj te łaski,o które tak gorąco proszę: wspieraj mnie mojego męża i dzieci w trudnych dla nas próbach zyciowych pocieszaj w cierpieniu i chorobie naucz nas przyjmować każdą trudną wolę Bożą,także tą z którą nie umiemy się pogodzić. Proszę o zdrowie dla mnie i całej rodziny i pomoc dla córek w podejmowaniu właściwych decyzji w życiu oraz zgodę i pojednanie w rodzinie.
 dusia: 08.12.2015, 11:32
 Proszę Cię Matko Najukochańsza o zdrowie dla mojej córki .Daj jej siłę w zyciu codziennym .O RADOŚĆ WIECZNĄ DLA MOJEGO SYNA .Bądż blisko nas i pokazuj nam właściwą drogę i dobre wybory w życiu .daj zdrowie mojemu szwagrowi.PROSZĘ CIĘ O OPIEKĘ MOJEJ RODZINY.
 wdowa45: 08.12.2015, 11:32
 Matko Najświętsza! W Godzinie Łaski błagam Cię o nawrócenie mojej matki i by mój przyrodni brat się ze mną pogodził. Ze mną i z naszą matką. Błagam Cię by nasza matka nie była taką egoistką. By zrozumiała, że nie może nami (bratem i mną) kierować. Dla siebie proszę tylko o zdrowie.
 dusia: 08.12.2015, 11:30
 Proszę Cię Matko Najukochańsza o zdrowie dla mojej córki .Daj jej siłę w zyciu codziennym .O RADOŚĆ WIECZNĄ DLA MOJEGO SYNA .Bądż blisko nas i pokazuj nam właściwą drogę i dobre wybory w życiu .daj zdrowie mojemu szwagrowi.
 Beata: 08.12.2015, 11:29
 Matko Najukochańsza. Królowo Nieba i Ziemi. Matko Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Proszę Cię w tej cudownej godzinie o zdrowie fizyczne jak i duchowe dla calej naszej rodziny.......Prosze o dar dla moich synow Adriana,Damiana i Williama orzaz nawrocenie Piotra,Jakuba i Doroty i powrot do siebie DZIEKUJE Z CALEGO SERCA
 mamusia: 08.12.2015, 11:26
 Najukochańsza Matko , Matko Rodzin proszę Cię o potrzbene łaski dla mojej rodziny , o pomoc w trudnych momentach życia i o nawrócenie mojego męża.W Tobie Panno Przenajświętsza cała moja nadzieja.
 Anna: 08.12.2015, 11:24
 Błagam Cię Maryjo Niepokalanie Poczęta o dar poczęcia dzieciątka o łaskę życia i zdrowia dla dla tej kruszynki. Błagam Cię Królowo mego serca o uzdrowienie mnie z niepłodności. W Tobie jedyna moja nadzieja, pomóż Maryjo.
 Ewelina: 08.12.2015, 11:23
 Kochana Maryjo bardzo proszę oto aby sąd przyznał rację mojemu tacie i 21.12.15 wydał wyrok pozytywny dla mojego taty, i sprawa w sądzie została wygrana
 zbyszek: 08.12.2015, 11:22
 Kochana Matko prosze pomoz nam Ty wiesz najlepiej jak
 klem: 08.12.2015, 11:20
 Proszę w intencji Kapłanów o potrzebne łaski w wytrwaniu powołania z obydwu Gostynińskich parafii
 Kasia: 08.12.2015, 11:20
 Przebacz mi , moim dzieciom i mężowi zatwardziałość serc naszych , dziękuję za ciągłą opiekę nad moją rodziną i proszę o uleczenie chorych relacji w mojej rodzinie. Proszę Cię kochana mateczko zlej w tej godzinie łaski choć trochę tych łask na moją rodzinę i uzdrów ją. Proszę o nawrócenie moich dzieci i ich znajomych i tych, którzy Cię nie znają i tych wszystkich, którzy Cię prześladują, szydzą i są pod władaniem złego ducha. Proszę dla nich o łaskę oczyszczenia. Proszę o nawrócenie dla wszystkich ludzi na ziemi, ktorzy tego potrzebują.Tak abyśmy stali się jedną rodziną rozkochaną w Sercu Jezusa. Proszę o cuda nawrócenia dla całej ludzkości, niech każdy człowiek dostąpi zbawienia w Panu Naszym. Niech łaski płynące od Pana przemienią KAŻDE zatwardziałe serce. Dziękuję za wszystkie łaski zlane dziś na całą ludzkość .
 Beata: 08.12.2015, 11:19
 O Maryjo obdarz moja rodzine swoja laska i opiekuj sie Nami,prosze o nawrocenie Piotra i jego syna Jakuba oraz powrot Doroty do swojej rodziny
 Asia - kochająca córka: 08.12.2015, 11:19
 Matko tylko ty to zrozumiesz jak można kochać dziecko i jak bezwarunkowo dziecko kocha matkę O zdrowie dla mamy Cię proszę, mama zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. Kocham ją najmocniej na świecie
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej