Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Uzdrowienie finansów. Jak z Bożą pomocą wyjść z długów? Uzdrowienie finansów. Jak z Bożą pomocą wyjść z długów?
Małgorzata i Wojciech Nowiccy
Jeśli chcesz uporządkować swoje finanse, albo zmagasz się z długami, których nie możesz spłacić, nie myśl, że jesteś w sytuacji bez wyjścia.

Nie martw się i nie polegaj wyłącznie na swoim rozumie. Możesz pokonać każdą trudność. Potrzebujesz jedynie podjęcia pewnej decyzji...... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Dorota: 08.12.2016, 11:09
 Matko Boża dziękuję Ci z całego serca za dotychczasową opiekę i wsparcie w trudnych chwilach. Dziękuję za wyprostowanie krętych ścieżek mojego życia i wskazanie jego sensu. Proszę Cię o Matko o zdrowie, zgodę, dar miłości i opiekę nad całą moją rodziną, szczególnie mężem i dziećmi.
 Dorota: 08.12.2016, 11:09
 Matko Boża dziękuję Ci z całego serca za dotychczasową opiekę i wsparcie w trudnych chwilach. Dziękuję za wyprostowanie krętych ścieżek mojego życia i wskazanie jego sensu. Proszę Cię o Matko o zdrowie, zgodę, dar miłości i opiekę nad całą moją rodziną, szczególnie mężem i dziećmi.
 Dorota: 08.12.2016, 11:09
 Matko Boża dziękuję Ci z całego serca za dotychczasową opiekę i wsparcie w trudnych chwilach. Dziękuję za wyprostowanie krętych ścieżek mojego życia i wskazanie jego sensu. Proszę Cię o Matko o zdrowie, zgodę, dar miłości i opiekę nad całą moją rodziną, szczególnie mężem i dziećmi.
 Ewa: 08.12.2016, 11:08
 Ateczko.Proszę o zdrowie dla mojej córki Ani
 Agnieszka: 08.12.2016, 11:07
 Matko Boża proszę Cię aby badanie scyntygrafi i rezonansu nie wykazało przezutow do kosci
 janek: 08.12.2016, 11:05
 Matko Nasza proszę cię o dobre rozeznanie drogi życiowej mego syna Kamila oraz o rozwiązanie wszystkich problemów zdrowotnych i finansowych dla nowo poznanego chłopca Kamila S, ktory jast Twoim czcicielem a jest w bardzo trudnej sytuacji .
 Andrzej: 08.12.2016, 11:02
 Matko Boża, proszę daj siłę dla mojej siostry, jej męża oraz całej mojej rodziny. pozwól jej przetrwać śmierć dziecka. pozwól nam przetrwać razem tą tragedię.
 karina: 08.12.2016, 10:58
 Matko przenajświętsza, bardzo proszę Cię o łaskę zdrowia dla mnie, mojego nienarodzonego jeszcze Dziecięcia, Syna, Męża i całej mojej rodziny. Proszę Cię o przenajświętsza matko zachowaj nas ode złego. Amen
 Roman: 08.12.2016, 10:57
 Przenajświętsza Matuchno Niepokalanie Poczęta uchroń Polskę od wojny, a dzieci i młodzież przed demoralizacją poprzez ideologię "gender" oraz proszę Cię o nawrócenie i łaskę wiary mojej rodziny.
 Iwona: 08.12.2016, 10:56
 Proszę Cię Matko o trzeźwość i zdrowie dla mojego Taty, zdrowie dla mojej Mamy, miłość i czułość dla mojego męża, zdrowie i szczęście dla moich dzieci.
 małgorzata: 08.12.2016, 10:51
 Ukochana Mateńko, dziekuję Ci za wszystkie łaski, którymi obdarzyłaś Martę, proszę miej ją w Swojej opiece, upraszaj dla niej dary Ducha Sw pomóż odczytać wolę Boga
 Ewa: 08.12.2016, 10:51
 Matko Najukochańsza, proszę o ratunek dla małżeństw: syna Mirosława i córki Anety o miłość, wiarę i nadzieję w życiu ich rodzin. Proszę o nawrócenie serc i dar pokuty i pojednania dla Mirosława, Anety, Grzegorza, Aleksandra, Radosława, Patryka, Anny, Mirosława moich sąsiadów i całej mojej rodziny, wspólnoty i wszystkich moich znajomych. Dziękuję Mateńko za wszystkie łaski uproszone u swojego Syna a Pana naszego Jezusa Chrystusa.
 małgorzata: 08.12.2016, 10:50
 Ukochana Mateńko, dziekuję Ci za wszystkie łaski, którymi obdarzyłaś Martę, proszę miej ją w Swojej opiece, upraszaj dla niej dary Ducha Sw pomóż odczytać wolę Boga
 Maria: 08.12.2016, 10:48
 Matko Boża uproś u Pana Boga łaskę życia wiecznego w Królestwie Niebieskim dla mojej ukochanej Mamy Józefy i wszystkich zmarłych z mojej rodziny. Proszę Cię również Matuchno o łski zdrowia dla moich bliskich: Taty,Brata, Siostry, wujka Staśka i wszstkich z mojej rodziy. Maryjo proszę o łaskę ułożenia sobie życia i mojego rodzeństwa, założenia dobrych rodzin, pracy i wiary. Pomóż mi Matuchno ponownie poprawnie ułożyć sobie stosunki z koleżankami w pracy. Matko Boża opiekuj się moją Rodziną i wszystkimi, którzy się do Ciebie uciekają. Matuchno dziękuję za wszystkie łaski.
 gosia: 08.12.2016, 10:35
 Matko Boża i Matko nasza prosze Cię za moją córką Zuzią , żeby odnalazła się w klasie i spotkała prawdziwą przyjaciółkę
 NINA: 08.12.2016, 10:33
 MATKO NAJŚWIĘTSZA PROSZĘ O ŁASKĘ UZDROWIENIA Z CHOROBY NOWOTWOROWEJ MĘŻA-bardzo kochająca TWOJE SERCE -czcicielka.JEZU UFAM TOBIE!
 Dominika: 08.12.2016, 10:33
 Matko Przenajświętsza proszę o powodzenie w życiu osobistym, o dobrego męża i ukończenie studiów z bardzo dobrym dyplomem.
 dusia: 08.12.2016, 10:32
 Proszę Cie mateczko opiekuj się moją córką i postaw jej na drodze dobrych ludzi i męża.
 DUSIA: 08.12.2016, 10:29
 Maryjo proszę Cie o zdrowie dla mojej córki Kamili Błagam Cie opiekuj sie moją rodziną.Proszę o radość nieba dla syna .
 Irena: 08.12.2016, 10:21
 Mateńko,proszę Cię o uzdrowienie z choroby tarczycy,pokój i radość w sercu dla mojej córki Ilony.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] (29) [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej