Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2023 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2023Wasze komentarze:
 Jacek: 08.12.2020, 07:10
 Matko Boża proszę o nawrócenie moich dzieci jak i o moje pełne nawrócenie.
 Jozefa: 08.12.2020, 06:21
 Matko najświętsza proszę o opiekę nad moją rodziną dziećmi i wnukami oraz moim małżeństwem,o zdrowie i dobrą pracę dla Asi,o łaskę wiary,o wstawiennictwo za duszami w czyśćcu cierpiącymi,dziękuję za dotychczasową opiekę i dobro od ciebie otrzymane,dziękuję za twojego syna a Pana naszego Jezusa Chrystusa,który okazuje nam milosierdzie
 Maria: 08.12.2020, 06:16
 Matuchno proszę Cię o zdrowie dla mojego męża i calej naszej rodzny..Wypraszaj nam u Boga potrzebne laski abysmy mogli żyć zgodnie z Ewangelią. Matuchno dziękuję Ci za opiekę i otrzymane laski w tym roku.
 Hanna: 08.12.2020, 06:12
 O nawrocenie dla moich dzieci trzezwosc syna i zdrowie Boza opieke dla corki i syna wnuczka i icch rodzin oniebo dla sp syna Matko Najswietsza wyblagaj dla nich milosierdzie u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
 Alicja: 08.12.2020, 06:01
 Matko Najswietsza blagam upros Twojego Syna o laske zdrowia dla mojego syna i cud uzdrowienia dla mnie
 Marzena: 08.12.2020, 05:56
 Matuchno ,prosxę o zdrowie dla mojej córki
 Małgorzata: 08.12.2020, 05:40
 Najświętsza Panno Maryjo proszę Cię o opiekę nad moją rodziną,o głęboką łaskę wiary dla dzieci, o zdrowie dla cierpiących,mi łoność i pokój na świecie, o ustanie pandemi.Dziękuję za wszystko co spotkało mnie do tej pory,daj rozum bluźniącym i uproś dla nich łaskę przebaczenia.Miej w opiece moje wnuki.
 Agnieszka: 08.12.2020, 05:28
 Najświętsza Matki, Niepokalane Poczęcie proszę Cie o łaskę zdrowia dla mojego brata Wojtka.
 Hanna: 08.12.2020, 05:14
 Mamusiu kochana prosze cie o trzezwosc dla mojego syna zdrowie i blogoslawienstwo dla moich dzieci i ich rodzin o laske nawrocenia i opieke opatrznosci bozej


 Maria: 08.12.2020, 04:03
 Maryjo niepokalana błagam pomóż aby Agnieszka szczęśliwie urodziła dzisiaj zdrowe dzieciątko weź ja w opiekę
 Maya: 08.12.2020, 03:59
 Matko Boza z calego serca prosze o wiare, nadzieje i milosc w rodzinie mojej corki Magdy
 Maria: 08.12.2020, 03:54
 Maryjo niepokalana błagam pomóż aby Agnieszka szczęśliwie urodziła dzisiaj zdrowe dzieciątko weź ja w opiekę
 Beata: 08.12.2020, 03:35
 Maryjo! Nasza Matenko dziękuję za wszelkie łaski jakie okazujesz nam i proszę o trzeźwość dla mojego męża Tomasza i nawrócenie , polecam Twojej opiece moje dzieci , wnuki , mamę i proszę o pokój naszych serc , wiarę ,nadzieję i miłość. Maryjo oddaję się Tobie i prowadź mnie do Jezusa , bądź ze mną na mojej drodze życia . Kocham Cię Maryjo!
 Lidka: 08.12.2020, 01:35
 Najświętsza Mateńko proszę o nawrócenie mnie, mojej mamy i mojego brata, abyśmy ( ja i mój brat) nie marnowali czasu na gry na komputerze, chroń moją rodzinę przed atakami złego, Trzymaj nas mocno za Ręce i nigdy nie poszczaj. bo jesteśmy twoimi kochającymi Cię dziećmi. Zawierzamy siebie,. naszych chrześników i ich rodziny i cała nasza rodzinę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, Twojemu Niepokalanemu Sercu Pani Najświętsza. Dziękuję Ci za: Eucharystię, kapłanów, Kościół Święty, za wszystkie łaski Którymi jesteśmy obdarzani, za wszystkie troski i radości, za chorobę i zdrowie, za ludzi których nam stawiasz na drodze życia, za błogosławieństwa, których nam udzielasz, Za to że jesteś naszą Mateńka, Naszą Królową, i że jesteś Matka Naszego Pana Jezusa Chrystusa, , który przez Swoja Mękę i Krzyż i Zmartwychwstanie odkupił nas od śmierci i uzyskał dla nas przebaczenie wszystkich grzechów.
 Lidzia: 08.12.2020, 00:45
 Najświętsza Panno Maryjo Pokorna Służebnico Pana Boga, łamiąca strzały nieprzyjaciela, miażdżąca głowę węża - proszę o łaskę nawrócenia dla wszystkich Polaków i całego świata, dla episkopatu, kapłanów, zakonów, wspólnot religijnych, rodzin, młodzieży, dzieci, rządów, parlamentarzystów, prezydentów, wszystkich narodów świata, tych którzy pobłądzili, odwrócili się od kościoła świętego. odwrócili się od Ciebie nasza Mateńko od Pana Boga w Trójcy Jedynego Prawdziwego. W tej godzinie błagam Pani Przenajświętsza wybłagaj nam łaskę nawrócenia, łaskę Miłosierdzia Bożego, łaskę przebaczenia sobie i wszystkim na wzajem, łaskę miłości, abyśmy się miłowali tak jak Pan Bóg nas umiłował. Amen.
 Beata: 08.12.2020, 00:30
 Matko Najświętsza kocham Cię. Dziękuję za wszystko. Błagam o zdrowie dla całej rodziny, pracę dla mojego dziecka , opiekę dla wnuczki. Przytul nas i błogosław nam.
 Bozena: 08.12.2020, 00:29
 Mateczko prosze o zdrowie dla meza i nawrocenie moich dzieci wnukow zeby wrocily do wiary modlitw i kosciola Mateczko i o mocna wiare dla mnie obym mogla sie modlic cala dusza i sercem twoja i prosze cie o zdrowie dla syna wojtka twoja corka
 Beata: 08.12.2020, 00:25
 Matko Najświętsza, moja Mateńko, błagam o zdrowie dla całej mojej rodziny, o nawrócenie dla mojego męża. Proszę o opiekę i błogosławieństwo dla moich najbliższych. Proszę o odwrócenie ode mnie choroby, Dziękuję za wszystko co od Ciebie otrzymaliśmy. Błagam wstawiaj się za nami do Swojego Syna. Uproś o życie wieczne dla zmarłych z mojej rodziny.Proszę o pokój, zgodę i odwrócenie pandemii. Matko Najświętsza błogosław nam w każdym dniu naszego życia.
 Teresa: 08.12.2020, 00:13
 Matko Boza proszę o nawrócenie moich dzieci o zdrowie i błogosławieństwo dla calej naszej rodziny
 Monika: 07.12.2020, 23:57
 Najświętsza Matko proszę o łaskę nawrócenia dla wszystkich grzeszników uzdrów ten świat że zła,proszę Cię Maryjo o łaskę zdrowia duszy dla mnie i moich dzieci oraz dużo siły w tym ciężkim dla nas czasie.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] (29) [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

św. Piotr Damianiśw. Piotr Damiani

Modlitwa do św. Piotra DamianiegoModlitwa do św. Piotra Damianiego

Modlitwa do św. Roberta SouthwellaModlitwa do św. św. Roberta Southwella

Urzędnik źle mnie potraktował. Opuściłem urząd wściekły i rozgoryczonyUrzędnik źle mnie potraktował. Opuściłem urząd wściekły i rozgoryczony

Odnalazła się Arka Przymierza (Ap 11,19)Odnalazła się Arka Przymierza (Ap 11,19)

Choroba nie wybieraChoroba nie wybiera

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej