Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Kilka myśli o Matce Bożej Kilka myśli o Matce Bożej
ks. Jan Twardowski
Tomik wspaniałych, pełnych kapłańskiej mądrości refleksji o modlitwie. "Modlić się - to pozwolić kochać się Bogu"... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 katarzyna: 07.12.2017, 00:58
 Mateczko Najukochańsza wlej w me serce miłości,pokoju. Niech zamieszkam w Twoim sercu na stałe. Na Twoje ukochane ręce składam moich najbliższych, moją rodzinę a także znajomych, ludzi których kocham i pokocham z Tobą. Moich wrogów, dzieci którymi opiekuję się. Składam Twoich umiłowanych Synów Kapłanów i Siostry zakonne. Całą Polskę i Świat i wszystkich tych których ma złożyć według pragnienia Twojego. Niech promienie łaski wychodzące z Twojego Matczynego Serca uzdrowią nas i uwolnią od zła wszelkiego.Amen Niech wraz ze mną
 Dorota: 06.12.2017, 21:33
 Kochana Matko prosze Cie o dar wiary dla naszych córek o zdrowie, proszę Cię o dobry wybór drogi życiowej dla Nich. proszę Cię za małrzeństwa Jurka i Eweliny oraz Mirka i Ewy Odnów w nich miłość Do Ciebie Boże i wzajemną miłość,daj im siłę, pokorę , dar pojednania oraz dar wybaczenia wzajemnego.Proszę Cię o zdrowie dla Roberta i o opiekę nad naszym małrzeństwem i rodziną.
 Józef : 06.12.2017, 19:26
 Proszę Cię Najświętsza Pani o opiekę dla mej rodziny i o udaną operację dla mnie...Zdrowaś Maryjo...
 Jola: 06.12.2017, 15:37
 O łaskę wiary dla mojego zięcia i o cud ekonomiczny z wielkim zawierzeniem proszę Cię Maryjo.
 Z-wa: 06.12.2017, 13:32
 Dla mnie i córki i naszych bliskich o zdrowie, o wiarę o stałe kontrakty i pokój w naszych rodzinach i za naszych zmarłych Matko Najdroższa w Tobie ciała nasza Nadzieja Błogosław nam miej nas w swej opiece
 jola: 06.12.2017, 12:51
 proszę Matko Boża Matko Nasza o prace dla mojej siostry ,męża i syna
 Piotr: 06.12.2017, 07:49
 Matko, proszę o dar nawrócenia dla mojego syna, jego dziewczyny, oraz uwolnienie z nałogu nikotynowego mojej żony. Okryj cała moją rodzinę płaszczem Twej ochrony.
 Ania: 05.12.2017, 23:23
 Mateńko Niepokalana proszę w intencji zatwardziałych grzeszników o nawrócenie ich,w intencji księży którzy porzucili powołanie,którzy błądzą. O przybliżenie do Boga i spowiedź dla.mojej córki. O uzdrowienie mnie i córki z choroby tarczycy O zdrowie dla siebie,córek i najbliższych.Amen.
 Ania: 05.12.2017, 22:17
 Kochana Matko , w godzinie łaski , proszę Cię o zdrowie dla mojej córki ii o to aby dobrze przyjęła wiadomosc o swojej chorobie. Pomóż jej mateńko pogodzic się z chorobą i obdaż ją swoją łaską. A mi daj siłę , abym ją dobrze wspierała . Proszę o zdrowie dla całej mojej rodziny męża i dzieci. Dziękuję za dotychczasową opiekę i siłę którą mi dajesz.
 ala: 05.12.2017, 20:39
 Mateczko w godzinie laski prosze o nawrocenie czlonkow rodziny o nawrocenie i uwolnnienie Mariusza z nalogu alkoholowego,narkotykowego ,o laskie zdrowia dla niego w jego chorobir stwardnienia rozsianego /ma on 32 lata/,
 Janina: 05.12.2017, 20:28
 Matuchno,dziękuję za wszystkie łaski które dajesz mi i rodzinie ,proszę z pokorą o uzdrowienie relacji w rodzinie i z mężem ,o kontakt dobry z synowymi ,za córkę aby wróciła do Twego syna , aby mamie wszystko ułozyło sie i tak nie cierpiała .nawróć brata z drogi alkoholizmu ,,i przebaczenie moich grzechów
 Wiktoria Ajsim: 05.12.2017, 20:08
 Różo Duchowa uproś u Swojego Syna w Godzinie Laski ratunku dla wszystkich dusz , a szczególnie tych , które są w niebezpieczeństwie wiecznego potępienia ,aby w każdym człowieku była miłość , szacunek , wzajemne zrozumienie , bezinteresowna pomoc naprawdę potrzebującym , żebyśmy patrząc -widzieli , żebyśmy słuchając - usłyszeli , oraz bardzo proszę o jak najszybsze uwolnienie Dusz Czyścowych z ich mąk , bo tak bardzo są opuszczone przez nas i tak bardzo cierpią . Naucz nas , Ciebie Boże, kochać czystą Miłością ponad WSZYSTKO i Miłością do bliżniego-bardziej niż siebie samego .
 len: 05.12.2017, 08:31
 Mateńko Ukochana Ty wiesz jak bardzo mój syn pragnie pracy spokojnej , stabilnej i założenia szczęśliwej rodziny i oto Cię błagam. Twoja czcicielka
 Renata: 04.12.2017, 20:44
 Kochana Mateńko proszę Cię o odzyskanie zdrowia i uwolnienie z choroby nowotworowej dla naszej bratowej Aleksandry. Wcześniej choroba się cofnęła co dało jej siłę do walki i nadzieję, niestety ostatni wynik tomografii jest bardzo zły. Proszę Maryjo nie zabieraj nam JEJ, pomóż aby znowu się wszystko cofnęło dzięki Twojej Łasce spływającej w dniu 8 grudnia jeżeli taka jest Wola Boża. Tak bardzo wszyscy o to błagamy, wysłuchaj nas Maryjo i nie opuszczaj nas. MARYJO DAJ JEJ NAJWIĘKSZĄ Z ŁASK - ŁASKĘ UZDROWIENIA
 Ania: 04.12.2017, 19:55
 Maryjo moja ukochana. BŁAGAM CIĘ z całego serca o łaskę zdrowia dla mojego synka Miłosza. Błagam o to żeby ustąpiły mu bóle główki i brzuszka. Błagam cię Maryjo pomóż mi. Z całego serca dziękuję Ci za dotychczasowe łaski i opiekę w każdy dzień. Kocham cię Maryjo.
 Anna: 03.12.2017, 22:05
 Matko Niepokalana dziękuję za wszystkie łaski które dzięki Twej opiece otrzymałam ,proszę o łaskę przemiany serca i światło Ducha Świętego dla mnie moich dzieci i wnuków ,o wytrwałość w dźwiganiu krzyża który mi Pan przeznaczył obym nigdy więcej nie zboczyła z drogi wiary. Proszę też o nawrócenie grzeszników i umocnienie w wierze tych którzy są zbyt słabi
 Maria: 03.12.2017, 21:29
 Mateńko moja kochana błagam wyrwij moje cierpienie z mojego serca.Błagam Cię nieustająco o łaskę uzdrowienia dla mojego wnuczka z choroby autyzmu,o łaskę nawrócenia i choroby alkoholowej mojego męża.Wyproś wszelki łaski dla moich córek i ich rodzin.JEZU i TY MATUCHNO ZAJMNIJCIE SIĘ NIMI. JEZU UFAM TOBIE
 Małgosia: 01.12.2017, 23:59
 Maryjo, Matko moja i wszystkich ludzi,dziekuje Ci za wszystkie łaski a szczególnie za łaske osobistego nawrócenia. Ty znasz mnie, wiesz co czuje o co prosze. Błagam o potrzebne łaski dla moich synów, zwłaszcza o uzdrowienie serca, duszy i umysłu. Bede sie goraco modlila za moich synow, meza, rodzicow, siostre, tesci, i wszystkich grzesznikow na calym swiecie. Spraw abym kochala wszystkich Boza miloscia.
 Jadwiga: 01.12.2017, 14:12
 Matko Najświętsza dziękuję za wszystkie Łaski którymi mnie obdarzasz i proszę nie ustawaj,nawróć moich synów i opiekuj się nimi.
 marta: 01.12.2017, 10:13
 Maryjo ,prosze Cie o uzdrowienie dla mojego syna ,o prace dla niego ,o nawrocenie moich dzieci
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] (17) [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej