Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2023 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2023Wasze komentarze:
 Basia: 08.12.2020, 12:37
 Maryjo Ty wiesz...
 Ewa: 08.12.2020, 12:37
 Proszę Cię Panie o zdrowie dla mojej rodziny oraz mojej nienarodzonej jeszcze córeczki Ani. Zawierzam Ci moich bliskich i proszę o pomoc, siłę i szczęśliwe rozwiązanie ciąży.
 Ode mnie: 08.12.2020, 12:37
 Prosze o wybaczenie za grzechy moje i w mojej rodzinie i opiekie Twoja Matko Boza :) dla mnie, mojej siostry i mamy , dziekuje wybacz i wskazuj ścieżki
 Dominika: 08.12.2020, 12:36
 Kochana Mateńko, naucz mnie przyjmować wolę Bożą z miłością, nawróć serce mojego małżonka, ulecz go z nałogów, ocal nasze małżeństwo i naszą rodzinę. Obdarz nas swoją miłością. Otocz zdrowiem moich rodziców, teściów, nasze rodzeństwo i ich rodziny. Opiekuj się naszymi przyjaciółmi i współpracownikami. Wlej na rządzących łaski mądrości i roztropności. Niech pokój Boży ocali nasz kraj przed zepsuciem. Amen
 Jadwiga: 08.12.2020, 12:36
 Matko Boża Niepokalanie poczęta, proszę Cię o łaskę miłości małżeńskiej i macierzyńskiej. Pomimo tego, że mam już 40 lat, wierzę, że moge jeszcze być mamą. Dla Boga nie ma nic niemożliwego. Wstawiaj się za mną i spraw, abym poznała dobrego mężczyznę, abym była z nim szczęśliwa a on ze mną. Ty znasz moje serce, wiesz kogo mi potrzeba i wierzę, że postawisz tego człowieka na mojej drodze. Amen.
 Bożena: 08.12.2020, 12:36
 Maryjo bądź uwielbiana, Pełna Łaski, Niepokalana, weź w opiekę całą moją rodzin. Wstaw się za mnie do Boga i zanieś moją prośbę o łaskę szczęśliwego macierzyństwa, o łaskę pojednania i o łaskę czystej miłości oraz rozwiązanie problemów finansowych.
 Basia: 08.12.2020, 12:36
 Maryjo dziękuje, że postawiłaś na mojej drodze Artura, dziękuje za naszą relację, każde spotkanie. Powierzam Tobie nas i proszę błogosław nam, aby Jego wola wypełniła się w moim, jego życiu, a także naszej relacji. Maryjo kocham go i nie mogę go wybić sobie z głowy. Proszę czuwaj, błogosław, pomóż i wstaw się za nami u Swojego syna. Spraw, aby się odezwał, abyśmy razem poszli do kościoła i cieszyli się sobą. Proszę ratuj. Maryjo proszę pomóż w znalezieniu do końca grudnia 2020 dobrej stancji w Gdańsku. Proszę o blogoslawie moim przełożonym i całej firmie spraw, aby sprawiedliwie przydzielono obowiązki w naszym dziale, aby były do relacje szacunek i miłość. Chwała Panu.
 Ewa: 08.12.2020, 12:36
 Proszę Cię Panie o zdrowie dla mojej rodziny oraz mojej nienarodzonej jeszcze córeczki Ani. Zawierzam Ci moich bliskich i proszę o pomoc, siłę i szczęśliwe rozwiązanie ciąży.
 maja: 08.12.2020, 12:36
 Matko Moja przyjaciolko Jedyna Blagam o zdrowie dla Mojej rodziny o laski i nawrocenie dla


 K: 08.12.2020, 12:36
 Maryjo Ty wiesz
 Mariola : 08.12.2020, 12:35
 Matko Boża proszę Cię o zdrowie i Błogosławieństwo dla mojej siostry Kasi i wnuka Kubusia. I spokojne i szczęśliwe życie dla mojej córki Ewy żeby jej sprawy wszystkie się ulozyly jak najlepiej . I o sile i wsparcie dla niej w przygotowaniu mojego wnuka do Pierwszej Komunii Świętej🙏 ❤❤❤
 K: 08.12.2020, 12:35
 Maryjo Ty wiesz
 Joanna: 08.12.2020, 12:35
 Maryjo Matko, proszę o łaskę dla mojej Mamy w tym czasie, kiedy gaśnie i od nas odchodzi
 Janek : 08.12.2020, 12:35
 Matko boska proszę Cię o zdrowie w mojej rodzinie i zdrowie dla Mnie samego w tej chorobie którą mam . Proszę o opiekę nad moją całą rodziną i bliskimi Amen
 Monika: 08.12.2020, 12:35
 Maryjo proszę o łaskę dla mojej rodziny-zdrowie i nieustającą Twoją opiekę.Wstaw się do swojego Syna za naszymi zmarłymi -uproś dla nich życie wieczne.
 agata : 08.12.2020, 12:35
 Mateczko prosze o zdrowie dla nas wszystkich i wiarę i nadzieję w codziennym życiu..Nie opuszczaj nas i chroń przed złem świata . Nigdy nas nie opuszczaj.Chroń ojczyznę i nasz katolicki kościol.Udziel potrzebnych łask,bo do kogóż pójdziemy w ten morowy czas.W Tobie nadzieja Matko nasza.
 Marianna : 08.12.2020, 12:34
 Mateńko proszę Cię o łaskę uzdrowienia i nawrócenie mojego syna.
 Renata: 08.12.2020, 12:34
 Maryjo, Matenko moja, prosze Cie o pomoc, o blogoslawienstwo o opieke i przebaczenie i o milosc w naszej rodzinie. Maryjo, Ty mnie nigdy nie opuscilas, prosze wypros laski u swego syna. Amen
 Bozena: 08.12.2020, 12:34
 Matko kochana zamierzam Tobie moje dzieci i wnuki i cała rodzinę proszę o zgodę w rodzinie wiarę w Boga pomoc w życiu codziennym dobre serca i miłosierdzie dla ludzi Mateczko tyle dobroci otrzymalam prosze utwierdz mnie w wierze i miłości do Boga a Twoje Laski niech zejdę na wnuki i dzieci moje niech Twoje dłonie obejmą ich i pomogą i strzegą kocham Cię Mateczko i ślę moje dziękczynienie Tobie bądź pozdrowiona
 Bożena i Jacek: 08.12.2020, 12:33
 Prosimy o łaskę zdrowia dla naszej Córeczki, i rozwiązanie problemów z jej leczeniem. Już nie mamy siły. W tobie i Twoim Synu nasza jedyna nadzieja i pociecha. W tej godzinie łaski ze łzami w oczach i na kolanach błagamy Cię o pomoc.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] (21) [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 2Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 2

bł. Czesławbł. Czesław

Modlitwa do bł. CzesławaModlitwa do bł. Czesława

Litania do bł. CzesławaLitania do bł. Czesława

św. Ansegizśw. Ansegiz

Modlitwa do św. AnsegizaModlitwa do św. Ansegiza

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej