Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2023 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2023Wasze komentarze:
 mm: 08.12.2022, 12:18
 Maryjo proszę Cie o zdrowie , radosc, szczescie, milosc, powodzenie w życiu.
 ENGI8: 08.12.2022, 12:18
 Proszę o szansę rodzicielstwa i zdrowie oraz o nawrócenie i oddalenie nałogów w rodzinie.
 Marek: 08.12.2022, 12:13
 Proszę o uzdrowienie swojego chorego serca niezdolnego do miłości. Proszę o nawrócenie grzeszników, z którymi mam styczność oraz o dobrego męża dla Magdaleny.
 Bożena: 08.12.2022, 12:13
 Matko Niepokalana proszę o opiekę nad wnukami i dziećmi. Zanieś moja prośbę do Boga o cud rozwiązania problemow finansowych, nawrocenie córki, uzdrowienie wnuków, pokaz drogę zycia córce. Prowadź Maryjo. Daj nam silną wiarę.
 Lukasz: 08.12.2022, 12:13
 Mario królowo Polski , modlę w intenci, zdrowia dla moje mamy. Aby wyzdrowiała z cukrzycy i z słabego serca . Proszę o to abym się zmienił na lepsze , ciągle jestem pyszny i innych złych grzechów.
 Marek: 08.12.2022, 12:11
 Proszę o zdrowie dla córki i całej rodziny i o wiarę.
 EL: 08.12.2022, 12:10
 PROSZĘ CIĘ KOCHANA MATECZKO O WIARĘ DLA MOICH DZIECI A ZWŁASZCZA DLA MOJEJ PRZYSZŁEJ SYNOWEJ
 Matka: 08.12.2022, 12:10
 Maryjo otocz opieka moje dzieci, męża. Dopomóż dzieciom zdać egzaminy, pomagaj im w nauce, dopomóż córce zdać maturę i egzaminy, synowi znaleźć praktyki i zdać egzaminy zawodowe. Blagamnpomoz mężowi w pracy i walce z nałogiem. Maryjo nie opuszczaj mojej rodziny. Blagam
 Ola: 08.12.2022, 12:08
 Kochana Matko Przenajświętsza, proszę o pokój na ziemi, o zakończenie wojny w Ukrainie, o zdrowie dla mnie i całej rodziny i wszystkich ludzi.


 Andrzej : 08.12.2022, 12:00
 Proszę o nawrócenie mojego Ojca Chrzestnego. O spokój w rodzinie, miłości małżeńskiej i dobre wychowanie dzieci szczególnie jedynego adoptowanego.
 Mirka: 08.12.2022, 10:58
 Matko Boża gorąco proszę io szybkie ,szczere i trwałe nawrócenie dla całej mojej rodziny ,a szczególnie dla męża ,Syna.Prosze o chrzest Święty dla wnuczki,jej mamy,i życie zgodne z wolą Bożą dla całej mojej rodziny u dla mnie Proszę o łaske pokoju na świecie,by groźba III wojny nie spełniła się,proszę ,proszę i życie wieczne dla zmarłych Rodziców , teściów , dusz zmarłych krewnych i wszystkich dusz w czyśćcu cierpiacych
 marzena aneta: 08.12.2022, 10:50
 módlmy się dziś w godzine łaski Maryja nam pomoże Maryjo ratuj nas żebyśmy się kochali szanowali ocal nas dziękuję ocal Polske kocham Cię pomóż nam dziękuję nawracaj wszystkich grzeszników dziękuję błogosław Polske i Polaków dziękuję mamy być święci dziękuję proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość w Polsce i na świecie dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 MArzena: 08.12.2022, 09:17
 Maryjo Błagam Cię o nawrócenie moich dzieci, synowej i zięcia. Niech zwrócą swe serce do Pana.
 anna: 08.12.2022, 06:15
 Matko Boża proszę o nawrócenie grzeszników szczególnie moich bliskich o nawrócenie i zdrowie. Blagam Maryjo o zdrowie dla mnie i moich bliskich dla rodziców i rodzeństwa córki i męża..O pokój na świecie.Miej Nas Matko w Swej opiece .
 Marysia: 08.12.2022, 04:25
 Kochani, módlmy się w tej godzinie, by dusze zatwardziałe i zimne jak marmur zostały poruszone łaską Bożą i znów stały się wiernymi i miłującymi Boga. Koniecznie, ale to koniecznie pamiętajmy o księżach - ich świętość jest niezbędna dla Kościoła. Najważniejsza jest wieczność! Módlmy się o masowe nawrócenia! Matka Boża tak obiecała: „Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji [o łaskę nawrócenia dla grzeszników] i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez Me Macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę”. Jak przygotować się do Godziny Łaski? Matka Boża powiedziała siostrze Pierinie: „Modlitwami i pokajaniem. Przeczytaj 50-ty psalm Dawida ["Zmiłuj się nade mną, Boże, w Swojej Łaskawości..." ] trzy razy z otwartymi ramionami (ręce na bok). Podczas Godziny Łaski mogą zostać sprezentowane duchowe ułaskawienia. Łaska Boga dotknie nawet najbardziej okrutnych, i bezlitosnych grzeszników.” Następnie przede wszystkim odmawiajmy Różaniec. Jest to modlitwa, o którą Matka Boża prosi we wszystkich miejscach Jej objawień. Możemy adorować Najświętszy Sakrament, odprawiać Drogę Krzyżową. Możemy odmawiać również: akty żalu, pokuty (np. modlitwę Anioła z Fatimy, która zaczyna się od słów: "Boże mój, wierzę w Ciebie, uwielbiam Ciebie, ufam Tobie, kocham Cię."), akty miłości, akty strzeliste, akty oddania się Matce Najświętszej, spontaniczne modlitwy płynące wprost z twego serca, które będą miłe Maryi i poruszą Jej Niepokalane Serce, a ciebie otworzą na przyjęcie łask związanych z Godziną Łaski, które obiecała Matka Najświętsza.
 Maria: 08.12.2022, 02:57
 Matko Niepokalanie Poczęta, błagam o łaskę nawrócenia dla biednych grzeszników, o świętość Kościoła, o świętych kapłanów. PS Do " Dan": modlitwa NIGDY nie jest stratą czasu.
 pax: 08.12.2022, 00:27
 Matejko Boże miej w opiece wszystkich tych których mam w sercu którzy prosili mnie o modlitwę jak jest Wola Boże spraw panie abyśmy doznali światła Ducha Świętego
 Katarzyna : 08.12.2022, 00:16
 Matko Boża błagam o Twoją pomoc. O uzdrowienie mnie i męża z chorób, zaprzestanie palenia papierosów przez męża, o pomoc finansową w naszej trudnej sytuacji.
 Agnieszka : 07.12.2022, 23:20
 Mateńko Najukochańsza pokornie proszę o Boży Pokój serca, o pokorę, cierpliwość, o Łaskę nawrócenia przede wszystkim dla moich Synów i Boże dla nich prowadzenie, a także cudu nawróceń w mojej rodzinie, w naszej Ojczyźnie, i na całym świecie; o wzmocnienie wiary tych, którzy o oto proszą....Maryjo Ty wiesz jak cierpię i szczerze żałuję grzechów, którymi bardzo raniłam Twojego Syna, których konsekwencje ponoszę i proszę o to abym tylko ja je ponosiła aż do momentu odpokutowania za nie.... Proszę o Twoją opiekę i obecność, Tobie zawierzam i oddaję siebie, moje dzieci i moją całą rodzinę Amen
 Żona: 07.12.2022, 23:17
 Mateńko proszę o nawrócenie mojego męża.Spraw proszę aby zaczął mnie szanować jako żonę, matkę i babcię dla moich córek i wnuczki.Proszę również o zdrowie dla mojej rodziny 🙏
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

św. Piotr Damianiśw. Piotr Damiani

Modlitwa do św. Piotra DamianiegoModlitwa do św. Piotra Damianiego

Modlitwa do św. Roberta SouthwellaModlitwa do św. św. Roberta Southwella

Urzędnik źle mnie potraktował. Opuściłem urząd wściekły i rozgoryczonyUrzędnik źle mnie potraktował. Opuściłem urząd wściekły i rozgoryczony

Odnalazła się Arka Przymierza (Ap 11,19)Odnalazła się Arka Przymierza (Ap 11,19)

Choroba nie wybieraChoroba nie wybiera

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej