Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2023 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2023Wasze komentarze:
 Bogusia: 08.12.2020, 10:45
 Proszę Cię Mateńko o łaskę uleczenia z choroby nowotworowej mojego synka Kubusia, łaskę zdrowia dla moich dzieci i najbliższych w dalszym życiu oraz laskę nawrócenia.
 barbara: 08.12.2020, 10:41
  Matko,proszę bądż przy nas zawsze.Nawróć mojego syna, pojednaj naszą rodzinę, obdarz zdrowiem moje dzieci a mi pomóż w sprawie o której wiesz.Dziękuję za każdy dzień.
 Teresa: 08.12.2020, 10:36
 Maryjo dziękuję Ci za wszystko I prosze Cię Mateńko o nawrocenie mojego syna I zdrowie dla całej rodziny. Matuchno kochana oddal od nas koronawirusa. Spraw zebym wyzdrowiała, dopomoż również w kłopotach mojej corki.❤🌷🌷🌷
 Magda: 08.12.2020, 10:35
 Dan Synowi ,Mamie Marii,Córce ,calej Rodzinie i nieprzyjaciołom nieprzebrane zdroje łask,które przytulą nas na wieki do Twojego niepokalanego Serca o Maryjo!!! Mateńko Nasza!!!
 Ilona: 08.12.2020, 10:33
 Maryjo dziekuje juz dzisiaj za wszystkie laski , ktore otrzymam za twoim posrednictwem !!!!❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
 Irena: 08.12.2020, 10:31
 Mateczko moja najukańsza,dziękuję za wszystkie łaski którymi obdarzyłaś mnie i moją rodzinę.Proszę z całego serca o zdrowie,trzeźwość i nawrócenie dla Jana.Nawrócenie moich dzieci,uzdrowienie relacji w rodzinie i uratowanie małżeństwa Pauli i Pawła.O uzdrowienie Pawła z nałogów.Mateńko mimo naszej grzeszności bądź przy nas,bo bez Ciebie zginiemy.Przepraszam Mamusiu za całą rodzinę.Za wszystko co było nie godne dziecka Bożego w naszym życiu.Oddaje Ci Mamo wszystkich których mam w sercu i siebie Tobie na zawsze.
 Michał: 08.12.2020, 10:28
 "A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!"; "...ciebie zaś niech otworzą na Jej dary." Przecież to Bóg jest dawcą wszelkich łask:)
 Magdalena : 08.12.2020, 10:22
 Matko Bo za bardzo Cię proszę o znalezienie dobrej pracy oraz o zostanie żoną i matką. Ty wiesz Matko Boża że jest to trudne w moim przypadku ale proszę Cię o cud ciąży i urodzenie zdrowego dziecka. Ty znasz moje największe smutki i moje największe marzenie. Proszę pomóż mi. Dziękuję Ci bardzo Matko Boża za wszystko.
 Aneta: 08.12.2020, 10:21
 Maryjo proszę cię o szybkie za mąż pójście za Jarka G. Spraw abyśmy byli kochająca się rodziną oraz żebyśmy doczekali się potomstwa Amen


 K.I.: 08.12.2020, 10:16
 Matko Boża, dziękuję za opiekę i otrzymane łaski, szczególnie wyjątkowe spotkanie, które dało mi kolejną szansę. Proszę o nawrócenie dla mojej mamy.
 Artur: 08.12.2020, 10:15
 Najświętsza Maryjo Panno błagam Cię o łaski zdrowia, abym ja i moja rodzina abyśmy nie mieli ciężkich chorób i bielactwa, błagam również o łaski miłości i życia w coraz wiekszym dostatku duchowym i materialnym dla mojej rodziny, naszych bliskich i dla mnie. Błagam o to abyśmy wszyscy spotkali się w Niebie. Błagam o to abym mógł cieszyc się życiem wychwalajac Twoje imie i wielbiąc Ciebie najukochańsza Panno nasza. Blagam o to wszystko. Najświętsza Maryjo jesteś Królową wszechświata i dziękuję za wszystko co do tej pory uczyniłaś dla mnie i calej mojej rodziny. Przepraszam najswietsza Panno za wszystkie zle uczynki. Żałuję i blagam o wybaczenie. Chce być lepszym człowiekiem i postaram się aby tak bylo. Maryjo Świętą pomnij na mnie i moja rodzinę u Syna Twojego Jezusa Chrystusa i wyproś błagam u Niego i Boga ojca naszego wszystkie łaski o ktore błagam i proszę. Bądź pochwalona Pani nasza Krolowo tego Świata! Amen.
 INA: 08.12.2020, 10:12
 Maryjo Niepokalanie Poczęta! Proszę Cię za moją rodzinę o wiarę, nadzieję i miłość dla Michała, Kamila, Nikodema, Julii, Rafała i Ilony
 Dorota: 08.12.2020, 10:06
 Najświętsza Maryjo Panno błagam Cię o Tak potrzebne łaski dla całej mojej rodziny o dar przebaczenia,pojednania nawrócenia i przymnozenia wiary.Proszę o łaskę uzdrowienia na duszy i ciele dla Kasi,Barbary Gosi Patrycji o Tak potrzebne łaski dla ich rrodzinMatko Kapłanów otocz Swą troską ks.Mariana,ks Ludwika,ks Mieczysława.,br.Piotra.Maryjo uproś.Królowo rodzin módl się za nami
 Grażka: 08.12.2020, 10:05
 Matko Najswietsza dziękuje Tobie bardzo za otrzymane łaski i proszę o dalsze. Proszę Cię o zdrowie i błogosławieństwo dla całej naszej rodziny , miej nas wszystkich w swojej opiece🙏
 Michał: 08.12.2020, 10:01
 "A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!"; "...ciebie zaś niech otworzą na Jej dary." Przecież to Bóg jest dawcą wszelkich łask:)
 Ed: 08.12.2020, 09:51
 Matko,proszę bądż przy nas zawsze.Nawróć mojego syna, pojednaj naszą rodzinę, obdarz zdrowiem moje dzieci a mi pomóż w sprawie o której wiesz.Dziękuję za każdy dzień.
 Mirek : 08.12.2020, 09:45
 Proszę o znalezienie dobrej żony
 Michał: 08.12.2020, 09:44
 "A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!"; "...ciebie zaś niech otworzą na Jej dary." Przecież to Bóg jest dawcą wszelkich łask:)
 Barbara: 08.12.2020, 09:40
 Matko nasza proszę o przemianę naszych serc szczególnie tych najbardziej zatwardziałych na calutkim świecie by rozmiłowały się w Bogu, byśmy żyli zgodnie już zawsze z Wolą Bożą a nie swoją własną. Amen
 Beata: 08.12.2020, 09:39
 Matko Najświętsza Boża,🕯proszę opiekę dla mnie i mojego syna żeby się na wrócił do nauki .Za dusze czyśćcu cierpiące dziękuję.Matko daj nam zdrowie na te ciężkie czasy pandemi. Matko daj nam opiekę na na strony rok. Proszę o wyblaganie mojej prośby w godzinie łaski. Amen🙏🏻🙏🏻🙏🏻
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] (27) [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego - dzień 9Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego - dzień 9

św. Stanisław Papczyńskiśw. Stanisław Papczyński

Modlitwa do św. Stanisława PapczyńskiegoModlitwa do św. Stanisława Papczyńskiego

Litania do św. Stanisława PapczyńskiegoLitania do św. Stanisława Papczyńskiego

Stanisław Papczyński - wizja czyśćcaStanisław Papczyński - wizja czyśćca

Katedra w ReimsKatedra w Reims

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej